2021 m. gegužės 13 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Spalio mozaika. Abonentinis ... šaukšto mokestis

Rūta KANOPKAITĖ, "Šeimininkė"

Kaip Kanopkait____nauja__2.jpgsapnas dabar atrodo dar netolimi laikai, kai žmogui nereikėjo mokėti abonentinio mokesčio papildomai šalia sumos, kurią jis sumokėdavo už realiai gautas paslaugas – sunaudotas dujas, telefoninius pokalbius. Pakako prieš gerą dešimtmetį privatizuoti „Lietuvos telekomą“, ir jo naujasis bosas suomis Tapio Parma pademonstravo lietuviams, kas yra monopolis laisvos rinkos sąlygomis, – tai neribota laisvė melžti į kampą įvarytą vartotoją.

 

Gali nė žodžio laidiniu telefonu visą mėnesį neištarti – vis vien abonentinio su PVM sumokėsi beveik dvidešimt penkis litus pagal patį pigiausią planą. Tiesa, monopolininkų siautėjimą kiek pristabdė galimybė rinktis net kelių mobiliojo ryšio teikėjų paslaugas. Liūdnos atminties Parma ir nusipelnė Lietuvai – tuo, kad net mūsų senukai ėmė naudotis „mobiliukais“, pamatę, jog tai pigiau.

 Tačiau ten, kur nėra konkurencijos, – nesutaupysi. Galima karštu vandeniu praustis tik prieš Velykas ir Kalėdas, bet šilumininkai ras būdą, kaip „nuskausminti“ klientą, – gyvatuko mokesčiu, seniai pranokusiu bet kokias sveiko proto ribas Nevirsit ir nekepsit, sausą sumuštinį užgersit arbata iš elektrinio virdulio? Na ir kas, abonentinį mokestį už dujas vis vien mokėsit, o, sumažėjus vartojimui, dujininkai greičiausiai mokestį keltų, kad nemažėtų pelnas. Tie, kas šildo dujomis nuosavus būstus, žiemą vasarą kas mėnesį moka „pastoviąją kainos dalį“ – keturiolika litų. Tai lyg kokia duoklė totorių chanui nežinia už ką.

 „Geri pavyzdžiai“ užkrečia. Šiukšlininkai ėmė rinkti mokesčius pagal buto plotą, neatsižvelgdami į gyventojų skaičių. Nors ir arkliui aišku, kad šiukšlina žmonės, o ne kvadratai. Kažką apie kelis mokėjimo planus, gal būsiančius kitąmet, ėmė mykti elektros pardavėjai ir vyriausioji jų kainų reguliuotoja ponia Korsakaitė. Panašu, kad po tomis užuominomis slypi ketinimai įvesti elektros abonentinį mokestį. Taigi sutaupyti sunaudodami mažiau kilovatvalandžių vargiai galėsite, jei, kaip mėgsta sakyti mafija, gausite pasiūlymą, kurio neįmanoma atsisakyti... Nebent esate toks nagingas, kad pats pasidarysite elektros iš vėjo. Bet daugiabutyje tapti edisonu nepavyks...

 Jeigu kone visi paslaugų tiekėjai ir pardavėjai įsivedė abonentinę baudžiavą klientams, kuo blogesni duonos, kruopų, pieno, sūrių gamintojai ir pardavėjai? Argi valgytojas nėra abonentas iki grabo lentos? Yra. Taigi ir abonentinis šaukšto mokestis visai logiškas. Todėl maisto kainos Lietuvoje rudeniop ėmė augti kaip ant mielių. Ir ypač būtiniausių produktų, kuriuos perka dauguma gyventojų.

 Andriaus Kubiliaus pamokos gerai išmoktos; pamenate, jis sakė, kad labiau apmokestinti turtinguosius yra populizmas, kiek iš to surinksi į biudžetą – katino ašaras. O va, apskutus visų gyventojų pensijas, išmokas, biudžetininkų algas arba sumanius apmokestinti visą nekilnojamąjį turtą, kad ir vienintelį butuką, daugiau įplaukų susidaro. Taigi kruopų, o ne ikrų valgytojai yra tikrieji ir pagrindiniai abonentinio šaukšto mokesčio mokėtojai. Beje, kuo didesnės kainos, tuo daugiau ir PVM mokesčių surenkama. Gal valdžiai patogiau taip papildyti biudžetą, nei plūktis imituojant stambių kontrabandininkų gaudymą?..

 Kodėl Lietuvoje taip smarkiai brangsta maistas, niekas negali (ar nenori?) tiksliai pasakyti. Jeigu dėl pasaulinės krizės, tai kodėl tas kainų škvalas stipriausiai užgriūva mus? Daugelį maisto prekių jau perkame brangiau nei Vokietijoje, Airijoje ar Danijoje, nekalbant apie Lenkiją, nors mūsų žmonių pajamos keliskart mažesnės.

 Prezidentė, neseniai pagrasinusi teisinėmis priemonėmis riboti maisto prekių antkainius, susitikime su didžiųjų prekybos tinklų vadovais bandė apeliuoti į jų socialinį atsakingumą. Šie mušėsi į krūtinę, kad dirba su mikroskopiniu pelnu, vos ne nuostolingai. Gaila, kad prieš keletą metų nebuvo į Lietuvą įsileisti pigūs tarptautiniai prekybos tinklai, nors vienas jų – „Lidl“ jau ir sklypą parduotuvei statyti buvo įsigijęs. Konkurentų mūsų prekybos rykliams nereikėjo, ir tuometės valdžios kabinetuose jie sugebėjo rasti užtarėjų. O Lietuvos pirkėjai rimtų užtarėjų neturi.

 Paradoksas: visokių valstybinių įstaigų, neva turinčių ginti vartotojų interesus, nors vežimu vežk, bet realių jų darbų nematyti. Iš miego pažadinta Konkurencijos tarnyba skundžiasi per mažu finansavimu ir sako, kad reikia nemažai laiko atlikti kainų analizei ir palyginimui. Taip, žiūrėk, ir Kalėdos ateis, o tada gali trūkti žmonių kantrybė. Gerai, jei gruodį ir sausį speigas nespaus. Kitaip posėdžiauti valdžios rūmuose be langų būtų šaltoka...

 

 
Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)