2023 m. gruodžio 6 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188


 

 VLADIMIRAS 

 BERESNIOVAS:

,,GYVENIMAS VLABERIO ŽVILGSNIU "

             

 

 

 

 

 

 

 

 

Būsiu teisingas ir doras
Keisčiau lytį į Vytį,
Tėvynę į kavinę,
Bet... kad toks geras oras –
Būsiu teisingas ir doras...

***

Pasirinkimas
Kam – kairieji,
Kam – dešinieji,
Kam – centristai,
O kam – aferistai.

***

Buvo rimta priežastis
Kai mūsų krepšininkai pralaimėdavo,
gerdavom iš nevilties.
Kai laimėdavo – iš džiaugsmo...

***

Čia Lietuva...
„Čia Lietuva,
Čia lietūs lyja“.
Čia painiava, Čia velniava, Čia juokas
Ašaras praryja...

Gyvenimas – „kakus“...
Katinas pieną laka,
Širdis smarkiai plaka.
Nuo kaukolinės apakus,
Gyvenimas tapo... „kakus“.

***
Katinas – „Miau“,
Šuo – „Au, au“.
Jis – „Aū- ū !
Ji – “ I love You!“

LDS ir LŽS nario Vladimiro Beresniovo piešiniai  ir vlaberizmai specialiai www.kaunozurnalistai.lt svetainei

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

A.Mamontovas: sukurkite gerą dainą, o tada klauskite, kaip išgarsėti

Vytenis Radžiūnas, TV diena

Mamontovas II_1.jpg"Lietuvos talentai" – laida, dėl kurios Lietuvai negėda", – skelbia "Demotyvacija.lt". "Gėda. Ir dar kaip", – atrėžia vienas internautų savo komentare po talentų projekto nuotrauka.

Nemenko susidomėjimo sulaukę Lietuvos televizijų talentų šou vėl dairosi gabių dalyvių. Daugelis paburnoja, kad svarbiausia amunicija šiame "žaidime" – gėdos jausmo trūkumas ir apatija kritikai. Kita vertus, ką daryti tam, kuris iš tiesų yra talentingas, bet nepastebimas?

"Žmonės visada klausia, kaip jiems išgarsėti, bet esminis dalykas yra tai, ką jie gali pasiūlyti", – pokalbį pradėjo atlikėjas Andrius Mamontovas. Dar prieš naujuosius metus vienoje diskusijų laidoje atlikėjas gana kritiškai pasisakė apie įvairiuose talentų šou pasirodančius žmones. Kalbėdamas su portalu 1diena.lt jis siūlė jauniesiems talentams gerai pagalvoti, ar jie iš tikrųjų nori šokti pagal televizijų dūdelę.

Koks Jūsų požiūris į talentų "kalves" – įvairius talentų šou? Gal televizija atneša tik vienadienę šlovę?

Pažiūrėkime, kokį rezultatą pasiekė tie, kurie išgarsėjo, sužibėjo per televizinius šou: tie žmonės, kol juos televizija rodo, yra žinomi. Jeigu televizija nustoja rodyti, jie vėl grįžta į tą patį tašką, iš kurio pradėjo. Dažniausiai taip būna.

Gal kam nors tas kelias ir yra geras, nežinau. Aš kalbu labiau apie tai, kad visi eina pagal vieną schemą, ir tai yra pats neįdomiausias dalykas. Galbūt kam nors ir tinka dalyvavimas talentų šou, bet nereiškia, kad ši schema – visiems.

Pagal kokią schemą jaunimas turėtų dirbti, eiti tikslo link?

Kartais užtenka tiesiog įrašyti gerą dainą ir ji suranda kelią pas klausytojus. Jeigu kalbėsime apie muziką, yra ir kitų vietų, kur galima prisistatyti. Mes turime internetą, kuriame reikia tik pajungti savo fantaziją ir judėti į priekį.

Yra gana daug grupių ir atlikėjų, kurie neįlindę į televizinius šou po truputį užsikariauja auditoriją, koncertuoja mažuose ar didesniuose klubuose, juda ir užsiaugina auditoriją kitu būdu.

Regis, tokia ir buvo jūsiškė muzikinė pradžia...

Iš savo istorijos galiu pasakyti, kad mes su "Foje" grodavome mokyklose, studentų šventėse, po truputį mus išgirdo, pakviesdavo į kitus renginius, kartais nekviesdavo ir taip toliau. Bet kai įrašėme "Laužo šviesą", tada mus ėmė kviesti visur.

Pradėkite ką nors tokio, kas užkabintų kitus, klausytojus, žmones. Sukurkite gerą dainą, o tada klauskite, kaip išgarsėti. Mes darome atvirkščiai: pirmiau bandome išspręsti klausimus, kaip išgarsėti, o paskui mėginame ką nors kurti. Šitaip nieko nebus, vienadienė sėkmė gal ir gali taip palydėti, tačiau jeigu norite visą gyvenimą užsiimti muzika, sukurkite ką nors. Nuo to viskas prasideda.

Berods, 1992-aisiais, kupinas emocijų ir jaunatviško polėkio, su jumis susisiekė Egidijus Dragūnas, su savimi jis turėjo savo pirmąjį įrašą, kasetę, ir norą išgarsėti. Ar tai galėtų būti tos tikrosios sėkmės pavyzdys?

E.Dragūnas susirado mane, buvo įrašęs demo įrašą, kuris gal ir nebuvo superkokybiškas, bet mes su broliu nusprendėme jį prodiusuoti. Ir prodiusavome pirmuosius du "Sel" albumus todėl, kad tame įraše matėme potencialą.

 

Visada matai žmoguje, ar jis turi tas savybes. E.Dragūnas įrašė pirmąją kasetę primityviai, namie, tai buvo nekokybiškas įrašas, bet nebuvo taip, jog atėjo ir pasakė, kad nori dainuoti. Ne! Jis atnešė savo kasetę ir pasakė: čia yra mano įrašas, paklausykite jo.

Taip pat su visais atlikėjais, kuriuos aš prodiusavau: iš pradžių paprašydavau, kad žmogus parodytų man savo kūrybą, o tada galvoji, ar gali padėti, gal ką nors patarti, bet pats atlikėjas pirmiausia turi padaryti pirmą žingsnį.

Jeigu dabar pas jus ateitų Raminta Naujanytė, geriau žinoma iš grupės "Bjelle ir PERU", kuri sužibėjo per "Lietuvos talentus", ir paprašytų ją prodiusuoti, ar sutiktumėte?

Bet kada. Tiesą sakant, aš ją buvau pakvietęs koncertuoti su manimi jau prieš dvejus metus. Ją pastebėjau internete ir per mano turą ji koncertavo su manimi, todėl apie ją žinojau gerokai anksčiau, nei ji pasirodė talentų šou.

Dabar man parašė laišką viena moteris, jos dukra labai gerai dainuojanti, nori dalyvauti "Eurovizijoje", nori, kad prodiusuočiau. Sakiau, kad atsiųstų savo dainą, jeigu neturi, ji gali tiesiog padainuoti kieno nors kito, kad matytum, su kuo turi reikalą, ar žmogus turi potencialą.

Ką tokio reikia turėti jaunam niolikamečiui, kuris dega ambicija lipti ant scenos?

Šiais laikais, kai yra internetas, savo demonstracinį įrašą ar vaizdą labai paprasta padaryti, galima net mobiliuoju telefonu įrašyti. Mes po ranka turime absoliučiai visus įrankius, kurių reikia, kad apie mus pasklistų žinia.

Keista, kad nepakankamai tuo naudojamąsi. Man visada norisi jaunuose žmonėse matyti daugiau ambicijų, nei tik ateiti ir atsiduoti į rankas prodiuseriams. Taip norisi matyti jaunus žmones, kurie sako: aš neisiu tuo keliu, aš eisiu savo keliu. Tokius labiausiai norisi matyti ir tokie patys reikalingiausi.

Kaip žinią apie save siuntė grupė "Foje"?

Mes pirmą įrašą pasidarėme 1984-aisiais. Tais laikais reikėdavo ilgai taupyti pinigus, kad susitaupytum kažkokius 25 rublius, kad galėtum sumokėti žmogui, kuris pas tave ateitų su įrašymo įranga ar tu galėtum eiti pas jį į studiją.

Tais laikais 25 rubliai buvo baisūs pinigai – ketvirtadalis normalios algos. Todėl šiais laikais man keista, kad nors žmonės gali daryti ką nori, tuo nesinaudoja. Jie verčiau nusprendžia eiti į talentų šou, kur juos parodo, tada jie pasirašo kontraktą su televizija.

Televizija taip lengvai žmonių nepaleidžia, dažniausiai metus ar dvejus jie šoka pagal televizijų dūdelę, patys negali rengti savo koncertų. Televizija gauna pelną iš jų. Tad labai gerai pagalvokite, kam norite parsiduoti, ar norite būti laisvi ir galbūt judėti lėčiau, bet tai, ką turėsit, bus jūsų...

 


 

AUDRONE NUGARAITĖ

Gerumas kaip išteklius keisti mūsų gyvenimą. Gerumas kaip kiekvienos dienos norma ir siekiamybė. Visa tai pasiekti gali padėti gerumo komunikacija.

Būkime raštingi ir dalinkitės savo gerumo kompetencija su kitais.

GERUMO KOMUNIKACIJA

Gruodžio 5 diena, antradienis

Baltos žiemos apsuptyje pabūkime sau saule šiandienos padangėje. Pasakome-aš galiu ir einame savo įgyvendinamo tikslo keliu. Tegul ši diena bus tokia, kad jai vakardiena pavydėtų ir jį tarp savaitės gautų deimantų aiškiai žibėtų. Būkime.

Gruodžio 4 diena, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Papildomumas: joks požiūris neišsemia realybės; įvairios perspektyvos gali būti vertingos nors ir nesuderinamos. Gilesnis pagrindų suvokimas negali panaikinti patirties turtingumo. Jis gali apšviesti ir apšviečia patirtį nauja šviesa, kuri leidžia mums toliau ją turtinti. " F. Wilczek

Gruodžio 3 diena, sekmadienis

Advento pradžia. Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena

Susikaupimo laikas džiaugsmingai laukti ir ramiai bendrauti. Save įvertinti ir apsivalyti. Tobulėjimo šviesa atnaujina mūsų dvasinį pasaulį, kuriame gerai jaučiamės ir ten šviečia mūsų norima saulė.Tai svarbu, kai kasmet einame brandos keliu ir žodis negalia gali tapti varžančia galia. Fizinė, protinė, įgimta, įgyta, pastovi, laikina ji mažina, neleidžia, atima iš mūsų galimybes būti savimi. Todėl turime nuolat daryti tai, kas padeda ne tik jos išvengti, bet ir susitikus būti tam pasirengus. Būkime.

Gruodžio 1 diena, penktadienis

Dar vienas metų laikas įžengė į sceną. Jis svarbus, nes pasitikę šventes, baigsime senus metus. Atėjo žiema - permaininga ir šalta - šilta. Su ledu, speigu, lijundra. Su atodrėkiu ir sniego pūga. Todėl svarbiausia turėkime šilumą savyje, kad būtų saugu dvasioje ir gera žiemos kelionėje. Einame drauge.

Lapkričio 30 diena, ketvirtadienis

Ruduo vėl palieka mus vienus su viltimi po metų susitikti. Dabar toliau mokysimės bendrauti žiemos ritmu, valdyti emocijas tokiu rezultatu, kad aplankytų jausmai, leidžiantys pasijusti patenkintu ir džiaugsmingu.

***

Lapkričio 29 diena. trečiadienis

Nauja diena. Ko gero baltu sniegu papuošta. Ir vėl svarbu mūsų vidinė nuostata. Ką jaučiame viduje ir ką komunikuosime išorėje? Turime save nuteikti ir įvertinti, kuo džiugina ši diena, o praradimai -tik išmokta pamoka.

***

Lapkričio 28 diena, antradienis

Mūsų kasdienybė nerimo ir nežinios sklidina. Paros erdvė vis naujomis tamsos valandomis pildoma. Todėl svarbu rutinoje turėti simbolius, kaip savo vidinius šviesulius. Pražydo mano gėlė ir suteikė stiprybės paversti nerimo ir nežinios tamsą dvasine gerove.

Lapkričio 27 diena, pirmadienis

Paskutinė rudens savaitė, atėjo su žinia, kad savo šalta temperatūra ji nori būti žinoma. Kai norima išsiskirti, reikia turėti aiškių lūkesčių ir atsarginių išeičių. Tada netikėtas šaltis ar šiluma, bus tik galimybė vėl patobulinti save.

***

Lapkričio 25 diena, penktadienis

Šv. Kotrynos, Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris, Pasipriešinimo pirkiniams diena

Puokštė progų pagalvoti apie mūsų kelionę gyvenimo keliu. Ne tik Šv. Teresė mokslą globoja. Ačiū jai. Bet ir smurtas vis dažniau mūsų gyvenseną žaloja. Visa tai susiję ir su pasipriešinimu pirkti. Kai pirkimas nustelbia reikmę įsigyti tik būtinų daiktų, o tampame vartojimo aukų būriu. Būkime išmanūs ir savyje galingi, galėdami pasidžiaugti, kad esame laimingi.

Lapkričio 23 diena, ketvirtadienis

Rudens diena, pabalinta sniegu ir vėjo genama pūga. Ryto oras keičia mūsų nuotaiką. Kur svyra pasitenkinimo rodyklė: gerai, kad atėjo žiema ar vėl šalta, slidu ir nesaugu? Svarbu pasakyti sau: naujos galimybės-aš einu toliau.

***

Lapkričio 21 diena, antradienis

Bėga laikas į gyvenimo lankas, apeidamas sėkmių kalnus ir nevilties duobes. Svarbu, kad jis pildytų mūsų svajones, kauptų energiją ir duotų tai, kai gali sau pasakyti: aš gyvenu laimingai ir gerai, ir negaliu daryti kitaip.

***

Lapkričio 20 diena, pirmadienis

Savaitės išmintis. „Įvykiai neturi kitokios prasmės negu ta, kurią jiems suteikiame. Aš sustojau ir paklausiau savęs, kuri iš daugelio galimybių man tinkamiausia, naudingiausia? Kai šitaip pakeičiame mąstyseną pradeda vykti nuostabūs dalykai: ieškome teigiamų įvykių ypatybių, pastebime vieni kitų energingumą, matome aplink vykstančius stebuklus. Tai sudaro mūsų gyvenimą, ateitį, pasirinkimą ir daro poveikį, keičia gyvenimą.“ D. Taylor

***

Lapkričio 19 diena, sekmadienis

Sekmadienis. Kaip jį įvertinsime, didžia dalimi nuo to priklausys jo nauda. Paskutinė savaitgalio diena, liūdna, rytoj vėl veikla. Dar sekmadienis - šaunu, toliau ilsimės, darome su meile kas patinka, rytojų pildome gerumu

***

Lapkričio 18 diena, šeštadienis

Sėkmės veiksniai. Kas tai? Žinios, vertybės, asmeninės savybės, įgūdžiai, padedantys atlikti darbą, pasiekti norimą rezultatą ir gerą saviraišką. Be technologinių gebėjimų labai svarbus veiksnys yra mūsų bendravimo pavyzdys. Kompetencija ir elgesys- tai raktas atidaryti sėkmės duris.

Lapkričio 17 diena, penktadienis

Tarptautinė studentų diena
Studentija, tai ne tik puikus pasirinkimas būti išsimokslinusiu profesionalu. Tai viso gyvenimo kodas nuolat augti ir džiaugtis savo tobulėjimo procesu. Būkime.

***

Lapkričio 16 diena, ketvirtadienis

Tarptautinė tolerancijos diena

Daug žodžių su ta pačia pabaiga: arogancija, elegancija, tolerancija. Visi jie turi savo sritis ir poveikius tam, kas susiję su mumis. Todėl būkime išmanūs, kad jau žodžio pradžia vestų į norimą pabaigą. Toleruokime.

***

Lapkričio 15 diena, trečiadienis

Kėlimosi ryte procedūra, pakeitus laiką, vis dar yra aktualija. Vieniems žiemos laikas yra atgaiva, nes viskas vėl stojo į savo vietas. Kiti kas rytą nelaimingi, nes jiems vasaros laikas buvo sėkmingas. Būkime laike laimingi.

***

Lapkričio 14 d., antradienis

Savaitės išmintis. "Švietimas veikia kaip vienijanti visuomenę jėga perduodant vertybes, jungiančias skirtingas visuomenės dalis." J. Grigas

***

Lapkričio 13 d., pirmadienis

Pasaulinė Gerumo diena

Metai sezonų ciklą apsuko ir vėl atėjo ši diena. Ji mūsų paklausia, kiek gerumo puoselėjame savyje ir kaip tuo turtu dalinamės išorėje? Gerumas ir mes. Pasižiūrėkime, kaip mūsų asmeninėje erdvėje pasiskirsto gerumo linksniai: Kas? Gerumas; Ko?Gerumo; Kam? Gerumui; Ką? Gerumą; Kuo? Gerumu; Kur? Gerume; Ir šauksmininkas mums sako: Gerume, būkime visada drauge ir bėdoje, ir džiaugsme. Tu esi mūsų gyvenimo prasmės ir laimės raiška. Sveikinimai visiems Gerumo komunikacijos nariams. Einame toliau gerumo keliais ir dalinamės Gerumo vaisiais. Švęskime.

***

Lapkričio 11 d., šeštadienis

Mūsų nuotaika. Nuo ji priklauso? Kodėl vieną rytą ji puiki, o kitą- subjurusi? Gera-bloga, pakili-prislėgta. Ir aplinka lemia mūsų šitą emocinę būseną. Tegul šiandiena būna paženklinta nuotaika puikia ir norima laikysena

***

Lapkičio 8 d., trečiadienis

Europos sveikos mitybos diena

Valgome, nes norime būti sotūs. Gaminame, nes turime progą pasidžiaugti skaniu maistu. Viskas būtų puiku, jeigu visa šita maisto veikla būtų ne tik pavadinta sveika mityba, bet ir užtikrintų mūsų geros savijautos ir dvasinio meniu darybą. Skanaus.

***

Lapkričio 7 d., antradienis

Eilinė metų diena. Jokių oficialių progų minėti nėra. Todėl padarykime ją švente, kad vaivorykštė spindėtų mūsų viduje, nes kas gera ir gražu pirmiausia jaučiame širdyje. Įsimintina diena, kuriai pavydės vakardiena. Va taip.

***

Lapkričio 6 d., pirmadienis

Savaitės išmintis

"Lapkritis verčia jaustis, kad gyvenimas bėga greičiau. Valandas stengiuosi užpildyti prasmingiau, kad jas pristabdyčiau." H. Rolins

***

Lapkričio 4 d., šeštadienis

Puikiai žinome, kas mums nepatinka/patinka. Kas gražu/negražu. Ar turime atsakymą į klausimą ne tik šio žodžio prasme, bet ir savo būsena, kas mums yra GERA kūne ir dvasioje? Kaip visa tai daliname savo viduje ir išorėje? Kad savo likimą sietume su sėkmės taku ir laimės žvaigždės siekiu. Gera, gerai, gerumas.

 

Lapkričio 3 d., penktadienis

Šventės praėjo. Paminėjome, prisiminėme, susitikome. Ką jos paliko, kas vertinga ir stabilu? Kam dar reikia aktyvaus bendravimo ir daugiau realių veiksmų? Švenčių dvasia - tai kasdienybės energijos šviesa.

***

Lapkričio 2 d., ketvirtadienis

Emocinė stiprybė - tai ne piktintis sunkiais jausmais ir jais atsikratyti. Tai geba įveikti juos sveika reakcija ir sau aiškiai pasakyti: nebėgu nuo sunkių jausmų, juos žinau, dėmesį valdau ir savo atsparumą šitaip ugdau.

***

Lapkričio 1 d., trečiadienis

Lapkritis atėjo su Visų Šventųjų diena. Vėlinių dvasios šviesa. Proga ne tik pagerbti, prisiminti išėjusius, bet ir aktyviau su jais mintyse pabendrauti. Tai mūsų vidinio pasaulio vertybių sistema- įvertinti save ir pasakyti nesantiems šalia, kad gyvenimas teka norima vaga. Esame kartu ir atskirai - mes čia, o jūs tenai. Būkime.

***

Spalio 30 d. antradienis

Paskutinė spalio mėnesio diena. Sutinkame ją su nuotaika gera. Ji patvirtina mūsų išmoktas pamokas, suteikia norimą jauseną. Laukia mūsų rudens tęsinys. Žiemai pasirengti taip, kad kojos ant ledo tvirtai laikys ir neslys.

***

Spalio 30-oji, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Gamta - vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas." J. V. Gėtė

***

Spalio 29-oji, sekmadienis

Ir vėl pasikeitė laikas. Tai kaip naujas veiklos saikas. Nors turi patirties ir žinai, reikia mokyti save gyventi naujai. Dieną neišsimiegojus baigti žvaliai. Tai detalės, jų nesunku išvengti ir gyvenimo sėkmės keliu žengti.

***

Spalio 28-oji, šeštadienis

Mūsų nusiteikimą ir keli žodžiai gali parodyti. 300 dienų praėjo, metai į pabaigą pajudėjo. 300 dienų į laiko bedugnę nugarmėjo. 300 dienų į patirties ir sėkmės bokštą ant sparnų nuskrido ir suteikė mums galimybę tobulėti.

***

Spalio 26-oji, ketvirtadienis

Mūsų asmens skirtumai-tai daigai ir želdiniai, kurios turime pirmiausia atpažinti ir žinoti. Skirtumas kaip galimybė išreikšti save, parodyti savo kūrybines puses. Išnaudoti savo originalumą ir nekonkuruoti, o mielai bendrauti

***

Spalio 25-oji, trečiadienis

Kai protas ir kūnas įsitempę, išeitis slypi mūsų viduje. Pabūti gamtoje, pasirūpinti minčių, jausmų ir kūno derme. Tikėjimas savimi, noras duoti kitiems, yra vidinės energijos harmonija, potencialas džiaugtis kasdiena.

***

Spalio 23-oji, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Norint būti lydimam sėkmės, privalu kliautis tik savimi. Viskas, ko reikia siekiant tikslo, slypi jumyse, tereikia naudotis." D. Taylor

Spalio 22-oji, sekmadienis

Apsikabinimo galia, susijusi ne tik su gera nuotaika. Jis padrąsina ir padeda įveikti baimę. Gesina streso ir pykčio laužą, padeda pajusti meilę. Apsikabinimas viena iš ryšio priemonių, suprantama geriau nei daug gražių žodžių. Net ir pačiam save reikia apsikabinti, nes per dieną, mokslininkų teigimu, tai reikia 4 kartus patirti. Apkabinimas virtualus - tai irgi pojūtis puikus. Apsikabinkim

 

KLAUSIMĖLIS


Warning: include(/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Warning: include(): Failed opening '/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)