2022 m. spalio 2 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Amžinąjį Atilsį. Mirė LŽS ir NŽKA narys Zinas Jonas Kazėnas (1936 06 12 – 2019 12 27)

www.kaunozurnalistai.lt inf.

Kaz__nas_Linas_didele.jpg

Gruodžio 27 dieną Vilniuje mirė fotografas, grafikas, tapytojas, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos narys Zinas Jonas Kazėnas. Lietuvos žurnalistų šeima neteko darbštaus, kūrybingo kolegos, gero bičiulio. 

Ryškų pėdsaką  Lietuvos istorijoje Z.J.Kazėnas paliko savo fotografijose, įamžinęs Sąjudžio, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metus, Sausio 13-osios įvykius. Autoriaus kilnojamosios parodos nuolat keliavo po gimtinę, kurią jis jau paliko amžiams...

Reiškiame nuoširdžią užuojautą kolegos Zino giminėms ir artimiesiems.
Atsisveikinti su kolega Zinu  gruodžio 30-ąją, pirmadienį,  nuo 10 iki 14 val. pirmoje laidojimo salėje, esančioje šaliaŠv, Petro ir Povilo bažnyčios.


Zinas Jonas Kazėnas gimė Linkuvoje. Baigė Pasvalio vidurinę mokyklą, 1956 metais - Daugpilio (Latvija) aukštesniąją karinę aviacijos kolegiją ir įgijo fotografijos ir kino specialybės diplomą. 1963 -1966 metais studijavo VISI. 1979 m. kėlė kvalifikaciją Paryžiuje reklaminės fotografijos srityje, 1989 m. stažavo Kelno tarptautinėje foto ir kino mugėje.

1976 - 1989 m. buvo Agfa firmos spalvotų fotojuostų ir fotopopieriaus ekspertas. 1979 - 1989 m. bendradarbiavo su AB Inturist turizmo reklamos skyriumi (Maskva), rengė parodas, leido plakatus ir ruošė įvairius leidinius. Vadovavo minėtų darbų atlikimo grupei Vilniaus Dailės kombinate. Jo parengtos parodos apie Lietuvą kasmet būdavo išsiunčiamos į 36 pasaulio valstybes.

1965 -1990 m. bendradarbiavo su leidykla Mintis. Kūrė plakatus, atvirukus, turistinę literatūrą. Išleido 267 plakatus, apie 670 proginių, sveikinimo ir turistinių atvirukų, tris autorinius fotografijų albumus, 33 sieninius kalendorius. Jo fotografijos buvo naudojamos įvairiuose leidiniuose Lietuvoje ir kitose valstybėse. 1960-1986 m. dirbdamas su Lietuvos ryšių ministerija sukūrė daugiau kaip 200 pavadinimų iliustruotų vokų.

Ypač jo talentas atsiskleidė prasidėjus Atgimimui. 1988-1991 m. jis buvo Sąjūdžio informacinės agentūros (SIA) fotografas. Surengė apie 150 spalvotos fotografijos parodų LIETUVA 1988-1991 užsienyje ir mūsų šalyje.

1999 - 2006 m. buvo žurnalo Kelionių magija fotografas. Parengė fotoreportažus apie daugelį užsienio šalių. 1995 - 2004 m. bendradarbiavo su NVO Save the children, Lithuania. Rengė ir leido plakatus, katalogus, įvairius leidinius apie vaikų teises. Dalyvavo organizuojant vaikų piešinių konkursus ir parodas.

1997 - 2008 m. bendradarbiavo su Europos Tarybos informacijos biuru Lietuvoje, rengė kalendorius, plakatus, katalogus, įvairius leidinius apie žmogaus teises.

1995 - 2009 m. buvo Individualios įmonės Fotografijos ir reklamos studija ZIKA savininkas. Surengė apie 250 individualių fotografijos, fotografikos ir tapybos parodų Lietuvoje ir užsienyje. Dalyvavo su fotografijomis, fotografikos ir tapybos darbais 26 projektuose. Svarbesni iš jų: Palestinos kultūrinių ryšių draugijos kvietimu reportažai ir paroda apie pabėgėlių ir sukarintų grupuočių stovyklas Sirijoje ir Libane ( 1981 -1982) R. Reigano ir M. Gorbačiovo iniciatyva šaltojo karo pabaigai Menininkai už taiką (JAV, 1986), kur pirmą kartą buvo eksponuoti autoriaus fotografikos (1983-1985) darbai. Parodos apie 1988-1989 m. įvykius Lietuvoje - Europos Parlamente (Strasbūre, 1989), Berlyne ir kituose Vokietijos miestuose (1990), apie 150 - tyje miestų ir miestelių Lietuvoje.

Sėkmingi kolegos Zino projektai - tapybos ir fotografijos paroda Šveicarijoje Lietuvos kultūros dienų proga (1992), tęstinis kultūrinio bendradarbiavimo projektas Lietuva - Liuksemburgas (2002 - 2009) , Lietuvos turistiniai maršrutai (2011), keliaujanti paroda po Lietuvos miestus ir miestelius Lietuva - laisvės valstybė skirta Lietuvos nepriklausomybės 25 - mečiui (2016).

Nuo 1972-ųjų kolega Zinas buvo aktyvus LŽS narys, nuo 2005-ųjų -  NŽKA narys. Kūrė ir rengė įvairias LŽS tematines parodas, atstovavo LŽS ir NŽKA įvairiuose projektuose.. 2005 m. jam buvo suteiktas valstybės pripažinto meno kūrėjo statusas. Pastaraisiais metais aktyviai dalyvavo LŽS Senjorų klubo veikloje.

ARŪNO SANTOS nuotraukoje: 
Zinas Jonas KAZĖNAS 2016.01.13 Šalčininkuose atidarant Jo personalinę parodą

Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS


Warning: include(/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Warning: include(): Failed opening '/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)