2022 m. rugsėjo 25 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Reportažas. Ir aš ten buvau, viską mačiau, gėrėjausi, pavydėjau...


Tekstas Salomėjos Karvelytės

Nuotraukos Alberto Švenčionio

Atėjo birželis – vasaros pradžia, atostogų metas. Gal ir žurnalistai turės daugiau laiko apmąstymams ir prisiminimams? Juk gegužės aštuntoji, kai LŽS Kauno apskrities skyrius gražiai paminėjo Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, seniai praėjo, bet nei XVIII Spaudos baliaus organizatoriai (šįkart už viską turime dėkoti skyriaus valdybos narei Birutei Mačienei), nei svečiai - žurnalistai, susirinkę iš Kauno, Jonavos, Kėdainių, Raseinių ir Vilniaus nei gero, nei blogo žodelio apie renginį mums neparašė. Tik „Kauno diena“ savo internetinėje svetainėje Spaudos balių pagarsino, o Kauno televizijos žurnalistai visai Lietuvai parodė įdomų, problemišką pasakojimą (jis - mūsų tinklalapio skyrelyje „Videoreportažai“) ne tik apie šventę, bet ir apie nelinksmą žurnalistų kasdienybę.

 Šventės vedėjas – LŽS narys, miesto savivaldybės kultūros skyriaus vyr. specialistas Vilius Kaminskas. Buvęs Lietuvos radijo diktorius ir televizijos „Konrado ruletė“ vedėjas, kaip visada, neieškojo žodžio kišenėje ir šmaikščiai pristatinėjo svečius. Pirmiausia Kauno merą Andrių Kupčinską, nuolat kritikuojamą mieto žurnalistų (gal dėl to ir LŽS skyriaus valdybos narys, karikatūristas Vladimiras Beresniovas jam originalią „Karūną“ padovanojo?). Meras be širdgėlos, nuoširdžiai pasveikino ketvirtosios valdžios atstovus ir jiems padovanojo ne tik didžiulį Alytaus šampano butelį, bet ir „Šampaninį chorą“ (tą patį, R.Tautakaus vadovaujamą - TV3 projekto „Chorų karai“- nugalėtoją) labai garsiai atlikusį kelis kūrinius. Ir Kauno apskrities viršininkė Ona Balžekienė su savo svita (Kauno muzikos mokyklos dainininkais) buvo originali. Neatsitiktinai ją ne tik jaunystėje lydėjo meilė literatūrai. Deja, Lietuvoje apskrities viršininko administarcijos nuo 2010-ųjų liepos 1-osios nebelieka. Originali, iškalbinga, kūrybinga O. Balžekienė galėtų būti puiki masinės informacijos priemonės vadovė.

DSC_0300_II_Barst.JPG

Tik vienas Spaudos baliaus svečias - „senbuvis“ yra „Kauno grūdai“ generalinis direktorius Tautvydas Barštys. Jis jau dešimtąkart dalyvavo žurnalistų šventėje. Ir ne tuščiomis atėjo. Visas miesto centras pakvipo nuo jo kolektyvo narių verdamos žuvienės ir rūkomos vištienos. Tik „Kauno grūdų“ samanė nespėjo išgaruoti, nes žurnalistams ta „stiprybė“ buvo miela jų skrandžiams. T. Barščio dosnumas, lyg prieškario Spaudos balių tradicijų tąsa. Tada žurnalistai iš tokių renginių ne vieną tūksatntį litų surinkdavo. Mat, visi kviestiniai (patys turtingiausi kauniečiai su Lietuvos prezidentu ir ministru pirmininku priešaky) turėdavo Lietuvos žurnalistų sąjungos veiklai savo atsineštus litus palikti.

DSC_0239_Bukl_II.JPG

 Dabar jau laikai ir papročiai kitokie. Tik LŽS Kauno apskrities skyriaus tradicija – pagerbti pačius kūrybingiausius savo narius, tęsiasi. Šeši LŽS nariai buvo apdovantoti tradiciniais „Gintariniais parkeriais“. Tiesa, skyriaus valdybos pirmininkas šventės metu jų neįteikė (tik atminimo diplomus). Mat, kažkas pajuokavo ir porai valandų prizus „pasisavino“. Kai šventė baigėsi, niekam nematant - padėjo (ne ten iš kur paėmė). Tik nugvelbtus pirmininko asmeninius daiktus „užmiršo“ grąžinti. Atleisk, jam Viešpatie...

DSC_0254_II_GP_a.JPG

 2010-ųjų „Gintarinių parkerių“ laureatais tapo: fotografas Valerijus Buklajevas (Jonavos „Naujienos“), operatoriai Laisvis Karvelis ir Vytas Selelionis (Kauno televizija), žurnalistės Virginija Skučaitė ir Rūta Stankevičiūtė („Kauno diena“), žurnalistė Jolanta Tamašauskienė {„Kėdainių garsas“). Visi laureatai į namus grįžo su gražiomis gėlių puokštėmis, o įkandin jų atkeliavo ir pradingę „Gintariniai parkeriai“. Ne vienas laureatas galvojo, kad dėl sunkmečio LŽS Kauno apskrities skyrius tapo „skūpus“...

  Nuošridžiausi sveikinimai ir linkėjimai buvo skirti dviems, gerai žinomiems Kauno žurnalistams Audronei Jankuvienei ir Petrui Garniui, pavasarį sulaukusiems „auksinių“ gimtadienių. Ne už sulauktus jubiliejinius pavasarius, bet už gyvenime paliktą ryškų pėdsaką LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius jiems įteikė medalius „Už nuopelnus žurnalistikai“.

DSC_0310_Ras_II.JPG

 Ilgai šiemetinį Spaudos balių prisimins ir trys raseiniškiai žurnalistai, kuriems buvo įteikti LŽS nario pažymėjimai. Į profesinę sąjungą buvo priimtas laikraščio „Ūkininko patarėjas“ korespondentas Raseiniuose Sigitas Gudžiūnas, taip pat savaitraščio „Alio, Raseiniai“ redaktorius Paulius Sendrauskas ir žurnalistė Kristina Bendžiūtė.

 Šventės metu LŽS nariai surengė dvi įdomias parodas. Fotografas Albertas Švenčionis ne tik kavinės prieigose, bet ir kalne prie šventės aukuro, pakabino didžiules nuotraukas „Džiazo improvizacijos“ iš Birštono festivalio, o karikatūristas priešais stalus, nukrautus vaišėmis, pateikė savo humoristinius piešinius. Šventės šurmulys neužgožė kolegų, kuriems nuoširdžiai padėkojo LŽS Kauno apskrities skyriaus valdybos pirmininkas, kūrinių ekspozicijos.

DSC_0382_II_As_a.JPG

Ir pats žurnalistų vadas Vidas Mačiulis buvo pagerbtas. LŽS narys, Kauno savivaldybės Socialinių reikalų departamento direktorius Gediminas Jankus jam įteikė originalų S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro skirtą suvenyrą ne tik profesinės šventės, bet ir po pusantrų metų „išsiskyrimo“ dėl ligos, vėl sugrįžus į televizijos laidą „Krepšinio pasaulyje“.

 Ir aš, Kauno Jėzuitų gimnazijos dešimtokė, dalyvavau žurnalistų šventėje, nes irgi svajoju apie tokią profesiją ir netikėtai tapusia internetinės svetainės www.kaunozurnalistai.lt administratore-tvarkytoja. Laikinai, visuomeniniais pagrindais. Todėl nepykite, jeigu Svetainė nepatiks ar rasite daug klaidų. Dar tik pradedu. Laikinai. Ir be atlygio... Tačiau ir LŽS Kauno apskrities skyrius dirba iš idėjos, bet kokias puikias šventes surengia. Akivaizdus to įrodymas – aštuonioliktasis iš eilės kauniečių Spaudos balius.
Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)