2021 m. gegužės 13 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Linksmai apie gyvenimą: Partijų kiaušiniai

Arūnas DAMBRAUSKAS

Daug supuvusių

karkatura_1__II.jpgBalsavimas pagal partijų sąrašus primena kiaušinių pakuotės pirkimą. Kaip žinoma, yra įvairių dydžių dėžučių – su 6, 10, 30 kiaušinių. Žmonės apžiūri kiaušinius, ar tarp jų nėra sudužusių, ir perka. Tačiau pirkėjai negali išsirinkti iš pakuotės labiausiai patinkančių kiaušinių ir visus juos, pačius geriausius, susidėti į vieną dėžutę.

Panašiai yra ir su partijų sąrašais. Prieš rinkimus žmonėms pasiūlomos tam tikros politikų pakuotės – sąrašai.

Vienoje pakuotėje dažniausiai būna keli puikūs kiaušiniai, tačiau netrūksta įskilusių, tuščių ar net pašvinkusių. Tačiau juos išmesti, kaip ir kiaušinius, gana sudėtinga. Išeitis – pasirinkti kitą pakuotę arba, kitaip tariant, kitą partiją.

Vis dėlto, kad ir kokią pakuotę bepasirinktum, beveik garantuotai joje bus vienas kitas supuvėlis. Tie supuvėliai labai nusibodo rinkėjams, todėl suprantama, kad jie ieško būdų, kaip išmėtyti partijų pakuotėse siūlomus supuvusius kiaušinius.

Nemenka dalis rinkėjų nori, kad politiniame turguje kiaušinius būtų galima pirkti ne dėžutėmis, bet vienetais, kaip yra vienmandatėse apygardose. Be to, artėjant rinkimams į savivaldą, vis garsiau pageidaujama, kad rinkėjams būtų siūlomi ne tik politinėse tupyklose išperėti kiaušiniai, tai yra, kad rinkimuose galėtų dalyvauti ir visuomeninių organizacijų atstovai ir fiziniai asmenys.

Tokie reikalavimai sukėlė dideles diskusijas. Nors iki rinkimų liko labai nedaug laiko, Seime dar vyksta Savivaldybių tarybų rinkimo įstatymo svarstymai ir visiškai neaišku, kuo visa tai baigsis.

Peilis partijoms

Visuomeninių organizacijų atstovai jau nerimauja ir skelbia „nepaprastąją padėtį“, nes, anot aktyvistų, dabar Seime siūlomas modelis yra naudingas tik partijoms. ,,Nevyriausybines organizacijas ketinama apskritai išbraukti. Bet juk jos vienija pačius aktyviausius Lietuvos žmones, kurie puoselėja šviesiausias mintis, kurie liko ir neemigruoja iš Lietuvos“, – teigia Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos aktyvistai.

Pasak Vilniaus bendruomenių asociacijos atstovo Edmundo Jakubausko, Konstitucinis teismas paskelbęs, kad turi būti sudaryta galimybė savivaldos rinkimuose dalyvauti nepartiniams, neatmetė, kad juose galėtų dalyvauti ir visuomeninės organizacijos. Bet šios nuostatos, siekiant reglamentuoti nepartinių dalyvavimą rinkimuose, nebeliko.

„Žiūrime į įstatymą ir matome Seimo narių norą visokiais įmanomais būdais neįsileisti visuomeninių organizacijų. Kada partijų populiarumas krinta žemyn ir siūloma kita rinkimų sistema, įmanoma, kad kai kuriose savivaldybėse neatsirastų nei vieno partinio sąrašo kandidato. Tai yra peilis partijoms, ir jos darys viską, kad tai užblokuotų“, – sakė Kauno bendruomenės centrų asociacijos pirmininkas Ramūnas Navickas.

Ragina nesibaiminti

Tačiau Seimo nariai tokioms baimėms nepritaria. Tarp drąsinančiųjų – LSDP pirmininkas, socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas Algirdas Butkevičius: ,,Esu tikras, kad permainos, kai jos yra gerai apgalvotos, kai joms pasiruošta, duoda puikių rezultatų. Tačiau iki rinkimų liko tiek nedaug laiko. Ar svarbų įstatymą svarstantys Seimo nariai tikrai suspės atlikti darbą iki galo, ar neliks klausimų, ar nebus padaryta klaidų? Manau, būtina pasirūpinti, jog ir partijoms, ir visuomeninėms organizacijoms, ir fiziniams asmenims būtų leista dalyvauti rinkimuose ir turėti vienodas konkurencines galimybes.

Keista girdėti kai kurių asmenų nuomonę, kad politinės partijos nenori konkurencijos, nenori leisti dalyvauti rinkimuose visuomeninėms organizacijoms, kad blokuoja tai įteisinti galinčias įstatymų pataisas. Mielieji, ar ne per stipri mūsų baimė? Juk baimė užgožia visas geras idėjas, gerus pasiūlymus, gerus veiksmus, kurie leistų priimti tinkamus sprendimus mūsų valstybei, mūsų žmonėms. Reikia tvarkytis be baimės“. Pasak A.Butkevičiaus, žodis „partija“ šiandien iš kai kurių žmonių lūpų skamba su neigiama intonacija. Patyręs politikas teigia, kad tokios tendencijos atspindi klaidingus įsivaizdavimus, bet ne realią situaciją.

Įžvelgia cinizmą

Partijų atstovai visuomenininkams dažnokai prikiša, kad jiems stinga patirties. Tačiau visuomenininkai tokius teiginius vadina nesąmonėmis.,,Kaune per praėjusius savivaldos rinkimus siūlėme tris žmones per partinius sąrašus, nes kitų galimybių nėra. Visi trys puikiausiai darbuojasi – jie yra komitetų nariai“, – pabrėžė R.Navickas.

Bendruomenių asociacijų nariai piktinasi, jog buvo atmestas siūlymas apygardas skaidyti į mažesnes, vidines, kuriose žmonės rinktų kandidatus, kuriuos geriau pažįsta, labiau pasitiki. Esą taip tolstama nuo žmonių. ,,Siekiama padaryti didžiulius monstrus – savivaldybes po 40 – 60 tūkstančių žmonių. Nors buvo išmintingas pasiūlymas skaidyti jas į mažesnius vienetus“, – sakė Vilniaus bendruomenių asociacijos atstovas E. Jakubauskas.

Pasak jo, taip pat nėra paisoma lygiavos, kai siūloma, kad ir partija, norinti dalyvauti rinkimuose, ir vienas kandidatas turės sumokėti maždaug 2100 litų. Skirtumas tik tas, kad partija galės kelti 102 kandidatų sąrašą. „Be to, jeigu du piliečiai norės dalyvauti rinkimuose į tarybą, jie turės kaip koalicija peržengti 6 procentų barjerą. Tuo tarpu 102 asmenų sąrašas turi peržengti tik 4 procentų ribą. Tai jau nebe demokratija, o cinizmas“, – sakė E.Jakubauskas.

Kreipsis į Prezidentę

Vilniaus Žvėryno bendruomenės valdybos narys Liudvikas Ragauskis tvirtino, kad rengiant Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pakeitimo projektą neapsieita be pažeidimų. „Pati specialioji komisija pažeidžia statutą, nes Seimas nėra priėmęs nutarimo dėl šios komisijos sudarymo sudėties, taip pat ir pirmininko išrinkimo“, – vardijo L.Ragauskis.

Pasak jo, Vilniaus Žvėryno bendruomenė kartu su Konstitucinių teisių gynimo agentūra ketina kreiptis į prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą Seimo nariams dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Jeigu bus priimtas įstatymas, kuriame nebus sudaryta galimybė kandidatuoti visuomeninėms organizacijoms, bendruomenių asociacijos žada kreiptis į Prezidentę su prašymu jo nepasirašyti.

Pavojingas susipriešinimas

Seimo narys A.Butkevičius ragina ne didinti įtampą, bet ieškoti susitarimų. ,,Atsikratykime tam tikrų simpatijų bei antipatijų. Atsisakykime nuolatinės partijų kritikos. Partijų kritika tik kenkia – su jomis supriešinama visuomenė. Lietuvoje partijos laikomos kaip tam tikras blogis“, – nuogąstavo patyręs politikas.

Priešrinkiminė įtampa neįprasta tuo, kad kyla ne tarp partijų, bet tarp politikų ir visuomeninių organizacijų atstovų. Galima sakyti, jau prasidėjo svaidymasis kiaušiniais.

Savaitraštis "Alio,Raseiniai"

 
Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)