2023 m. gruodžio 3 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188


 

 VLADIMIRAS 

 BERESNIOVAS:

,,GYVENIMAS VLABERIO ŽVILGSNIU "

             

 

 

 

 

 

 

 

 

Būsiu teisingas ir doras
Keisčiau lytį į Vytį,
Tėvynę į kavinę,
Bet... kad toks geras oras –
Būsiu teisingas ir doras...

***

Pasirinkimas
Kam – kairieji,
Kam – dešinieji,
Kam – centristai,
O kam – aferistai.

***

Buvo rimta priežastis
Kai mūsų krepšininkai pralaimėdavo,
gerdavom iš nevilties.
Kai laimėdavo – iš džiaugsmo...

***

Čia Lietuva...
„Čia Lietuva,
Čia lietūs lyja“.
Čia painiava, Čia velniava, Čia juokas
Ašaras praryja...

Gyvenimas – „kakus“...
Katinas pieną laka,
Širdis smarkiai plaka.
Nuo kaukolinės apakus,
Gyvenimas tapo... „kakus“.

***
Katinas – „Miau“,
Šuo – „Au, au“.
Jis – „Aū- ū !
Ji – “ I love You!“

LDS ir LŽS nario Vladimiro Beresniovo piešiniai  ir vlaberizmai specialiai www.kaunozurnalistai.lt svetainei

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Užsienyje dirbanti gydytoja pasipiktino Lietuvos medikus dergiančiais straipsniais: „Paskutinis lašas!“

Virginija Grigaliūnienė, LŽS Kauno apskrities skyriaus valdybos narė

Prieš aštuonerius metus iš Lietuvos emigravusi gydytoja (vardas ir pavardė mums žinomi, moters prašymu neviešinami) socialiniame tinkle, uždaroje medikų grupėje, parašė griežtą nuomonę apie tai, kodėl mūsų žurnalistai niekaip nenustoja dergti medikų. Tokią išvadą gydytoja padarė remdamasi publikacija, kurios pavadinimas – išties metantis kaltę visai medikų bendruomenei (pavadinime atspindėtas vėlyvą motinystę pasirinkusios 47 metų moters apmaudas, kad jai didžiausias iššūkis buvo medikų atmestinis požiūris).

Va taip toji gydytoja išdėstė savo pasipiktinimą:

„Žinau, kad šita grupė knibžda žurnalistais. Tai va, kreipiuosi į jus. Eikit jūs visi (n…). Taip, jūs gerai išgirdot. Būtent į ten. Juk negalit nė vienos dienos ištverti, nepavėmę ant medikų. Neapjuodinę, nepažeminę, neapšmeižę, nesukėlę dar didesnio šaršalo kai kurių visuomenės narių tarpe. Juk patys nesate dievai, vėliau einate pas tuos pačius medikus, kuriuos ką tik mėšlu apdrabstėt, ir savo kiaulės akutėmis žiūrit ir pagalbos laukiat. Kažkada sakiau - džiaugiuosi, kad baigiau dirbt ekstrinėje pagalboje, dar tada, kai Lietuvoje žmonės mirdavo nuo ligų, o ne medikų pribaigti. Kai dar nebuvo tų laidų, kurias aš vadinu lavonienos televizija. Ir išvis, džiaugiuosi, kad nebedirbu Lietuvoje. Inžinieriai visokie, buhalterės, valytojos, kirpėjos (staiga tapusios stilistėmis) ir bet kuri kita profesija Lietuvoje yra labiau gerbiama, nei mediko. Į juos nesivaloma kojų, jų vardai netampomi clickiniuose straipsniuose. Dekit jūs pragare, jei toks yra, amžinai, sensacijų vergai. Po purvinais straipsniais jau net nepasirašinėjate, nes reikės dar pačioms gimdyti, patiems prostatas gydyti pas tuos pačius ką tik apspjaudytus medikus. Kolegos, prašau nekomentuoti šito mano posto. Užtat laukiu grupėje esančių žurnalistų komentarų. Papasakokit, ar jaučiatės geriau po darbo, vėl paviduriavę žodžiais“.

Čia pat gydytoja įkėlė ir didelę skaitytojų auditoriją turinčioje interneto svetainėje publikuoto straipsnio nuorodą – to straipsnio, kuris medikę įžeidė.

Perskaičiau šį straipsnį ir… neradau nė menkiausio argumento, kuriuo galėčiau gydytojai paprieštarauti, stojant į kolegų žurnalistų pusę! Na, nebent tik tai, kad minimo straipsnio autorė, labai tikėtina, buvo parašiusi visai kitokį pavadinimą, tačiau tekstą keliant į interneto svetainę jo pavadinimas viršesnio už autorę asmens buvo pakoreguotas taip, kaip reikia. Tai yra kad patrauktų skaitytojo dėmesį. Nes dabar, anot vienos Lietuvoje žinomos žurnalistės, „ant daktarų varyti yra wau!“. Skaitomumas arba žiūrimumas – garantuoti!

Juk jei to paties straipsnio pavadinime bus įvardyta, kad tuoj 50 metų sulauksianti moteris ruošiasi vėlyvai motinystei, patikėkite, dažnam skaitytojui to ir pakaks. Neįdomu. O mandagumu nepasižymintis pilietis pagalvos - bobelė su savo diedu sudurnavojo, jų reikalas.

O va jei į pavadinimą „įmontuosi“ medikų abejingumą – jau visai kas kita! Nes gi medikai visuomenės akyse - didysis blogis (na, ne visi, bet – dauguma; čia ne aš taip galvoju – tokią išvadą galima susidaryti paskaičius komentarus po bet kuriuo straipsniu, kuriame pacientai skundžiasi gydytojų elgesiu ar nekompetencija. Pavyzdžiui, kad daktaras praeidamas net nepasisveikino; kad – iš akių matosi - tik ir laukia, kiek paduosi; arba, klasikinis atvejis – kad ne tuos vaistus paskyrė, ne taip gydė ar net numarino!). Ne veltui kartais liūdnai pajuokaujama, kad visame pasaulyje žmonės miršta nuo ligų, o Lietuvoje – „nuo daktarų“.

Taigi perskaičiau tą publikaciją, pavadinimu apdergiančią medikus, ir, atvirai pasakius, suėmė juokas. Moterėlė kalbinama apie jos mėgiamą darbą; klausiama, kiek metų šita mėgiama veikla nėščioji užsiimanti; kas ją šioje veikloje labiausiai žavi; ar pagimdžiusi greitai sugrįš į darbą… Žurnalistei įdomu, kam būsima motina pirmiausia pranešė šią džiugią žinią, ar jau žino lytį ir išrinko būsimam kūdikiui vardą; kaip į motinos nėštumą reagavo, spėju, jau suaugusios dukros... Ir tik vienas vienintelis klausimas – su kokiais iššūkiais teko susidurti, kurį išgirdusi nėščioji būtent ir metė akmenį į medikų daržą: didžiausias iššūkis, su kuriuo nėštumo metu teko susidurti – „atmestinis kai kurių medikų požiūris“. Esą vis dar populiariu stereotipu laikoma, kad tokiame amžiuje moterims jau geriau negimdyti. Ir viskas! Daugiau straipsnyje apie medikus ir jų pasiaukojantį darbą, prižiūrint tokios didelės rizikos nėščiąją – nė žodelio. O va pavadinimas išraitytas išties patraukiantis. Tiesa, tame pavadinime, priešingai nei nėščiosios atsakyme, ne nurodytas „kai kurių medikų atmestinis požiūris“, o tiesiog drėbta ant visų medikų. Nes taip stipriau! Paveikiau! Sulauks didesnio susidomėjimo!

Tęskime toliau. Ir kas čia blogo, jei nėščiąją priėmę gydytojai sunerimo dėl vėlyvos motinystės? Argi tai ne rūpestis dėl būsimos gimdyvės ir jos būsimo kūdikio sveikatos? Ne, nedrįskite net abejoti – čia MANO reikalas, kada gimdyti. Tik jei, neduokdie, kils gimdymo komplikacijų, ar kūdikis, paaiškės, gimė nesveikas, ar motinai dėl tos pačios vėlyvos motinystės išsivystys rimtesnės sveikatos problemos – kas tada? Skambins žurnalistams ir verks, kodėl daktarai neįspėjo, kodėl neskyrė papildomų tyrimų, kodėl neinformavo, ir t. t. , ir t. t.?

Kitaip sakant, ir vėl visa kaltė greičiausiai būtų metama medikams, ir, beveik neabejoju, žurnalistai (na gal ne visi – kai kurie) džiaugtųsi gavę „wau temą“, anot užsienyje dirbančios gydytojos, eilinį kartą „pavemti ant medikų“.

Grįžkime prie gydytojos komentaro. Taip, jai trūko kantrybė, ji jau nebegalėjo ilgiau tylėti. Ši gydytoja aštuonerius metus dirba užsienyje, ir galėtų į tokius rašinius nekreipti dėmesio, bet, kaip pati prisipažino, jai vis dar rūpi ir visada rūpės Lietuvoje dirbantys kolegos ir Lietuvos medicinos sistemos būklė.

„Tokį ar panašų postą ruošiausi rašyti jau labai seniai, gal net keletą metų. Tik arba neturėdavau laiko, arba laiko būdavo gaila. Šitas straipsnis buvo gal paskutinis lašas. Tiesiog nusprendžiau, kad jau laikas nebetylėti. Kol nesąmones rašė geltonieji delfiai, tv3 ir panašūs, dar numodavome ranka - juk tai tiesiog maitėdos. Bet dabar šitos metastazės ėmė plisti ir į kitus portalus. Prieš porą dienų buvo publikuotas visiškai nesąmoningas straipsnis apie Gdansko kliniką. Kitaip sakant, žlunga ir paskutinis bastionas. Parašiau savo galbūt piktą komentarą, tikėdamasi pritraukti dėmesio - valio, suveikė!“, - džiaugėsi gydytoja.

Ir iš tiesų – pagarba šiai gydytojai, kad pagaliau „pralaužė ledus“. Nes po kurio laiko vis dėlto buvo pakoreguotas gydytojos minimos publikacijos pavadinimas. Sušvelnintas. Išimant žodžius apie medikų esą atmestinį požiūrį (į vėlyvą motinystę). Bent jau tiek!

Labai norėtųsi, kad visi gydytojai šiuo klausimu būtų drąsesni ir vieningesni. Nes susidaro įspūdis, kad jeigu tylima – galima pilti pamazgas ir toliau. Ir - vis didesniais kiekiais. Tai kas, kad bus persūdyta – bet kiek skaitytojų dėmesio portalas sulauks! O kai reklamos užsakovas pasiteiraus, kokia skaitytojų auditorija, bus galima ant derybų stalo tėkšti gražią statistiką! Va, kokie mes populiarūs, kokie skaitomi! Apgailėtina.

Jokiu būdu netvirtinu, kad visi medikai – tyri lyg kūdikio ašara. Yra visokių, ir tuos, kurie nusižengia profesinei etikai ar kitiems reikalavimams, reikia ir būtina viešinti. Bet tikrai nevalia nepelnytai dergti visą medikų bendruomenę.

Žurnalistams, o tiksliau – redaktoriams, kurie suka galvą dėl patrauklesnio straipsnio pavadinimo ir paprastai net nederina korekcijų su straipsnio autoriumi, tai turėtų būti labai gera pamoka.

 

 


 

AUDRONE NUGARAITĖ

Gerumas kaip išteklius keisti mūsų gyvenimą. Gerumas kaip kiekvienos dienos norma ir siekiamybė. Visa tai pasiekti gali padėti gerumo komunikacija.

Būkime raštingi ir dalinkitės savo gerumo kompetencija su kitais.

GERUMO KOMUNIKACIJA

Gruodžio 3 diena, sekmadienis

Advento pradžia. Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena

Susikaupimo laikas džiaugsmingai laukti ir ramiai bendrauti. Save įvertinti ir apsivalyti. Tobulėjimo šviesa atnaujina mūsų dvasinį pasaulį, kuriame gerai jaučiamės ir ten šviečia mūsų norima saulė.Tai svarbu, kai kasmet einame brandos keliu ir žodis negalia gali tapti varžančia galia. Fizinė, protinė, įgimta, įgyta, pastovi, laikina ji mažina, neleidžia, atima iš mūsų galimybes būti savimi. Todėl turime nuolat daryti tai, kas padeda ne tik jos išvengti, bet ir susitikus būti tam pasirengus. Būkime.

Gruodžio 1 diena, penktadienis

Dar vienas metų laikas įžengė į sceną. Jis svarbus, nes pasitikę šventes, baigsime senus metus. Atėjo žiema - permaininga ir šalta - šilta. Su ledu, speigu, lijundra. Su atodrėkiu ir sniego pūga. Todėl svarbiausia turėkime šilumą savyje, kad būtų saugu dvasioje ir gera žiemos kelionėje. Einame drauge.

Lapkričio 30 diena, ketvirtadienis

Ruduo vėl palieka mus vienus su viltimi po metų susitikti. Dabar toliau mokysimės bendrauti žiemos ritmu, valdyti emocijas tokiu rezultatu, kad aplankytų jausmai, leidžiantys pasijusti patenkintu ir džiaugsmingu.

***

Lapkričio 29 diena. trečiadienis

Nauja diena. Ko gero baltu sniegu papuošta. Ir vėl svarbu mūsų vidinė nuostata. Ką jaučiame viduje ir ką komunikuosime išorėje? Turime save nuteikti ir įvertinti, kuo džiugina ši diena, o praradimai -tik išmokta pamoka.

***

Lapkričio 28 diena, antradienis

Mūsų kasdienybė nerimo ir nežinios sklidina. Paros erdvė vis naujomis tamsos valandomis pildoma. Todėl svarbu rutinoje turėti simbolius, kaip savo vidinius šviesulius. Pražydo mano gėlė ir suteikė stiprybės paversti nerimo ir nežinios tamsą dvasine gerove.

Lapkričio 27 diena, pirmadienis

Paskutinė rudens savaitė, atėjo su žinia, kad savo šalta temperatūra ji nori būti žinoma. Kai norima išsiskirti, reikia turėti aiškių lūkesčių ir atsarginių išeičių. Tada netikėtas šaltis ar šiluma, bus tik galimybė vėl patobulinti save.

***

Lapkričio 25 diena, penktadienis

Šv. Kotrynos, Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris, Pasipriešinimo pirkiniams diena

Puokštė progų pagalvoti apie mūsų kelionę gyvenimo keliu. Ne tik Šv. Teresė mokslą globoja. Ačiū jai. Bet ir smurtas vis dažniau mūsų gyvenseną žaloja. Visa tai susiję ir su pasipriešinimu pirkti. Kai pirkimas nustelbia reikmę įsigyti tik būtinų daiktų, o tampame vartojimo aukų būriu. Būkime išmanūs ir savyje galingi, galėdami pasidžiaugti, kad esame laimingi.

Lapkričio 23 diena, ketvirtadienis

Rudens diena, pabalinta sniegu ir vėjo genama pūga. Ryto oras keičia mūsų nuotaiką. Kur svyra pasitenkinimo rodyklė: gerai, kad atėjo žiema ar vėl šalta, slidu ir nesaugu? Svarbu pasakyti sau: naujos galimybės-aš einu toliau.

***

Lapkričio 21 diena, antradienis

Bėga laikas į gyvenimo lankas, apeidamas sėkmių kalnus ir nevilties duobes. Svarbu, kad jis pildytų mūsų svajones, kauptų energiją ir duotų tai, kai gali sau pasakyti: aš gyvenu laimingai ir gerai, ir negaliu daryti kitaip.

***

Lapkričio 20 diena, pirmadienis

Savaitės išmintis. „Įvykiai neturi kitokios prasmės negu ta, kurią jiems suteikiame. Aš sustojau ir paklausiau savęs, kuri iš daugelio galimybių man tinkamiausia, naudingiausia? Kai šitaip pakeičiame mąstyseną pradeda vykti nuostabūs dalykai: ieškome teigiamų įvykių ypatybių, pastebime vieni kitų energingumą, matome aplink vykstančius stebuklus. Tai sudaro mūsų gyvenimą, ateitį, pasirinkimą ir daro poveikį, keičia gyvenimą.“ D. Taylor

***

Lapkričio 19 diena, sekmadienis

Sekmadienis. Kaip jį įvertinsime, didžia dalimi nuo to priklausys jo nauda. Paskutinė savaitgalio diena, liūdna, rytoj vėl veikla. Dar sekmadienis - šaunu, toliau ilsimės, darome su meile kas patinka, rytojų pildome gerumu

***

Lapkričio 18 diena, šeštadienis

Sėkmės veiksniai. Kas tai? Žinios, vertybės, asmeninės savybės, įgūdžiai, padedantys atlikti darbą, pasiekti norimą rezultatą ir gerą saviraišką. Be technologinių gebėjimų labai svarbus veiksnys yra mūsų bendravimo pavyzdys. Kompetencija ir elgesys- tai raktas atidaryti sėkmės duris.

Lapkričio 17 diena, penktadienis

Tarptautinė studentų diena
Studentija, tai ne tik puikus pasirinkimas būti išsimokslinusiu profesionalu. Tai viso gyvenimo kodas nuolat augti ir džiaugtis savo tobulėjimo procesu. Būkime.

***

Lapkričio 16 diena, ketvirtadienis

Tarptautinė tolerancijos diena

Daug žodžių su ta pačia pabaiga: arogancija, elegancija, tolerancija. Visi jie turi savo sritis ir poveikius tam, kas susiję su mumis. Todėl būkime išmanūs, kad jau žodžio pradžia vestų į norimą pabaigą. Toleruokime.

***

Lapkričio 15 diena, trečiadienis

Kėlimosi ryte procedūra, pakeitus laiką, vis dar yra aktualija. Vieniems žiemos laikas yra atgaiva, nes viskas vėl stojo į savo vietas. Kiti kas rytą nelaimingi, nes jiems vasaros laikas buvo sėkmingas. Būkime laike laimingi.

***

Lapkričio 14 d., antradienis

Savaitės išmintis. "Švietimas veikia kaip vienijanti visuomenę jėga perduodant vertybes, jungiančias skirtingas visuomenės dalis." J. Grigas

***

Lapkričio 13 d., pirmadienis

Pasaulinė Gerumo diena

Metai sezonų ciklą apsuko ir vėl atėjo ši diena. Ji mūsų paklausia, kiek gerumo puoselėjame savyje ir kaip tuo turtu dalinamės išorėje? Gerumas ir mes. Pasižiūrėkime, kaip mūsų asmeninėje erdvėje pasiskirsto gerumo linksniai: Kas? Gerumas; Ko?Gerumo; Kam? Gerumui; Ką? Gerumą; Kuo? Gerumu; Kur? Gerume; Ir šauksmininkas mums sako: Gerume, būkime visada drauge ir bėdoje, ir džiaugsme. Tu esi mūsų gyvenimo prasmės ir laimės raiška. Sveikinimai visiems Gerumo komunikacijos nariams. Einame toliau gerumo keliais ir dalinamės Gerumo vaisiais. Švęskime.

***

Lapkričio 11 d., šeštadienis

Mūsų nuotaika. Nuo ji priklauso? Kodėl vieną rytą ji puiki, o kitą- subjurusi? Gera-bloga, pakili-prislėgta. Ir aplinka lemia mūsų šitą emocinę būseną. Tegul šiandiena būna paženklinta nuotaika puikia ir norima laikysena

***

Lapkičio 8 d., trečiadienis

Europos sveikos mitybos diena

Valgome, nes norime būti sotūs. Gaminame, nes turime progą pasidžiaugti skaniu maistu. Viskas būtų puiku, jeigu visa šita maisto veikla būtų ne tik pavadinta sveika mityba, bet ir užtikrintų mūsų geros savijautos ir dvasinio meniu darybą. Skanaus.

***

Lapkričio 7 d., antradienis

Eilinė metų diena. Jokių oficialių progų minėti nėra. Todėl padarykime ją švente, kad vaivorykštė spindėtų mūsų viduje, nes kas gera ir gražu pirmiausia jaučiame širdyje. Įsimintina diena, kuriai pavydės vakardiena. Va taip.

***

Lapkričio 6 d., pirmadienis

Savaitės išmintis

"Lapkritis verčia jaustis, kad gyvenimas bėga greičiau. Valandas stengiuosi užpildyti prasmingiau, kad jas pristabdyčiau." H. Rolins

***

Lapkričio 4 d., šeštadienis

Puikiai žinome, kas mums nepatinka/patinka. Kas gražu/negražu. Ar turime atsakymą į klausimą ne tik šio žodžio prasme, bet ir savo būsena, kas mums yra GERA kūne ir dvasioje? Kaip visa tai daliname savo viduje ir išorėje? Kad savo likimą sietume su sėkmės taku ir laimės žvaigždės siekiu. Gera, gerai, gerumas.

 

Lapkričio 3 d., penktadienis

Šventės praėjo. Paminėjome, prisiminėme, susitikome. Ką jos paliko, kas vertinga ir stabilu? Kam dar reikia aktyvaus bendravimo ir daugiau realių veiksmų? Švenčių dvasia - tai kasdienybės energijos šviesa.

***

Lapkričio 2 d., ketvirtadienis

Emocinė stiprybė - tai ne piktintis sunkiais jausmais ir jais atsikratyti. Tai geba įveikti juos sveika reakcija ir sau aiškiai pasakyti: nebėgu nuo sunkių jausmų, juos žinau, dėmesį valdau ir savo atsparumą šitaip ugdau.

***

Lapkričio 1 d., trečiadienis

Lapkritis atėjo su Visų Šventųjų diena. Vėlinių dvasios šviesa. Proga ne tik pagerbti, prisiminti išėjusius, bet ir aktyviau su jais mintyse pabendrauti. Tai mūsų vidinio pasaulio vertybių sistema- įvertinti save ir pasakyti nesantiems šalia, kad gyvenimas teka norima vaga. Esame kartu ir atskirai - mes čia, o jūs tenai. Būkime.

***

Spalio 30 d. antradienis

Paskutinė spalio mėnesio diena. Sutinkame ją su nuotaika gera. Ji patvirtina mūsų išmoktas pamokas, suteikia norimą jauseną. Laukia mūsų rudens tęsinys. Žiemai pasirengti taip, kad kojos ant ledo tvirtai laikys ir neslys.

***

Spalio 30-oji, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Gamta - vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas." J. V. Gėtė

***

Spalio 29-oji, sekmadienis

Ir vėl pasikeitė laikas. Tai kaip naujas veiklos saikas. Nors turi patirties ir žinai, reikia mokyti save gyventi naujai. Dieną neišsimiegojus baigti žvaliai. Tai detalės, jų nesunku išvengti ir gyvenimo sėkmės keliu žengti.

***

Spalio 28-oji, šeštadienis

Mūsų nusiteikimą ir keli žodžiai gali parodyti. 300 dienų praėjo, metai į pabaigą pajudėjo. 300 dienų į laiko bedugnę nugarmėjo. 300 dienų į patirties ir sėkmės bokštą ant sparnų nuskrido ir suteikė mums galimybę tobulėti.

***

Spalio 26-oji, ketvirtadienis

Mūsų asmens skirtumai-tai daigai ir želdiniai, kurios turime pirmiausia atpažinti ir žinoti. Skirtumas kaip galimybė išreikšti save, parodyti savo kūrybines puses. Išnaudoti savo originalumą ir nekonkuruoti, o mielai bendrauti

***

Spalio 25-oji, trečiadienis

Kai protas ir kūnas įsitempę, išeitis slypi mūsų viduje. Pabūti gamtoje, pasirūpinti minčių, jausmų ir kūno derme. Tikėjimas savimi, noras duoti kitiems, yra vidinės energijos harmonija, potencialas džiaugtis kasdiena.

***

Spalio 23-oji, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Norint būti lydimam sėkmės, privalu kliautis tik savimi. Viskas, ko reikia siekiant tikslo, slypi jumyse, tereikia naudotis." D. Taylor

Spalio 22-oji, sekmadienis

Apsikabinimo galia, susijusi ne tik su gera nuotaika. Jis padrąsina ir padeda įveikti baimę. Gesina streso ir pykčio laužą, padeda pajusti meilę. Apsikabinimas viena iš ryšio priemonių, suprantama geriau nei daug gražių žodžių. Net ir pačiam save reikia apsikabinti, nes per dieną, mokslininkų teigimu, tai reikia 4 kartus patirti. Apkabinimas virtualus - tai irgi pojūtis puikus. Apsikabinkim

 

KLAUSIMĖLIS


Warning: include(/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Warning: include(): Failed opening '/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)