2021 m. gegužės 13 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nedidelis eskizas mūsų portretui

Dalia URBONIENĖ

Urboniene_2.jpgKaip atrodo„Sveikas žmogaus“ šiandien? Jo portretą tartum kokią mozaiką sudaro keturi atskiri, bet lygiaverčiai „stikliukai“ – mūsų projektai – žurnalas, televizijos laida, radijo laida ir interneto svetainė. Tad jubiliejaus proga – trumpai apie tai, kuo džiaugiamės kiekviename jų.

 

Žurnalas

Skirtas visiems, kurie domisi sveikata ir sveika gyvensena. Kas mėnesį patariame, rekomenduojame, atsakome į skaitytojams rūpimus klausimus. Rašome apie pasaulio ir Lietuvos naujoves ir aktualijas, sveiką gyvenseną, netradicinę mediciną, grožį ir sveikatą, laisvalaikį. Žodžiu, viską, kas apima sveiko žmogaus sąvoką. Ypač didžiuojamės tuo, kad skaitytojai gali visiškai mumis pasitikėti – visi medicininiai straipsniai rengiami konsultuojantis su gydytojais specialistais arba rengiami pačių gydytojų.

 

TV laida

Pirmą kartą pasirodžiusi 2003 m., šiandien tai – TV3 televizijoje sekmadienio rytais transliuojama laida apie sveikatą ir brandų požiūrį į gyvenimą. Žiūrovai sužino, kas svarbiausia, kad ilgai išliktume sveiki ir darbingi, galėtume džiaugtis ir gyventi visavertį gyvenimą. Laidos vedėja Andžela bei gydytojai ekspertai pateikia naudingų patarimų, suprantamai atsako į visus aktualius klausimus, paaiškina, kaip geriausia elgtis sveikatai pablogėjus. Laidą kuria profesionalių žurnalistų komanda.

 Radijo laida

 Nuo 2006 metų vasario, tad jau ketvirtąjį sezoną, transliuojama kasdien radijo stoties „Lietus“ eteryje. Kiekvieną darbo dieną pusę vienuolikos ir savaitgaliais pusę pirmos klausytojai išgirsta daugybę su sveikata ir jos išsaugojimu susijusių patarimų. Kasdien – nauji žurnalistės Vaidilutės Dovydaitytės pašnekovai ir naujos temos.

 Interneto svetainė

 Atnaujinta prieš ketverius metus, 2006-aisiais, greitai tapo populiariausia tarp sveikatos svetainių. Joje – straipsniai įvairiomis temomis, veikia aktyviai lankomas forumas, svetainės lankytojus konsultuoja gydytojai.

 Didžiausias svetainės pasididžiavimas – elektroninis žurnalo „Sveikas žmogus“ variantas, kurį galima skaityti nemokamai. „E-žurnalas buvo pirmasis toks projektas Lietuvoje; juo nedaug kas tikėjo, – prisimena „Sveiko žmogaus“ vadovas Vytenis Labanauskas. – Tačiau jis pasiteisino ir šiuo metu skaitytojų skaičiumi lenkia tiek mūsų spausdinamo žurnalo versiją, tiek bet kurį kitą spausdintą leidinį, rašantį sveikatos temomis, ir drąsiai gali konkuruoti net su didžiaisiais leidžiamais Lietuvoje žurnalais. Noriu pasidžiaugti, kad būtent atsiradus e-žurnalui mūsų skaitytojų ratas išsiplėtė ir geografine prasme. Mus skaito Airijoje, Australijoje, JAV ir kituose kraštuose, kur yra mūsų tautiečių. Kartu tai paskatino mūsų žinomumą už Lietuvos ribų: sulaukėme prenumeratos užsakymo net iš Graikijos. “  

Kas toliau?

 To paklausėme svarbiausio „Sveiko žmogaus“ generatoriaus mūsų vadovo Vytenio Labanausko. „Kadangi „Sveikas žmogus“ jau pasiekė brandą ir Lietuvoje plėtra yra sunkiai galima, turime planų eiti į gretimas rinkas: „Sveiko žmogaus“ vardas registruotas Latvijoje ir Baltarusijoje. Elektroninis žurnalas jau šiandien parengtas platinti rusų bei anglų kalbomis. Tai bus pirmasis mūsų projektas, kirtęs Lietuvos sienas. Turime planų ir televizijos projektui Latvijoje.

 Yra minčių mūsų interneto svetainę vystyti ir kaip paslaugų užsakymo bei sveikatinimo priemonių platinimo kanalą. Manau, dar neišnaudota galimybė joje savo mintimis, rūpesčiais ir patarimais tarpusavyje dalintis įvairių poreikių turintiems žmonėms. Tai jau vyksta, tačiau dar nėra iki galo išnaudota. „Sveikas žmogus“ – tinkama vieta bendraminčių klubams ar socialiniams tinklalapiams susikurti.“  

„Sveikas žmogus“ skaičiais

• Žurnalo prenumeratorių skaičius – didžiausias iš sveikatos žurnalų.

• Laida ne tik kiekvieną sekmadienį transliuojama per populiariausią televiziją TV3, bet dar 9 kartus transliuojama per didžiausių Lietuvos regionų televiziją.

• Internetinio portalo lankomumas daugiau kaip 200 000 unikalių lankytojų, per mėnesį vartotojai jame apsilanko apie 670 000 kartų.

• Elektroninio žurnalo skaitytojų skaičius kasmet išauga po 20–25 proc.

• Radijo laidą vienoje iš pirmaujančių pagal reitingus radijo stotyje „Lietus“ kasdien klauso apie 98 000 žmonių.

 

Ką apie „Sveiką žmogų” mano žinomi mūsų visuomenės žmonės, ko jie linki žurnalui bei vieni kitiems?

Akademikas Jurgis Brėdikis

 Stengiuosi nepraleisti neperskaitęs ar nepavartęs nė vieno žurnalo numerio, nes per gerą dešimtmetį esu prie jo pripratęs, o vėliau atsiradę panašūs leidinėliai sulaukia mažesnio mano dėmesio. Manau, kad žurnalo turinys atitinka visuomenės poreikius, medžiaga pateikiama suprantamai. Paskutiniais metais smarkiai pagerėjo jo išvaizda, apipavidalinimas, medžiagos pateikimas, jis tapo patrauklesnis.

 Kokias temas norėčiau jame matyti? Gal reiktų daugiau kalbėti apie tai, kad ir Lietuvos mokslininkai turi ką pasakyti, apie jų pasiekimus. Mano pasiūlyti straipsniai Rytų tradicinės medicinos tematika, žinau, susilaukė didelio dėmesio. Iš trūkumų – norėtųsi, kad straipsniai ir nuotraukos nebūtų anoniminės. Ko palinkėčiau? – Išsilaikyti.

 Dailininkas, skulptorius Tadas Gutauskas

 Ar reikia visuomenei skirto žurnalo apie sveikatą? Aišku, kad taip. Žurnalas „Sveikas žmogus“ išties turi savo skaitytojų ratą, o kadangi jį rengia tikri profesionalai, kiekvienas žmogus jame ras naudingos informacijos įvairiais aktualiais klausimais. Džiugu, kad žurnalas neapsiriboja tradicinės medicinos pasiekimais, kad ekologiškas gyvenimo būdas bei natūralūs gydymosi metodai jame irgi rado savo nišą, kad jame spausdinami straipsniai, kuriuose pateikiamos ne tik naujausios žinios, bet ir nestandartinės nuomonės įvairiais sveikatos ir sveikatinimo klausimais. Taigi viskas, kas yra progresyvu, man asocijuojasi su sveiku žmogumi. Belieka palinkėti sėkmės darniam žurnalo kolektyvui, išlikti principingiems, kūrybingiems ir, be abejo, tobulėti.

 Dainininkas Egidijus Sipavičius

 Skaitytojams norėtųsi palinkėti, kad problemų ir temų, susijusių su sveikata, kurias reikėtų nagrinėti žurnalo puslapiuose, būtų kuo mažiau. Tačiau esu realistas, todėl manau, kad aktualių sveikatai klausimų tik daugės. Juk gyvename vis nešvaresnėje, agresyvesnėje aplinkoje. Taigi žinios, kaip apsisaugoti nuo ligų, pasirūpinti savimi ir išlikti sveikiems, visada bus aktualios.

 Todėl žurnalo kolektyvui linkiu rasti įdomių ir aktulių temų, o skaitytojams – naudotis Jūsų patarimais ir taip išvengti sveikatos problemų.

 Dailininkė, televizijos laidų vedėja ir „TV3 išsipildymo akcijos“ globėja Nomeda Marčėnaitė:

 Sveikatos temas nagrinėjantis žurnalas yra labai reikalingas, džiaugiuosi, kad kažkada jis yra rašęs ir apie mane. Linkėčiau netapti farmakologine reklama, tam tikrų firmų, kampanijų įrankiu, o kalbėti apie sveikatą, skelbti, kad būti sveikam reikia mokytis nuo mažumės, kad mūsų sveikata – bendros kultūros dalis, kuri užmiršta, kurios reikia mokytis kaip higienos. Kažkada pernelyg patikėjome vaistų galia, pamiršome, kad yra kitų svarbių dalykų sveikatai palaikyti. Cheminių vaistų vartojimas man dažnai atrodo tarsi pavojaus lemputės išjungimas – nepadeda pašalinti pačios avarijos, išjungia tik signalizaciją. Nepaisant to, labai gerbiu medikus, kurie daro tyrimus, ieško naujų vaistų rūšių, – tai pagalba žmonėms, svarbu tik vaistais nepiktnaudžiauti. Džiaugiuosi ir tais, kurie kantriai ir jautriai dirba šeimos klinikose, visų lygių gydymo įstaigose. Kartais susidaro įspūdis, kad stokojome blaivaus proto, linkstame į vieną pusę.

 Linkiu žurnalui išlaikyti sveiką vidurį – netapti nei vien vaistažolių ir kitų senųjų gydymo būdų, nei cheminių vaistų garbintojais, skatinti žmones blaiviai mąstyti, svarstyti, ką kada rinktis.

 Lietuvos radijo ir televizijos režisierė Galina Dauguvietytė

 Džiaugiuosi, kad yra žurnalų, kurie moko tautiečius sveikiau gyventi, kalbina ir medikus, ir ligas įveikusius ligonius. Džiaugiuosi ir tuo, kad pačiai gyventi sveikiau itin daug mokytis nereikia. Manau, gyvenu pakankamai sveikai, valgau daug daržovių, vaisių, riebios mėsos, miltų produktų vengiu, retsykiais neatsisakau tik kokios rūkytos dešrytės, valgau vištieną, kalakutieną. Sviesto nevalgau, tik margariną, cukraus taip pat senai atsisakiau, stengiuosi judėti, antsvoris manęs nekamavo ir nekamuoja – sveriu 57 kg. Žurnalui ir jo skaitytojams linkiu to, kas mūsų gyvenime svarbiausia, – sveikatos, pozityvaus mąstymo.

  Gydytoja pensininkė, knygų autorė Filomena Taunytė

Labai norėčiau, kad Lietuvoje atsirastų žurnalas, kuris rašytų apie vaistų kenksmingumą, jų šalutinį poveikį. Kiekviena medžiaga, kuri ramina, pašalina stresą, mažina kraujo spaudimą, veikia kraujotaką, mažina smegenų aprūpinimą krauju ar duoda kitą šalutinį poveikį. Nėra nekenksmingų cheminių preparatų – tai pasaulyje gerai žinoma jau pusšimtį metų. Vaistiniai augalai irgi ne visi geri, be to, juos reikia mokėti vartoti. Valstybė turėtų apsaugoti žmones nuo vaistų ir maisto papildų reklamų. Nesakau, kad maisto papildai blogai, tik jie neleistinai brangūs. Kam jie rudenį ar žiemą? Vitaminų visai šeimai pilnai pakaks, jei kasdien išspaustume ir išgertume po ketvirtį stiklinės obuolių, burokėlio, morkos sulčių. Esu įsitikinusi, kad iki 70-ties žmogus turi būti sveikas ir išsiversti be vaistų. Linkiu, kad „Sveikas žmogus“ mokytų žmones gydytis paprasčiausiomis priemonėmis, primintų, kad yra ne tik drabužių mados, bet ir medicinos mados.

 

 

 

 
Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)