2023 m. gruodžio 6 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188


 

 VLADIMIRAS 

 BERESNIOVAS:

,,GYVENIMAS VLABERIO ŽVILGSNIU "

             

 

 

 

 

 

 

 

 

Būsiu teisingas ir doras
Keisčiau lytį į Vytį,
Tėvynę į kavinę,
Bet... kad toks geras oras –
Būsiu teisingas ir doras...

***

Pasirinkimas
Kam – kairieji,
Kam – dešinieji,
Kam – centristai,
O kam – aferistai.

***

Buvo rimta priežastis
Kai mūsų krepšininkai pralaimėdavo,
gerdavom iš nevilties.
Kai laimėdavo – iš džiaugsmo...

***

Čia Lietuva...
„Čia Lietuva,
Čia lietūs lyja“.
Čia painiava, Čia velniava, Čia juokas
Ašaras praryja...

Gyvenimas – „kakus“...
Katinas pieną laka,
Širdis smarkiai plaka.
Nuo kaukolinės apakus,
Gyvenimas tapo... „kakus“.

***
Katinas – „Miau“,
Šuo – „Au, au“.
Jis – „Aū- ū !
Ji – “ I love You!“

LDS ir LŽS nario Vladimiro Beresniovo piešiniai  ir vlaberizmai specialiai www.kaunozurnalistai.lt svetainei

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Dviračių entuziasto Tomo Morozovo kelionė aplink Lietuvą „Border Epic 2022“ – ištvermės ir sveiko užsispyrimo pavyzdys kiekvienam lietuviui!


Tomas Morozovas – ne žurnalistas. Ir ne kaunietis. Ir ne profesionalus dviratininkas. Tačiau plunksną valdo ne prasčiau už patyrusį kūrybininką, o ištvermės, užsispyrimo, ryžtingumo ir kasmet augančios meilės dviračių sportui jam gali pavydėti kiekvienas iš mūsų!

Štai vos prieš keletą dienų Tomas, sėdęs ant savo mylimiausios transporto priemonės, aplėkė Lietuvą... žvyrkeliais! Draugai ir pažįstami negailėjo komplimentų, tvirtindami, kad tokie pasiaukojantys, ne dėl kokios nors naudos, o tiesiog savo malonumui, savo jėgų išbandymui pasirinkti sunkūs važiavimai jiems „protu nesuvokiami“; tikras „kosmosas“; nerealūs; galingi; įkvepiantys...

Prašom – susipažinkite, kaip įtaigiai nūnai vilnietis teisininkas Tomas aprašo savo nelengvą, bet išties nerealią kelionę aplink Lietuvą.

Tai mano vienas paskutiniųjų suplanuotų ultra važiavimų šiemet. Jau antras kartas dviračiu aplink Lietuvą, tik šįkart važiuota ne tik plentu, bet didžiąja dalimi žvyrkeliais ir miško keliais, todėl prie valstybinės sienos praminta dar arčiau ir prasukta 400+ km daugiau, nei pirmą kartą.

Kai 2021 metų vasarą asfalto keliais apvažiavau Lietuvą, pasakiau sau, kad kada nors vėl pravažiuosiu Lietuvos perimetrą, bet  - jau bekelės keliais. Mintis važiuoti Border Epic kilo po kito Pauliaus Ba organizuoto renginio Hydra Epic, kurįiame dalyvavau šių metų gegužę. Pauliaus paragintas nebedvejojau, sakiau „reikia važiuot ir borderį”, užsiregistravau birželio pradžioje, liko tik laukti renginio.

Prieš renginį specialaus pasiruošimo nebuvo, kilometrų bazė jau surinkta, ultra renginių važiavęs ne vieną ir ne du, važiavimas naktimis - ne naujiena, galvoju, atlaikysiu ir šitą.

Likus dienai prieš startą renginio dalyviai susirinko į Zaraso ežero salą, kur buvo dalinami startiniai paketai, sekimo prietaisai, pravestas bendras instruktažas. Ilgajai distancijai (1650 km - pilnas ratas aplink Lietuvą) užsiregistravo 7 dalyviai, trumpajai (600 km atkarpa Zarasai - Druskininkai) - 13 dalyvių (iš kurių 2 važiavo kaip pora).

Starto diena 2022.09.09

Pirmoji atkarpa: Zarasai – Druskininkai

Keliamės 7:30, pusryčiaujame ir ruošiamės startui. 15min prieš startą renkamės į starto vietą, pasimankštinam, palinkim vieni kitiems sėkmės ir pagal planą startuojame 9:00.

Lietuvos perimetrą nuo Zarasų pradedame sukti pagal laikrodžio rodyklę. Neilgai pavažiavus pasitinka pirmieji neseniai pastatytos spygliuotos tvoros (Baltarusijos siena) segmentai. Su keletu spartesnių dalyvių lekiame į priekį. Tverečiuje - pirmasis susitikimas su pasieniečiais ir paso patikra. Iškart pagalvoju, kad tokių „pasimatymų” laukia dar ne vienas…

Artėja pirmoji naktis, netoliese - Dieveniškių „apendiksas“. Nuo Zarasų iki čia keliai ganėtinai geri, jokių įsimintinesnių žvyrkelio „tarkų” ar smėlio ruožų nebuvo. Įvažiavus į Dieveniškių „apendiksą“ prasideda pirmieji „malonumai” - smėlio atkarpos ir pirmieji pasivaikščiojimai.

Per naktį vien Dieveniškių „apendikse“ surenku 1000 m sukilimo, tai toks įdomesnis segmentas. Toliau judu palei pietinę Lietuvos sieną, šalia Eišiškių pasitinku saulę, o netrukus skaičiuoju pirmąją parą nuo starto. Iki Čepkelių rezervato važiuojasi sklandžiai, bet jį pasiekus prasideda ilgi smėlio ruožai. Važiuoti neįmanoma, tenka vėl pasivaryti dviratį, čia sudeginu nemažai energijos.

Po klampių miškų ne taip toli pirmasis kontrolės punktas ir trumposios distancijos dalyvių finišas – Druskininkai; juos pasiekiu pirmas po 28 h 40 min nuo starto. Įveikti pirmieji 600 km. Pavalgau organizatorių sumuštinių ir krentu dvi valandas pamiegoti. Su žadintuvu atsikeliu apie 17 h, Druskininkų kavinėje pavalgau sriubos ir makaronų, parduotuvėje nusiperku maisto ir - vėl ruošiuosi išvykti.

Antroji atkarpa: Druskininkai - Ventės Ragas

Iš Druskininkų startuoju prieš pat 19 h. Palei Nemuną judu paskutinę atkarpą Baltarusijos pasieniu. Čia tenka „paragauti” klampios smėlėtos tarkos, - ne pats maloniausias kelias, gerai, kad tik apie 3 km.

Dar kiek pavažiavęs pastebiu, kad baigėsi spygliuotos tvoros - suprantu, kad jau važiuoju palei Lenkijos sieną. Čia pasitinka gausybė kalniukų: jų tiek daug, kad nespėju atsigauti užkilęs į vieną, nusileidžiu ir jau vėl turiu kilti į kitą. Dar kiek pavažiuoju, bet jaučiu, kad „kabina” nuovargis, panašu, jog 2 h miego Druskininkuose neužteko.

Privažiuoju pagrindinį Lietuvos – Lenkijos kelią, o prie jo pamatau Alaušos degalinę, kur nusprendžiu dar pamiegoti.

Degalinės darbuotojai leidžia įvaryti dviratį į pagalbines patalpas, o pats krentu ant degalinės sofos ir miegu dar 2 h. Atsikeliu kur kas geresnės savijautos, jaučiuosi atsigavęs. Čia pavyksta dar ir dviratį nusiplauti, taiga sustojimas buvo prasmingas... Toliau judu palei Lenkijos sieną per kalvas link Vištyčio ežero. Kaip vėliau supratau, atkarpa Druskininkai - Vištytis buvo pati sunkiausia per visą važiavimą (dėl kalniukų gausos, kurie vietomis buvo labai statūs ir smėlingi).

Pravažiavus Vištyčio miestelį prasideda lygesnės vietovės ir važiavimas jau palei Rusijos sieną. Kybartuose gaunu pirmųjų lietaus lašų, bet lietus nestiprus, greit išdžiūnu.

Kaip vėliau sužinojau, paskui mane važiavusiems kolegoms ne taip pasisekė, nes pietų Lietuvoje buvo liūtis, nuo kurios man pavyko pabėgti, todėl tie keli lašai man buvo tik juokas, lyginant su tuo, ką patyrė kiti dalyviai. Sakė, rūbus teko gręžti.

Privažiavus Jurbarką laukia didesnė degalinė, kurioje gaunu karšto maisto; joje jau ne kartą tekę stoti ankstesnių ilgų važiavimų metu, tai jau žinau, kur važiuoju.

Pasistiprinęs pajudu palei Nemuną pajūrio link. Ties Viešvilės miesteliu pasitinka turbūt pačios klampiausios vietos per visą važiavimą - apie 2 km ėjimo, be minčių lipti ant dviračio.

Praėjęs smėlynus vėl leidžiuosi prie Nemuno ir judu pagal upę. Atėjus nakčiai pasiekiu Rambyno kalną, kitoje upės pusėje nuo kalno viršaus pamatau Sovetsko žiburius. Laiptais nusileidžiu nuo kalno ir toliau minu palei Nemuną.

Taip važiuoju nakties tamsoje miškuose sutikdamas vieną kitą žvėrį, kol pasiekiu Rusnės salą. Rusnės saloje padarau dar keletą kilpų ir atvažiuoju į antrąjį kontrolės punktą Uostadvaryje, kur laivelyje su maistu pasitinka Edga Ras . Pavalgau sriubos ir sumuštinių, su Edgaru pasidaliname įspūdžiais apie paskutiniuosius važiavimus ir prigulu nusnausti pusei valandos, kol Edgaras laiveliu mane su dviračiu perkels iš Rusnės salos į Mingės mini uostą. Iš Mingės numinu į Ventės ragą, kur sutinku kylančią saulę ir peržengiu 1000 numintų kilometrų ribą. Ventės rage pusvalandžiui prigulu pamiegoti…

Trečioji atkapa: Ventės Ragas - Naujoji Akmenė

Iš Ventės Rago pajudu šiek tiek pamiegojęs. Mintyse paskaičiuoju, kad per 3 žygio paras miegojau vos 5 valandas.

Iki Klaipėdos - nieko įsimintino, lygios žvyrkelio atkarpos per Kintų mišką ir palei Vilhelmo kanalą. Klaipėdoje pirmuoju taikymu lekiu į plovyklą, kur išplaunu visus dviračio purvus. Vėliau - į Circle K. Maisto. Pavalgęs minu pajūrio dviračiu taku, kol pasiekiu Būtingės naftos terminalą. Nuo ten pradedu judėti palei kaimyninės Latvijos sieną.

Prasideda ilgos, tiesios ir nuobodžios žvyrkelio atkarpos. Prieš naktį stoju Skuode, prisiperku maisto, pasipildau gertuves ir toliau lekiu į rytus. Pasiekus Židikus, prasideda didžiuliai šalčiai. Apsirengiu viską, ką turiu – vis tiek šalta. Praminu Mažeikių naftos gamyklą, netrukus įvažiuoju į gimtąjį Akmenės rajoną. Mindamas dviratį rankomis pakaitom trinu kelius, nes jaučiu, kaip šaltis „kala” per sąnarius.

Važiuojant link Naujosios Akmenės šaltis tarpais atrodo sunkiai pakeliamas, nors žiemą tinkamai apsirengęs minu ir prie -15 laipsnių. Šitas šaltis atrodo toks, kokio nesu jautęs anksčiau, galbūt tai ir dėl nuovargio.

5 valandą ryto sušalęs pasiekiu Naująją Akmenę. Niekas nedirba, degalinės uždarytos. Galvoju - kur čia sušilus? Pamatau, kad autobusų stotyje dega šviesa. Įsivarau dviratį, krentu ant medinio suolo ir standartiškai užmiegu dviem valandoms. Kai atsikeliu, lauke jau prašvitę, dirba degalinė, ir, svarbiausia, nebe taip šalta. Degalinėje pavalgau, vėl nusiperku maisto ir pajudu į trečiąjį kontrolės punktą Žagarėje.

Ketvirtoji atkarpa: Naujoji Akmenė – Zarasai

Žagarės kultūros namuose mane su gausiu vaišių stalu pasitinka Imantas Greitmanas. Pavalgau sumuštinių, sriubos, šviežių bandelių, atsigeriu arbatos ir palei šiaurinę Lietuvos sieną judu finišo link. Likę jau vos 300 km! Čia vėl tenka važiuoti ilgas tiesias žvyrkelio atkarpas, tempas - lėtesnis nei pirmomis dienomis. Nuovargis. Galvoju, reikia dar pamiegoti, nes jei vėl bus taip šalta, kaip praeitą naktį, nebus kaip pailsėti nakties metu.

Sustoju Saločių miestelyje, miškelyje susirandu patogią vietą ir pusvalandžiui užmiegu. Atsikeliu daug žvalesnis, o sutemus pasiekiu Biržus. Degalinėje pavalgau, apsirūpinu maistu ir judu toliau. Viso labo likę 150 km.

Paskutinieji kilometrai tampa išbandymu. Mynimo tempas akivaizdžiai krito, važiuojant tamsoje darėsi sunkiau koncentruotis ir pastebėti kliūtis. Per naktį „surinkau“ dar 100 km, liko vos 50. Prisėdu minutei užkąsti ir atsigerti. Tasai trumpas prisėdimas trunka pusę valandos (dar vienas neplanuotas snustelėjimas).

Susipakuoju savo mantą ir judu finišo link. Paskutiniuosius kilometrus minu per lietų, vietomis trasa sunkiai pravažiuojama, tenka lipti nuo dviračio ir eiti.

Dešinė koja paskutiniuosius 100 km - aptirpusi, dolmenas jau sunkiai padeda, bet po truputį judu, daugiau išnaudodamas kairiąją koją.

Zarasus pasiekiu kiaurai šlapias, bet prieš finišą jau nestoju pasikeisti rūbų - po to, kiek atlaikiau, drėgmė - vienas juokas.

Nuo kalniuko leidžiuosi į Zaraso ežero salą, iš kur kartu su kitais dalyviais startavome prieš 5 dienas. Jaučiu, kaip per skruostus ima tekėti džiaugsmo ašaros - šį kartą nustebinau ir pats save.

Artimiausias mano persekiotojas - daugiau nei už 300 km. Pasitinka organizatorius, sveikina įveikus ilgą atstumą ir įteikia rėmėjų prizus. Tada - karšti sumuštiniai, sriuba, dušas ir „atsijungimas” bent dešimčiai valandų…

Ačiū Border Epic organizatoriams už išskirtinę galimybę apvažiuoti Lietuvą ir pamatyti tiek daug įdomių jos vietų.

Šis iššūkis dar kartą padėjo suprasti, kad žmogaus kūnas fiziškai gali atlaikyti dideles apkrovas, bet tai nėra esminis dalykas ultra renginiuose. Daug didesnį vaidmenį vaidina psichologinė būsena ir darbas „su savo galva“. Tik kritiniais momentais suvaldžius emocijas, įmanoma sėkmingai finišuoti tokio tipo renginiuose. Priešingu atveju baigti, ką pradėjai - sunkiai pavyks.

Po kiekvieno ultra renginio mano psichologinė būsena tik tvirtėja, o tai padeda ir gyvenime toliau ugdant discipliną ir valią.

Ačiū renginio rėmėjams Magicshine, Dvirtex, Squirt Cycling Products Lietuva už dovanas!

Dėkui treneriui Venantui Lašiniui, kuris daug prisidėjo prie mano sportinio progreso ir puikios formos šio sezono metu!

Taip pat ačiū Antaris Team ir kitiems, palaikiusiems emociškai viso mynimo metu - jūsų raginimai suteikė papildomų jėgų!

 

Finišas!

 

Skaičių mėgėjams:

Kilometražas – 1656 km

Sukilimas – 8127 m

Greičio vidurkis – 18 km/h

Važiavimo laikas – 92 h 11 min

Bendra važiavimo trukmė su poilsiu – 122 h 04min

Miego trukmė – 8 h (2h x 3; 0,5h x 4)

Maistas - valgymas kas 45min (sumuštiniai, bananai, batonėliai, šokoladukai, guminukai, čipsai, sausainiai, bandelės)

Krašto apsaugos pareigūnų stabdymai - 10. Prie Baltarusijos sienos buvau sustabdytas 7 kartus, prie Rusijos sienos - 3 kartus

Vaistai - 5 Dolmen tabletės

 

Parengė Virginija Grigaliūnienė

T. Morozovo asmeninio archyvo nuotraukose - kelionės dviračiu aplink Lietuvą akimirkos

 


 

AUDRONE NUGARAITĖ

Gerumas kaip išteklius keisti mūsų gyvenimą. Gerumas kaip kiekvienos dienos norma ir siekiamybė. Visa tai pasiekti gali padėti gerumo komunikacija.

Būkime raštingi ir dalinkitės savo gerumo kompetencija su kitais.

GERUMO KOMUNIKACIJA

Gruodžio 5 diena, antradienis

Baltos žiemos apsuptyje pabūkime sau saule šiandienos padangėje. Pasakome-aš galiu ir einame savo įgyvendinamo tikslo keliu. Tegul ši diena bus tokia, kad jai vakardiena pavydėtų ir jį tarp savaitės gautų deimantų aiškiai žibėtų. Būkime.

Gruodžio 4 diena, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Papildomumas: joks požiūris neišsemia realybės; įvairios perspektyvos gali būti vertingos nors ir nesuderinamos. Gilesnis pagrindų suvokimas negali panaikinti patirties turtingumo. Jis gali apšviesti ir apšviečia patirtį nauja šviesa, kuri leidžia mums toliau ją turtinti. " F. Wilczek

Gruodžio 3 diena, sekmadienis

Advento pradžia. Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena

Susikaupimo laikas džiaugsmingai laukti ir ramiai bendrauti. Save įvertinti ir apsivalyti. Tobulėjimo šviesa atnaujina mūsų dvasinį pasaulį, kuriame gerai jaučiamės ir ten šviečia mūsų norima saulė.Tai svarbu, kai kasmet einame brandos keliu ir žodis negalia gali tapti varžančia galia. Fizinė, protinė, įgimta, įgyta, pastovi, laikina ji mažina, neleidžia, atima iš mūsų galimybes būti savimi. Todėl turime nuolat daryti tai, kas padeda ne tik jos išvengti, bet ir susitikus būti tam pasirengus. Būkime.

Gruodžio 1 diena, penktadienis

Dar vienas metų laikas įžengė į sceną. Jis svarbus, nes pasitikę šventes, baigsime senus metus. Atėjo žiema - permaininga ir šalta - šilta. Su ledu, speigu, lijundra. Su atodrėkiu ir sniego pūga. Todėl svarbiausia turėkime šilumą savyje, kad būtų saugu dvasioje ir gera žiemos kelionėje. Einame drauge.

Lapkričio 30 diena, ketvirtadienis

Ruduo vėl palieka mus vienus su viltimi po metų susitikti. Dabar toliau mokysimės bendrauti žiemos ritmu, valdyti emocijas tokiu rezultatu, kad aplankytų jausmai, leidžiantys pasijusti patenkintu ir džiaugsmingu.

***

Lapkričio 29 diena. trečiadienis

Nauja diena. Ko gero baltu sniegu papuošta. Ir vėl svarbu mūsų vidinė nuostata. Ką jaučiame viduje ir ką komunikuosime išorėje? Turime save nuteikti ir įvertinti, kuo džiugina ši diena, o praradimai -tik išmokta pamoka.

***

Lapkričio 28 diena, antradienis

Mūsų kasdienybė nerimo ir nežinios sklidina. Paros erdvė vis naujomis tamsos valandomis pildoma. Todėl svarbu rutinoje turėti simbolius, kaip savo vidinius šviesulius. Pražydo mano gėlė ir suteikė stiprybės paversti nerimo ir nežinios tamsą dvasine gerove.

Lapkričio 27 diena, pirmadienis

Paskutinė rudens savaitė, atėjo su žinia, kad savo šalta temperatūra ji nori būti žinoma. Kai norima išsiskirti, reikia turėti aiškių lūkesčių ir atsarginių išeičių. Tada netikėtas šaltis ar šiluma, bus tik galimybė vėl patobulinti save.

***

Lapkričio 25 diena, penktadienis

Šv. Kotrynos, Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris, Pasipriešinimo pirkiniams diena

Puokštė progų pagalvoti apie mūsų kelionę gyvenimo keliu. Ne tik Šv. Teresė mokslą globoja. Ačiū jai. Bet ir smurtas vis dažniau mūsų gyvenseną žaloja. Visa tai susiję ir su pasipriešinimu pirkti. Kai pirkimas nustelbia reikmę įsigyti tik būtinų daiktų, o tampame vartojimo aukų būriu. Būkime išmanūs ir savyje galingi, galėdami pasidžiaugti, kad esame laimingi.

Lapkričio 23 diena, ketvirtadienis

Rudens diena, pabalinta sniegu ir vėjo genama pūga. Ryto oras keičia mūsų nuotaiką. Kur svyra pasitenkinimo rodyklė: gerai, kad atėjo žiema ar vėl šalta, slidu ir nesaugu? Svarbu pasakyti sau: naujos galimybės-aš einu toliau.

***

Lapkričio 21 diena, antradienis

Bėga laikas į gyvenimo lankas, apeidamas sėkmių kalnus ir nevilties duobes. Svarbu, kad jis pildytų mūsų svajones, kauptų energiją ir duotų tai, kai gali sau pasakyti: aš gyvenu laimingai ir gerai, ir negaliu daryti kitaip.

***

Lapkričio 20 diena, pirmadienis

Savaitės išmintis. „Įvykiai neturi kitokios prasmės negu ta, kurią jiems suteikiame. Aš sustojau ir paklausiau savęs, kuri iš daugelio galimybių man tinkamiausia, naudingiausia? Kai šitaip pakeičiame mąstyseną pradeda vykti nuostabūs dalykai: ieškome teigiamų įvykių ypatybių, pastebime vieni kitų energingumą, matome aplink vykstančius stebuklus. Tai sudaro mūsų gyvenimą, ateitį, pasirinkimą ir daro poveikį, keičia gyvenimą.“ D. Taylor

***

Lapkričio 19 diena, sekmadienis

Sekmadienis. Kaip jį įvertinsime, didžia dalimi nuo to priklausys jo nauda. Paskutinė savaitgalio diena, liūdna, rytoj vėl veikla. Dar sekmadienis - šaunu, toliau ilsimės, darome su meile kas patinka, rytojų pildome gerumu

***

Lapkričio 18 diena, šeštadienis

Sėkmės veiksniai. Kas tai? Žinios, vertybės, asmeninės savybės, įgūdžiai, padedantys atlikti darbą, pasiekti norimą rezultatą ir gerą saviraišką. Be technologinių gebėjimų labai svarbus veiksnys yra mūsų bendravimo pavyzdys. Kompetencija ir elgesys- tai raktas atidaryti sėkmės duris.

Lapkričio 17 diena, penktadienis

Tarptautinė studentų diena
Studentija, tai ne tik puikus pasirinkimas būti išsimokslinusiu profesionalu. Tai viso gyvenimo kodas nuolat augti ir džiaugtis savo tobulėjimo procesu. Būkime.

***

Lapkričio 16 diena, ketvirtadienis

Tarptautinė tolerancijos diena

Daug žodžių su ta pačia pabaiga: arogancija, elegancija, tolerancija. Visi jie turi savo sritis ir poveikius tam, kas susiję su mumis. Todėl būkime išmanūs, kad jau žodžio pradžia vestų į norimą pabaigą. Toleruokime.

***

Lapkričio 15 diena, trečiadienis

Kėlimosi ryte procedūra, pakeitus laiką, vis dar yra aktualija. Vieniems žiemos laikas yra atgaiva, nes viskas vėl stojo į savo vietas. Kiti kas rytą nelaimingi, nes jiems vasaros laikas buvo sėkmingas. Būkime laike laimingi.

***

Lapkričio 14 d., antradienis

Savaitės išmintis. "Švietimas veikia kaip vienijanti visuomenę jėga perduodant vertybes, jungiančias skirtingas visuomenės dalis." J. Grigas

***

Lapkričio 13 d., pirmadienis

Pasaulinė Gerumo diena

Metai sezonų ciklą apsuko ir vėl atėjo ši diena. Ji mūsų paklausia, kiek gerumo puoselėjame savyje ir kaip tuo turtu dalinamės išorėje? Gerumas ir mes. Pasižiūrėkime, kaip mūsų asmeninėje erdvėje pasiskirsto gerumo linksniai: Kas? Gerumas; Ko?Gerumo; Kam? Gerumui; Ką? Gerumą; Kuo? Gerumu; Kur? Gerume; Ir šauksmininkas mums sako: Gerume, būkime visada drauge ir bėdoje, ir džiaugsme. Tu esi mūsų gyvenimo prasmės ir laimės raiška. Sveikinimai visiems Gerumo komunikacijos nariams. Einame toliau gerumo keliais ir dalinamės Gerumo vaisiais. Švęskime.

***

Lapkričio 11 d., šeštadienis

Mūsų nuotaika. Nuo ji priklauso? Kodėl vieną rytą ji puiki, o kitą- subjurusi? Gera-bloga, pakili-prislėgta. Ir aplinka lemia mūsų šitą emocinę būseną. Tegul šiandiena būna paženklinta nuotaika puikia ir norima laikysena

***

Lapkičio 8 d., trečiadienis

Europos sveikos mitybos diena

Valgome, nes norime būti sotūs. Gaminame, nes turime progą pasidžiaugti skaniu maistu. Viskas būtų puiku, jeigu visa šita maisto veikla būtų ne tik pavadinta sveika mityba, bet ir užtikrintų mūsų geros savijautos ir dvasinio meniu darybą. Skanaus.

***

Lapkričio 7 d., antradienis

Eilinė metų diena. Jokių oficialių progų minėti nėra. Todėl padarykime ją švente, kad vaivorykštė spindėtų mūsų viduje, nes kas gera ir gražu pirmiausia jaučiame širdyje. Įsimintina diena, kuriai pavydės vakardiena. Va taip.

***

Lapkričio 6 d., pirmadienis

Savaitės išmintis

"Lapkritis verčia jaustis, kad gyvenimas bėga greičiau. Valandas stengiuosi užpildyti prasmingiau, kad jas pristabdyčiau." H. Rolins

***

Lapkričio 4 d., šeštadienis

Puikiai žinome, kas mums nepatinka/patinka. Kas gražu/negražu. Ar turime atsakymą į klausimą ne tik šio žodžio prasme, bet ir savo būsena, kas mums yra GERA kūne ir dvasioje? Kaip visa tai daliname savo viduje ir išorėje? Kad savo likimą sietume su sėkmės taku ir laimės žvaigždės siekiu. Gera, gerai, gerumas.

 

Lapkričio 3 d., penktadienis

Šventės praėjo. Paminėjome, prisiminėme, susitikome. Ką jos paliko, kas vertinga ir stabilu? Kam dar reikia aktyvaus bendravimo ir daugiau realių veiksmų? Švenčių dvasia - tai kasdienybės energijos šviesa.

***

Lapkričio 2 d., ketvirtadienis

Emocinė stiprybė - tai ne piktintis sunkiais jausmais ir jais atsikratyti. Tai geba įveikti juos sveika reakcija ir sau aiškiai pasakyti: nebėgu nuo sunkių jausmų, juos žinau, dėmesį valdau ir savo atsparumą šitaip ugdau.

***

Lapkričio 1 d., trečiadienis

Lapkritis atėjo su Visų Šventųjų diena. Vėlinių dvasios šviesa. Proga ne tik pagerbti, prisiminti išėjusius, bet ir aktyviau su jais mintyse pabendrauti. Tai mūsų vidinio pasaulio vertybių sistema- įvertinti save ir pasakyti nesantiems šalia, kad gyvenimas teka norima vaga. Esame kartu ir atskirai - mes čia, o jūs tenai. Būkime.

***

Spalio 30 d. antradienis

Paskutinė spalio mėnesio diena. Sutinkame ją su nuotaika gera. Ji patvirtina mūsų išmoktas pamokas, suteikia norimą jauseną. Laukia mūsų rudens tęsinys. Žiemai pasirengti taip, kad kojos ant ledo tvirtai laikys ir neslys.

***

Spalio 30-oji, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Gamta - vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas." J. V. Gėtė

***

Spalio 29-oji, sekmadienis

Ir vėl pasikeitė laikas. Tai kaip naujas veiklos saikas. Nors turi patirties ir žinai, reikia mokyti save gyventi naujai. Dieną neišsimiegojus baigti žvaliai. Tai detalės, jų nesunku išvengti ir gyvenimo sėkmės keliu žengti.

***

Spalio 28-oji, šeštadienis

Mūsų nusiteikimą ir keli žodžiai gali parodyti. 300 dienų praėjo, metai į pabaigą pajudėjo. 300 dienų į laiko bedugnę nugarmėjo. 300 dienų į patirties ir sėkmės bokštą ant sparnų nuskrido ir suteikė mums galimybę tobulėti.

***

Spalio 26-oji, ketvirtadienis

Mūsų asmens skirtumai-tai daigai ir želdiniai, kurios turime pirmiausia atpažinti ir žinoti. Skirtumas kaip galimybė išreikšti save, parodyti savo kūrybines puses. Išnaudoti savo originalumą ir nekonkuruoti, o mielai bendrauti

***

Spalio 25-oji, trečiadienis

Kai protas ir kūnas įsitempę, išeitis slypi mūsų viduje. Pabūti gamtoje, pasirūpinti minčių, jausmų ir kūno derme. Tikėjimas savimi, noras duoti kitiems, yra vidinės energijos harmonija, potencialas džiaugtis kasdiena.

***

Spalio 23-oji, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Norint būti lydimam sėkmės, privalu kliautis tik savimi. Viskas, ko reikia siekiant tikslo, slypi jumyse, tereikia naudotis." D. Taylor

Spalio 22-oji, sekmadienis

Apsikabinimo galia, susijusi ne tik su gera nuotaika. Jis padrąsina ir padeda įveikti baimę. Gesina streso ir pykčio laužą, padeda pajusti meilę. Apsikabinimas viena iš ryšio priemonių, suprantama geriau nei daug gražių žodžių. Net ir pačiam save reikia apsikabinti, nes per dieną, mokslininkų teigimu, tai reikia 4 kartus patirti. Apkabinimas virtualus - tai irgi pojūtis puikus. Apsikabinkim

 

KLAUSIMĖLIS


Warning: include(/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Warning: include(): Failed opening '/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)