2023 m. gruodžio 6 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188


 

 VLADIMIRAS 

 BERESNIOVAS:

,,GYVENIMAS VLABERIO ŽVILGSNIU "

             

 

 

 

 

 

 

 

 

Būsiu teisingas ir doras
Keisčiau lytį į Vytį,
Tėvynę į kavinę,
Bet... kad toks geras oras –
Būsiu teisingas ir doras...

***

Pasirinkimas
Kam – kairieji,
Kam – dešinieji,
Kam – centristai,
O kam – aferistai.

***

Buvo rimta priežastis
Kai mūsų krepšininkai pralaimėdavo,
gerdavom iš nevilties.
Kai laimėdavo – iš džiaugsmo...

***

Čia Lietuva...
„Čia Lietuva,
Čia lietūs lyja“.
Čia painiava, Čia velniava, Čia juokas
Ašaras praryja...

Gyvenimas – „kakus“...
Katinas pieną laka,
Širdis smarkiai plaka.
Nuo kaukolinės apakus,
Gyvenimas tapo... „kakus“.

***
Katinas – „Miau“,
Šuo – „Au, au“.
Jis – „Aū- ū !
Ji – “ I love You!“

LDS ir LŽS nario Vladimiro Beresniovo piešiniai  ir vlaberizmai specialiai www.kaunozurnalistai.lt svetainei

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

KLAUSIAME SPECIALISTO. Iš baseino – į pirtį, iš pirties – „į infarktą“? Ne, viską galima sukontroliuoti!


Gyvename sudėtingą laiką - visi skubame, bėgame, lekiame, o visa tai negali neatsiliepti sveikatai. Nėra žmogaus, kuris nebūtų patyręs psichoemocinių problemų. Ką kalbėti apie suaugusius, jei net vaikai skundžiasi pervargimu, nuotaikų kaita, nemiga, nepaaiškinamu nerimu. Ką daryti? LSMU lektorė, garsi šalies kineziterapeutė Brigita Zachovajevienė įvardija keletą svarbių dalykų, kaip sau padėti.

Brigita Zachovajevienė

Gerbiama Brigita, pastaruoju metu akcentuojamos ypač teigiamai organizmą veikiančios vandens procedūros, pirtys, mankštos... Kokius išskirtumėte tokių užsiėmimų privalumus?

Pirmiausia norėčiau išskirti tris pagrindines jungtis, kurių dėka kiekvieno žmogaus organizmas gali normaliai funkcionuoti. Tai fizinė, emocinė ir biocheminė dedamosios dalys. Jei vertiname vandens, pirčių ir fizinio aktyvumo arba mankštos poveikį, būtent tas poveikis ir pasireiškia per visas šias sistemas - tiek fiziškai, tiek psichoemociškai, tiek biochemiškai. Minėtų užsiėmimų dėka apkraunama tiek griaučių - raumenų sistema, tiek visos kitos organizmo sistemos, reguliuojančios žmogaus organizme vykstančius procesus. Todėl veikiant vandeniui, fiziniam ir psichoemociniam krūviams, koreguojamos visos mano minėtos dedamosios dalys, tokiu būdu organizmui suteikiama kompleksinė pagalba, žmogus iš tokių užsiėmimų gauna visapusišką naudą.

Papasakokite plačiau apie psichoemocinį vandens ir pirties poveikį žmogui.

Prisiminkime, kokia gi yra žmogaus vystymosi pradžia. Be abejo, vanduo. Vaisius auga ir vystosi gimdoje, vandens terpėje. Vaisiaus vandenys jį saugo. Taigi vandens terpė žmogui yra pažįstama. Antra vertus, vanduo veikia atpalaiduojančiai - tiek girdint jo cirkuliavimo garsą, tiek esant vandenyje skatinamos teigiamos emocijos, vanduo veikia raminančiai. Vanduo paveikus ir judesiais, kuriuos mes atliekame vandenyje, ir pirmiausia per griaučių - raumenų sistemą, taip pat lytėjimą, o endokrininė sistema sąlygoja laimės hormonų išsiskyrimą, taip žmogus pajunta tam tikrą psichoemocinį pakylėjimą. Na, o pirties šiluma, kaip fizikinis veiksnys, taip pat veikia atpalaiduojančiai, mažina psichoemocinę ir minkštųjų audinių įtampą. Kitaip sakant, tiek vandens, tiek pirties poveikis žmogaus organizmui yra panašus, tarpusavyje gana glaudžiai susijęs.

Šiandien ypač „populiarios“ judamojo – atramos aparato ligos. Koks galėtų būti tokių ligų gydymas vandenyje, kokia tokių ligų profilaktika? 

Kadangi, kaip minėjau, dėl gravitacinių jėgų poveikio mažėjimo vandenyje sumažėja bendras kūno svoris, kartu ir galūnės tampa lengvesnės, todėl bet kokius judesius vandenyje atlikti yra daug paprasčiau. Be to, judesio metu susidariusios vandens srovės veikia ir odos receptorius, ir susitraukiančias struktūras, raumenis, taigi lengvėja  sąnarių darbas, gerėja sąnario kapsulės elastingumas. Kadangi vanduo turi kėlimo funkciją, vandenyje sąnariams  esant tam tikrose padėtyse, mąžta jų apkrova, gerėja kraujotaka, didėja minkštųjų audinių elastingumas, tai ypač svarbu vyresnio amžiaus žmonėms. Todėl visos procedūros vandenyje yra neabejotinai puiki ir įvairiapusė reabilitacija, kartu ir įvairių organizmo sistemų gero funkcionavimo prevencija.

Kokiomis ligomis sergantiems reikėtų vengti lankymosi baseine? O gal priešingai – kontraindikacijų tam nėra?

Kalbant apie vandens terapiją, būtų sunku išskirti kokią nors ligą, kai vandens procedūrų rekomenduojama vengti. Jeigu žmogus baseine ir pirtyse siekia tik atsipalaiduoti, lankymasis čia jam tikrai nepakenks. Na, žinoma, išskyrus tuos atvejus, kai pasireiškia ūmūs uždegiminiai procesai, karščiuojama, yra žaizdų, vargina ūmios užkrečiamosios infekcijos ar kai kurios odos ligos – tokiu atveju  kelionę į SPA centrą reikėtų atidėti. Atsargiau reikėtų elgtis ir turintiems aukštą kraujo spaudimą, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis. Priklausomai nuo to, kokių nusiskundimų žmogus turi, parenkamos individualios vandens procedūros, ypač jei galvojama apie intensyvesnius fizinius krūvius. Sergantiems neurologinėmis ligomis (pavyzdžiui, epilepsija) vandens procedūros taip pat labai veiksmingos, nes tai puiki atsipalaidavimo, nusiraminimo priemonė, tik rekomenduojama rinktis negilias baseino zonas. Nereikėtų vandens procedūrų baimintis ir sirgusiems insultu – Halliwick metodika tokiems ligoniams rekomenduoja vandens terapiją kaip labai efektyvią organizmo sustiprinimo, jėgų atstatymo priemonę. Baseinas padeda sustiprėti ir Parkinsono liga sergantiems pacientams, ir ligoniams, kurių medicinos kortelėje yra įrašyta grėsmingoji išsėtinės sklerozės diagnozė.

O kokius išskirtumėte pirties privalumus? Kaip pirtis veikia žmogaus kūno sistemas (kraujotakos, nervų, endokrininę, kvėpavimo ir kt.) ?

Pirtis, be abejo, turi poveikį įvairioms organizmo sistemoms – nuo širdies ir kraujagyslių iki kvėpavimo, endokrininės, limfinės sistemų, centrinės nervų sistemos. Tinkamai parinkta pirties rūšis ir temperatūra – idealus organizmo atsipalaidavimas. Pirtyje prakaituojant iš organizmo pašalinama daug toksinų, kurie kaupiasi ne tik kvėpuojant, ne tik veikiant įvairiems metaboliniams procesams, bet ir patiriant emocinius išgyvenimus, stresą, nuotaikų kaitą ir panašiai... Pirtis gali būti ne tik kaip relaksacinė priemonė, bet ir kaip kūno treniruočių vieta, todėl nereikėtų „perspausti“, rekomenduojama įvertinti savo organizmo pajėgmus ir pasirinkti tinkamą krūvį. Kodėl? Nes, kaip sakoma, pirties malonumai gali vesti dviem priešingomis kryptimis: tiek „nuo infarkto“, tiek - „į infarktą“. Taip pat reikėtų vertinti skirtingų pirčių poveikį, nes pirtys gali turėti įtakos uždegiminių procesų paūmėjimui. Tuo tarpu sergant kvėpavimo sistemos ligomis pirtys itin rekomenduojaos, ypač jei pasirenkama drėgna pirtis ir saikingai aukšta jos temperatūra. Tokios pirtys ypač rekomenduojamos bronchine astma sergantiems žmonėms, taip pat ir esant griaučių - raumenų sistemos sutrikimams, pasireiškiant sąnarių, nugaros, raumenų skausmams.

Koks pirties poveikis kūnui?

Šildantys kompresai yra naudojami lokaliai, o pirties poveikis organizmui yra sisteminis, todėl pirmiausia reikėtų išsiaiškinti raumenų skausmo priežastį. Jei ta priežastis - uždegiminė reakcija, tuomet šiluma apskritai nėra rekomenduojama. Jei sąnarių skausmas susijęs su pofiziniais krūviais, tuomet pirtis gali būti vertinama kaip aktyvi atsipalaidavimo priemonė, nors, tiesa, dabar mokslas nagrinėja ir priešingo, šaldančio efekto (krioterapijos) poveikio naudą organizmui po intensyvaus fizinio krūvio. Na, o kontrastinės vonios ir dušai ypatingai gerai veikia ne tik raumenų sistemą, bet ir periferinių kaujagyslių sieneles. Kodėl? Nes jos pačios valingai susitraukti negali, tokius procesus reguliuoja vegetacinė nervų sistema, todėl kontrastinės (šalto ir karšto vandens) procedūros yra vienas iš veiksmingiausių kraujagyslių sienelių stiprinimo metodų. Tiesa, esant ūmiems nugaros skausmams kontrastinio dušo reikėtų vengti, nes nervinių šaknelių dirginimas gali iššaukti dar didesnį paūmėjimą.

Kaip reikėtų elgtis pirtyje (gulėti, sėdėti, sulenkti ar ištiesti kojas, mūvėti galvos apdangalą), kad kūnas gautų maksimalią naudą?

Tinkamiausia padėtis pirtyje – gulimoji, kai galva ir kojos yra viename aukštyje. Sėdėti susilenkus, susispaudus, susirietus nepatariama todėl, kad dėl karščio aktyvėja kraujotaka, o juk kraujas turi lengvai cirkuliuoti. Tą įmanoma pasiekti tik esant laisvoje padėtyje. Be abejo, daug priklauso nuo pirties galimybių. Vis dėlto jei pirtyje daug žmonių ir nėra sąlygų laisvam buvimui, geriau palaukti, kol joje atsiras daugiau vietos. Rekomenduojama po plaukiojimo baseine ar pasilepinimo sūkurinėje vonioje, prieš einant į pirtį, pasikeisti ar bent išsiplauti maudymosi aprangą, kad karštoje aplinkoje chloro garų įkvėptume kuo mažiau. O dar geriau į pirtį eiti išvis be rūbų. Galvos apdangalas taip pat būtinas pirties atributas, nes nuo pavojingo aukštos temperatūros poveikio apsaugo ne tik plaukus, bet ir centrinę nervų sistemą.

Ką rekomenduotumėte žmonėms, kuriems diagnozuotos vienokios ar kitokios ligos, bet jie labai nori lankytis pirtyse?

Labai svarbu, kokios tai ligos, koks jų pažengimo laipsnis, progresavimas. Jei yra diagnozuoti ūmūs širdies ritmo sutrikimai, karštyje gali padažnėti širdies susitraukimo dažnis. Pirtys nerekomenduojamos onkologiniams ligoniams, po krūties pašalinimo, kai kurių ginekologinių ar urologinių operacijų, nes jei buvo pašalinti limfmazgiai, pirtis gali paskatinti metastazių formavimąsi.

Ar vaikams galima lankytis pirtyje? Kokios būtų Jūsų rekomendacijos?

Viskas priklauso nuo to, koks yra vaiko amžius, nes vaiku laikomas ir dvejų metukų mažylis, ir keturiolikmetis paauglys. Vaikas niekada nesėdės pirtyje kentėdamas, jeigu jam ten nepatiks, kad ir kaip to norėtų pirties entuziastai tėvai. Reikia stebėti vaiką ir  atsižvelgti į jo instinktyvų pasirinkimą. Noriu priminti, kad mažų vaikų termoreguliacinė sistema dar nėra pilnai susiformavusi, todėl juos prie pirties reikėtų pradėti pratinti atsargiai, pradedant nuo žemesnių temperatūrų ir, aišku, būtinai atsižvelgiant į vaiko norus.

Ar nėščiosioms galima lankytis pirtyse, sūkurinėse voniose, masažiniuose baseinuose?

Jei iki nėštumo moteris lankėsi SPA centruose, jei organizmui tai nėra naujiena, jei moteris gerai pažįsta savo organizmą ir jo reakciją į šilumą – taip, galima, nes pirtis - ne kontraindikacija nėštumui. Kalbant apie masažinius baseinus ar sūkurines vonias, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog tokių procedūrų metu gali būti sudirginamos refleksogeninės zonos, susijusios su gimda, o tai gali sąlygoti gimdos susitraukimą,  kas jau yra gresiančio persileidimo požymis. Todėl kiekviena nėščioji po apsilankymo sūkurinėje vonioje ar masažiniame baseine pirmiausia turėtų įvertinti savo savijautą, atkreipti dėmesį į gimdos būseną. Jei viskas gerai, procedūras galima tęsti, tačiau pajutus menkiausią įtarimą rekomenduotina pasitarti su prižiūrinčia gydytoja ginekologe. Beje, užsienyje yra populiari praktika nėščiosioms rekomenduoti lankyti vandens terapijos procedūras dėl dubens raiščių atsipalaidavimo sindromo tikimybės, nes gimdyti besiruošdamas organizmas išskiria hormoną relaksiną, kuris atpalaiduoja viso organizmo raiščius, o dubens raiščių atsipalaidavimo sindromas nėštumo metu sausumoje iššaukia didelius skausmus judant. Vandenyje tie skausmai sumažėja, nes sumažėja poveikis į dubens sritį bei dubens kaulus. Tokiu būdu nėštumo metu užtikrinamas fizinis aktyvumas.

Koks tokių procedūrų poveikis vaisiui? Ar jam tai nekenksminga?

Vaisiui tikrai nekenksminga. Nepasakysiu nieko naujo - vaisius išgyvena visas  emocijas, kokias išgyvena mama. Jei mamai vandenyje gera, malonu – tą patį jaučia ir vaisius. O visos teigiamos emocijos vaisiaus vystymuisi -  tik į naudą.

Plaukimo nauda skirtingų grupių žmonėms – vaikams, besilaukiančioms moterims, senjorams?

Vandenyje pirmiausia sumažėja stuburo apkrova, vienu metu dirba viso kūno raumenys. Plaukiojant labai svarbu išmokti teisingai, taisyklingai kvėpuoti, nes tik tada, kai kvėpuojama taisyklingai, treniruojami kvėpavimo takai, teigiamai veikiama širdies ir kraujagyslių sistema. Taisyklingas kvėpavimas yra vadinamas gyvybės šaltiniu.

 

Kalbėjosi Virginija Grigaliūnienė

fiziomedika.lt nuotrauka


 

AUDRONE NUGARAITĖ

Gerumas kaip išteklius keisti mūsų gyvenimą. Gerumas kaip kiekvienos dienos norma ir siekiamybė. Visa tai pasiekti gali padėti gerumo komunikacija.

Būkime raštingi ir dalinkitės savo gerumo kompetencija su kitais.

GERUMO KOMUNIKACIJA

Gruodžio 5 diena, antradienis

Baltos žiemos apsuptyje pabūkime sau saule šiandienos padangėje. Pasakome-aš galiu ir einame savo įgyvendinamo tikslo keliu. Tegul ši diena bus tokia, kad jai vakardiena pavydėtų ir jį tarp savaitės gautų deimantų aiškiai žibėtų. Būkime.

Gruodžio 4 diena, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Papildomumas: joks požiūris neišsemia realybės; įvairios perspektyvos gali būti vertingos nors ir nesuderinamos. Gilesnis pagrindų suvokimas negali panaikinti patirties turtingumo. Jis gali apšviesti ir apšviečia patirtį nauja šviesa, kuri leidžia mums toliau ją turtinti. " F. Wilczek

Gruodžio 3 diena, sekmadienis

Advento pradžia. Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena

Susikaupimo laikas džiaugsmingai laukti ir ramiai bendrauti. Save įvertinti ir apsivalyti. Tobulėjimo šviesa atnaujina mūsų dvasinį pasaulį, kuriame gerai jaučiamės ir ten šviečia mūsų norima saulė.Tai svarbu, kai kasmet einame brandos keliu ir žodis negalia gali tapti varžančia galia. Fizinė, protinė, įgimta, įgyta, pastovi, laikina ji mažina, neleidžia, atima iš mūsų galimybes būti savimi. Todėl turime nuolat daryti tai, kas padeda ne tik jos išvengti, bet ir susitikus būti tam pasirengus. Būkime.

Gruodžio 1 diena, penktadienis

Dar vienas metų laikas įžengė į sceną. Jis svarbus, nes pasitikę šventes, baigsime senus metus. Atėjo žiema - permaininga ir šalta - šilta. Su ledu, speigu, lijundra. Su atodrėkiu ir sniego pūga. Todėl svarbiausia turėkime šilumą savyje, kad būtų saugu dvasioje ir gera žiemos kelionėje. Einame drauge.

Lapkričio 30 diena, ketvirtadienis

Ruduo vėl palieka mus vienus su viltimi po metų susitikti. Dabar toliau mokysimės bendrauti žiemos ritmu, valdyti emocijas tokiu rezultatu, kad aplankytų jausmai, leidžiantys pasijusti patenkintu ir džiaugsmingu.

***

Lapkričio 29 diena. trečiadienis

Nauja diena. Ko gero baltu sniegu papuošta. Ir vėl svarbu mūsų vidinė nuostata. Ką jaučiame viduje ir ką komunikuosime išorėje? Turime save nuteikti ir įvertinti, kuo džiugina ši diena, o praradimai -tik išmokta pamoka.

***

Lapkričio 28 diena, antradienis

Mūsų kasdienybė nerimo ir nežinios sklidina. Paros erdvė vis naujomis tamsos valandomis pildoma. Todėl svarbu rutinoje turėti simbolius, kaip savo vidinius šviesulius. Pražydo mano gėlė ir suteikė stiprybės paversti nerimo ir nežinios tamsą dvasine gerove.

Lapkričio 27 diena, pirmadienis

Paskutinė rudens savaitė, atėjo su žinia, kad savo šalta temperatūra ji nori būti žinoma. Kai norima išsiskirti, reikia turėti aiškių lūkesčių ir atsarginių išeičių. Tada netikėtas šaltis ar šiluma, bus tik galimybė vėl patobulinti save.

***

Lapkričio 25 diena, penktadienis

Šv. Kotrynos, Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris, Pasipriešinimo pirkiniams diena

Puokštė progų pagalvoti apie mūsų kelionę gyvenimo keliu. Ne tik Šv. Teresė mokslą globoja. Ačiū jai. Bet ir smurtas vis dažniau mūsų gyvenseną žaloja. Visa tai susiję ir su pasipriešinimu pirkti. Kai pirkimas nustelbia reikmę įsigyti tik būtinų daiktų, o tampame vartojimo aukų būriu. Būkime išmanūs ir savyje galingi, galėdami pasidžiaugti, kad esame laimingi.

Lapkričio 23 diena, ketvirtadienis

Rudens diena, pabalinta sniegu ir vėjo genama pūga. Ryto oras keičia mūsų nuotaiką. Kur svyra pasitenkinimo rodyklė: gerai, kad atėjo žiema ar vėl šalta, slidu ir nesaugu? Svarbu pasakyti sau: naujos galimybės-aš einu toliau.

***

Lapkričio 21 diena, antradienis

Bėga laikas į gyvenimo lankas, apeidamas sėkmių kalnus ir nevilties duobes. Svarbu, kad jis pildytų mūsų svajones, kauptų energiją ir duotų tai, kai gali sau pasakyti: aš gyvenu laimingai ir gerai, ir negaliu daryti kitaip.

***

Lapkričio 20 diena, pirmadienis

Savaitės išmintis. „Įvykiai neturi kitokios prasmės negu ta, kurią jiems suteikiame. Aš sustojau ir paklausiau savęs, kuri iš daugelio galimybių man tinkamiausia, naudingiausia? Kai šitaip pakeičiame mąstyseną pradeda vykti nuostabūs dalykai: ieškome teigiamų įvykių ypatybių, pastebime vieni kitų energingumą, matome aplink vykstančius stebuklus. Tai sudaro mūsų gyvenimą, ateitį, pasirinkimą ir daro poveikį, keičia gyvenimą.“ D. Taylor

***

Lapkričio 19 diena, sekmadienis

Sekmadienis. Kaip jį įvertinsime, didžia dalimi nuo to priklausys jo nauda. Paskutinė savaitgalio diena, liūdna, rytoj vėl veikla. Dar sekmadienis - šaunu, toliau ilsimės, darome su meile kas patinka, rytojų pildome gerumu

***

Lapkričio 18 diena, šeštadienis

Sėkmės veiksniai. Kas tai? Žinios, vertybės, asmeninės savybės, įgūdžiai, padedantys atlikti darbą, pasiekti norimą rezultatą ir gerą saviraišką. Be technologinių gebėjimų labai svarbus veiksnys yra mūsų bendravimo pavyzdys. Kompetencija ir elgesys- tai raktas atidaryti sėkmės duris.

Lapkričio 17 diena, penktadienis

Tarptautinė studentų diena
Studentija, tai ne tik puikus pasirinkimas būti išsimokslinusiu profesionalu. Tai viso gyvenimo kodas nuolat augti ir džiaugtis savo tobulėjimo procesu. Būkime.

***

Lapkričio 16 diena, ketvirtadienis

Tarptautinė tolerancijos diena

Daug žodžių su ta pačia pabaiga: arogancija, elegancija, tolerancija. Visi jie turi savo sritis ir poveikius tam, kas susiję su mumis. Todėl būkime išmanūs, kad jau žodžio pradžia vestų į norimą pabaigą. Toleruokime.

***

Lapkričio 15 diena, trečiadienis

Kėlimosi ryte procedūra, pakeitus laiką, vis dar yra aktualija. Vieniems žiemos laikas yra atgaiva, nes viskas vėl stojo į savo vietas. Kiti kas rytą nelaimingi, nes jiems vasaros laikas buvo sėkmingas. Būkime laike laimingi.

***

Lapkričio 14 d., antradienis

Savaitės išmintis. "Švietimas veikia kaip vienijanti visuomenę jėga perduodant vertybes, jungiančias skirtingas visuomenės dalis." J. Grigas

***

Lapkričio 13 d., pirmadienis

Pasaulinė Gerumo diena

Metai sezonų ciklą apsuko ir vėl atėjo ši diena. Ji mūsų paklausia, kiek gerumo puoselėjame savyje ir kaip tuo turtu dalinamės išorėje? Gerumas ir mes. Pasižiūrėkime, kaip mūsų asmeninėje erdvėje pasiskirsto gerumo linksniai: Kas? Gerumas; Ko?Gerumo; Kam? Gerumui; Ką? Gerumą; Kuo? Gerumu; Kur? Gerume; Ir šauksmininkas mums sako: Gerume, būkime visada drauge ir bėdoje, ir džiaugsme. Tu esi mūsų gyvenimo prasmės ir laimės raiška. Sveikinimai visiems Gerumo komunikacijos nariams. Einame toliau gerumo keliais ir dalinamės Gerumo vaisiais. Švęskime.

***

Lapkričio 11 d., šeštadienis

Mūsų nuotaika. Nuo ji priklauso? Kodėl vieną rytą ji puiki, o kitą- subjurusi? Gera-bloga, pakili-prislėgta. Ir aplinka lemia mūsų šitą emocinę būseną. Tegul šiandiena būna paženklinta nuotaika puikia ir norima laikysena

***

Lapkičio 8 d., trečiadienis

Europos sveikos mitybos diena

Valgome, nes norime būti sotūs. Gaminame, nes turime progą pasidžiaugti skaniu maistu. Viskas būtų puiku, jeigu visa šita maisto veikla būtų ne tik pavadinta sveika mityba, bet ir užtikrintų mūsų geros savijautos ir dvasinio meniu darybą. Skanaus.

***

Lapkričio 7 d., antradienis

Eilinė metų diena. Jokių oficialių progų minėti nėra. Todėl padarykime ją švente, kad vaivorykštė spindėtų mūsų viduje, nes kas gera ir gražu pirmiausia jaučiame širdyje. Įsimintina diena, kuriai pavydės vakardiena. Va taip.

***

Lapkričio 6 d., pirmadienis

Savaitės išmintis

"Lapkritis verčia jaustis, kad gyvenimas bėga greičiau. Valandas stengiuosi užpildyti prasmingiau, kad jas pristabdyčiau." H. Rolins

***

Lapkričio 4 d., šeštadienis

Puikiai žinome, kas mums nepatinka/patinka. Kas gražu/negražu. Ar turime atsakymą į klausimą ne tik šio žodžio prasme, bet ir savo būsena, kas mums yra GERA kūne ir dvasioje? Kaip visa tai daliname savo viduje ir išorėje? Kad savo likimą sietume su sėkmės taku ir laimės žvaigždės siekiu. Gera, gerai, gerumas.

 

Lapkričio 3 d., penktadienis

Šventės praėjo. Paminėjome, prisiminėme, susitikome. Ką jos paliko, kas vertinga ir stabilu? Kam dar reikia aktyvaus bendravimo ir daugiau realių veiksmų? Švenčių dvasia - tai kasdienybės energijos šviesa.

***

Lapkričio 2 d., ketvirtadienis

Emocinė stiprybė - tai ne piktintis sunkiais jausmais ir jais atsikratyti. Tai geba įveikti juos sveika reakcija ir sau aiškiai pasakyti: nebėgu nuo sunkių jausmų, juos žinau, dėmesį valdau ir savo atsparumą šitaip ugdau.

***

Lapkričio 1 d., trečiadienis

Lapkritis atėjo su Visų Šventųjų diena. Vėlinių dvasios šviesa. Proga ne tik pagerbti, prisiminti išėjusius, bet ir aktyviau su jais mintyse pabendrauti. Tai mūsų vidinio pasaulio vertybių sistema- įvertinti save ir pasakyti nesantiems šalia, kad gyvenimas teka norima vaga. Esame kartu ir atskirai - mes čia, o jūs tenai. Būkime.

***

Spalio 30 d. antradienis

Paskutinė spalio mėnesio diena. Sutinkame ją su nuotaika gera. Ji patvirtina mūsų išmoktas pamokas, suteikia norimą jauseną. Laukia mūsų rudens tęsinys. Žiemai pasirengti taip, kad kojos ant ledo tvirtai laikys ir neslys.

***

Spalio 30-oji, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Gamta - vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas." J. V. Gėtė

***

Spalio 29-oji, sekmadienis

Ir vėl pasikeitė laikas. Tai kaip naujas veiklos saikas. Nors turi patirties ir žinai, reikia mokyti save gyventi naujai. Dieną neišsimiegojus baigti žvaliai. Tai detalės, jų nesunku išvengti ir gyvenimo sėkmės keliu žengti.

***

Spalio 28-oji, šeštadienis

Mūsų nusiteikimą ir keli žodžiai gali parodyti. 300 dienų praėjo, metai į pabaigą pajudėjo. 300 dienų į laiko bedugnę nugarmėjo. 300 dienų į patirties ir sėkmės bokštą ant sparnų nuskrido ir suteikė mums galimybę tobulėti.

***

Spalio 26-oji, ketvirtadienis

Mūsų asmens skirtumai-tai daigai ir želdiniai, kurios turime pirmiausia atpažinti ir žinoti. Skirtumas kaip galimybė išreikšti save, parodyti savo kūrybines puses. Išnaudoti savo originalumą ir nekonkuruoti, o mielai bendrauti

***

Spalio 25-oji, trečiadienis

Kai protas ir kūnas įsitempę, išeitis slypi mūsų viduje. Pabūti gamtoje, pasirūpinti minčių, jausmų ir kūno derme. Tikėjimas savimi, noras duoti kitiems, yra vidinės energijos harmonija, potencialas džiaugtis kasdiena.

***

Spalio 23-oji, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Norint būti lydimam sėkmės, privalu kliautis tik savimi. Viskas, ko reikia siekiant tikslo, slypi jumyse, tereikia naudotis." D. Taylor

Spalio 22-oji, sekmadienis

Apsikabinimo galia, susijusi ne tik su gera nuotaika. Jis padrąsina ir padeda įveikti baimę. Gesina streso ir pykčio laužą, padeda pajusti meilę. Apsikabinimas viena iš ryšio priemonių, suprantama geriau nei daug gražių žodžių. Net ir pačiam save reikia apsikabinti, nes per dieną, mokslininkų teigimu, tai reikia 4 kartus patirti. Apkabinimas virtualus - tai irgi pojūtis puikus. Apsikabinkim

 

KLAUSIMĖLIS


Warning: include(/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Warning: include(): Failed opening '/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)