2021 m. gegužės 13 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Turiu dvi naujienas: gerą ir blogą


Turiu_dvi_2.jpgMažytė detalė: kad piliečių siūlymai būtų solidūs, jie bus filtruojami tos valstybės narės, kurioje ši iniciatyva kils.

Prie šviesoforo reguliuojamos sankryžos žaliaskvernis vaikinukas pro automobilio langą įbruko laikraštį. Darbe jį pavarčiau ir skelbimų skiltyje „Siūlo darbą“ aptikau tokį: „Ieškome žmonių, turinčių gyvenimo tikslą ir norinčių sėkmingai išgyventi ekonominę krizę.“ Štai toks skelbimas. Nurodytas ir mobiliojo ryšio telefono numeris. Tai skelbimas nusivylusiems, kurie jau ne tik neina balsuoti rinkimų dieną, bet ir 2008 m. sausio 16-ąją nedaužė Seimo langų, tik šiek tiek piktdžiugiškai stebėjo įvykius televizoriaus ekrane. Taip jiems ir reikia, matyt, tada galvojo žmonės.

Minėtas skelbimas – žinia 265 tūkstančių bedarbių armijai arba milijonams pensininkų, kurie nuo naujųjų metų neteko kelių dešimčių litų, nes juos nurėžė Andrius Kubilius su savo kariauna. Pastarieji praėjusiais metais drebėjo, girdėdami dūžtančius parlamento langus, paskui už mūsų visų pinigus sugalvojo įsigyti vandens patranką, tarsi ji išgelbėtų nuo žmonių nevilties. Dar vėliau jie drąsino save iš to paties televizoriaus ekrano: „Sėdėkit ir tylėkit, nes bus dar blogiau.“

Ar įmanoma pakeisti piliečių ir valdžios dialogą Lietuvoje? Toks klausimas kilo pasikalbėjus telefonu su Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininku Zenonu Vaigausku. Jam viskas gerai. Kaip suprantu, atlyginimas nevėluoja, sukasi darbų verpete, posėdžiauja ir... praneša neįtikimą naujieną Lietuvai. Jos esmė tokia: naujojoje ES sutartyje (dar vadinamoje Lisabonos sutartimi) mums, ES piliečiams, šviečiasi neįtikimas pilietiškumo proveržis. Maždaug nuo 2011 m. galėsime Europos Komisijai (EK) siūlyti pilietines iniciatyvas bet kokiais mums rūpimais klausimais, pradedant ES subsidijų žemės ūkiui dydžiu ir baigiant parama švietimui, sveikatos apsaugai ir panašiai. Dėl to šiuo metu diskutuojama visoje ES.

Lietuva privalo per sausį pateikti savo siūlymus, kaip ši iniciatyva turėtų būti įgyvendinama. Pasak Z.Vaigausko, linkstama prie to, kad ES piliečių iniciatyvai įgyvendinti pakaktų 1 milijono ES piliečių parašų, o jie turėtų būti surinkti ne mažiau kaip 9 valstybėse. Tai sudarytų 0,2 procento visų ES gyventojų, kurių yra apie 500 milijonų.

Vadinasi, Lietuvos piliečių valiai pareikšti pakaktų apie 6,7 tūkst. parašų. Pripažinkite, tai nėra daug. Juolab kad šiuo metu referendumui Lietuvoje surengti reikia ne mažiau kaip 300 tūkst. parašų ir tai padaryti beveik neįmanoma, nes gyventojai taip smarkiai nusivylę politikais, kad vangiai eina net į rinkimus. Dar sunkiau surinkti parašus bet kokiam įstatymui atšaukti ar priimti. 2008 m. gegužę iniciatyvinei grupei nepavyko surinkti nė 50 tūkst. parašų siekiant atšaukti „Leo LT“ kūrimą įteisinantį Atominės elektrinės įstatymą.

Lietuvoje pavykusius referendumus ir piliečių pasiūlytus įstatymus galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, todėl ES piliečių iniciatyvos projektas šiuo požiūriu tampa dar svarbesnis. Šią iniciatyvą norima įgyvendinti kuo greičiau.

Be to, kuo mažiau formalumų, tuo geriau, todėl siekiama, kad gyventojai savo valią reikštų ir internetu. Aišku, dar reikės išversti piliečių siūlymus į įvairias kalbas, kad visur būtų tiksli vertimo reikšmė, taip pat reikės pritaikyti informacines technologijas, rasti specialistų, kurie rūpintųsi, kad būtų išvengta klastojimo. Tai milžiniškas darbas.

Galiausiai, ar galės pasirašyti už iniciatyvą prancūzas, gyvenantis Lietuvoje? Jei bus nuspręsta, kad taip, vadinasi, darbo krūvis dar padidės. ES piliečių iniciatyvos projektą Lietuvoje greičiausiai įgyvendins VRK. Mažytė detalė: kad piliečių siūlymai būtų solidūs, jie bus filtruojami tos valstybės narės, kurioje ši iniciatyva kils. Nepaisant nieko, tai vis dėlto gera žinia Lietuvai.

O dabar bloga naujiena. Kokio velnio mums reikalinga ta iniciatyva? Jos efektyvumą paaiškino politologas Vytautas Radžvilas. Europos piliečių iniciatyva jam primena ES biurokratų mėginimą nuraminti save, esą kažkas daroma sprendžiant įsisenėjusią ir labai opią demokratiškumo problemą Europoje. EK pagal prigimtį yra vykdomoji institucija, o jos nariai nėra demokratiškai išrinkti. Komisija turi teisę inicijuoti teisės aktų projektus. Ji teikia pasiūlymus Europos Parlamentui, bet, pasak V.Radžvilo, demokratijos pagrindas yra parlamentarizmas. Jis sunkiai įsivaizduoja, kas kontroliuotų, ar EK tinkamai atsižvelgė į piliečių siūlymus.

Tai tiek žinių, arba kitaip sakant – niekas nesikeičia. Kažkas kuriama tam, kad būtų darbo. Su valdžia bendrausime panašiai, kaip ir iki šiol. Staiga prisimenu skelbimą ir paskambinu nurodytu telefonu, nes tikslas tas pats – išgyventi krizę. Deja, tektų užsiimti „tinkliniu marketingu“ ir aiškinti klientams sveikos gyvensenos pagrindus, drauge siūlant įsigyti įvairių kosmetikos preparatų, kremų ir panašių prekių. Ne. Tai ne man.

 

Nuotraukoje: Komentarų autorius,“Valstiečių laikraščio” žurnalistas, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys, kaunietis Gediminas Stanišauskas
Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)