2021 m. rugsėjo 20 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Gal „Žurnalistikos riterio“ kardo išsigandę – kauniečiai vėl išsirinko naują... senąjį savo vadą?!


3_1_03_II.jpg2012-ųjų sausio 7-ąją Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyriaus ataskaitiniame ir rinkiminiame susirinkime dar ketverių metų kadencijai vienbalsiai pirmininku buvo perrinktas Vidas Mačiulis. Kauniečių žurnalistų vadu pirmąkart tapęs 1990 metais, jis šias pareigas galės eiti iki 2016-ųjų. Kito tokio fakto LŽS istorijoje nėra, todėl negalima atsakyti – tai gerai ar blogai? Tikriausiai yra „auksinis“ vidurys. Kiek padaryta, tiek pat šiame profesinės veiklos srityje ir trūksta. Tai savo darbo ataskaitoje pažymėjo skyriaus pirmininkas V.Mačiulis.

2007 metais Kauno apskrities skyriaus įskaitoje buvo 164, šiuo metu - 151 narys (susirinkime dalyvavo 88). Per ketverius metus Anapilin buvo palydėta 12 kolegų. Pernai atsisveikinta su pirmuoju Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno skyriaus pirmininku, buvusiu „Kauno tiesos“ redaktoriumi Zenonu Baltušniku. Lygiai prieš 20 metų žurnalistus paliko antrasis skyriaus valdybos pirmininkas, Kauno radijo ir televizijos vyr. redaktorius Zenonas Lapinskas, o DSCN8705.JPGprieš 15 metų - Kauno žurnalistų namų direktorius Alfredas Skopas. Visi, kurie ilsisi ramybėje - susirinkime buvo pagerbti tylos minute.

„Man, trečiajam Kauno apskrities skyriaus valdybos pirmininkui, malonu konstatuoti, kad per dvidešimt metų sugebėjome išsaugoti profsąjunginę žurnalistų bendruomenę, nors kelios dešimtys narių išvažiavo ne tik į Vilnių, bet ir į užsienį. Vietoje jų savanoriškai, neraginami per ketverius metus mūsų gretas papildė 28 nariai.“- kalbėjo V.Mačiulis.

DSCN8699_II_a__n_.JPGĮ susirinkimą Kaune LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius atsivežė dar 9 naujus nario pažymėjimus. Į Žurnalistų sąjungą priimti: „Kauno dienos“ žurnalistai Diana Krapavickaitė-Muižienė, Mantas Lapinskas ir Marius Bagdonas, DSCN8710_IIa.JPG„Pervy Baltijsky kanal“ žinių „Lietuvos laikas“ redaktorė Jurgita Barzdžiuvienė, buvęs ilgametis „Laikinosios sostinės“ ir „Lietuvos ryto“ fotokorespondentas Algimantas Barzdžius, TV „Krepšinio pasaulyje“ reporteris Justas Karvelis, KTU televizijos „Kobra“ darbuotoja Karolina Saltonaitė, svetainės „kaunoaleja“ korespondentas Rimtautas Lazauskas ir Kauno miesto savivaldybės Tarybos sekretoriato vyr. specialistė Renata Bartusevičiūtė.

DSCN8766_IIa.JPGDovanomis ir gėlėmis buvo pagerbti savo jubiliejus šventę LŽS nariai: Vilius Kavaliauskas, Elena Bakanauskienė, Kristina Lukoševičiūtė, Rasa Prascevičienė, Romas Poderys, Stasys Jokūbaitis. Pastarąjį, daugiau kaip 30 metų išdirbusi „Kauno dienos“ redakcijoje, o pastaruoju metu „Valstiečių laikraščio“ redaktoriumi, Dainius Radzevičius apdovanojo medaliu „Už nuopelnus žurnalistikai“.

Susirinkimo metu buvo paskelbtas penktasis „Žurnalistikos riterio“ lauretas. Jais nuo 2007-ųjų yra pripažinti -  Kristina Kučinskaitė, Arūnas Dambrauskas, Dainius Radzevičius ir Juozas Kundrotas.5.JPG2011-ųjų "Žurnalistikos riteriu" LŽS Kauno apskrities skyriaus valdybos pirmininkas Vidas Mačiulis paskelbė Lietuvos žurnalistų sąjungos narį, TV3 televizijos reporterį Kaune Tomą Jarusevičių. Dėmesingas, kūrybingas gėrio ir blogio fiksuotojas T.Jarusevičius vardinį kardą pelnė už pernai parodytą drąsą, sulaikant Kaune nusikaltėlį.

Nors buvęs ilgametis skyriaus pirmininkas žvilgantį kardą atidavė jaunam ir drąsiam žurnalistui, tačiau niekas neišdrįso kirsti V.Mačiulio „galvos“. Priešingai: visi tik gyrė jį ir reikalavo tęsti pradėtus darbus. Tačiau senojoje skyriaus valdyboje, vadovaujantis LŽS įstatais, kad 1.JPGtikraisiais nariais negali būti asmenys, turintys politiko, valstybės tarnautojo ar pareigūno statusą, nebeliko Austės Korbutės, Kristinos Lukoševičiūtės ir Birutės Mačienės. Į naująją Kauno apskrities skyriaus valdybą vienbalsiai išrinkti: Kristina Bendžiūtė („Alio Raseiniai“ žurnalistė) Daiva Budrienė (Prodiuserinės TV laidų bendrovės redaktorė), Vladimiras Beresniovas (senjorų klubo MES pirmininkas), Aušra Garnienė („Kauno dienos“ korespondentė), Lilija Stoškienė (laisvoji žurnalistė), Aurelija Žutautienė (laikraščio „Akistata“ redaktoriaus pavaduotoja) ir Birutė Burzdžiūtė-Tamaliūnienė (SODROS darbuotoja). Pastaroji žurnalistų sąjungos narė, kol dirbs Socialinio draudimo fonde, negalės atlikti valdybos narės pareigų, nes tai prieštarauja LŽS įstatams.

6.JPGPo LŽS skyriaus ataskaitinio ir rinkiminio susirinkimo, įvyko nuotaikinga žurnalistų vakaronė, kurios metu švenčiančius kolegas sveikino Lietuvos žurnalistų draugijos pirmininkė Gražina Petrošienė, Teisininkų draugijos Kauno skyriaus pirmininko pavaduotojai Vygaudas Molis ir Jonas Vitkauskas, koncertavo grupė „Presto“.

Nuotraukose: Akimirkos iš Kauno žurnalistų ataskaitinio ir rinkiminio susirinkimo . V.Beresniovo nuotr. Viršuje: Vido Mačiulio draugiškas šaržas "Senainaujas Vadas". Autorius dailininkas Algimantas Snarskis
Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)