„Žurnalistikoje turi vyrauti ponas Faktas. To neretai pasigendu…“

Dar viena mūsų svetainės naujoji ir, tikėkimės, tradicine tapsianti rubrika – ŽURNALISTIKA ŠIANDIEN.

Mintimis apie šiandienę žurnalistiką dalinasi poetė, žurnalistė, politikė, visuomenės veikėja, LŽS Kauno apskrities skyriaus valdybos narė kaunietė Dalia TEIŠERSKYTĖ.

 

 

Ak, kokie palaimingi buvo studijų laikai Vilniaus universitete…

Žurnalistikos katedroje dirbo nerealūs dėstytojai, kiekvienas jų buvo skambi asmenybė, drąsūs, energingi, šviesūs…

Mes mokėmės begalės disciplinų, tada mums atrodė, kad viso to mums niekada nereikės… Retorika, logika, užsienio literatūra, žurnalistikos istorija, antika, žemės ūkis, meno istorija, net šiek tiek medicinos…Užsienio kalbos… Seminarai, konferencijos, straipsnių, laidų analizė…

Todėl mano kartos dinozaurai dar ir dabar geba rašyti dalykiškai, su pagarba savo herojui, stengiasi išvengti klaidų, melo, savęs demonstravimo…

Dabartiniai žurnalistai yra kitokie. Jie ieško sensacijų, dažnas daugiau bando parodyti savo išmanymą, o aprašomasis nueina į antrą planą.

Su šiuolaikiniu žurnalistikos vėzdu esu susipažinusi, kai dirbau Seime. Gal ir gerai tas vadžios žmogaus laikymas po padidinamu stiklu, bet nereikėtų niekinti, tyčiotis ir gėrėtis savimi…

Šiaip jau, manau, žurnalistika turėtų būti naujienų sklaida ir tiesos paieškos bei jos gynimas. Turi vyrauti ponas Faktas. Interpretacijas palikime rašytojams arba FB visažiniams. Aš noriu iš žurnalisto tikros žinios. Perskaičiau, pamačiau, patikėjau.

Labai menksta kalba, ji darosi tokia vienoda, gūdi…

Bet… Jaunimas drąsiai eina į mūšį su kokiu nors niekdariu, netingi rinkti medžiagą apie menamą herojų, pliekia iš peties…

Labai trūksta rimtos tiriamosios žurnalistikos straipsnių ir laidų apie žmones, kurie gali būti pavyzdžiu ir vedliais. Jų turime tiek daug…

Menininkai, sportininkai, mokslininkai, ūkininkai, mokytojai, netgi politikai…

Jų irgi turime. Tik reikia nugalėti savo mąstymo barščius – visi jie vagys… Noriu šviesos, nes tamsos aplink apstu…

Dar norėčiau, kad LRT vykdytų savo misiją, už kurią gauna milijonus. Kiekvieną rytą per LRT matyti tris detektyvus gal yra perdaug pigu ir gana toli nuo misijos.

Būtų gerai, kad žmonės gautų daugiau dvasinio peno, kultūros, nes jau seniai įrodyta, kad tik kultūringas žmogus gali kurti gerovės valstybę…

 

Nuotraukos – iš asmeninio D. Teišerskytės albumo

 

 

 

Panašūs straipsniai