2021 m. gegužės 13 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kodėl estai nežiūri Suomijos televizijos, o jų valstybinė TV yra objektyviausia?

Vidas MAČIULIS, LRTK narys

rtk_II.jpgKovo antrąją Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) iniciatyva Vilniuje įvyko trijų Baltijos šalių audiovizualinę rinką reguliuojančių institucijų kasmetinė konferencija. Lietuvos radijos ir televizijos komisijos pakviesti konferencijoje dalyvavo Latvijos elektroninės žiniasklaidos tarybos, Estijos kultūros ministerijos, Estijos visuomeninio transliuotojų tarybos bei Lietuvos Kultūros ministerijos atstovai, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos pirmininkas bei LRTK nariai.

Dalykiškos konferencijos metu buvo aptartos Europos sąjungos Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos, kurias visos trys Baltijos valstybės įtraukė į savo nacionalinius įstatymus. Dikusijos moderatorius, LRTK direktorius Nerijus Maliukevičius pažymėjo, kad visos trys Baltijos šalys turi kuo pasidžiaugti, tačiau ir visų problemos panašios. Tai ypač atsiskleidė svarstant televizijos internetu ir užsakomųjų visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų (video-on-demand) bei televizijos programų rėmimo, prekių rodymo ir reklamos reglamentavimo klausimus.

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininkas, rašytojas Jonas Liniauskas akcentavo, kad nedidelių valstybių audiovizualinės rinkos yra labai panašios, todėl tokie trišaliai reguliuojančių institucijų atstovų susitikimai yra ypač produktyvūs ir labai naudingi priimant sprendimus savo šalyse. Pavyzdžiui, Rusijoje rengiamų ir Baltijos šalyse retransliuojamų programų reguliavimo ypatumai.

Europoje daug televizijos kanalų, kuriuos visi mato, bet neaišku, kuri valstybė išdavė licenciją jų rodymui. Lietuvoje, kaip ir Latvijoje bei Estijoje viską sprendžia TV operatoriai.

Tik pagal NTV , RTV ar PBK reklamas, tiksliau, kokia kalba jos transliuojamos, galima spręsti, kuri šalis išdavė licenciją. Lietuvoje tik Pirmasis Baltijos kanalas transliuoja reklamas lietuvių kalba ir nepažeidžia mūsų šalyje priimtų reikalavimų, kurių kitos Rusijos televizijos gali ir nepaisyti. Todėl konferencijos dalyviai kalbėjo apie būtinumą Baltijos šalyse sukurti vieningą informacinę bazę.

Buvo aptartas skaitmeninės antžeminės televizijos įdiegimas Latvijoje ir Estijoje bei tam pasiruošimas Lietuvoje. Konferencijos tema „Lyginamoji Baltijos šalių visuomeninio transliuotojo analizė ir jo tolesnė raida“ susilaukė ypač aktyvios ir dalykiškos diskusijos. Lietuvos radijo ir televizijos tarybos pirmininkas Dainius Radzevičius pažymėjo, kad LRT iki šiol neturėjo valstybinės strategijos, o visuomeninė Taryba tik tvirtindavo Lietuvos radijo ir televizijos administracijos gautas lėšas bei jų paskirstymą atskiroms laidoms. Dabar pati Taryba sieks iš valstybės reikalauti kuo daugiau lėšų. Dėl to bus paruoštas LRT „Strateginis planas“ 5 metams. Ir Latvijoje labai aktualūs visuomeninio transliuotojo veiklos klausimai, ypač jo finansavimo bei radijo ir televizijos misijos įgyvendinimo problema.

Tik konferencijon Vilniun atvykęs Estijos visuomeninio transliuotojo tarybos pirmininkas Hagi Šein ir narys Andres Joesaar turėjo kuo pasidžiaugti. Jau seniai Estijos radijas ir televizija netransliuoja reklamos, nes visas lėšas (dvigubai daugiau nei Lietuvoje) darbui ir kūrybai skiria valstybė. Bet dėl to žmonių pasitikėjimas Estijos RTV ne tik nesumažėjo, bet išaugo ir yra didžiausias šioje šalyje. Žurnalistai pasiekė tokį profesionalumo lygį, kad nė vienas žiūrovas ar klausytojams net nepagalvoja, kad jie gali būti neobjektyvūs ar „nupirkti“. Ir kuo televizija gauna daugiau lėšų, tuo labiau didėja jos reitingas. Štai dėl ko Estijoje seniai niekas nežiūri Suomijos televizijų programų, kai sovietiniais laikais jos buvo pačios populiariausios!..Tikriausiai kolegos estai radijo ir televizijos žurnalistai svariai prisidėjo prie to, kad jų šalis pirmoji Baltijos šalyse įsivedė ...eurą.

 Man, naujajam Lietuvos žurnalistų sąjungos atstovui LRTK, pirmąkart teko dalyvauti Lietuvos radijo ir televizijos surengtoje konferencijoje, ir kuri, apskritai pirmąkart mano gyvenime, buvo tokia įdomi ir naudinga. Ir pats savęs klausiu, kada mūsų valstybės, kaip ir Latvijos vadovai mąstys ir dirbs taip, kaip jų kolegos Estijoje?

Nuotraukoje: LRTK surengtos konferencijos "Audiovizualinių žiniasklaidos paslaugų direktyvos įgyvendinimas Baltijos šalyse" dalyviai (antras iš kairės Jonas Liniauskas)

 

 
Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)