2023 m. kovo 31 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

 

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?

 

 

Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas Snarskis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Vakar Kauno baseine vos nenuskendo mažylė. Išgelbėjo lankytojai...

Virginija Grigaliūnienė, LŽS Kauno apskrities skyriaus narė

Šiurpdama perskaičiau policijos pranešimą, kad vakar, sausio ketvirtosios vėlų vakarą, Kauno Žalgirio arenos baseine tik per plauką nenuskendo ketverių metukų mergytė. Kaip šįryt jau parašė žiniasklaida, į gilų baseiną įkritusį vaiką atsitiktinai pastebėjo baseino lankytoja, kuri jį, jau be sąmonės, ir ištraukė iš vandens, ir puolė gaivinti! Tik tada pasirodė mažylio motina, į baseiną atėjusi su dar vienu mažu vaikeliu.

Tiesą sakant, jau ne užuojautą tokiai ir panašioms „rūpestingoms“ motinoms norisi išsakyti, o piktai rėkti: kada gi jūs, mažų vaikų turintys tėvai, ateisite į protą? Kada prižiūrėsite vaikus taip, kaip privalote prižiūrėti? O jei to nesugebate – neikite į baseiną išvis!

Kodėl taip rašau? Todėl, kad pati tame baseine reguliariai lankausi ir matau, kaip kai kurie tėvai su mažais vaikučiais elgiasi. Protu nesuvokiama, ar jiems dar nepakako tragedijos Anykščiuose, kad lyg niekur nieko mažus vaikučius vandenyje palieka be priežiūros!

Štai anądien stoviu baseine prie srovių, o čia pat, mano akių lygyje – vaikų baseinėlis su atrakcijomis. Pastebiu, kad du dar nelabai tvirtai galintys paeiti pypliukai ( vienas kokių pusantrų metukų, kitas gal dvejų su puse) turškiasi vandenyje, bando užlipti laiptais, kad nusileistų nuo vandens kalnelio, bet taip ir neįstengia to padaryti, tai vėl grįžta į baseinėlį, griuvinėja vandenyje, kuris siekia iki kelių, vienas kitą stumdo. O tėvų šalia šitų pypliukų – nė vieno! Neiškentusi paklausiu, kur jų mama ar tėtis. Mažyliai suklūsta – man nieko neatsako (gal dar nemoka kalbėti?), bet ima dairytis, akytėmis kažko ieško. Ogi taip – netoliese, sūkurinėje vonioje, maloniai šnekučiuojasi jauna pora, kurie tik vienam mažyliui pradėjus verkšlenti atsisuka į vaikų baseinėlį ir ima savo vaikučius drausminti – „na kas atsitiko, ko čia bliaunat?“

Negaliu to nutylėti – pasiūlau mažamečius prižiūrėti rūpestingiau, primenu, ką nuolat garsiai pakartoja baseino administracija - kad tokių mažučių vaikelių jokiu būdu nereikėtų palikti be priežiūros. Juk maža kas gali nutikti – ne tik chloruoto vandens mažyliai gali prisiryti, bet ir paslydę susižaloti! Kol toliau esantys tėvai susigaudys, kas vyksta, gali ir pati didžiausia tragedija įvykti.

Tačiau į šią mano pastabą kone pusę kūno išsitatuiravusi jauna ponia atšauna „Koks tavo reikalas! Savęs žiūrėk!“ Belieka tik padėkoti, kad ponia esanti tokia mandagi... Vis dėlto iš sūkurinės vonios ji pagaliau išsiropščia ir prieina prie savo vaikučių.

Tokie vaizdai, kai mažyliai laksto vaikų SPA zonoje, o tėvai kažkur „grybauja“, ŽALGIRIO arenos baseine – ne naujiena. Dažniausias vaizdas – mažyliai be priežiūros turškiasi vandenyje, o tėvai arba sėdi sūkurinėje vonioje, arba prie staliuko bare kažką gurkšnoja, arba – išsidrėbę ant gultų ir „įkritę“ į mobiliuosius telefonus. Iki nelaimės – akimirka! O jei bėda, tokie „rūpestingi“ tėvai, ko gero, pultų kaltinti gelbėtojus, kad nesužiūrėjo jų vaiko, bet ne save. Kiek gi tai tęsis? Pritariu jau pasigirdusiems siūlymams - jeigu gelbėtojai pastebi, kad mažamečiai palikti be suaugusiųjų priežiūros - individualiai įspėja, o jei to negana - griežtai pareikalauja iš baseino erdvės pasišalinti, nesvarbu, kiek laiko tespėta išnaudoti.

Beje, skaitant apie vakarykštį atvejį kilo dar vienas klausimas - tokiu laiku, apie 21 valandą, tokio amžiaus vaikas turėtų jau miegoti savo lovytėje, o ne žioplinėti baseine. Juk vaikelis į suaugusiųjų baseiną galėjo netyčia įkristi ir dėl nuovargio. Taigi iš tiesų laikas griežtinti vaikų priežiūros tokiose vietose tvarką, kad didelei nelaimei būtų užbėgta už akių.

Kartu labai norėtųsi paprašyti ir kolegų žurnalistų - kalkite į galvas jauniems tėvams, kaip reikia tinkamai prižiūrėti savo mažus vaikus. Nuolat priminkite, kad visų pirma tėvų pareiga savo atžalomis pasirūpinti, nes gelbėtojai tikrai nesužiūrės kiekvieno mažylio.

Nuotraukoje - Žalgirio arenos baseinas

www.kaunozurnalistai.lt nuotrauka

 

 


 
 
Virselis_1934_m._I.jpg
 
 
IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS
 
PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"
 
 
Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.
 
Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.
 
Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.
 
Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.
 
Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...
 
 
(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)
 
 
KLAUSIMĖLIS


Warning: include(/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Warning: include(): Failed opening '/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)