2023 m. kovo 31 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

 

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?

 

 

Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas Snarskis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje surengtas literatūrinis istorinis vakaras „Laikas gyvena knygose“

Dalia Poškienė, XXVII knygos mėgėjų draugijos pirmininkė, LŽS narė

2020 m. sausio 27 d. Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje surengtas literatūrinis istorinis vakaras “Laikas gyvena knygose”, skirtas XXVII knygos mėgėjų draugijos įkūrimo 90-mečiui.

XXVII_knygos_m__g__j___draugijos_nariai_su_ra__ytoju_L.Iniu_nacionalin__je_M.Ma__vydo_bibliotekoje.jpg
XXVII knygos mėgėjų draugijos nariai su rašytoju L.Iniu nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje


Vakaro programoje – Draugijos leidinių pristatymas, rašytojo, žurnalisto ir redaktoriaus Laimono Inio literatūros valanda “Gyvenimas kaip paukščio skrydis”. Neatsitiktinai pasirinkta ši data. Renginio organizatoriai - XXVII knygos mėgėjų draugija šiais metais lapkričio mėn. minės įkūrimo 90 metines, o birželį - atkurtosios Draugijos 27. Nuo pat pirmojo susirinkimo kasmet sausio 27 d. rengiami visuotiniai susirinkimai, konferencijos. Tęsant pirmtakų veiklą, Draugija puoselėja dailiosios knygos leidybos, knygos kultūros tradicijas. Atkurtoji draugija tapo tarptautine, išsiplėtė jos veikla. Surengtos 25 tarptautinės knygos šventės “Laikas gyvena knygose”, skirtos Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai, tarptautinės konferencijos Šveicarijoje, Kaliningrade, Sankt Peterburge. Draugijos veikla pristatyta ir JAV, S.Balzeko muziejuje. Paminėti ir 2019 metų pasiekimai: apie tai byloja Gabrielės petkevičaitės-Bitės medalio “Tarnaukite Lietuvai” nominacija Domui Akstinui, Vaižganto litertūrinė premija Alfui Pakėnui, Marijampolės Garbės piliečio vardas Beatričei Kleizaitei-Vasaris ir kt. 

R.Norkus_ir_kt_spaudos_bendradarbiai.jpg
R.Norkus (kairėje) ir kiti spaudos bendradarbiai


Nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje saugoma nemažai pirmtakų – Draugijos narių kolekcijų, archyvų. Turtinga ir ženkli veikla buvo dailiosios knygos leidybos srityje. Šiais metais minime vieno iš steigėjų Pauliaus Galaunės metus. Praėjusiais metais minėjome Vaižganto metus, o kun. J.Tumas Vaižgantas buvo t.p. prie Draugijos ištakų. 

Vlaberis_su_ra__ytoju_L.Iniu_prie_parodos_LNB.jpgGausiai susirinkusius į M.Mažvydo biblioteką maloniai nuteikė Vladimiro Beresniovo (Vlaber) knygų iliustracijų paroda ir Draugijos leidinių paroda. Garbių svečių tarpe – akademikas Antanas Buračas, 95 metų jubiliejų šiais metais sutikusi buvusi Draugijos pirmininkė Beatričė Kleizaitė-Vasaris, rašytojo Laimono Inio plunksnos kolegos “Santaros” žurnalo vyr. redaktorius Romualdas Norkus ir kiti. 

Rašytoją pas vilniečius atlydėję XXVII knygos mėgėjų draugijos nariai dar vadina jį ir Draugijos leidinių redaktoriumi. Jo rankų ir akių palydėti Metraščio tomai IV,V,VI, apie 10 kitų leidinių. Rašytojo kūrybą pristatė Vytautas Gocentas, o ištraukas iš knygų “Paukščiai vėjyje”, “Milžino kalvos paunksmėje” skaitė lumietė Vilma Urniežiūtė. Apie L.Inio kūrybą kalbėjo Pasaulio lietuvių centro vadovas Valdas Kubilius.

Nuotraukoje: LŽS nariai Vladimiras Beresniovas (kairėje) ir Laimonas Inis

Visi laukė naujausios knygos “Dangaus Šulinys”. Nesuskubome, užtruko spaustuvės darbai, bet autorius pristatė ją gan plačiai ir knyga taps dar labiau laukiamesnė. Knyga skirta Žemaitijai. Pirmoje knygos dalyje autorius rašo apie šio krašto priešistoriję, pagoniškojo tikėjimo, krikšto, kovų su kryžiuočiais laikus, lyriniais vaizdais tarsi apdainuoja meilę savo kraštui, gamtai, atskleisdamas žmonių tarpusavio santykius, aukštindamas meilės jėgą, nepalaužiamą drąsą ir išminties galią. 

Dangaus___ulinys_naujos_L.Inio_knygos_vir__elis.jpgAntroji knygos dalis skirta žemaičių rašytojams, istorikams, kunigams, žinomiems ir kartais jau pamirštiems šviesuoliams. Gyvais vaizdais autorius aprašo S.Daukanto, S. Valiūno, A.Vienožinskio, Šatrijos Raganos, Žemaitės, K.Praniauskaitės, L. Jucevičiaus ir kitų gyvenimo, veiklos ir kūrybos epizodus. Knyga iliustruota žemaičių dailininkų išeivių kūriniais iš Beatričės Kleizaitės-Vasaris Menų galerijos Marijampolėje. Rašytojas padėkojo garbiajai Beatričei Kleizaitei-Vasaris už galimybę prisiliesti prie žymių dailininkų darbų ir juos spausdinti knygoje. Klausantis L.Inio pasakojimų apie naująją knygą ir jos herojus, apie istorinių, biografinių faktų rinkimą lankant Žemaičių žemę ir jos žmones, tarsi keliavome kartu į Laižuvą, kur kunigavo Vaižgantas, į Židikus pas Šatrijos Raganą ar Užventį, Ušnėnus, į atokiausius miestelius ir kaimus. 

Džiugino nuoširdžios bendrystės akimirkomis su į Lietuvą atvykusia LUMA Garbės nare, Pasaulio lietuvių bendruomenės atstove, Šveicarijos lietuvių bendruomenės Valdybos pirmininke, Ciuricho Lietuviškos knygos klubo vadove Jūrate Caspersen. Meninę programą, kurios iniciatorė vilnietė LUMA narė Alma Morkuvienė, dovanojo LPS Vilniaus miesto bendrijos choras “Antakalnio Bočiai” (meno vadovas Juozas Eimanavičius, choro koordinatorė Rima Povilėnienė).

 
 
Virselis_1934_m._I.jpg
 
 
IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS
 
PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"
 
 
Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.
 
Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.
 
Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.
 
Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.
 
Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...
 
 
(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)
 
 
KLAUSIMĖLIS


Warning: include(/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Warning: include(): Failed opening '/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)