2023 m. rugsėjo 26 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188


 

 VLADIMIRAS 

 BERESNIOVAS:

,,GYVENIMAS VLABERIO ŽVILGSNIU "

             

 

 

 

 

 

 

 

 

Būsiu teisingas ir doras
Keisčiau lytį į Vytį,
Tėvynę į kavinę,
Bet... kad toks geras oras –
Būsiu teisingas ir doras...

***

Pasirinkimas
Kam – kairieji,
Kam – dešinieji,
Kam – centristai,
O kam – aferistai.

***

Buvo rimta priežastis
Kai mūsų krepšininkai pralaimėdavo,
gerdavom iš nevilties.
Kai laimėdavo – iš džiaugsmo...

***

Čia Lietuva...
„Čia Lietuva,
Čia lietūs lyja“.
Čia painiava, Čia velniava, Čia juokas
Ašaras praryja...

Gyvenimas – „kakus“...
Katinas pieną laka,
Širdis smarkiai plaka.
Nuo kaukolinės apakus,
Gyvenimas tapo... „kakus“.

***
Katinas – „Miau“,
Šuo – „Au, au“.
Jis – „Aū- ū !
Ji – “ I love You!“

LDS ir LŽS nario Vladimiro Beresniovo piešiniai  ir vlaberizmai specialiai www.kaunozurnalistai.lt svetainei

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

APIE ŽURNALISTUS - IŠ ŠALIES. Kaip žurnalistus ir jų darbą vertina medikai


Pristatome naują svetainės rubriką - APIE ŽURNALISTUS IŠ ŠALIES. Kadangi nėra nedarančių klaidų, nėra niekada nesuklydusių (jokia išimtis ir žurnalistai), pabandykime pažvelgti į savo „daržą“ kitų akimis. Ką mus supantieji ar su mumis susidūrusieji mano apie šiandienos žurnalistus ir šiandienę žurnalistiką? Kaip mus vertina? Už ką mus gali pagirti, o už ką - supeikti? Pradėkime nuo medikų, kuriems pastaraisiais metais išties labai dažnai tenka bendrauti su žiniasklaidos atstovais, atsakinėti į žurnalistų pateiktus klausimus. „Lietuvos gydytojo žurnalo“ atsakomoji redaktorė, LŽS Kauno apskrities skyriaus narė Ramutė PEČELIŪNIENĖ šia tema pasikalbėjo su vienu žinomiausių šalies gydytojų LSMUL Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovu prof. Rimantu KĖVALU.

Tikriausiai dauguma kolegų pripažins, jog mūsų darbas (bet kurioje medijoje), tiktai, žinoma, skirtingos specifikos – labai įdomus, labai dinamiškas, labai atsakingas, bet ir... labai sunkus...  Rašant ar kitokia forma išreiškiant savo mintis, renkant medžiagą ir ruošiant publikacijas ar įvairaus formato laidas, ieškant pašnekovų bei galvojant jiems klausimus, dalyvauti pokalbyje tenka rimtai padirbėti. Ir vaizdingų išsireiškimų čia jau nepakanka... Baigti universitetines žurnalistikos studijas, gerai išmanyti šio darbo specifiką – didelis privalumas...Nors, tiesa, yra nemažai žiniasklaidos atstovų, kurie ir be didelių mokslų puikiausiai dirba šį darbą, nes tiesiog yra talentingi, gabūs ir žingeidūs...

Vis dėlto visiems jiems tenka galbūt didžiausias iššūkis – gerai išmanyti daugelį sričių – politikos, medicinos, meno, socialinių reikalų, pedagogikos ir t.t, ir t. t. Todėl būti tikru profesionalu išties nėra paprasta. O gal ir nebūtina – gal geriau gilintis į vieną sritį ir kasdien tobulėti. Bet, be viso to, niekada nederėtų pamiršti, jog žurnalistą kasdien lydi labai svarbus „persekiotojas“ – atsakomybė. Atsakomybė už parašytą ar išsakytą žodį, už viešai paskleistas žinias (kurios gali būti ir neteisingos), už įžeidimus ar kitus negatyvus. Na, o suklydus arba tiesiog pristigus žinių nebijoti tą pripažinti... Juk žodis kartais gali būti skaudesnis už peilio dūrį ir - brangiai kainuoti....

Pagal savo darbo specifiką daugiausia bendrauju su medikais, todėl ir buvo įdomu sužinoti, kaip jie vertina žurnalistų atliekamą darbą, jų profesionalumą, gebėjimą suvokti nagrinėjamą temą ir galiausiai – jų žmogiškąsias savybes, darbo specifikos ypatumus, ir pan. Tai gana aktualu dar ir dėl to, jog pastaraisiais metais gydytojams, sveikatos priežiūros specialistams, medicinos įstaigų vadovams teko dažniau bendrauti su žiniasklaida – spaudos, televizijos, internetinių svetainių ir kt. atstovais, dalyti jiems interviu, atsakinėti į šimtus klausimų...

Šįkart kalbiname LSMUL Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovą, profesorių Rimantą Kėvalą, kuriam itin dažnai tenka bendrauti su žiniasklaidos atstovais.

Kaip vertinate Lietuvos žurnalistų kompetenciją? Ko labiausiai pasigendate, su jais bendraudami?

Žurnalistų kompetenciją vertinu gerai – pagal 10 balų sistemą tai būtų 8. O labiausiai pasigendu profesionalumo. Vis tik suprantu, kad žurnalistai rašo įvairiomis temomis (sportas, automobiliai ir t.t.), bet medicinos sritis jiems atrodo sunkiai suprantama. Na, bent jau tokiais pasirodė tie, su kuriais bendravau. Labai norėtųsi šiokio tokio pasiruošimo, supratimo, o ne visiškai paviršutiniško požiūrio į labai rimtus medicinoje vykstančius procesus. Žinoma, negaliu pasakyti, kad absoliučiai visi žiniasklaidos atstovai tokie, bet didžiajai daugumai, su kuria teko bendrauti, kompetencijos labai trūksta.

Kaip vertinate atskirų žurnalistų pasirengimą pokalbiui, temos, kuria diskutuojate, išmanymą? Ar pasitaikė atvejų, kai Jūsų išsakytos mintys, atsakymai buvo neteisingai pateikti, savaip interpretuoti?

Neteko sutikti žurnalisto, kuris būtų labai gerai pasirengęs pokalbiui, nagrinėjamos temos aptarimui, kuris būtų pasirengęs rimtai diskusijai, gerai žinotų ne tik tam tikras problemas Lietuvoje, bet ir užsienyje. Kartais paskaitau žurnalistų straipsnius apie automobilius. Šia tema rašoma bei atsakoma į rūpimus klausimus tikrai profesionaliai. Na, o medicinoje tarsi nuplaukiama paviršiumi, giliau į problemą neįsigilinant. Taip, medicinos sritis yra daug sudėtingesnė, todėl ir reikėtų labai rimtai pasiruošti pokalbiams su medikais. Taip, kaip aš ruošiuosi duodamas jiems interviu... Kalbu apie konkrečius atvejus,  ne visai malonius atvejus, kai rašoma neįsigilinus į problemą ir neišsiaiškinus realios situacijos. Vis dėlto neatsimenu, kad mano atsakymai informacinėje sklaidoje būtų neteisingai pateikti, na, nebent pasitaiko minimalių iškraipymų. Bet tai jau techniniai dalykai.

Kokie žurnalistų pateikti klausimai Jums labiausiai įsiminė: kas nustebino, pralinksmino, įskaudino, supykdė, privertė pakeisti savo nuomonę ar galbūt priešingai – paskatino dar stipriau ją ginti?

Tikrai negalėčiau pasakyti. Neprisimenu... Turbūt tokių klausimų išgirsti neteko...

Ar buvote kada nors įžeistas ar žiniasklaidoje neteisingai apkaltintas? Jeigu taip - kaip sprendėte šį klausimą? Ar sulaukėte viešo atsiprašymo?

Kaltinimų išgirsti neteko, bet nuoskaudų buvo įvairių. Turbūt visi prisimena atvejį, kai norėdami pasielgti garbingai, vakarietiškai, šiuolaikiškai pranešėme apie padarytą klaidą, kuomet skubios pagalbos skyriuje buvo sumaišytas tirpalas ir į paciento veną sulašintas chlorheksidinas, skirtas žaizdoms plauti. Nors dėl šio incidento net minimaliai nebuvo sutrikdyta sveikata, o mes sąžiningai pripažinome tai, kas įvyko (kaip tai daroma Vakaruose), kilo didžiulis skandalas, buvo išpūstas toks burbulas! Atvirai pasakius, greičiausiai kitą kartą taip tikrai nedaryčiau, nes nei žurnalistai, nei visuomenė nesubrendusi tokiam paprastam, elementariam supratimui, kad klaidas reikia pripažinti, viešinti. Ir iš jų mokytis, o ne jas slėpti.

Kokie žurnalistų asmenybės bruožai ar netinkamas elgesys (jeigu tai teko pastebėti) nusipelno rimtos kritikos?

Galbūt pigus noras iš bet ko padaryti sensaciją.

Gal galite palyginti, kuo Lietuvos žurnalistai skiriasi nuo jų kolegų užsieniečių?

Užsienyje su žurnalistais bendrauti neteko, bet prisimindamas savo darbą Australijoje galiu pripažinti, jog turėjau patirties susipažinti, kaip žurnalistai ruošia straipsnius, atlieka keistus žurnalistinius tyrimus. Niekada nepamiršiu viename Melburno laikraščio vedamajame, pirmame puslapyje, paskelbtos verkiančio tėčio nuotraukos. Straipsnio pavadinimas buvo grėsmingas –„Kaip Melburno karališkosios ligoninės gydytojai vagia mūsų vaikų širdis“. O problema kilo kažkam sužinojus, kad prieš daugelį metų (turbūt dešimtmetį) kardiochirurgai - rezidentai iš mirusių mažųjų pacientų skrodimo metu paimdavo širdis preparacijai ir mokymui operuoti, tai yra atlikdavo tam tikrus chirurginius veiksmus. Kažkas sužinojo, jog tai buvo daroma be tėvų sutikimo ir sukėlė didžiulį triukšmą. Man nebuvo žinomi to meto Australijos teisiniai įstatymai, kolegos medikai į šį straipsnį bei kilusį skandalą reagavo labai santūriai. Esą žurnalistų darbas – rašyti, ir mes į tai nesikišime... Bet taip pat buvo žurnalistų, kurie prieš rengiant straipsnį ateidavo į ligoninę, praleisdavo kartu su medikais ir pacientais ne vieną dieną ir ne vieną naktį, budėdavo, ir tai darė dėl to, kad suvoktų, kokie procesai vyksta gydymo įstaigoje, kaip sprendžiamos kilusios probolemos. Jie taip darydavo tam, kad profesionaliai parengtų medžiagą. Deja, mūsų žurnalistai dėl tokio informacijos rinkimo nėra kreipęsi nė karto. Mūsiškiai „plaukia“ paviršiumi, prabėgom ir visai nenori „panerti giliau“...  

Kokie būtų Jūsų palinkėjimai žiniasklaidos atstovams ir, žinoma, Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyriaus nariams?

Rašyti arba kalbėti tiesą. Kokia ji bebūtų. Tai – svarbiausias dalykas. Be abejo, ir laikytis atitinkamų moralinių normų...

Kauno klinikų nuotraukoje - prof. Rimantas Kėvalas

 


 

AUDRONE NUGARAITĖ

Gerumas kaip išteklius keisti mūsų gyvenimą. Gerumas kaip kiekvienos dienos norma ir siekiamybė. Visa tai pasiekti gali padėti gerumo komunikacija.

Būkime raštingi ir dalinkitės savo gerumo kompetencija su kitais.

GERUMO KOMUNIKACIJA

Rugsėjo 25 diena, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Visi ieško nuo vėžio vaistų, kurie išrasti senų seniausiai. Būti geru žmogumi - pirmas punktas... meilė tėčiui ir mamai, pagarba vietai, kurioje gimei, augai, gyveni- juk šita žemė mus nešioja ir maitina."

M. Lasinskas

***

 

Rugsėjo 22 diena, penktadienis

Atsisėdame ant kėdės ir ramiai kvėpuojame. Kojose maloni šiluma pulsuoja. Rankos džiaugiasi nieko neveikimu. Mintys galvoje alsuoja gerumu. Visas kūnas į poilsio minutę reaguoja. Visa tai mus atpalaiduoja ir puikią dieną garantuoja. Džiaukimės savo jausena.

***

Rugsėjo 21 diena, ketvirtadienis

Sena išmintis: moki žodį - žinai kelią. Žodžiai yra materiali minčių ir emocijų raiška. Jie ne tik suteikia mums psichologinės ir fizinės galios raktus atidaryti norimo bendravimo vartus. Jie mus veda laimės keliu, jeigu juos pateikiame su pozityvumu. Teigiami žodžiai, pavyzdžiui, taika, meilė, taip, mums leidžia pasirinkti sėkmės veiksmus, teigiamai vertinti save ir kitus.

***

Rugsėjo 19 diena, antradienis

Pažįstu save-gebu suprasti ir valdyti savo jausmus,viltis, norus, lūkesčius. Kai užplūsta negatyvas, pyktis ar pavydas, jį užkloju pozityvu, meile ir džiaugsmu. Šita sinergija -mūsų dvasinė energija eiti norimu gyvenimo keliu.

***

Rugsėjo 18 diena, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Mes per dažnai vartojame žodį "reikėtų". Jis itin neveiksmingas, nes skatina nieko neveikti. Apčiuopiamos nuolatinės permainos vyksta tik tada, kai vietoje "reikėtų " sakome "reikia, būtina." D. Taylor

Rugsėjo 17 diena, sekmadienis

Rytas-gaivus ir aktyvus, nes sekmadienis mus veda į naujos savaitės laukus. Šios dienos veikla ir bendravimas -tai kito septyndienio tikslingas motyvavimas. Kelionė keliu, pažymėtu geru nusiteikimu. Eime.

Rugsėjo 16 diena, šeštadienis.

Europos judumo savaitė (16-22 d.)

Rytas, diena, vakaras, naktis - tradicinė paros narių sudėtis. Puiku, kai naktis alsuoja poilsiu ir geru miegu, o rytas ir diena žavi ir kviečia naudotis įvairiapusiu judumu. Judumas pirmiausia savyje, sukaupti energiją ir gerą jauseną. Pirmyn.

***

Rugsėjo 15 diena, penktadienis

Kūrybiškumas - tai gebėjimas įgyvendinti save kasdienybės erdvėse. Ne tik atlikti darbus paprasčiau, daryti tai kas nauja, įdomu. Svarbiausia nesėkmėje būti originaliu kūrėju ir džiaugtis priimtu kūrybišku sprendimu.

***

Rugsėjo 14 diena, ketvirtadienis

Jurginai ne tik aplinkos puošmena, bet ir mūsų dvasiai atgaiva. Jie linki mums nuolat prisiminti, kad grožį turime gamtoje ir savyje auginti. Ačiū.

***

Rugsėjo 12 diena, antradienis

Poilsio minutei matematinė mįslė.Trys šimtai šešiasdešimt penki vieversiai, penkiasdešimt trys varnos, dvylika kranklių ir vienas išdidus sakalas. Kas tai? Norimais skaičiais mums visiems pažymėtos šiandienos.

***

Rugsėjo 11 diena, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Kiekvienas žmogus yra lyderis, kitaip sakant, kiekvienas asmuo, įskaitant ir jus. Jūsų valia rinktis, ar priimti tokią lyderystę." D. Taylor

***

Rugsėjo 10 diena, sekmadienis

Nusiteikimas - tai norimu rūbu savęs aprengimas. Kokia nuotaika save palabinti ir nusiteikti ką nors nuveikti? Gera savijauta priklauso nuo veiklos daryti sprendimus, o ne gailėtis dėl klaidos, kuri yra tik išmokta pamoka. Būkime savimi.

***

Rugsėjo 9 diena, šeštadienis

Tarptautinė grožio diena Gyvenimas yra energinga ir kūrybinė veikla. Ja siekiame sukurti norimą rezultatą: patirti laimę, pajusti meilę, džiaugtis grožiu, vidinio gėrio simboliu. Trys G raidės yra dabarties gyvenimo spalvų paletės akcentai. Gėris, Grožis, Gerumas yra mūsų sėkmingos ateities kūrimo komponentai. Tegul grožis ne tik džiugina, bet nuolat slypi mūsų viduje.

***

Rugsėjo 8 diena, penktadienis

Tarptautinė raštingumo diena

Skaitau, rašau, kalbu, vadinasi raštingas esu. Tačiau šiandieną plaukiodami naujųjų technologijų vandenyse, turime paraginti save. Mūsų asmeninė pareiga padėti sau padaryti raštingumą viso gyvenimo mokymosi paskata ir sėkmingos ateities atrama. Gerai jausimės tada, kai būsime sumanūs ir išmanūs, ir džiaugsimės gyvenimo dovana.

***

Rugsėjo 7 diena., ketvirtadienis

 Buriuotojų diena

Visi mes kaip laivai plaukiame gyvenimo upe, maudomės amžėjimo jūroje ir siekiame gerovės likimo vandenyse.

Mes, laivo kapitonai, šturmanai ir keleiviai, turime būti aktyvūs ir budrūs, kad likimas dovanotų palankų vėją ir mūsų bures neštų į norimą užuovėją.

***

Rugsėjo 4 d,. pirmadienis

Savaitės išmintis

"Kiekvienas laiko taškas yra kupinas neištirtų galimybių, o kiekviena galimybė yra laikoma originalia ir unikalia, nenukopijuojama jokiu kitu laiko momentu, vadinasi, keitimosi (ar bent bandymo keistis) būdų yra išties nesuskaičiuojama daugybė. " Z. Bauman

Rugsėjo 1 d., penktadienis

Naujieji mokslo metai, mokslo ir žinių diena pradeda rudens sezono rutiną. Nuo mūsų priklauso kokia ji bus. Ar džiaugsimės rudens spalvų įvairove? Ar su liūdesiu galvosime apie laukiančią tamsos tvirtovę? Visko reikia, viskas yra svarbu, kad ruduo žavėtų derliumi, o mes didžiuotumėmės sukaupta energija ir dvasiniu turtu.

Su šiliniu, vėsuliniu, paukštlėkiu Rugsėju.

***

Rugpjūčio 30 d,, trečiadienis

Vidinis grožis - tai mes patys savyje. Tai ne forma ar savybė, tai mūsų vidinė visuma su tam tikra estetine ir etine raiška. Svarbu, kad dvasinis grožis būtų mums moralinis gėris, padedantis bendrauti, mylėti ir jausti save.

***

Rugpjūčio 28 d., antradienis

Ar esame susimąstę, kas yra savasis AŠ? Tai nuomonių, vaizdinių, nuostatų apie save visuma. Ji sąlyginai yra pastovi. Tuo pačiu nuolat kinta, priklausomai nuo mūsų socialinės patirties, bendravimo su kitais ir savęs vertinimo. Svarbūs aspektai yra mūsų atliekami vaidmenys, socialiniai tapatumai, su kuo save tapatiname. Būtina atkreipti dėmesį ir į savęs lyginimą su kitais, patirtas sėkmes ir nesėkmes, kultūrinę aplinką ir į informacijos apie save priėmimą. Informacija, sutampanti su mūsų nuostatomis, ji visada yra priimama ir įsimenama. Informacija, neatitinkanti mūsų požiūrių, yra atmetama, kaip priešiškumas ir kelia neigiamų jausmų.

Galimi savojo AŠ: platus pasirinkimas, kokį vaizdą norime kurti ir kaip pateikti save. AŠ - idealus, realus, parodomasis, veidrodinis. Būkime norimu AŠ.

***

Rugpjūčio 23 d., pirmadienis

Savaitės išmintis

"Daug verčiau išsigydyti nuo skriaudos jausmo negu keršyti. Kerštas užima daug laiko: sielvartaudami dėl vienos skriaudos, patiriame daugelį. Griežiame dantį ilgiau negu esame skriaudžiami. Daug geriau elgtis priešingai, ydomis nekovoti su ydomis. " Seneka

***

Rugpjūčio 22 d,. ketvirtadienis

Mūsų subjektyvi nuomonė yra tik požiūris, vienas iš daugelio. Interneto viešumo laukuose požiūrių gausa tampa pertekline ir kelia nerimą ar net pasipiktinimą, nes tampame kitų subjektyvių nuomonių naudotojais ir kaupėjais. Todėl yra svarbūs mūsų prioritetai, lemiantys informacijos vertinimą. Informacijos vertė susijusi su jos svarba, tenkinant mūsų poreikius ar priimant spendimus. Todėl būkime kritiški, vertindami informacijos turinį, subjektyvumą, jos reikalingumą mūsų informuotumui.

***

Rugpjūčio 23 d., trečiadienis

Emocinė išmintis-gebėjimas suprasti ir pajausti kitus. Įvertinęs situaciją, tinkamai pasielgęs, patirtimi būsi gausus. Svarbu priimti save tokį, koks esi, nes tik tada keistis gali. Kai susijungia protas ir širdis, didėja mūsų išmintis. Būkime budrūs sau ir kitiems.

***

Rugpjūčio 21 d., pirmadienis

Savaitės išmintis

"Niekam neįdomu, koks buvai didingas ar kaip įveikei krizę. Įdomu, ką dar padarysi ateityje. Nes jei veidu žiūrėsi į praeitį, pagalvok, kurią vietą rodysi ateičiai." L. A. Bumelis

***

Rugpjūčio 19 d., šeštadienis

Virtualiai ir gyvai- bendraujame šiandien plačiai. Interneto draugai pasiekiami ištisai. Tačiau interneto turi būti su saiku, kad nebūtų žalingu. Gyvas ryšys yra bendravimo mokykla: nuo gebėjimo prakalbinti, akių kontakto, gyvo šypsnio, rankos paspaudimo ir apsikabinimo. Tai dovana, kurią įteiksime sau ir visiems, kurie nori gerai jaustis ir gyvu bendravimu padėti kitiems.

***

Rugpjūčio 18 d. , penktadienis

Ar susimąstome kada apie savo ambicijas? Koks jų vaidmuo ne tik dienos bėgime, bet ir viso gyvenimo darnume? Kada jos pataiso mūsų nuotaiką, o kada gadina sveikatą? Ambicijų neturėjimas ir per didelis ambicingumas - du kraštutinumai, dažnai vedantys ne į norimą svajonių kalną, o atvirkščiai į emocijų narvą. Todėl turime aiškiai sau pasakyti, kaip su savimi elgtis, su kitais bendrauti ir į įvykius reaguoti, kad kiekvieną dieną ambicijos mūsų savijautą pagerintų ir gyvenimo kelionę norimais rezultatais praturtintų. Ambicinguokime.

Rugpjūčio 17 d., ketvirtadienis

Geradarystė. Kas mums ji yra - malonumas, garbė, nauda? Jei mus dosniais padarė nauda ar išskaičiavimas-laikas susimąstyti, kad tai tik savęs nuvertinimas. Geradarystės grąža-vidaus turtų potencialas ir ateities sankaupa.

Rugpjūčio 16 d., trečiadienis

Noras pažinti, sužinoti. Jis labai svarbus, reikalauja pastangų ir kantrybės, nes nuo jo priklauso koks mūsų atsinaujinimas bus. Vien domėtis neužtenka. Nuolat kintanti aplinka reikalauja ne tik žinoti, bet iš to ir naudą sau turėti.

Rugpjūčio 15 d., antradienis

 Žolinė

Bėga laikas į gyvenimo laukus. Vėl Žolinė - proga padėkoti Motinai žemei už derliaus turtus. Turime kiek turime, bet visada svarbu, kad Žolinės puokštė pasipuoštų dvasingumu ir suteiktų ateinančiam rudeniui energijos ir jėgų. Žaliuokime ir puoškimės.

08.12, šeštadienis

Savaitės išmintis

"Mus dažnai slegia baimė - bijome, kad mūsų nesupras, pasišaipys, pažemins, pasinaudos. Tačiau baimė - bloga patarėja ir dažnai save išpildanti pranašystė. Jei šypsaisi žmonėms, jie šypsosi tau; jei esi surūgęs, jie nusigręžia nuo tavęs. Tik pripažinę savo baimes galime pamatyti jų nepagrįstumą ir atskirti jas nuo protingo atsargumo." V. Legkauskas

Šiandien - Tarptautinė jaunimo diena

Jaunyste, mielas tu drugeli, papuoši mus sparnais ir atveri platų gyvenimo kelią. Svarbiausia būti jaunu širdyje, nes senatvė pasibeldžia ir jauname amžiuje. Būkime savo metų ambasadoriai, kai jaunystė yra ne tik žavus rytas, branda- gerumo ir pozityvumo sklaida, o atėjęs vakaras- tvirta aktyvaus amžėjimo atrama. Diena, kuri tik patvirtina, kad bendravimas ir buvimas kartu šypsosi ateities gražumu.

08.10, ketvirtadienis

Varna lesa kažkieno išmestą indelį su maistu ir karksi: ,,Ką tie žmonės sau galvoja, valgo, meta ir palieka? Juk visos šiukšlės gamtai lieka. Skrendi, sustoji, kad paimtum ir nesimėtytų po kojom. Kad mes turėtume kur nusileisti ir saugiai laiką ant žemės praleisti. Oi..."

08. 09, trečiadienis 

Klausimų svarba mūsų gyvenimui. Jų formulavimas rodo ne tik mūsų prioritetus, konkrečius veiksmus, nusiteikimus, bet ir lemia kasdienybės rezultatus. Pavyzdžiui, klausiame savęs "Kodėl vėl man nepasisekė?" Klausimo negatyvas lemia pasiteisinimo, aukos atsakymo akcentą. Todėl norėdami sau padėti, klauskime: ką išmokau iš tos nesėkmės? Kaip save sustiprinau? Ką kitą kartą turiu daryti kitaip? Tokių klausimų atsakymai mus skatins nesigailėti, o tobulėti ir eiti pirmyn, nes gyvenimas yra kelionė. Todėl ir pradėkime šiandien kelionę nuo klausimo stotelės: kokie mano pasiekimai, kuriais didžiuojuosi ir kaip jie man padės eiti toliau? Ką noriu pasiekti per 1, 2, 3.... metus, gerai jaustis ir mylėti kitus? Einame kartu pozityvumo keliu.

08.07, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Žmogus yra gimęs tinginiu; norėdamas "degti" darbui, jis turi tą degimą savyje palaikyti. Aš savąjį palaikau laikydamasis dviejų paprastų taisyklių: pirma - visada vykdyti savo pažadus bei įsipareigojimus ir antra - būti padoriam."  V. A. Bumelis

08.06 (sekmadienis)

Šypsena - mūsų akių ir mimikos raiška, emocijomis pagrista. Ji turi savo spalvų paletę, kurią naudojame kaip kasdienybės ruletę. Nuoširdi- pažymėta džiaugsmu ir geru nusiteikimu. Apsimestina- slepianti ironiją ar pašaipą. Santūri, mandagi, baimės sklidina - visa tai mūsų šypsenų rutina. Šypsena - savotiška diplomatija, parodanti mūsų aktyvumą ar pasyvumą, emocinį nusiteikimą ir bendravimo malonumą. Šypsokimės.

08.04 (penktadienis)

Mintys ir sveikata - glaudi sąsaja. Grėsmė, pavojus-ką daryti? Svarbu čia ir dabar kitaip mąstyti. Teigiama mintis suvaldo audras, nes taika mumyse yra ne tai kas vyksta, o tai ką sukuriame savo mintyse. Mes minčių valdovai.

08.03 (ketvirtadienis)

Viskam yra savas laikas. Žiniomis, kantrybe ir darbu mes padedame sau pasiekti tikslą. Svarbiausia suprasti, kad jeigu nepavyko įgyvendinti savo noro čia ir dabar, visada yra galimybė, kad tai bus vėliau. Pozityvus tikėjimas ateitimi

08.02 (trečiadienis)

Kas yra mūsų gerumo krepšelyje?

Ką šiandien žadame panaudoti?

Sėkmingos, dvasingumu nuspalvintos dienos!

 

 

KLAUSIMĖLIS


Warning: include(/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Warning: include(): Failed opening '/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)