2023 m. birželio 11 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188


 

 VLADIMIRAS  BERESNIOVAS IR JO ,,SPARNUOTA VASARA" 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOLEGOS RAŠĖ...

,,KŪRĖJAS"

Jam ieškojimų karštis -

Beprotybė žiauri:

- Ko dar siekti? Kur veržtis,

jeigu viską turi?!

 

MIKROGENIJUS

Jį talentingu daug kas pavadina,

Jis kolektyvą, sako, vienija...

Vidutinybėmis save apsisodino,

Kad tarpe jų   pats būtų genijum.

 

 

 

 

ANT PEGASO BE GALVOS

Jis drebėdamas žirgelį kaso,

Nes balne išsėdis vos ne vos.

Kas iš to, kad kiurkso ant Pegaso,

Jeigu raitelis pats...be galvos!?

 

TUŠČIAKALBIS

Jis trata

Už kulkosvaidį smagiau.

Neįsiterpsi pasakyti:

- Gal jau gana?!

Tylėdamas pasako kitas

Daug daugiau,

Negu jis

Savo žodžių lavina.

 

 

 

KAS MUS PAŽĮSTA

Savais bičiuliais

Gyreis taip ilgai,
Kad Man jau mintys

Skverbiasi nesmagios:

Geriausiai mus pažįsta

Ne draugai,

Bet liežuvautojai,

Skundimai,

Vagys!

 

NEŽINIA

Daug ką žemėj pažinai:

Laimę, džiaugsmą, meilę...

Tik lig šiolei nežinai,

Ar savam tu kaily!..

 

LŽS Kauno skyriaus narys

PETRAS ŽEMKAUSKAS

       (1926 - 2018).

 

 

     LŽS ir LDS nario

Vladimiro Beresniovo

       piešiniai

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

55 METAI - KAIP VIENA DIENA!


Taip apie įspūdingą darbo žiniasklaidoje laikotarpį yra pasakęs visiems puikiai pažįstamas kaunietis Vidas Mačiulis. Iš tiesų, kai kuriems galbūt bus sunku patikėti, bet šis aktyvumu jaunuolį iki šiol primenantis kūrėjas net  55 savo gyvenimo metus atidavė mėgiamai profesijai!
 
Štai keli jaunojo žurnalisto prisiminimai:
1968-ųjų vasario 16-tąją Lietuvos radijo ir televizijos komitetas mane priėmė į Kauno TV, kurti ją buvo patikėta ELTOS korespondentui Vytautui Andrejaičiui. Amžinąjį atilsį jam ir visiems iškeliavusiems amžinybėn. Su Vytautu dviese buvom neilgai, nes kūrybinę grupę papildė TV režisierius Raimondas Čaikauskas, garso režisierius Algis Kučinskas, TV operatoriai Vacys Urbanavičius, Stasys Cechanavičius...
Gegužės 18-tąją iš dabartinio Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelio tiesiogiai buvo transliuota laida ,,Virš miesto aidi varpai"... Prieš tai LTV ,,Dienos panoramai" aš jau buvau paruošęs dešimtis kino siužetų iš miesto įmonių ir pakaunės kolūkių.
Norėčiau sugrįžti jaunystėn, bet ne į tuos laikus, kai buvo ,,viena partija ir viena tiesa"...
 
Šia ir kitomis progomis (jubiliejinių datų Vido darbo biografijoje šiemet yra ne viena) legendinis žurnalistas neatsimušė pakalbinti norinčių šalies žiniasklaidos atstovų, kas rodo, jog žurnalistikos mohikanas nepraranda populiarumo ir pagarbos.
 
Sveikiname LŽS Kauno apskrities skyriaus pirmininką ir mes visi - Kauno apskrities skyriaus nariai bei Valdyba, o apie visą gražų Vido Mačiulio žurnalistinį kelią siūlome paskaityti lrt.lt žurnalistės Eimantės Juršėnaitės parengtą išsamią publikaciją:
 
„Ne vieną rekordą pasiekęs žurnalistas Mačiulis: tikriausiai mano kraujas žalias ir pripildytas eterio“
 

„Esu Ožiaragis, o mes – tikrai ne plevėsos. Kaip sakau, jei jau pamilstame, tai iki grabo lentos: ir darbą tą patį dirbu, ir su žmona ta pačia tiek metų gyvenu“, – portalui LRT.lt sako legendinis žurnalistas ir laidos „Krepšinio pasaulyje“ kūrėjas Vidas Mačiulis, minintis 55-erių metų eteryje jubiliejų. Šia proga jis leidosi į prisiminimus, o juose yra ir likimo ženklų, ir eterio kuriozų, ir bičiulystės su krepšinio žvaigždėmis.

Lietuvos valstybės atkūrimo diena V. Mačiuliui – dvigubai svarbi proga. Nors sovietmečiu švęsti Vasario 16-osios nebuvo galima, ši diena jo šeimos namuose buvo minima paslapčia.

„Tėvas buvo tikras patriotas. Taigi jis uždangstydavo langus, kad niekas aplink nematytų, ir iškeldavo vėliavą. Pamenu, kaip mus, tris vaikus, susodindavo prie radijo imtuvo ir klausydavomės „Amerikos balso“, – LRT.lt pasakoja žurnalistas. – Taip sutapo, kad 1968-ųjų vasario 16 d. mane priėmė į darbą televizijoje. Tądien nuvažiavau pas tėvą, pasipasakojau. Jis labai apsidžiaugė, kad pagaliau išeinu iš rajono laikraščio „Komunizmo vėliava“, kuriame pradėjau rašyti vos baigęs vidurinę.“

Nuo tos dienos jis televizijos eteryje darbuojasi jau 55-erius metus, 35-erius iš jų praleido Lietuvos televizijos Kauno redakcijoje, kur ir prasidėjo jo kelias televizijoje.

„Esu Ožiaragis, o mes – tikrai ne plevėsos. Esame labai pastovūs ir jei ko imamės, nuosekliai tęsiame. Kaip sakau, jei jau pamilstame, tai iki grabo lentos: ir darbą tą patį dirbu, ir su žmona ta pačia tiek metų gyvenu“, – šypteli sausį 77-ąjį gimtadienį paminėjęs žurnalistas.

Anot jo, svarbiausia įsėsti į savo vežimą, o jei jo ratai ims braškėti ar kokia detalė nukris, visada galima pataisyti ir važiuoti toliau. „Ir lankydamasis mokyklose moksleiviams sakau, kad svarbu nuspręsti, ką nori veikti, ir to nuosekliai siekti“, – priduria.

Jis pats sau žurnalisto kelią taip pat sako pasirinkęs dar mokydamasis vidurinėje mokykloje, tik iš pradžių ne apie televiziją, o apie radiją svajojęs.

„Kulautuvoje, kur buvo mano vidurinė mokykla, buvo ir sanatorija, į ją atvažiuodavo nemažai meniškos prigimties žmonių, aktorių, poetų. Kartą mokyklos direktorė Valerija Smilgienė į mokyklą buvo pakvietusi sanatorijoje buvusį diktorių Vytautą Kybartą. Atsimenu, salėje užgesino šviesas, uždegė žvakes ir jis ėmė skaityti Maironio eiles.

Paskui pasakė, kad išvyksta į Vilnių ir galėsime išgirsti, kaip ankstyvą rytą jis prie mikrofono sakys: „Kalba Vilnius, dabar yra 6 val., klausykitės žinių.“ Tai mano širdyje įžiebė kažkokį žiburėlį, o kai baigiant šeštą klasę mokytoja paprašė ant lapuko užrašyti, kuo norėtume būti užaugę, ir savo norą įmesti į šampano butelį, aš parašiau, kad noriu būti radijo diktoriumi“, – prisiminimais į mokyklos laikus sugrįžo žurnalistas, dar vienu likimo ženklu vadinantis savo auklėtojo rengtą spektaklį, kuriame jam buvo paskirtas korespondento vaidmuo.

Svajonės apie radiją neblėso ir vyresnėse klasėse. Būsimam žurnalistui pro akis nepraslydo fizikos kabinete buvę garso stiprintuvai, tad, ištempęs laidus į koridorių, prijungė mikrofoną ir per pertraukas leisdavo muziką, darė pirmuosius savo interviu. Pakalbino ir mokyklos direktorę.

„Taip vis artėjau prie radijo. Būdamas 11 klasėje, savaitraštyje „Kalba Vilnius“ radau skelbimą, kad rengiamas vyrų radijo diktorių konkursas. Atėjau pasibandyti, o ten – gal per 100 žmonių, norinčių tapti diktoriais. Vis tik 1964-aisiais radijas buvo viskas – televizorių tada dar mažai kas turėjo.

Sekėsi neblogai, pabaigai paliko mus keturis. Per pertrauką prie manęs priėjo Kauno radijo jaunimo laidų redaktorius Vladas Daugėla ir paklausė: „Ar tu nori būti robotas?“ Atsakiau, kad noriu būti diktorius, o jis vis tiek užsispyrė, kad diktorius yra kaip robotas, skaitantis svetimas mintis.

„Tu gali būti radijo žurnalistu“, – nenusileido. Jau tą patį šeštadienį jis mane pasiėmė į studentų bendrabutį Vydūno alėjoje daryti reportažo apie tai, kaip merginos leidžia laisvadienį. Paliko jis mane viename iš kambarių su keliomis studentėmis, pasikalbėjome, o paskui V. Daugėla tik mestelėjo: „Juk sakiau, kad turi būti reporteriu“, – prisiminė V. Mačiulis.

Baigęs mokyklą, jis įstojo į Vilniaus universiteto Kauno fakulteto žurnalistikos studijas. Studijuodamas jau rašė rajono laikraščiui „Komunizmo vėliava“, toliau kūrė Kauno radijo jaunimo laidų redakcijai, kartu su diktore Regina Sakalauskaite kas antrą savaitę skaitė naujienas apie įvykius Kauno rajone. „Taip ir rašyti, ir eteryje naujienas skaityti išmokau“, – tarsteli jis.

Kai 1968-aisiais buvo nuspręsta Kaune įsteigti televizijos grupę, joje darbą gavo ir tada 22-ejų V. Mačiulis. Tiesa, nors į darbą buvo priimtas vasario 16 d., dokumentuose nurodyta pirma darbo diena – vasario 17-oji. „Įdomu ir tai, kad dirbau žurnalistinį darbą, tačiau tuo metu nei korespondento, nei žurnalisto etato nebuvo, taigi dokumentuose buvo parašyta, jog esu televizijos išleidžiantysis, – prisimindamas tų laikų kasdienybę šypsosi V. Mačiulis. – Kad ir kaip ten buvo, kadangi jau tada buvau darboholikas, per vieną iš pirmųjų darbo dienų su operatoriumi autobusu apvažiavome kelias įmones ir suruošėme 4 reportažus.“

Nors prisiminimus apie kelio televizijoje pradžią vadina saldžiais kaip cukrus, žurnalistas neslepia, kad anuomet darbo sąlygos buvo sudėtingos, tačiau entuziazmas vedė į priekį ir skatino ieškoti išeičių. Jis tik džiaugiasi, kad tokios patirtys jį kaip žurnalistą labai užgrūdino. „Galima būtų knygą parašyti – kiek visokiausių istorijų nutiko“, – šypteli legendinis televizijos veidas.

Su šypsena jis prisimena, kaip kurį laiką autobusu važinėjusiam žurnalistui galiausiai buvo išskirtas automobilis – nedidelis sunkvežimis, anksčiau vadintas „uaziku“. „Kadangi šalia vairuotojo sėdynės kitų sėdynių nebuvo, pasistatėme taburečių, ant jų ir prisėdome. Kartą, menu, nuvažiavome į Raudondvarį, į Mechanizacijos ir elektrifikacijos institutą, ten vyko respublikinis karvių melžėjų konkursas. Mes atvažiavome, ten jau sukinėjasi būrys žmonių, melžėjos susirinkusios. Iššoku per bortelį, man paduoda kamerą, iškeliu, iš paskos lipa kolega... Žmonės tik pečiais trūkčioja – štai kaip televizija važinėja!“ – nusijuokia V. Mačiulis.

Televizijos aušroje ir reportažai buvo rengiami kitaip – į kino juostą būdavo užrašomas vaizdas, o tekstą įskaitydavo diktorius, kaip fonas skambėdavo melodija. „Taigi su kolega Stasiu Dargiu sugalvojome, kad galima įsirašyti pašnekovo žodžius, o kadangi jų negalima uždėti ant reportažo taip, kad būtų išlaikytas sinchronas, pradėjome kurti pseudosinchroną, daryti savotišką hibridą.

Kartais pašnekovą filmuodavome iš toliau, kad nebūtų matyti lūpų, kartais eteryje skambant mano klausimui būdavo rodomas pašnekovas, o jam atsakinėjant kamera atsisukdavo į mane. Keista, kai pagalvoji, bet garsą įrašančių kamerų redakcijoje atsirado tik vėliau“, – atskleidžia V. Mačiulis.

Vis dėlto jis džiaugiasi, kad pastangos nelikdavo nepastebėtos ir žiūrovai negailėdavo pagyrimų: „Sakydavo, kad mes Kaune tarsi nuoširdžiau dirbame, nesijaučia to valdiškumo.“

Tas paprastumas pagelbėdavo ir kurioziškose situacijose. Anuomet studijose būdavo labai karšta, tad nenuostabu, kad ilgiau vedant laidą ant vedėjų veidų sužibdavo prakaito lašai. „Kartą neiškentęs nusivilkau švarką ir pakabinau jį ant kėdės. Tada tai buvo nepriimtina – vedėjas turėdavo laikytis aprangos protokolo.

Tačiau aš neiškenčiau, tiesiog pasakiau: „Lauke karšta, o studijoje – dar karščiau.“ Tada lyg niekur nieko toliau tęsiau laidą. Maniau, klius man už tai, bet per kito ryto pasitarimą vadovai tik pagyrė ir pasvarstė, ar tikrai reikia kankintis su tais kostiumais, – juokiasi pašnekovas. – Kitą kartą dėl karščio sprogo studijos žibintai, o šukės tiesiog pažiro ant manęs. Gal kiek išgąsdino, bet ir vėl nesutrikau – tarsi reikėjo atsiprašyti žiūrovų, o aš tiesiog kažką juokais pasakiau ir toliau vedžiau laidą.“

Kaune įkūrus LTV2 kanalą, ten gimė ir ne viena originali laida: „Laisvės alėja“, „Savaitės aidai“ ir kt. „Sekmadienio rytą“ V. Mačiulis vadino pirmuoju savo kūdikiu. Ne vienus metus šio žurnalisto darbas sukosi apie aktualijas, tačiau šiandien jis geriausiai žinomas dėl krepšinio.

„1979 m. Kauno sporto halėje pradėjau kurti laidas „Time Out“, jose prieš rungtynes kalbindavau žaidėjus ir trenerius. Buvau užsikrėtęs krepšiniu, tad pasiūliau kurti laidas apie šią sporto šaką. Taip 1992-ųjų sausio 11 d. atsirado „Krepšinio pasaulyje“, – pasakoja V. Mačiulis.

Ši laida jau tapo autoriaus vizitine kortele, o jį išvydę žmonės tiesiog uždainuoja pagrindinį laidos šaukinį. Rengdamas šią laidą jis tapo ne vieno krepšininko bičiuliu, kartu su jais šventė ir svarbiausias jų karjeros ar net asmeninio gyvenimo progas. Jam teko kalbinti ir legendinį 1939-ųjų Europos čempioną Praną Lubiną, ir visą būrį nepriklausomos Lietuvos krepšinio žvaigždžių – nuo Arvydo Sabonio, kurio vestuvėse šoko, iki Jono Valančiūno, kurį pažįsta nuo tada, kai šiam buvo 15 metų.

„Sako, kad krepšinio aistruolių kraujas yra žalias. Mano tikriausiai taip pat. Žalias ir pripildytas eterio – matyt, ne veltui nuo mažų dienų svajojau apie radijo eterį, vėliau atsidaviau televizijai. Pamenu, mano žmona tai pat buvo žurnalistė, laikraščių redaktorė, bet ji turėdavo laisvus savaitgalius, o aš apie tai negalvodavau – jei reikėdavo, dirbdavau be išeiginių.

Net vasarą, kai baigdavosi televizijos sezonas, atostogauti neidavau – juk prasidėdavo krepšinio rinktinės stovyklos, iš užsienio klubų sugrįždavo krepšininkai, negalėjau atsipūsti. Kai po 35-erių metų LRT nusprendžiau išeiti, gavau kompensaciją už kelerius metus nepanaudotas atostogas“, – pasakoja save darboholiku vadinantis žurnalistas.

Iš LRT jis išėjo 2003-iaisiais, tačiau prisipažįsta, kad iki šiol važiuojant pro LRT pastatą S. Konarskio gatvėje jam suvirpa širdis. Ir nors LRT jis paliko, televizijos nepalieka iki šiol, jo kuriama laida „Krepšinio pasaulyje“ išsiskiria ilgaamžiškumu – šią savaitę eteryje pasirodys 1246-oji laida.

Kaip LRT.lt sakė agentūros „Factum“ įkūrėjas Vytautas Navaitis, V. Mačiulio biografijoje – ne vienas išskirtinis pasiekimas. „Tiesa, dalis jo pasiekimų jau užregistruota, o kai kurie bus įregistruoti, kai bus baigti tvarkyti visi formalumai. Bet, iš esmės, 1991-ųjų sausio 13 d. jis tapo ilgiausiai – 10 val. 15 min. – be pertraukų tiesioginiame TV eteryje dirbusiu žurnalistu. V. Mačiulis taip pat yra vyriausias televizinės krepšinio laidos vedėjas, o jo „Krepšinio pasaulyje“ – ilgiausiai vieno autoriaus rengta ir ilgiausiai transliuojama teminė laida, eteryje pasirodžiusi daugiau nei 1200 kartų. Nuo 1968-ųjų dirbantis V. Mačiulis, agentūros žiniomis, yra ilgiausiai dirbantis televizijos žurnalistas“, – vardija V. Navaitis.

Pats V. Mačiulis skaičių pernelyg nesureikšmina – sako, kad daugiau nei pusę amžiaus tiesiog dirbo savo darbą. „Turbūt dėl to dar gyvas esu ir protą turiu – iki šiol nuolat galvoju, ką dar naujo gali sugalvoti, kaip padaryti kitaip nei visi. Su jaunimu konkuruoti sudėtinga, jie dabar tinklalaides daro, bet aš juk turiu didžiulį archyvą, galbūt verta jį vėl ištraukti į dienos šviesą. Tikiu, kad žmonėms bus įdomu prisiminti.

Man ir pačiam džiugu – štai neseniai Mantas Kalnietis baigė karjerą, o mano archyve – 2006-aisiais jo, dar visiško jaunuolio, duotas interviu. Mačiau visą jo kelią, jo pergales, traumas, sunkumus, džiaugsmus. Gavau ir išskirtinį jo interviu paskutinių karjeros rungtynių dieną. Kaip gali tuo nesidžiaugti? Man darbas televizijoje – ir pomėgis, ir džiaugsmas“, – patikina legendinis žurnalistas, vasario 16-ąją minintis 55-mečio eteryje jubiliejų.

 

kaunozurnalistai.lt inf.

lrt.lt ir V. Mačiulio asmeninio albumo nuotraukos

 


 

AUDRONE NUGARAITĖ:

GERUMO KOMUNIKACIJA


 

Penktadienis - diena, kai skubame į laisvės nišas, kad vėl pajustume gamtos ir savo gerovės bangas. Su kokia nuostata pasitinkame poilsiadienį, kad jis taptų naujos energijos savotišku gimtadieniu?

***

Šiandienos nuostata

Visi esame gražūs savo vidumi, jeigu norime tokiais būti. Aplinką matome pagal savo nuotaiką. Vertinimas slypi mumyse. Nuotaika priklauso ir nuo mūsų gyvenimo aplinkos, bet mes esame jos valdytojai, gebantys problemas paversti galimybėmis. Pozityvumas yra mūsų energijos kūrėjas, o gera nuotaika -mūsų kiekvienos dienos sėkmė. Pasipuoškime.

***

Mūsų galia prasideda svajone, nes svajonių turintis žmogus yra išmanus. Svajoti, tai ne tik kurti, bet ir jas įgyvendinus būti tvirtesniu ir geresniu. Svajoti- tai suteikti sau sparnus ir pasiekti norimus rezultatus. Svajokime.

***

Savaitės išmintis

"Aš noriu daryti stebuklus, net jeigu turiu mažiau gyvenime ramybės nei kiti žmonės." L. da Vinči (Geroji naujiena)

***

Gyvenimas-dviejų dėmenų kaita: sudėtinga/paprasta. Sudėtinga, nes viskas nuolat keičiasi, paprasta- visada yra išeičių iš nesėkmių. Norėdami gerai jaustis, turime prisitaikyti prie kaitos ir žvelgti plačiau. Išmokime būti.

***

Kasdienybės kelionėse mus lydi sėkmė ir nesėkmė.Todėl svarbu teisingai reaguoti į nepalankias situacijas.Tai prasideda nuo požiūrio ir mąstymo kaitos į tokius dalykus, netgi darant juos sau naudingais. Veikti čia ir dabar.

***

Birželio 1 d.

Tarptautinė vaikų gynimo diena

Vasaros pradžia

Birželis, liepa, rugpjūtis, tai ne tik saulė, vėjas ir liūtys. Mes atverčiame vasaros jausmų knygą, kurioje gausu vilčių ir norų. Juos, bėgdami vasaros dienų puslapiais, darysime savo gyvenimo norimu svoriu. Spindėkime nuostabia vasaros malonumų šviesa. Būkime sau ir kitiems meilės ir gerumo platuma, kai bendravimas ir pagarba laimina mūsų vilčių išsipildymą ir džiugina dvasine jausena. Gera pradžia, pusė darbo. Pradėkite jau nuo šiandien.

***

Pavasaris - dosni metų dovana. Ilgėjanti diena ir laukta šiluma. Jis ne tik atgimusi gamta. Tai amžinas stebuklas pasidžiaugti ir savo sielos atgaiva. Svarbiausia, kad pavasario jėga būtų mūsų dvasios potencialas ir tolesnės gyvenimo kelionės vasaros takais nuostabus emocinis vadovas. Paskutinė pavasario diena- kaip vidinės būsenos gerų rezultatų visuma. Einame toliau.

***

"Tik vienas dalykas gali padaryti svajonę neįgyvendinamą - tai baimė, kad nepasiseks. Galimybė įgyvendinti svajonę - štai kas daro gyvenimą įdomų. Kovok už savo svajones ir tavo svajonės kovos už tave." P. Koelas

***

Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo diena

Mums nurodė dar vieną konkrečią dieną atkreipti dėmesį į savo sveikatą. Rūpintis brangiausiu savo turtu, kad metams bėgant jo nepritrūktų. Sveiki esame tada, kai nejaučiame, kad yra sveikata. Ji bus gera, kai ne tik save žiūresime, bet ir pozityviai mąstydami tuo kitus užkrėsime.

***

Sekminės - džiaugiamės gamta, mūsų geros jausenos ir sveikatos puoselėtoja.

***

Šeštadienis, savaitės pabaiga. Tegul ji būna tiesi nuoroda į savaitgalio erdves. Kur mes ne tik pailsėsime, bet savo pozityvumu ir gerumu kitus užkrėsime. Tegul plinta virusas ir virsta gerumo pandemija.

***

Gegužės 26 d.

Europinė kaimynų diena

Ar susimąstome kada, kad geri kaimynai yra dovana?

Juk svarbu ne tik turėti su kuo pakalbėti, bet svarbiausia jais pasitikėti. Pažinkime geriau vieni kitus, kad pajustume bendrystę, ir bendravimas suteiktų mums tikrus draugus. Kaimynuokimės.

***

Nuo mūsų priklauso, koks bus mūsų pasaulis. Gebėkime džiaugtis gyvenimu, kiekvienu veiksmu.

***

Mūsų vidinis pasaulis ir išvaizda. Bendravimas su kitais, vidinė harmonija mus daro gražesniais. Puoselėdami emocinį vidų, turime savęs nuolat paklausti ar esu laimingas, jeigu ne, ką reikia keisti? Bendraukime su savimi.

***

Sekmadienio rytą gegutė kukuoja ir pinigėlis ramiai kišenę supuoja. Alyvos vėl nudžiugino savo gražumu. Ne tik pasidabino įspūdinga puokšte, bet ir patvirtino penkialapiu žiedeliu, kad einame sėkmės ir laimės keliu. Keliaujame toliau į ateities tolius.

***

Vidinis balsas - mūsų tapatybės dalis. Jis padeda įvertinti praeitį, suprasti dabartį ir planuoti ateitį. Jis priešas, jeigu pataria negatyviai. Draugas, padedantis siekti savo tikslų ir įgyvendinti svajones. Išgirskime savo balsą.

***

egužės 17 d.

Pasaulinė informacinės visuomenės diena

Pasaulinė hipertenzijos diena

Kraujospūdis - galia, spaudžianti mūsų arterijų sieneles. Didelis spaudimas - netikėtos pasekmės. Tai atvejis, kai daug yra blogai. Kuo žemesnį spaudimą turime, tuo ilgiau gyvename. Pažinkime save, žinokime savo kraujospūdžio jėgą ir taip suteikime sau naują spėką. Sveikuokime.

***

Gegužės 16 d.

Pasaulinė taikaus gyvenimo kartu diena

Tarptautinė šviesos diena

Šviesos svarba ir reikšmė mūsų aplinkoje. Energetika, menas, medicina. Visur tai būdas judėti pirmyn ir daryti norimus dalykus. Tačiau svarbiausia turėti vidinę šviesą savyje, nes šviesus žmogus traukia kitus savo nuoširdumu ir dvasine šiluma. Švieskime.

***

Savaitės išmintis

"Pirma - pagarbos faktui ir ištikimybės vertybei, kurios sutaikytų šias abi sferas; antra- teorinio jautrumo žmonijos praeičiai, dabarčiai ir ateičiai, lydimo empatija pagrįsto santykio su žmogumi. Tai daugiau nei talentas ir kompetencija. Tai pagarbi išmintis." Leonidas  Donskis

***

Gegužės 15 d.

Tarptautinė šeimos diena

Namai tai ne tik gyvenamoji vieta. Tai bendros vertybės, atsakomybė ir pagarba. Džiaugsmas būti su artimaisiais kartu, bendrauti ir eiti laimingai gyvenimo keliu. Laimė mylėti ir būti mylimam, dvasiškai save pakylėti ir gerumu kitus apdovanoti.

***

Gegužės 13 d.

Meilės diena, deivės Mildos šventė

Tulpių žydėjimo diena

Pasaulinė kokteilių diena

Dar viena diena, kai mūsų gyvenimo kokteilyje galime mėgautis pražydusių tulpių gražuma. Pasiklausyti gegutės kukavimo ir pasidžiaugti deivės Mildos meilės artuma. Juk gyvenimas -tai meilė. Kaip gėlė neauga be saulės, taip ir mes negalime gyventi be meilės. Meilė akimirksniu keičia mūsų dvasinį pasaulį. Ji burtininkė, gaivinanti sielą ir daranti gyvenimą švytinčia saule.

***

Pagarba artimiesiems, gamtai, žmonėms prasideda nuo pagarbos sau. Tai mums leidžia ne tik atleisti sau praeities nesėkmes. Pagarba sau skatina mylėti gyvenimą, džiaugtis kiekviena akimirka ir dalintis pozityvumu.

***

Mes ir apibendrinimai. Jie kaip mūsų patirtis, tai yra darome kaip esame įpratę. Jie supaprastina mūsų veiklas. Gali ir riboti, jei kartą nepavyko, manome, kad jau iš viso nepavyks. Apibendrinimas lemia mūsų veiksmus ir kokybę.

***

Mūsų nuostatos. Pradžioje tai idėja, kurią pritaikome vertinti tikrovę.Ieškome palaikymo savo nuostatoms. Jos suteikia galios ar varžo? Norėdami būti savo gyvenimo valdovais, turime kontroliuoti nuostatas. Aš galiu.

Gegužės 3 d.

Pasaulinė spaudos laisvės diena

Saulės diena

Kas yra man saulė? Atsakykime ir bus lengviau šitame pasaulyje. Vakare ją palydime į debesis miegoti. Rytą ji mus kelia toliau savo gyvenimo vagą vagoti. Todėl jeigu ir jaučiamės blogai, save nuteikime, kad saulė vėl pakils ir savo nuostabiais spinduliais ne tik šešėlių pridarys, bet ir stiprybės mums suteiks.

Savaitės išmintis

"Varpas nebus varpas, kol nepradėsi juo skambinti. Daina nebus daina, kol jos nesudainuosi. Ir meilė tavo širdyje ten atsirado ne tam, kad tiesiog stovėtų. Meilė nėra meilė, kol jos neatiduosi." O. Hammersteinas

***

Sveika, Geguže, vėl mus aplankei.

Žiedų lietumis palaistei, šalna žemę pabalinai, laukų ir medžių žaluma pradžiuginai. Tegul gamtos prabudimas bus ne tik vasaros laukimas, bet pirmiausia mūsų dvasios atgimimas. Nuostabūs jausmai slypi mumyse, tik reikia gebėti juos išlaisvinti, pajusti darną ir stiprybę savyje. Ir tuo džiaugtis ne tik patiems, bet ir negailėti gerumo kitiems.

Su gegutės mėnesiu.

***

Balandžio 30 d.

Tarptautinė džiazo diena

Ar susimąstėme, kas yra muzika mūsų kasdienybės veikloje? Muzika- tai mūsų jausmų oazė be sienų ir apribojimų būti savyje.

Muzika yra universali kalba, išreikšti tai, ko žodžiais negali pasakyti. Tai būdas svajoti, dvasiškai atgimti, atsipalaiduoti ir mylėti,

Naujovė, verčianti žavėtis praeitimi, ir visa tai pajusti širdimi. Klausant jos ne tik skausmo ar dvasios nerimo nejausti.

***

Esame skirtingi. Bendraudami su įvairiais žmonėmis, patiriame skirtingų emocijų. Svarbiausia yra į pyktį neatsakyti pykčiu. Tai nelengva, bet įvertinę pasekmes, būdami pozityvūs padedame pirmiausia sau. Geros jausenos.

 

 

 

 
KLAUSIMĖLIS


Warning: include(/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Warning: include(): Failed opening '/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)