2023 m. vasario 8 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

 

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?

 

 

Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas Snarskis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Parkavimo Kaune ypatumai (niekas nesugebėjo paaiškinti, kodėl mokestis už automobilių stovėjimą Kauno gatvėse yra dubliuojamas)

Virginija Grigaliūnienė, LŽS Kauno apskrities skyriaus narė

Spalio 21 dienos (penktadienio) rytą Kaune, V. Putvinskio gatvėje, trumpam pasistačiau automobilį. Kaip įprastai, už automobilio stovėjimą apmokėjau SMS žinute (nr. 1332). Toje Kauno vietoje – Geltonoji zona, todėl valandos kaina – 2 Eurai.

Užtrukau neilgai – grįžau į automobilį ir iškart SMS žinute sustabdžiau mokėjimą. Ir nuvažiavau savais keliais. Po kelių akimirkų į telefoną atėjo pranešimas, kad automobilio stovėjimo paslauga sustabdyta, mokestis už automobilio stovėjimą – 1,20 Eur (ši suma man bus pripliusuota prie telefono abonementinio mokesčio).

Iš pradžių į šį pranešimą nekreipiau dėmesio, bet namuose pasižiūrėjau, kiek gi aš toje V. Putvinskio gatvėje užtrukau. Ogi 24 minutes ir 18 sekundžių – taip buvo parašyta man atsiųstoje SMS. Vadinasi, jeigu valandos stovėjimo kaina – 2 Eurai, turėjau sumokėti mažiau nei 1 Eurą. Lygiai taip mokėdavau iki šiol. Pavyzdžiui, Jonavos gatvėje (ten – mėlynoji zona, valandos kaina – 60 eurocentų) prieš kurį laiką pastačiusi automobilį 63 minutėms, sumokėjau 63 eurocentus. O kodėl dabar sumokėjau 1,20 Eur?

Paskambinau į biudžetinę įstaigą „Parkavimas Kaune“ pasiteirauti, gal sistemoje įsivėlė klaida. Man paaiškino, kad iš tiesų nuo penktadienio ryto apmokėjimo už parkavimo paslaugas sistemoje buvo daug trikdžių, bet esą viską tvarko įstaiga UNIPARK (kurios kontora įsikūrusi Vilniuje), taigi su jais ir turėčiau aiškintis, kodėl nuskaitė tiek pinigų. Negana to, Kauno įmonės atstovė pagal automobilio numerius pareiškė, kad toji nuo ryto trinkanti sistema rodo, jog aš iki šiol stoviu minėtoje gatvėje, nors jau gal 4 valandas sėdėjau namuose.

Susisiekiau su UNIPARK. Beje, ši firma viešai skelbiamu telefonu nebuvo pasiekiama, todėl parašiau elektroninį laišką. Štai atsakymas:


„Dėkojame už Jūsų laišką. Visų pirma pradėsime nuo to, kad 21 d. turėjome sutrikimų su apmokėjimais per aplikaciją ir SMS žinute, todėl Kauno miesto administruojanti įmonė Jūsų mokėjimo nematė, nors iš tiesų parkavimo paslaugą buvote aktyvavusi. Problema pašalinta, mokėjimas šiuo metu yra matomas. Stovėjimo paslaugą aktyvavote 2022-10-21 09:37:26 ir ją de aktyvavote 2022-10-21 10:01:44. Sumokėta suma 1,20 EUR. 1 val. kaina Kauno miesto geltonojoje zonoje yra 2 EUR, mokestis skaičiuojamas 12 min. tikslumu, vadinasi 12 min. kaina - 0,40 EUR.  Jums buvo pritaikytas 3 žingsnių nuskaitymas po 0,40 EUR, todėl bendra mokėtina suma 1,20 EUR. 
 
Jei turėsite daugiau klausimų, klauskite, mielai atsakysiu.
 
Gražios dienos!

Pagarbiai|Best Regards
Deimantė Toliušytė

 

Tuomet kilo dar vienas klausimas – kodėl turiu permokėti už automobilio stovėjimo laiką? Juk automobilis stovėjo 24 min. ir 18 sekundžių, o nuskaičiuota suma lyg automobilis būtų stovėjęs 36 minutes! Be to, kai aš iš V. Putvinskio gatvės pajudėjau, mačiau, kaip į mano atlaisvintą vietą iškart įsiparkavo kitas automobilis. Vadinasi, to automobilio vairuotojas irgi mokės už tą laiką, už kurį aš jau esu sumokėjusi! Argi tai ne apgaudinėjimas? Juk įmonės „Parkavimas Kaune“ tinklalapyje aiškiai parašyta, kad atsiskaitant SMS žinute, mokestis už automobilio stovėjimą paskaičiuojamas pagal faktinį automobilio stovėjimo laiką!

Kai dar kartą kreipiausi į šios Kauno biudžetinės įstaigos atstovę, paaiškino, kad yra nustatytas 12 minučių intervalas, ir jeigu aš stovėjau bent keliomis sekundėmis ilgiau nei 24 minutės, automatiškai paskaičiuojama suma mokėti už 36 minutes.

Kas patvirtino tokį intervalą? Kauno įmonės atstovė atsakė, kad tai – UNIPARK įmonės nustatyta tvarka. Vėl kreipiausi į UNIPARK. Ir vėl pasijutau stumdoma nuo Ainošiaus pas Keipošių. Buvo pasakyta, kad tasai 12 minučių intervalas – kauniečių nustatyta tvarka.

Taip ir liko neaišku, kas sako teisybę, o kas – meluoja. Gal Konkurencijos taryba ar Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba galėtų padėti įminti šią mįslę: kodėl vairuotojas privalo mokėti už ilgesnį laiką, nei stovėjo jo automobilis? Kodėl dubliuojamas automobilių stovėjimo mokestis – permoka vietą jau atlaisvinęs vairuotojas, o, toje pačioje vietoje pastatęs automobilį, už tą patį laiką dar kartą sumoka ir kitas vairuotojas?

Sakysite, smulkmena tie keli centai, bet turint galvoje tai, kad Kaune apmokestintos beveik visos gatvės, kasdien susidaro turbūt net ne šimtai, o tūkstančiai Eurų papildomų pajamų, kaip sakoma, „iš oro“.  Tai argi tai ne sukčiavimas, kauniečių ir miesto svečių apvaginėjimas?

Nuotraukose - SMS, patvirtinančios, kiek automobilis stovėjo ir kiek už tai sumokėta, taip pat - Kauno biudžetinės įstaigos skelbiama informacija, kad atsiskaitant SMS žinute, mokama tik už faktiškai stovėtą laiką

kurgyveni.lt asociatyvi nuotrauka

 


 
 
Virselis_1934_m._I.jpg
 
 
IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS
 
PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"
 
 
Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.
 
Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.
 
Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.
 
Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.
 
Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...
 
 
(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)
 
 
KLAUSIMĖLIS


Warning: include(/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Warning: include(): Failed opening '/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)