2023 m. gruodžio 7 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188


 

 VLADIMIRAS 

 BERESNIOVAS:

,,GYVENIMAS VLABERIO ŽVILGSNIU "

             

 

 

 

 

 

 

 

 

Būsiu teisingas ir doras
Keisčiau lytį į Vytį,
Tėvynę į kavinę,
Bet... kad toks geras oras –
Būsiu teisingas ir doras...

***

Pasirinkimas
Kam – kairieji,
Kam – dešinieji,
Kam – centristai,
O kam – aferistai.

***

Buvo rimta priežastis
Kai mūsų krepšininkai pralaimėdavo,
gerdavom iš nevilties.
Kai laimėdavo – iš džiaugsmo...

***

Čia Lietuva...
„Čia Lietuva,
Čia lietūs lyja“.
Čia painiava, Čia velniava, Čia juokas
Ašaras praryja...

Gyvenimas – „kakus“...
Katinas pieną laka,
Širdis smarkiai plaka.
Nuo kaukolinės apakus,
Gyvenimas tapo... „kakus“.

***
Katinas – „Miau“,
Šuo – „Au, au“.
Jis – „Aū- ū !
Ji – “ I love You!“

LDS ir LŽS nario Vladimiro Beresniovo piešiniai  ir vlaberizmai specialiai www.kaunozurnalistai.lt svetainei

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

O JEIGU NE ŽURNALISTIKA?.. LŽS Kauno apskrities skyriaus valdybos narė Birutė MAČIENĖ


Žurnalistikos, kaip profesijos, mano gyvenimo planuose tikrai nebuvo... maždaug iki tol, kol atsitiktinai likimas nesuvedė su puikia moterimi, žurnaliste, Liuda Šimonėlyte (amžiną jai atilsį).

Tai nutiko (tiek jau to, vis tiek niekam ne paslaptis, kad žurnalistikoje aš jau esu seniai ir dar turiu azarto šioje terpėje jaunimui patalkininkauti) apie 1970 - uosius. Tuo metu dirbau dozuotoja (sandėlininke, krovėja ir pan.) Duonos kepimo kombinate. Ir dainavau „Aitvarų“ bigbyto grupėje (buvau pirma jos solistė). Kombinate turėjau atidirbti pagal paskyrimą 3 metus, baigusi Kauno maisto pramonės (ne kulinarinį!) technikumą. Į jį įstojau prikalbinta draugės, kuriai sunkiai sekėsi mokslai vidurinėje. Žodžiu, ji man sako: „Einam abi į tą technikumą. Ten labai gera specialybė yra – duonos ir konditerijos technologija. Žinai, kokių skanumynų paskui galėsim valgyti kiek tik norėsim“. Tai ir nuėjom. Laikėm egzaminus, - mane priėmė, jai nepasisekė. Ji grįžo į vidurinę.

Birutė Mačienė, žurnalistikai skyrusi jau per 50 metų!

O ankstyvoje, kaip madinga sakyti, vaikystėje aš svajojau būti pianiste. Tad dar 7 - erių neturėdama tapau Kauno specialiosios muzikos mokyklos (dabar – J. Naujalio gimnazija) pirmoke. Prieš tai mama vedžiojo mane į Profsąjungų rūmus, kur „Gintaro“ chore abu su tėčiu dainavo, į baleto studiją (ai, mergaitės kojos keltis – per žema, baletui ji netinka), nuo penkerių – į vaikų vokalinį ansamblį. Čia visai neblogai sekėsi, - ir Dainų slėnyje soliste pabuvau, ir Kauno radiofone dainavau. Tik tuomet jau buvau augesnė.

Būdama šešerių, kai per stojamuosius egzaminus (šiandien tikriausiai jie vadinami testais) toje muzikos mokykloje mokytoja pamatavo ištiestus mano plaštakos pirštus ir pareiškė, kad „oktavos ji neapims“ (ir dabar jos neapimu, pirštai - per trumpi), mane priėmė tik į smuiko klasę. Užtat per muzikinės klausos patikrinimą gavau aukščiausią įvertinimą – 150 balų. Priėmė. O kadangi buvau iš nepasiturinčios šeimos, man patikėjo valdišką smuiką, kuriuo turėdavau kasdien po pamokų bent porą valandų groti namie. Bet negrodavau, o siausdama gatvėje su kaimynų vaikais apdairiai žiūrėdavau, ar nesimato iš darbo grįžtančių tėvų. Tuomet maudavau namo ir stverdavau smuiką.

Tik kartą nepasisekė  –  nemačiau, kad per skubą gaidas „aukštyn kojomis“ pasidėjau. Tad mylimas tėtis (vėliau jį ir mano, ir brolio vaikai dievino kaip nuostabiausią senelį), tą „neatitikimą“ pamatęs, man paliepė: „nešk taburetę“. Nujaučiau, kad kokią dieną gali taip nutikti, tai bent kelias treningo kelnes buvau apdairiai iš anksto apsimovusi. Žodžiu, priguliau ant tos taburetės, savuoju „dugnu“ į viršų ir gavau per jį keletą kirčių diržu. Tais laikais apie vaiko teises nieko nebuvome girdėję, tad mano bliovimas kaimynams jokio įspūdžio nesukėlė. Jie savo vaikus irgi gan dažnai lupdavo. Matyt, pagal posakį „už vieną muštą – dešimt nemuštų“.

Na, po šito tai audžiau svajones, kaip to smuiko visai atsikratyti. Iš mokyklos jį nešdamasi eidavau gatvės pakraščiais, kad kokia pravažiuojanti mašina futliarą užkabintų ir tą valdišką nekenčiamą instrumentą sunaikintų. Kartą snieguotu, menkai valytu plentu (šalia Žaliakalnio žydų kapinių) eidama, buvau įversta į šalikelės pusnį - lėtai važiavęs sunkvežimis kažkaip kliudė mano palto nugaroj prisiūtą platų diržą. Bet smuikas liko nepaliestas. O vieną vakarą, kaip tik specialybės egzamino išvakarėse, kaimynai leido pasižiūrėti televizorių. Rodė „Aną Kareniną“. Įdomus man buvo tik filmo finalas. Todėl kitą dieną smuiko mokytojas skambino telefonu į darbą mano mamai ir iškvietė ją į mokyklą. Nes aš atsisakiau groti ir dar paaiškinau: „Jeigu kas nors mane vers, eisiu su tuo smuiku po traukiniu“.

Buvau tada trečiokė. Mamai buvo patarta metams mane leisti į paprastą mokyklą, nes esu gabi muzikai, ir mano kojos „dar tikrai ateityje lakstys tais koridoriais, kur muzika skamba“. Iš mokytojo Satkevičiaus (gaila, jo vardo net nežinojau) lūpų tie žodžiai tiesiai nuskriejo Dievui į ausį. Aš tikrai vėliau laksčiau „tais koridoriais“ pastate Gedimino gatvėje. Nes jame įsikūrė iš Savanorių prospekto pradžios atkeltas Maisto pramonės technikumas, o Muzikos mokykla perkelta į Senamiestį. Technikume, kurio estradiniame ansamblyje dainavau, DKT grupėje mūsų buvo 36 panelės. Padykusios, tai tikrai, kartą viena net langą iškūlė, o kita per praktiką sugebėjo (būna ir taip!) dėstytojos šeimą išskirti ir susituokti su „atlaisvintu“ vyru. Tai todėl vėliau technikume niekas nepageidavo, kad mūsų grupė kokius absolventų susitikimus rengtų. Žodžiu, buvome „negeros“.

Tiesa, toje kepykloje, kur gavusi technologo diplomą dirbau, buvo kepami ne tik batonai ar bandelės, bet ir šakočiai. Tikri, ne tokie, kaip dabar, pageltoninti ciberžole. Į kiekvieną tešlą tekdavo įmušti po 60 kiaušinių ir įmaišyti po 2 kg sviesto. Žinoma, ir cukraus atitinkamai. Dabar gerą pinigą kepėjai gauna ir už „patobulintą“ gaminį, tai tešlas „palengvintas“ maišo, tik kažin, ar sveikesnes? Ir volą, ant kurio sluoksniais lipdomi, skystą tešlą varvinant, šakočio „ragiukai“, tuomet sukdavome rankomis. Po keletą valandų. Bet atvirai pasakius, man gan greitai apkarto visi tie konditerijos saldumai ir norėjosi iš kombinato „priklausomybės“ kuo greičiau ištrūkti. Pasisekė, kai buvau pakviesta pavaduoti „Trijų mergelių“ kavinės solistę Janiną Miščiukaitę, kuri perėjo į ką tik atidarytą Laisvės alėjoje „Orbitą“. „Mergelių“ direktorė Felicija Galkienė (oi, kokia griežta ir reikli ji buvo) surašė pažymą, kad aš pas ją dirbsiu konditere. Tai su ta pažyma pasikeičiau ministerijoje paskyrimo vietą.

O kol dar dirbau kepykloje, kaip jauniausia jos technologė buvau įtraukta į „delegaciją“, vykusią į giminingą Kaunui Estijos miestą Tartu. Socialistinio lenktyniavimo rezultatų aptarimui. Atmetus visus privalomus ideologinius ir kitokius „lia-lia-lia“, visai smagi išvyka buvo. Su mumis kartu vyko ir žurnalistė iš „Vakarinių naujienų“ Kauno skyriaus, vedėjo pavaduotoja Liuda Šimonėlytė. Jai tai buvo proga aplankyti armijoje Tartu mieste tarnavusį sūnų. Viešbutyje su Liuda gyvenome viename kambaryje  –  susipažinome, susidraugavome. Ir ta pažintis pakeitė tolesnį mano gyvenimo kelią.

Kai vėl su ja susitikome, jau dirbau „Trijose mergelėse“. Liuda ir paklausė: „Ar nenorėtum ką nors laikraščiui parašyti, juk dienomis esi laisva, dainavimas – tik vakarais?“ Iš pradžių atsikalbinėjau, aiškinau, jog mano svajonė – būti estrados dainininke. Ir jeigu kas tai iš manęs atimtų, mane labai nubaustų. „Apie rašymą nieko neišmanau, nemoku, net mokyklos sienlaikraščiui niekada nesu rašiusi. Gal tik ketvirtoje klasėje keletą eilėraščių esu sukūrusi...“

O Liuda atkakliai įkalbinėjo: „Sakei, bus kavinėje valgių paroda, tai apie ją pirmiausiai parašyk“. Sutikau, kažką parašiau, bet nors po tuo straipsneliu laikraštyje ir buvo mano pavardė, sakiniai nebuvo mano  –  mano vyresniosios draugės, žurnalistės L. Šimonėlytės patobulinti. Vėliau gavau redakcijos užduotį parašyti apie skrybėlių gamintoją, dirbusią „Mados“ atelje. Antrame išspausdintame tekste jau radau kažką ir savo. (Paskui, po keliolikos metų, kai vėžiu susirgo mano artima draugė, dirbusi Centro poliklinikos rentgeno kabinete sesele, kartais pavadindavau ją užsukti į „Madą“ skrybėlių matuotis. Nuotaikos pataisymui. Kvatodavomės, vaipydavomės, keisdamos galvos apdangalus prieš veidrodį, o pažįstama, pirmoji manosios žurnalistikos herojė, žvelgdama į mus, liūdnai šypsojosi).

P. s. dainavimą iš savęs „atėmiau“ pati, 1972-aisiais, po liepos, kai su „Aitvarais“ lankėmės Bialystoke (dabar – Baltstogė), Lenkijoje. Nuo gegužės jau nebedainavau ir „Trijose mergelėse“, nes buvau priimta dirbti į „Vakarines naujienas“. Bet kartą redakcijoje leidau sau ta tema pajuokauti. Ir po vieno gamybinio Vilniuje tuometiniam laikraščio vyriausiajam redaktoriui Česlovui Juršėnui pasakiau: „jei mažai mokėsite, grįšiu į kavinę dainuoti, ir tada jums bus dėl to gėda“. O jis atsakė: „Kokia čia gėda? Tu tik dainuok, užsakysi mums stalelį, - atvažiuosime pasiklausyti“.

Studijuoti žurnalistikos mokslus Vilniaus universitete neakivaizdiniu būdu (jis, beje, buvo daugiau „akivaizdinis“ nei dabar nuotolinės studijos) baigiau ir diplomą gavau 1980-aisiais…

 

 


 

AUDRONE NUGARAITĖ

Gerumas kaip išteklius keisti mūsų gyvenimą. Gerumas kaip kiekvienos dienos norma ir siekiamybė. Visa tai pasiekti gali padėti gerumo komunikacija.

Būkime raštingi ir dalinkitės savo gerumo kompetencija su kitais.

GERUMO KOMUNIKACIJA

Gruodžio 5 diena, antradienis

Baltos žiemos apsuptyje pabūkime sau saule šiandienos padangėje. Pasakome-aš galiu ir einame savo įgyvendinamo tikslo keliu. Tegul ši diena bus tokia, kad jai vakardiena pavydėtų ir jį tarp savaitės gautų deimantų aiškiai žibėtų. Būkime.

Gruodžio 4 diena, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Papildomumas: joks požiūris neišsemia realybės; įvairios perspektyvos gali būti vertingos nors ir nesuderinamos. Gilesnis pagrindų suvokimas negali panaikinti patirties turtingumo. Jis gali apšviesti ir apšviečia patirtį nauja šviesa, kuri leidžia mums toliau ją turtinti. " F. Wilczek

Gruodžio 3 diena, sekmadienis

Advento pradžia. Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena

Susikaupimo laikas džiaugsmingai laukti ir ramiai bendrauti. Save įvertinti ir apsivalyti. Tobulėjimo šviesa atnaujina mūsų dvasinį pasaulį, kuriame gerai jaučiamės ir ten šviečia mūsų norima saulė.Tai svarbu, kai kasmet einame brandos keliu ir žodis negalia gali tapti varžančia galia. Fizinė, protinė, įgimta, įgyta, pastovi, laikina ji mažina, neleidžia, atima iš mūsų galimybes būti savimi. Todėl turime nuolat daryti tai, kas padeda ne tik jos išvengti, bet ir susitikus būti tam pasirengus. Būkime.

Gruodžio 1 diena, penktadienis

Dar vienas metų laikas įžengė į sceną. Jis svarbus, nes pasitikę šventes, baigsime senus metus. Atėjo žiema - permaininga ir šalta - šilta. Su ledu, speigu, lijundra. Su atodrėkiu ir sniego pūga. Todėl svarbiausia turėkime šilumą savyje, kad būtų saugu dvasioje ir gera žiemos kelionėje. Einame drauge.

Lapkričio 30 diena, ketvirtadienis

Ruduo vėl palieka mus vienus su viltimi po metų susitikti. Dabar toliau mokysimės bendrauti žiemos ritmu, valdyti emocijas tokiu rezultatu, kad aplankytų jausmai, leidžiantys pasijusti patenkintu ir džiaugsmingu.

***

Lapkričio 29 diena. trečiadienis

Nauja diena. Ko gero baltu sniegu papuošta. Ir vėl svarbu mūsų vidinė nuostata. Ką jaučiame viduje ir ką komunikuosime išorėje? Turime save nuteikti ir įvertinti, kuo džiugina ši diena, o praradimai -tik išmokta pamoka.

***

Lapkričio 28 diena, antradienis

Mūsų kasdienybė nerimo ir nežinios sklidina. Paros erdvė vis naujomis tamsos valandomis pildoma. Todėl svarbu rutinoje turėti simbolius, kaip savo vidinius šviesulius. Pražydo mano gėlė ir suteikė stiprybės paversti nerimo ir nežinios tamsą dvasine gerove.

Lapkričio 27 diena, pirmadienis

Paskutinė rudens savaitė, atėjo su žinia, kad savo šalta temperatūra ji nori būti žinoma. Kai norima išsiskirti, reikia turėti aiškių lūkesčių ir atsarginių išeičių. Tada netikėtas šaltis ar šiluma, bus tik galimybė vėl patobulinti save.

***

Lapkričio 25 diena, penktadienis

Šv. Kotrynos, Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris, Pasipriešinimo pirkiniams diena

Puokštė progų pagalvoti apie mūsų kelionę gyvenimo keliu. Ne tik Šv. Teresė mokslą globoja. Ačiū jai. Bet ir smurtas vis dažniau mūsų gyvenseną žaloja. Visa tai susiję ir su pasipriešinimu pirkti. Kai pirkimas nustelbia reikmę įsigyti tik būtinų daiktų, o tampame vartojimo aukų būriu. Būkime išmanūs ir savyje galingi, galėdami pasidžiaugti, kad esame laimingi.

Lapkričio 23 diena, ketvirtadienis

Rudens diena, pabalinta sniegu ir vėjo genama pūga. Ryto oras keičia mūsų nuotaiką. Kur svyra pasitenkinimo rodyklė: gerai, kad atėjo žiema ar vėl šalta, slidu ir nesaugu? Svarbu pasakyti sau: naujos galimybės-aš einu toliau.

***

Lapkričio 21 diena, antradienis

Bėga laikas į gyvenimo lankas, apeidamas sėkmių kalnus ir nevilties duobes. Svarbu, kad jis pildytų mūsų svajones, kauptų energiją ir duotų tai, kai gali sau pasakyti: aš gyvenu laimingai ir gerai, ir negaliu daryti kitaip.

***

Lapkričio 20 diena, pirmadienis

Savaitės išmintis. „Įvykiai neturi kitokios prasmės negu ta, kurią jiems suteikiame. Aš sustojau ir paklausiau savęs, kuri iš daugelio galimybių man tinkamiausia, naudingiausia? Kai šitaip pakeičiame mąstyseną pradeda vykti nuostabūs dalykai: ieškome teigiamų įvykių ypatybių, pastebime vieni kitų energingumą, matome aplink vykstančius stebuklus. Tai sudaro mūsų gyvenimą, ateitį, pasirinkimą ir daro poveikį, keičia gyvenimą.“ D. Taylor

***

Lapkričio 19 diena, sekmadienis

Sekmadienis. Kaip jį įvertinsime, didžia dalimi nuo to priklausys jo nauda. Paskutinė savaitgalio diena, liūdna, rytoj vėl veikla. Dar sekmadienis - šaunu, toliau ilsimės, darome su meile kas patinka, rytojų pildome gerumu

***

Lapkričio 18 diena, šeštadienis

Sėkmės veiksniai. Kas tai? Žinios, vertybės, asmeninės savybės, įgūdžiai, padedantys atlikti darbą, pasiekti norimą rezultatą ir gerą saviraišką. Be technologinių gebėjimų labai svarbus veiksnys yra mūsų bendravimo pavyzdys. Kompetencija ir elgesys- tai raktas atidaryti sėkmės duris.

Lapkričio 17 diena, penktadienis

Tarptautinė studentų diena
Studentija, tai ne tik puikus pasirinkimas būti išsimokslinusiu profesionalu. Tai viso gyvenimo kodas nuolat augti ir džiaugtis savo tobulėjimo procesu. Būkime.

***

Lapkričio 16 diena, ketvirtadienis

Tarptautinė tolerancijos diena

Daug žodžių su ta pačia pabaiga: arogancija, elegancija, tolerancija. Visi jie turi savo sritis ir poveikius tam, kas susiję su mumis. Todėl būkime išmanūs, kad jau žodžio pradžia vestų į norimą pabaigą. Toleruokime.

***

Lapkričio 15 diena, trečiadienis

Kėlimosi ryte procedūra, pakeitus laiką, vis dar yra aktualija. Vieniems žiemos laikas yra atgaiva, nes viskas vėl stojo į savo vietas. Kiti kas rytą nelaimingi, nes jiems vasaros laikas buvo sėkmingas. Būkime laike laimingi.

***

Lapkričio 14 d., antradienis

Savaitės išmintis. "Švietimas veikia kaip vienijanti visuomenę jėga perduodant vertybes, jungiančias skirtingas visuomenės dalis." J. Grigas

***

Lapkričio 13 d., pirmadienis

Pasaulinė Gerumo diena

Metai sezonų ciklą apsuko ir vėl atėjo ši diena. Ji mūsų paklausia, kiek gerumo puoselėjame savyje ir kaip tuo turtu dalinamės išorėje? Gerumas ir mes. Pasižiūrėkime, kaip mūsų asmeninėje erdvėje pasiskirsto gerumo linksniai: Kas? Gerumas; Ko?Gerumo; Kam? Gerumui; Ką? Gerumą; Kuo? Gerumu; Kur? Gerume; Ir šauksmininkas mums sako: Gerume, būkime visada drauge ir bėdoje, ir džiaugsme. Tu esi mūsų gyvenimo prasmės ir laimės raiška. Sveikinimai visiems Gerumo komunikacijos nariams. Einame toliau gerumo keliais ir dalinamės Gerumo vaisiais. Švęskime.

***

Lapkričio 11 d., šeštadienis

Mūsų nuotaika. Nuo ji priklauso? Kodėl vieną rytą ji puiki, o kitą- subjurusi? Gera-bloga, pakili-prislėgta. Ir aplinka lemia mūsų šitą emocinę būseną. Tegul šiandiena būna paženklinta nuotaika puikia ir norima laikysena

***

Lapkičio 8 d., trečiadienis

Europos sveikos mitybos diena

Valgome, nes norime būti sotūs. Gaminame, nes turime progą pasidžiaugti skaniu maistu. Viskas būtų puiku, jeigu visa šita maisto veikla būtų ne tik pavadinta sveika mityba, bet ir užtikrintų mūsų geros savijautos ir dvasinio meniu darybą. Skanaus.

***

Lapkričio 7 d., antradienis

Eilinė metų diena. Jokių oficialių progų minėti nėra. Todėl padarykime ją švente, kad vaivorykštė spindėtų mūsų viduje, nes kas gera ir gražu pirmiausia jaučiame širdyje. Įsimintina diena, kuriai pavydės vakardiena. Va taip.

***

Lapkričio 6 d., pirmadienis

Savaitės išmintis

"Lapkritis verčia jaustis, kad gyvenimas bėga greičiau. Valandas stengiuosi užpildyti prasmingiau, kad jas pristabdyčiau." H. Rolins

***

Lapkričio 4 d., šeštadienis

Puikiai žinome, kas mums nepatinka/patinka. Kas gražu/negražu. Ar turime atsakymą į klausimą ne tik šio žodžio prasme, bet ir savo būsena, kas mums yra GERA kūne ir dvasioje? Kaip visa tai daliname savo viduje ir išorėje? Kad savo likimą sietume su sėkmės taku ir laimės žvaigždės siekiu. Gera, gerai, gerumas.

 

Lapkričio 3 d., penktadienis

Šventės praėjo. Paminėjome, prisiminėme, susitikome. Ką jos paliko, kas vertinga ir stabilu? Kam dar reikia aktyvaus bendravimo ir daugiau realių veiksmų? Švenčių dvasia - tai kasdienybės energijos šviesa.

***

Lapkričio 2 d., ketvirtadienis

Emocinė stiprybė - tai ne piktintis sunkiais jausmais ir jais atsikratyti. Tai geba įveikti juos sveika reakcija ir sau aiškiai pasakyti: nebėgu nuo sunkių jausmų, juos žinau, dėmesį valdau ir savo atsparumą šitaip ugdau.

***

Lapkričio 1 d., trečiadienis

Lapkritis atėjo su Visų Šventųjų diena. Vėlinių dvasios šviesa. Proga ne tik pagerbti, prisiminti išėjusius, bet ir aktyviau su jais mintyse pabendrauti. Tai mūsų vidinio pasaulio vertybių sistema- įvertinti save ir pasakyti nesantiems šalia, kad gyvenimas teka norima vaga. Esame kartu ir atskirai - mes čia, o jūs tenai. Būkime.

***

Spalio 30 d. antradienis

Paskutinė spalio mėnesio diena. Sutinkame ją su nuotaika gera. Ji patvirtina mūsų išmoktas pamokas, suteikia norimą jauseną. Laukia mūsų rudens tęsinys. Žiemai pasirengti taip, kad kojos ant ledo tvirtai laikys ir neslys.

***

Spalio 30-oji, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Gamta - vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas." J. V. Gėtė

***

Spalio 29-oji, sekmadienis

Ir vėl pasikeitė laikas. Tai kaip naujas veiklos saikas. Nors turi patirties ir žinai, reikia mokyti save gyventi naujai. Dieną neišsimiegojus baigti žvaliai. Tai detalės, jų nesunku išvengti ir gyvenimo sėkmės keliu žengti.

***

Spalio 28-oji, šeštadienis

Mūsų nusiteikimą ir keli žodžiai gali parodyti. 300 dienų praėjo, metai į pabaigą pajudėjo. 300 dienų į laiko bedugnę nugarmėjo. 300 dienų į patirties ir sėkmės bokštą ant sparnų nuskrido ir suteikė mums galimybę tobulėti.

***

Spalio 26-oji, ketvirtadienis

Mūsų asmens skirtumai-tai daigai ir želdiniai, kurios turime pirmiausia atpažinti ir žinoti. Skirtumas kaip galimybė išreikšti save, parodyti savo kūrybines puses. Išnaudoti savo originalumą ir nekonkuruoti, o mielai bendrauti

***

Spalio 25-oji, trečiadienis

Kai protas ir kūnas įsitempę, išeitis slypi mūsų viduje. Pabūti gamtoje, pasirūpinti minčių, jausmų ir kūno derme. Tikėjimas savimi, noras duoti kitiems, yra vidinės energijos harmonija, potencialas džiaugtis kasdiena.

***

Spalio 23-oji, pirmadienis

Savaitės išmintis

"Norint būti lydimam sėkmės, privalu kliautis tik savimi. Viskas, ko reikia siekiant tikslo, slypi jumyse, tereikia naudotis." D. Taylor

Spalio 22-oji, sekmadienis

Apsikabinimo galia, susijusi ne tik su gera nuotaika. Jis padrąsina ir padeda įveikti baimę. Gesina streso ir pykčio laužą, padeda pajusti meilę. Apsikabinimas viena iš ryšio priemonių, suprantama geriau nei daug gražių žodžių. Net ir pačiam save reikia apsikabinti, nes per dieną, mokslininkų teigimu, tai reikia 4 kartus patirti. Apkabinimas virtualus - tai irgi pojūtis puikus. Apsikabinkim

 

KLAUSIMĖLIS


Warning: include(/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Warning: include(): Failed opening '/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)