2022 m. rugsėjo 25 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaune leidžiamas žurnalas FARMACIJA IR LAIKAS paskelbė ir apdovanojo geriausius Lietuvos vaistininkus

Virginija Grigaliūnienė, LŽS Kauno sk. narė

Geriausių Lietuvos vaistininkų rinkimus trečiąkart organizavęs Kaune leidžiamas farmacijos specialistams skirtas žurnalas „Farmacija ir laikas“ kartu su instituciniu partneriu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakultetu paskelbė ir apdovanojo nugalėtojus.

Rimvydas Blynas, konkurso nugalėtojas

Pandemija konkurso neįveikė

Nors koronaviruso pandemija privertė atsisakyti iškilmingos nugalėtojų paskelbimo ir apdovanojimo ceremonijos, kokia būdavo organizuojama ankstesniais metais, geriausi Lietuvos vaistininkai neliko nepagerbti – jiems buvo organizuotas šventinis renginys nuotoliniu būdu. Finalinio etapo dalyviai kartu su juos vertinusios komisijos nariais po apdovanojimų „leidosi“ į kulinarinę kelionę, po to klausėsi garsių solistų boso Liudo Mikalausko ir tenoro Egidijaus Bavikino atliekamų nuotaikingų kūrinių.

Kaip pabrėžė konkurso organizatorė žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė, LSMU Farmacijos fakulteto profesorė Loreta Kubilienė, šie išskirtinių iššūkių kupini metai parodė, kokie svarbūs visuomenėje yra vaistininkai, kurie, susidarius sudėtingai situacijai dėl pavojingojo koronaviruso plitimo, tapo kone vieninteliais sveikatinimo specialistais, iš kurių gyventojai galėjo gauti profesionalią konsultaciją, sveikatos patarimų, įsigyti vaistų ir kitų reikalingų medicinos priemonių.

Šiais metais renkant nugalėtoją didžiausias dėmesys buvo kreipiamas į vaistininko – lyderio kompetencijas.

Į finalą iškopė 13 vaistininkų

Po dviejų atrankų organizacijose, kai pretendentus į metų apdovanojimus siūlė ir rinko kolegos vaistinių darbuotojai, į finalinį etapą pateko Jolanta Šermukšnė ir Vaida Andrėnienė („BENU Vaistinė Lietuva“), Rimvydas Blynas ir Irena Garuckienė (vaistinių tinklas CAMELIA), Diana Žilinskaitė („Norfa vaistinė“), Rūta Liubinskaitė (Respublikinės Šiaulių ligoninės vaistinė), Miglė Kazakevičienė ir Aistė Volungevičiūtė (EUROVAISTINĖ), Eglė Laskauskaitė (R.V.L. klinikos vaistinė GYDAŽOLĖ), Danguolė Vaitkutė („Apotheka Pharma vaistinė“), Mantė Razmienė („Norfos vaistinė“ ir LIMEDIKA farmacijos įmonė), Lina Stočkutė – Plytnikė ir Ingrida Mažuolienė („Gintarinės vaistinės“ vaistinių tinklas).

Dar lapkričio 20 dieną autoritetinga komisija (pirmininkė – LSMU Farmacijos fakulteto dekanė, prof. Ramunė Morkūnienė) per nuotolį pabendravo su visais 13 į finalinį etapą patekusiais šalies vaistininkais ir išrinko nugalėtojus – Platininio, Auksinio ir Sidabrinio medalių laimėtojus.

Rinkimų organizatoriai puikiai atsiliepė apie finalinio etapo dalyvius

Anot geriausio Lietuvos vaistininko rinkimų organizatorės profesorės Loretos Kubilienės, šių metų pretendentai į „Lietuvos metų vaistininkas 2020“ apdovanojimus, kalbėdami apie lyderystę, akcentavo vadinamąją „tarno lyderystę“, o tai yra tarsi du tarpusavyje nesuderinami žodžiai: kaip gali būti tarnas ir tuo pat metu – lyderis? Vis dėlto tokia lyderystės forma egzistuoja, ir būtent ji susijusi su empatija, atsidavimu savo darbui, su išskirtiniu kolegų palaikymu.

Profesorei įsiminė vieno iš pretendentų atsakymas į klausimą - kas telpa į žodį „lyderis“. Buvo atsakyta, kad lyderis yra liberalas.

„Tai vėlgi rodo, kad lyderystė reikalauja turėti ne tik dominuojančių savybių, bet kartu ir tokių, kurios leistų išgirsti kitus, įsiklausyti į kitų nuomonę, ją priimti ir gebėti iškomunikuoti aplinkiniams,“ – pabrėžė prof. L. Kubilienė.

Šiemet išsiskyrė keletas pretendentų, kurie yra sukūrę ar prisidėję kuriant inovacijas, diegiant pažangius projektus; kurie teikė pasiūlymus savo administracijoms, ir tie pasiūlymai buvo įgyvendinti. Tai rodo, kad vaistininkai yra drąsūs ir novatoriški.

„2020-ieji metai aiškiai parodė, kokie svarbūs visuomenei yra vaistininkai: karantino metu pavasarį, kai užsidarė dauguma gydymo įstaigų, vaistininkai buvo labiausiai gyventojams pasiekiami sveikatos priežiūros specialistai, kurie ne tik teikė profesionalią farmacinę paslaugą, bet ir konsultavo bei ramino“, - gražių žodžių vaistininkams negailėjo ir LSMU Farmacijos fakulteto dekanė prof. Ramunė Morkūnienė.

Komisijos pirmininkei imponavo konkurso finalinį etapą pasiekusių pretendentų į aukščiausius apdovanojimus atsakomybė, pagarba ir pagalba žmogui, pacientui, kolegai.

„Lyderystės bruožas, kai kiekvieną dieną reikia pacientams padėti kovoti su problemomis ir ligomis, taip pat padėti kolegoms, yra ypatingai svarbus, o kiekvienas kandidatas kasdieniame darbe naudoja skirtingus būdus, - teigė profesorė. - Tą buvo galima pajusti jau po pirmųjų pokalbio su vaistininkais sakinių. Šiais metais konkurse pirmą kartą dalyvavo ligoninės vaistininkų kandidatė, todėl buvo įdomu išgirsti, su kokiais iššūkiais susiduria ligoninių vaistinės“.

Nugalėtojai

Trečioji vieta ir Sidabro medalis komisijos sprendimu buvo skirtas jaunai ir labai aktyviai, energingai, perspektyviai vaistinės vedėjai, farmacinės veiklos vadovei iš Vilniaus Eglei Laskauskaitei.

Aukso medaliu ir diplomu apdovanota Respublikinės Šiaulių ligoninės vaistinės vyriausioji vaistininkė, Kaune gyvenanti Rūta Liubinskaitė.

Na o „Lietuvos metų vaistininkas 2020“ laimėtoją tradiciškai paskelbė Kardinolas Jo Eminencija Sigitas Tamkevičius.

„Šie metai mums visiems buvo ypatingai sunkūs, o sunkiausi turbūt buvo medikams ir jums, vaistininkai, - kalbėjo Kardinolas JE S. Tamkevičius. – Jūs, prasidėjus pandemijai, tapote pirmais ir dažnai vieninteliais mūsų gydytojais, konsultantais, sveikatos patarėjais, psichologais, nes ligoniams patekti į gydymo įstaigą tapo labai sudėtinga... Džiaugiuosi jumis, mieli vaistininkai, kad išsilaikėte, nepalūžote, kad, sukaupę jėgas, toliau nuoširdžiai dirbate, padėdami visiems mums sveikti. Laiminu jus...“

„Lietuvos metų vaistininkas 2020“ titulas ir aukščiausias apdovanojimas – Platinos medalis – komisijos sprendimu atiteko vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkui, farmacinės veiklos vadovui ir vienos Vilniaus vaistinės vedėjui Rimvydui Blynui.

Kulinarinė kelionė ir šventinis koncertas

Po iškilmingos dalies visi šventinio nuotolinio renginio dalyviai – komisijos nariai ir į rinkimų finalą patekę vaistininkai – buvo pakviesti į Kulinarinę kelionę, kurioje gidais buvo Senatorių Pasažo (Vilnius) gastronomijos virtuozai – virtuvės šefas Martynas Žymantas ir someljė Simonas Laukaitis.

Dar iš vakaro visi šio renginio dalyviai gavo Senatorių Pasažo restorano 14HORSES paruoštus šventinius paketus, kurių patiekalus tereikėjo pasiserviruoti savo namuose, pakviesti prie gausaus stalo šeimos narius ir, klausantis įdomaus pasakojimo, vaišintis...

Po sočios „kelionės“ - pats metas maloniam poilsiui, todėl visi buvo pakviesti pasiklausyti ir pasižiūrėti specialiai šiai progai parengto šventinio koncerto, kuriame gražiausius Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūrinius atliko Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai Liudas Mikalauskas (bosas) ir Egidijus Bavikinas (tenoras).
Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)