2023 m. rugsėjo 27 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188


 

 VLADIMIRAS 

 BERESNIOVAS:

,,GYVENIMAS VLABERIO ŽVILGSNIU "

             

 

 

 

 

 

 

 

 

Būsiu teisingas ir doras
Keisčiau lytį į Vytį,
Tėvynę į kavinę,
Bet... kad toks geras oras –
Būsiu teisingas ir doras...

***

Pasirinkimas
Kam – kairieji,
Kam – dešinieji,
Kam – centristai,
O kam – aferistai.

***

Buvo rimta priežastis
Kai mūsų krepšininkai pralaimėdavo,
gerdavom iš nevilties.
Kai laimėdavo – iš džiaugsmo...

***

Čia Lietuva...
„Čia Lietuva,
Čia lietūs lyja“.
Čia painiava, Čia velniava, Čia juokas
Ašaras praryja...

Gyvenimas – „kakus“...
Katinas pieną laka,
Širdis smarkiai plaka.
Nuo kaukolinės apakus,
Gyvenimas tapo... „kakus“.

***
Katinas – „Miau“,
Šuo – „Au, au“.
Jis – „Aū- ū !
Ji – “ I love You!“

LDS ir LŽS nario Vladimiro Beresniovo piešiniai  ir vlaberizmai specialiai www.kaunozurnalistai.lt svetainei

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Apie griaučius spintoje, arba Kodėl aš įtariu, kad Bartoševičius pasakė ne viską

Virginija Grigaliūnienė, LŽS Kauno apskrities skyriaus valdybos narė

Praėjusią savaitę Lietuvą pribloškęs parlamentaro Kristijono Bartoševičiaus prašymas panaikinti Seimo nario mandatą nustebino turbūt ne mažiau nei generalinės prokurorės kreipimasis dėl šio politiko neliečiamybės panaikinimo. Kadangi keliolika metų esu dirbusi kriminaliniame laikraštyje ir panašių bylų perskaičiusi bei aprašiusi ne dešimtis, o greičiau šimtus, drįsiu pareikšti ir savo nuomonę.

Viena vertus, kaip sakoma, ir arkliui aišku, kad kažkas Kristijonui galėjo pakuždėti apie prokuratūros ruošiamą žingsnį – kreiptis dėl jo neliečiamybės panaikinimo. Nes, sutikite, mėgautis nemokamos kelionės egzotinėje šalyje malonumais (ir dar būti suplanavus kitą tokią kelionę į ne mažiau egzotinį kraštą, vos sugrįžus iš Čilės) ir staiga vidury komandiruotės susizgribti, kad darbas Seime nebepatinka, ir tą pat minutę suraityti elektroninį prašymą Vyriausiai rinkimų komisijai apie apsisprendimą atsisakyti Seimo nario mandato – na, atsiprašau, tokia pasaka patikėtų nebent pradinukas... O čia rimtu veidu ir romiu balsu pareiškiama, esą viskas tikrai taip ir yra, ir nuovokumu paprastai pasižymintiems kolegoms frakcijos ar partijos vadovams niekas neužkliūva. Jie pritrenkia abejingumu - net nepasidomi, kokios tos Kristijono „asmeninės priežastys“. Gal jam reikia skubios pagalbos, jeigu net parlamentaro mandatą tėškia? Nieko naujo neparašiau – visi apie tai kalba, visiems tokie klausimai kyla.

Kita vertus, negalima nesutikti ir su tuo, kad privalu laikytis nekaltumo prezumpcijos – nevalia anksčiau, nei teisėsaugos atstovai tą padarys, pilietį apkaltinti sunkiais, be proto sunkiais nusikaltimais.

Tiesą sakant, niekur ir nemačiau, kad Kristijonas būtų apšauktas nusikaltėliu – visi pabrėžia, kad jis tokiais nusikaltimais tik gali būti įtariamas (nes neteko girdėti, kad tokie įtarimai jam jau pareikšti).

Tačiau labai greitai Seime atsirado aklai stojusių šio piliečio ginti „advokatų“, kurie savo trigrašiu, bent jau mano nuomone, ne padėjo Kristijonui, o tik pakenkė.

Juk ką reiškia drėbtelti, neva tokie įtarimai ir kaltinimai yra labai sunkiai įrodomi, neva tokiose bylose nuteisiama tik maža dalis kaltinamųjų. Taip tarsi duodama suprasti – atsikabinkit nuo Kristijono, nes gal nieko nebus įrodyta. O jei bus įrodyta – ką tada šitie „advokatai“ ulbės? Taigi lygiai taip pat, kaip negalima žmogaus anksčiau laiko apkaltinti, negalima anksčiau laiko ir tvirtinti, kad jis čia niekuo dėtas!

Kitaip sakant, jei jau tie „advokatai“ parašė A, kodėl pamiršo pridėti B? Iš anksčiau minėtos profesinės patirties galiu tik patvirtinti, jog jeigu asmens, kaltinamo mažamečio tvirkinimu ar prievartavimu, nenuteisė, nebūtinai jis yra „šventas avinėlis“. Kad teisiamasis iš teismo salės išėjo pakelta galva, gali lemti labai daug priežasčių, o viena iš jų – įtariamojo (ar kaltinamojo, ar teisiamojo) pasisamdytas „geras advokatas“. Ir galbūt ne tiek teisinėmis žiniomis geras, kiek... galimai turintis ryšių ir priėjimų, kur reikia. Juk jokia paslaptis, kad yra ir nesąžiningai dirbančių tiek ikiteisminio tyrimo pareigūnų, tiek teisėjų, kurie puikiai išmano, ką reikia daryti (gal tiksliau - ko nereikia padaryti), kad įrodymų būtų surinkta kuo mažiau ar išvis jų nebūtų. Tada gali nė teismo neprireikti – suraitai sprendimą, kad „ikiteisminio tyrimo nuspręsta nepradėti (arba – pradėtą ikiteisminį tyrimą nutraukti), nesant nusikaltimo sudėties“, ir viskas, darbas baigtas.

Nukentėjusysis bus atkaklus – tokį tyrėjo sprendimą apskųs prokuratūrai. Bet greičiau gali nutikti taip, kad nukentėjusysis tyrėjo bus atitinkamai apdorotas („nieko tu neįrodysi, negaišk laiko ir negadink nervų, užjaučiu, bet nuoširdžiai patariu“), ir galiausiai nuleis rankas. Ką čia skųsi, jei jau pasakė, kad nieko nepasieksi... Tokių atvejų galimai yra ne vienas ir ne du. Ir va tokie atvejai galimai iškraipo statistiką, rodančią, kad tokio pobūdžio pareiškimų ar bylų per metus būna šimtais, o nuteisiama – vos kelios dešimtys!

Todėl nei padoru, nei pagarbu nelaukiant teisėsaugos verdikto pulti advokatauti Kristijonui, taip visų pirma pažeminant ir metant nepasitikėjimo šešėlį nukentėjusių asmenų atžvilgiu. Juk, panašu, šiuo atveju nukentėjusių asmenų būtų ne vienas. Negaliu patikėti, kad tokią sunkią psichologinę naštą „ant savo sąžinės“ užsidėtų apsimetėliai, kurie melagingai tvirtintų apie patirtą seksualinę prievartą.  

Dar ką noriu pabrėžti: taip, narpliojant dėl tvirkinimo ar seksualinio prievartavimo nukentėjusių asmenų ar jų atstovų pareiškimus bei duotus parodymus ir skaitant bylas, buvę atvejų, kai kaltinamasis buvo išteisintas, ir teisingai išteisintas. Bet paprastai tai būdavo šeiminės bylos, kai besiskirdami tėvai nesugebėdavo taikiai pasidalyti turtais ar vaikais, ir motina griebdavosi paskutinio šiaudo – apkaltinti vyrą (ar sugyventinį) vaiko (ar podukros, ar posūnio) tvirkinimu, ar dar kažkuo sunkiau. Tokius atvejus paprastai dar tyrimo eigoje nesunkiai išnarplioja atitinkamų sričių specialistai, ir tokios bylos sunyksta dar ikiteisminio tyrimo stadijoje.

Kristijono atvejis, mano nuomone, yra visai kas kita, nes, kaip galima įtarti, nukentėjusieji - galimai buvę jo mokiniai ar auklėtiniai, ir tai galėję nutikti ne pastaraisiais metais, o kur kas anksčiau. Ir jeigu po tiek laiko prokuratūra ėmėsi tyrimo, ir jeigu net paprašė naikinti Seimo nario neliečiamybę, labai panašu, kad pareigūnai vis dėlto rado už ko užsikabinti.

O bene svarbiausias dalykas, kodėl manau, kad Bartoševičius nesąs „tyras kaip kūdikio ašara“, yra jo paties nelabai adekvatus elgesys šių įvykių fone, jau nekalbant apie jo beprotišką skubą atsisakyti parlamentaro mandato.

Jeigu mano adresu kas nors viešai mestų įtarimus dėl praeityje padarytų bet kokių (nebūtinai sunkių), nusikaltimų, o aš su tuo nebūčiau susijusi, nieko nelaukusi pati kreipčiausi į spaudą ir visu balsu rėkčiau, kad esu šmeižiama – juk rašydami straipsnį žurnalistai privalo išklausyti ir kitą pusę! Aš pati nedelsdama kreipčiausi į prokuratūrą ir aiškinčiausi, ką tokio esu įtariama padariusi, jeigu viešojoje erdvėje net iš teisėsaugos institucijų atstovų lūpų pasklido tokios kalbos. Galų gale, Baudžiamajame kodekse yra 154 straipsnis, kuriame aiškiai parašyta: „Tas, kas paskleidė apie kitą žmogų tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu arba areštu arba laisvės atėmimu iki vienerių metų“. Vadinasi, jeigu aš tikrai nesu prisidirbusi, netylėčiau!

O štai Kristijonas - niekaip kitaip neišeina galvoti - nėrė į krūmus. K. Bartoševičius praeitą savaitę užsiminė laukiąs kvietimo į apklausą, o jei iki tos ir tos dienos nesulauksiąs, pats esą nuvyksiąs į prokuratūrą. Hm, labai keista, kaip žmogus gali tiek laukti, jeigu tai – netiesa?

Be to, žiniasklaidoje jau ne kartą skaičiau, per TV žinių laidas girdėjau informaciją, kad žurnalistams „kol kas nepavyko su Bartoševičiumi susisiekti“. Tai nuo ko jis slapstosi? Jeigu Kristijonas niekuo dėtas, kodėl baidosi žurnalistų klausimų? Kodėl neatsiliepia į skambučius? Ta mįslinga tyla galimai yra daugiau pasakanti, nei prokuratūros ilgai rašomas kvietimas į apklausą...

 

 


 

AUDRONE NUGARAITĖ

Gerumas kaip išteklius keisti mūsų gyvenimą. Gerumas kaip kiekvienos dienos norma ir siekiamybė. Visa tai pasiekti gali padėti gerumo komunikacija.

Būkime raštingi ir dalinkitės savo gerumo kompetencija su kitais.

GERUMO KOMUNIKACIJA

Rugsėjo 27 diena, trečiadienis

Kas padaro mus laimingais? Pareigos, pripažinimas, pinigai? Laimė-gebėjimas džiaugtis dabartimi, jausti dėkingumą už tai, ką gero turi. Kasdienybėje pastebėtos gerumo detalės yra mūsų laimės laipteliai būti savimi.

***

Rugsėjo 26 diena, antradienis

Mūsų buvimas dėmesio centru yra palydėtas dvejopų jausmų. Vieniems tai siekis ir būdas parodyti save, pritaikius savo patirtį, pabūti žvaigžde. Kitiems tai abejonių ir nerimo sklidina aplinka, kurioje nervingai vertiname save. Dėmesys susijęs su meile ir priešiškumu, todėl svarbiausia, kas mums patiems teisinga, gera ir virsta mūsų pačių tobulumu. Būkime sau dėmesio centru.

Rugsėjo 25 diena, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Visi ieško nuo vėžio vaistų, kurie išrasti senų seniausiai. Būti geru žmogumi - pirmas punktas... meilė tėčiui ir mamai, pagarba vietai, kurioje gimei, augai, gyveni- juk šita žemė mus nešioja ir maitina."

M. Lasinskas

***

 

Rugsėjo 22 diena, penktadienis

Atsisėdame ant kėdės ir ramiai kvėpuojame. Kojose maloni šiluma pulsuoja. Rankos džiaugiasi nieko neveikimu. Mintys galvoje alsuoja gerumu. Visas kūnas į poilsio minutę reaguoja. Visa tai mus atpalaiduoja ir puikią dieną garantuoja. Džiaukimės savo jausena.

***

Rugsėjo 21 diena, ketvirtadienis

Sena išmintis: moki žodį - žinai kelią. Žodžiai yra materiali minčių ir emocijų raiška. Jie ne tik suteikia mums psichologinės ir fizinės galios raktus atidaryti norimo bendravimo vartus. Jie mus veda laimės keliu, jeigu juos pateikiame su pozityvumu. Teigiami žodžiai, pavyzdžiui, taika, meilė, taip, mums leidžia pasirinkti sėkmės veiksmus, teigiamai vertinti save ir kitus.

***

Rugsėjo 19 diena, antradienis

Pažįstu save-gebu suprasti ir valdyti savo jausmus,viltis, norus, lūkesčius. Kai užplūsta negatyvas, pyktis ar pavydas, jį užkloju pozityvu, meile ir džiaugsmu. Šita sinergija -mūsų dvasinė energija eiti norimu gyvenimo keliu.

***

Rugsėjo 18 diena, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Mes per dažnai vartojame žodį "reikėtų". Jis itin neveiksmingas, nes skatina nieko neveikti. Apčiuopiamos nuolatinės permainos vyksta tik tada, kai vietoje "reikėtų " sakome "reikia, būtina." D. Taylor

Rugsėjo 17 diena, sekmadienis

Rytas-gaivus ir aktyvus, nes sekmadienis mus veda į naujos savaitės laukus. Šios dienos veikla ir bendravimas -tai kito septyndienio tikslingas motyvavimas. Kelionė keliu, pažymėtu geru nusiteikimu. Eime.

Rugsėjo 16 diena, šeštadienis.

Europos judumo savaitė (16-22 d.)

Rytas, diena, vakaras, naktis - tradicinė paros narių sudėtis. Puiku, kai naktis alsuoja poilsiu ir geru miegu, o rytas ir diena žavi ir kviečia naudotis įvairiapusiu judumu. Judumas pirmiausia savyje, sukaupti energiją ir gerą jauseną. Pirmyn.

***

Rugsėjo 15 diena, penktadienis

Kūrybiškumas - tai gebėjimas įgyvendinti save kasdienybės erdvėse. Ne tik atlikti darbus paprasčiau, daryti tai kas nauja, įdomu. Svarbiausia nesėkmėje būti originaliu kūrėju ir džiaugtis priimtu kūrybišku sprendimu.

***

Rugsėjo 14 diena, ketvirtadienis

Jurginai ne tik aplinkos puošmena, bet ir mūsų dvasiai atgaiva. Jie linki mums nuolat prisiminti, kad grožį turime gamtoje ir savyje auginti. Ačiū.

***

Rugsėjo 12 diena, antradienis

Poilsio minutei matematinė mįslė.Trys šimtai šešiasdešimt penki vieversiai, penkiasdešimt trys varnos, dvylika kranklių ir vienas išdidus sakalas. Kas tai? Norimais skaičiais mums visiems pažymėtos šiandienos.

***

Rugsėjo 11 diena, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Kiekvienas žmogus yra lyderis, kitaip sakant, kiekvienas asmuo, įskaitant ir jus. Jūsų valia rinktis, ar priimti tokią lyderystę." D. Taylor

***

Rugsėjo 10 diena, sekmadienis

Nusiteikimas - tai norimu rūbu savęs aprengimas. Kokia nuotaika save palabinti ir nusiteikti ką nors nuveikti? Gera savijauta priklauso nuo veiklos daryti sprendimus, o ne gailėtis dėl klaidos, kuri yra tik išmokta pamoka. Būkime savimi.

***

Rugsėjo 9 diena, šeštadienis

Tarptautinė grožio diena Gyvenimas yra energinga ir kūrybinė veikla. Ja siekiame sukurti norimą rezultatą: patirti laimę, pajusti meilę, džiaugtis grožiu, vidinio gėrio simboliu. Trys G raidės yra dabarties gyvenimo spalvų paletės akcentai. Gėris, Grožis, Gerumas yra mūsų sėkmingos ateities kūrimo komponentai. Tegul grožis ne tik džiugina, bet nuolat slypi mūsų viduje.

***

Rugsėjo 8 diena, penktadienis

Tarptautinė raštingumo diena

Skaitau, rašau, kalbu, vadinasi raštingas esu. Tačiau šiandieną plaukiodami naujųjų technologijų vandenyse, turime paraginti save. Mūsų asmeninė pareiga padėti sau padaryti raštingumą viso gyvenimo mokymosi paskata ir sėkmingos ateities atrama. Gerai jausimės tada, kai būsime sumanūs ir išmanūs, ir džiaugsimės gyvenimo dovana.

***

Rugsėjo 7 diena., ketvirtadienis

 Buriuotojų diena

Visi mes kaip laivai plaukiame gyvenimo upe, maudomės amžėjimo jūroje ir siekiame gerovės likimo vandenyse.

Mes, laivo kapitonai, šturmanai ir keleiviai, turime būti aktyvūs ir budrūs, kad likimas dovanotų palankų vėją ir mūsų bures neštų į norimą užuovėją.

***

Rugsėjo 4 d,. pirmadienis

Savaitės išmintis

"Kiekvienas laiko taškas yra kupinas neištirtų galimybių, o kiekviena galimybė yra laikoma originalia ir unikalia, nenukopijuojama jokiu kitu laiko momentu, vadinasi, keitimosi (ar bent bandymo keistis) būdų yra išties nesuskaičiuojama daugybė. " Z. Bauman

Rugsėjo 1 d., penktadienis

Naujieji mokslo metai, mokslo ir žinių diena pradeda rudens sezono rutiną. Nuo mūsų priklauso kokia ji bus. Ar džiaugsimės rudens spalvų įvairove? Ar su liūdesiu galvosime apie laukiančią tamsos tvirtovę? Visko reikia, viskas yra svarbu, kad ruduo žavėtų derliumi, o mes didžiuotumėmės sukaupta energija ir dvasiniu turtu.

Su šiliniu, vėsuliniu, paukštlėkiu Rugsėju.

***

Rugpjūčio 30 d,, trečiadienis

Vidinis grožis - tai mes patys savyje. Tai ne forma ar savybė, tai mūsų vidinė visuma su tam tikra estetine ir etine raiška. Svarbu, kad dvasinis grožis būtų mums moralinis gėris, padedantis bendrauti, mylėti ir jausti save.

***

Rugpjūčio 28 d., antradienis

Ar esame susimąstę, kas yra savasis AŠ? Tai nuomonių, vaizdinių, nuostatų apie save visuma. Ji sąlyginai yra pastovi. Tuo pačiu nuolat kinta, priklausomai nuo mūsų socialinės patirties, bendravimo su kitais ir savęs vertinimo. Svarbūs aspektai yra mūsų atliekami vaidmenys, socialiniai tapatumai, su kuo save tapatiname. Būtina atkreipti dėmesį ir į savęs lyginimą su kitais, patirtas sėkmes ir nesėkmes, kultūrinę aplinką ir į informacijos apie save priėmimą. Informacija, sutampanti su mūsų nuostatomis, ji visada yra priimama ir įsimenama. Informacija, neatitinkanti mūsų požiūrių, yra atmetama, kaip priešiškumas ir kelia neigiamų jausmų.

Galimi savojo AŠ: platus pasirinkimas, kokį vaizdą norime kurti ir kaip pateikti save. AŠ - idealus, realus, parodomasis, veidrodinis. Būkime norimu AŠ.

***

Rugpjūčio 23 d., pirmadienis

Savaitės išmintis

"Daug verčiau išsigydyti nuo skriaudos jausmo negu keršyti. Kerštas užima daug laiko: sielvartaudami dėl vienos skriaudos, patiriame daugelį. Griežiame dantį ilgiau negu esame skriaudžiami. Daug geriau elgtis priešingai, ydomis nekovoti su ydomis. " Seneka

***

Rugpjūčio 22 d,. ketvirtadienis

Mūsų subjektyvi nuomonė yra tik požiūris, vienas iš daugelio. Interneto viešumo laukuose požiūrių gausa tampa pertekline ir kelia nerimą ar net pasipiktinimą, nes tampame kitų subjektyvių nuomonių naudotojais ir kaupėjais. Todėl yra svarbūs mūsų prioritetai, lemiantys informacijos vertinimą. Informacijos vertė susijusi su jos svarba, tenkinant mūsų poreikius ar priimant spendimus. Todėl būkime kritiški, vertindami informacijos turinį, subjektyvumą, jos reikalingumą mūsų informuotumui.

***

Rugpjūčio 23 d., trečiadienis

Emocinė išmintis-gebėjimas suprasti ir pajausti kitus. Įvertinęs situaciją, tinkamai pasielgęs, patirtimi būsi gausus. Svarbu priimti save tokį, koks esi, nes tik tada keistis gali. Kai susijungia protas ir širdis, didėja mūsų išmintis. Būkime budrūs sau ir kitiems.

***

Rugpjūčio 21 d., pirmadienis

Savaitės išmintis

"Niekam neįdomu, koks buvai didingas ar kaip įveikei krizę. Įdomu, ką dar padarysi ateityje. Nes jei veidu žiūrėsi į praeitį, pagalvok, kurią vietą rodysi ateičiai." L. A. Bumelis

***

Rugpjūčio 19 d., šeštadienis

Virtualiai ir gyvai- bendraujame šiandien plačiai. Interneto draugai pasiekiami ištisai. Tačiau interneto turi būti su saiku, kad nebūtų žalingu. Gyvas ryšys yra bendravimo mokykla: nuo gebėjimo prakalbinti, akių kontakto, gyvo šypsnio, rankos paspaudimo ir apsikabinimo. Tai dovana, kurią įteiksime sau ir visiems, kurie nori gerai jaustis ir gyvu bendravimu padėti kitiems.

***

Rugpjūčio 18 d. , penktadienis

Ar susimąstome kada apie savo ambicijas? Koks jų vaidmuo ne tik dienos bėgime, bet ir viso gyvenimo darnume? Kada jos pataiso mūsų nuotaiką, o kada gadina sveikatą? Ambicijų neturėjimas ir per didelis ambicingumas - du kraštutinumai, dažnai vedantys ne į norimą svajonių kalną, o atvirkščiai į emocijų narvą. Todėl turime aiškiai sau pasakyti, kaip su savimi elgtis, su kitais bendrauti ir į įvykius reaguoti, kad kiekvieną dieną ambicijos mūsų savijautą pagerintų ir gyvenimo kelionę norimais rezultatais praturtintų. Ambicinguokime.

Rugpjūčio 17 d., ketvirtadienis

Geradarystė. Kas mums ji yra - malonumas, garbė, nauda? Jei mus dosniais padarė nauda ar išskaičiavimas-laikas susimąstyti, kad tai tik savęs nuvertinimas. Geradarystės grąža-vidaus turtų potencialas ir ateities sankaupa.

Rugpjūčio 16 d., trečiadienis

Noras pažinti, sužinoti. Jis labai svarbus, reikalauja pastangų ir kantrybės, nes nuo jo priklauso koks mūsų atsinaujinimas bus. Vien domėtis neužtenka. Nuolat kintanti aplinka reikalauja ne tik žinoti, bet iš to ir naudą sau turėti.

Rugpjūčio 15 d., antradienis

 Žolinė

Bėga laikas į gyvenimo laukus. Vėl Žolinė - proga padėkoti Motinai žemei už derliaus turtus. Turime kiek turime, bet visada svarbu, kad Žolinės puokštė pasipuoštų dvasingumu ir suteiktų ateinančiam rudeniui energijos ir jėgų. Žaliuokime ir puoškimės.

08.12, šeštadienis

Savaitės išmintis

"Mus dažnai slegia baimė - bijome, kad mūsų nesupras, pasišaipys, pažemins, pasinaudos. Tačiau baimė - bloga patarėja ir dažnai save išpildanti pranašystė. Jei šypsaisi žmonėms, jie šypsosi tau; jei esi surūgęs, jie nusigręžia nuo tavęs. Tik pripažinę savo baimes galime pamatyti jų nepagrįstumą ir atskirti jas nuo protingo atsargumo." V. Legkauskas

Šiandien - Tarptautinė jaunimo diena

Jaunyste, mielas tu drugeli, papuoši mus sparnais ir atveri platų gyvenimo kelią. Svarbiausia būti jaunu širdyje, nes senatvė pasibeldžia ir jauname amžiuje. Būkime savo metų ambasadoriai, kai jaunystė yra ne tik žavus rytas, branda- gerumo ir pozityvumo sklaida, o atėjęs vakaras- tvirta aktyvaus amžėjimo atrama. Diena, kuri tik patvirtina, kad bendravimas ir buvimas kartu šypsosi ateities gražumu.

08.10, ketvirtadienis

Varna lesa kažkieno išmestą indelį su maistu ir karksi: ,,Ką tie žmonės sau galvoja, valgo, meta ir palieka? Juk visos šiukšlės gamtai lieka. Skrendi, sustoji, kad paimtum ir nesimėtytų po kojom. Kad mes turėtume kur nusileisti ir saugiai laiką ant žemės praleisti. Oi..."

08. 09, trečiadienis 

Klausimų svarba mūsų gyvenimui. Jų formulavimas rodo ne tik mūsų prioritetus, konkrečius veiksmus, nusiteikimus, bet ir lemia kasdienybės rezultatus. Pavyzdžiui, klausiame savęs "Kodėl vėl man nepasisekė?" Klausimo negatyvas lemia pasiteisinimo, aukos atsakymo akcentą. Todėl norėdami sau padėti, klauskime: ką išmokau iš tos nesėkmės? Kaip save sustiprinau? Ką kitą kartą turiu daryti kitaip? Tokių klausimų atsakymai mus skatins nesigailėti, o tobulėti ir eiti pirmyn, nes gyvenimas yra kelionė. Todėl ir pradėkime šiandien kelionę nuo klausimo stotelės: kokie mano pasiekimai, kuriais didžiuojuosi ir kaip jie man padės eiti toliau? Ką noriu pasiekti per 1, 2, 3.... metus, gerai jaustis ir mylėti kitus? Einame kartu pozityvumo keliu.

08.07, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Žmogus yra gimęs tinginiu; norėdamas "degti" darbui, jis turi tą degimą savyje palaikyti. Aš savąjį palaikau laikydamasis dviejų paprastų taisyklių: pirma - visada vykdyti savo pažadus bei įsipareigojimus ir antra - būti padoriam."  V. A. Bumelis

08.06 (sekmadienis)

Šypsena - mūsų akių ir mimikos raiška, emocijomis pagrista. Ji turi savo spalvų paletę, kurią naudojame kaip kasdienybės ruletę. Nuoširdi- pažymėta džiaugsmu ir geru nusiteikimu. Apsimestina- slepianti ironiją ar pašaipą. Santūri, mandagi, baimės sklidina - visa tai mūsų šypsenų rutina. Šypsena - savotiška diplomatija, parodanti mūsų aktyvumą ar pasyvumą, emocinį nusiteikimą ir bendravimo malonumą. Šypsokimės.

08.04 (penktadienis)

Mintys ir sveikata - glaudi sąsaja. Grėsmė, pavojus-ką daryti? Svarbu čia ir dabar kitaip mąstyti. Teigiama mintis suvaldo audras, nes taika mumyse yra ne tai kas vyksta, o tai ką sukuriame savo mintyse. Mes minčių valdovai.

08.03 (ketvirtadienis)

Viskam yra savas laikas. Žiniomis, kantrybe ir darbu mes padedame sau pasiekti tikslą. Svarbiausia suprasti, kad jeigu nepavyko įgyvendinti savo noro čia ir dabar, visada yra galimybė, kad tai bus vėliau. Pozityvus tikėjimas ateitimi

08.02 (trečiadienis)

Kas yra mūsų gerumo krepšelyje?

Ką šiandien žadame panaudoti?

Sėkmingos, dvasingumu nuspalvintos dienos!

 

 

KLAUSIMĖLIS


Warning: include(/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Warning: include(): Failed opening '/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)