2021 m. rugsėjo 25 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Išleidžiama žurnalisto Dailiaus Dargio knyga „Kruvinas mafijos maršrutas“

valstietis.lt

Money-money II_1.jpgPirmą kartą Lietuvos istorijoje išleidžiama knyga apie šalyje veikusias mafijos struktūras, jų kelią, įtaką šalies politiniam ir ekonominiam gyvenimui, nuo pat nepriklausomybės atkūrimo ir iki dabar. Knygos autorius Dailius Dargis atskleidžia sovietinių rublių dingimo istoriją iš Lietuvos, samdomų lietuvių žudikų rolę žurnalisto Vladislavo Listjevo nužudyme, o taip pat mafijos santykius su šalies verslininkais.

 

„Tai knyga, kurioje kiekvienas skaitytojas gali rasti ne tik žinomus vardus ar pavardes, nes visa Lietuva buvo apraizgyta mafijos voratinkliu, veikusios ne tik be jokio kodekso ar garbės, bet ir kurios nusikaltimai ar įtaka pranoko bet kokį sveiką protą ar garsiausią Holivudo filmą“,- sako Dailius Dargis, knygos autorius.

„Tai knyga, kurioje kiekvienas skaitytojas gali rasti ne tik žinomus vardus ar pavardes, nes visa Lietuva buvo apraizgyta mafijos voratinkliu, veikusios ne tik be jokio kodekso ar garbės, bet ir kurios nusikaltimai ar įtaka pranoko bet kokį sveiką protą ar garsiausią Holivudo filmą“,- sako Dailius Dargis, knygos autorius.

„Tai knyga, kurioje kiekvienas skaitytojas gali rasti ne tik žinomus vardus ar pavardes, nes visa Lietuva buvo apraizgyta mafijos voratinkliu, veikusios ne tik be jokio kodekso ar garbės, bet ir kurios nusikaltimai ar įtaka pranoko bet kokį sveiką protą ar garsiausią Holivudo filmą“,- sako Dailius Dargis, knygos autorius.

Pasak pernai didžiulio susidomėjimo sulaukusią knygą „Tikroji Daktarų istorija” parašiusio rašytojo, „Kruvinas mafijos maršrutas“ atskleidžia pačius slapčiausius faktus, ne tik apie šalyje veikusias organizuotas nusikaltėlių organizacijas, tokias kaip „Daktarai“, „Vilniaus Brigada“, „Tulpiniai“ ar kitas, bet ir jų įtaką verslui, jų santykius su teisėsaugos sistemos organais Lietuvoje, o taip pat apie samdomų žudikų veiklą Lietuvoje ir už jos ribų, kurie galėjo būti prisidėję prie Rusijos žurnalisto V. Listjevo nužudymo.

„Ši knyga perteikia pačius pavojingiausius ir kartu brangiausius teisėsaugai faktus apie mafijos struktūras Lietuvoje, jų veiklą, santykius su bankais, verslo organizacijomis. Tai, kas vyko prieš pat nepriklausomybę, gali būti sunkiai suvokiama, bet faktų iš istorijos neištrinsi, tad manau, kad kiekvienas skaitytojas perskaitęs knygą susidarys tinkamą vaizdą apie Lietuvą apraizgiusias mafijos struktūras, kurios savo veiklos mąstu tikrai gali lygiuotis į garsiausias Sicilijos grupuotes“, - sako knygos autorius Dailius Dargis.

Anot jo, knygoje yra panaudota niekur iki šiol nepublikuota medžiaga iš Daktarų gaujos bylos, kurioje liudininkais yra tapę garsūs šalies verslininkai, interviu su šešis kartus iki gyvos galvos nuteistu ir pirmą kartą viešai prabilusiu klaipėdiečiu Sigitu Gaidjurgiu, o taip pat pokalbiai su garsiausio samdomo žudiko iš Lietuvos Alvydo Juodrio - Beno sūnumi apie šeimos tragediją, jo tėvo tobulai atliktas užsakytas žmogžudystes bei daugelis kitų, kriminalinių istorijų, vertų kino scenaristų dėmesio.

„Mafijos veikla neapsiribojo duoklių rinkimu Gariūnuose ar smulkiu reketu. Mafija darė įtaką šalies bankininkystės formavimuisi, verslo raidai, ginklų prekybai. Betarpiškai su gaujomis kovojusių kriminalistų pagalba, pavyko surinkti pačią įdomiausią informaciją apie visus didžiausius nusikaltėlių susivienijimus, jų veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, tad knygos skaitytojams yra pateikiama pati įdomiausia informacija apie kiekvieno klano veiklą, didžiausius nusikaltimus, ne tik ištirtus, bet ir iki šiol eilę klausimų keliančius teisėsaugos organams“, - sako knygos autorius.

Pasak jo, tai pirmoji knyga, kurią rašydamas autorius buvo priverstas naudotis teisėsaugos pareigūnų pagalba, užsitikrinant apsaugą, renkant informaciją iš nusikaltėlių, o knygos rašymo metu teko patirti mafijos jėgos likučius.

„Nuo pat pradžios, siekiau surinkti labiausiai intriguojančią informaciją, kurią pavyko gauti susitikimuose su valstybės saugomais asmenimis ar į pensiją išėjusiais pareigūnais. Sužinoti faktai privertė mane patį net kruptelti, nes tai ką sužinojau, niekada negalėjau įsivaizduot esant tikra. Pikantiška ir tai, kad tik pradėjus rinkti knygos tekstus, buvo pavogtas mano kompiuteris, kuriame buvo kaupiama šioje knygoje naudota faktinė informacija“, - sako autorius.

Tiriamosios žurnalistikos reporteris Dailius Dargis nuo 1995 metų rengia straipsnius Lietuvos žiniasklaidos priemonėms, rašo kriminalinėmis temomis. Didžiąją laiko dalį jis rašė įvairias publikacijas apie Kauno nusikaltėlių susivienijimus bei organizacijas, apžvelgė skandalingiausias pastarojo meto kruvinas istorijas. Jo pernai išleista debiutinė knyga „Tikroji Daktarų istorija” buvo išleista keturiais leidimais ir net pusę metų nesitraukė iš perkamiausių knygų sąrašo viršūnės.

Knyga „Kruvinas mafijos maršrutas“ bus išleista 10000 tiražu ir artimiausiomis savaitėmis pasirodys Lietuvos knygynuose.

Dailininko, LŽS nario Vladimiro Beresniovo piešinys "Money-money"

 
Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)