2020 m. rugpjūčio 8 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Žurnalistinės premijos ,,Kelyje į Vilties Prezidento Lietuvą“ – patriotinė dvasia!

www.kaunozurnalistai.lt inf.

Premija_._Visi_su_stark..jpg
Lietuvos žurnalistų draugija dvidešimt pirmą kartą paskelbė Stasio Lozoraičio vardo premijos ,,Kelyje į Vilties Prezidento Lietuvą 2018” laureatus.

Buvęs ,,Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos” redaktorius, Kauno arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius ir laikraščio ,,Lietuvių godos”, skirto Gudijos kraštui, vyr. redaktorė Marijona Šaknienė buvo pagerbti Istorinės Lietuvos prezidentūros Kaune iškilmių salėje. 


Premija._Kung_Bauz_it_kt._II.jpgPrieš dešimt metų, 2009-ųjų pavasarį, pirmą ir paskutinį kartą istorinėje Prezidentūroje Kaune buvo susirinkę ir Lietuvos žurnalistų sąjungos nariai. 

Tada jie čia ne tik paminėjo savo profesinės kūrybinės sąjungos 80-metį, bet ir įteikė garbingą dr. Vinco Kudirkos vardo premiją vilnietei žurnalistei Gražinai Sviderskytei. Pastaraisiais metais ši premija jau įteikiama Lietuvos tautinės giesmės autoriaus Vinco Kudirkos gimtinėje. 

(Nuotraukoje; LŽD nariai Kastantas Lukėnas (kairėje), Robertas Grigas, Nijolė Baužytė ir Rasa Starkevičienė, kuri su vyru kasmet finansiškai prisideda prie St.Lozoraičio premijos laureatų pagerbimo)


Premija._Kutinsk..jpgTie žurnalistai, kuriems teko garbė dalyvauti LŽS ir LŽD premijų įteikimo iškilmėse, pastebėjo vieną išskirtinį tokių švenčių bruožą. Vinco Kudirkos ar Vytauto Gedgaudų premijų įteikimas užtrunka vos kelias minutes: paskelbiamas ir apdovanojamas laureatas su jų padėkos žodžiais ir mintimis apie save ir žurnalistiką. 

(Nuotraukoje: LŽS narė, ,,Kauno dienos" žurnalistė Šarūnė Kutinskaitė-Būdavienė)

Kur kas iškilmingesnės ir ilgesnės būna Lietuvos žurnalistų draugijos St.Lozoraičio premijos įteikimo iškilmės.

Šį kartą Kaune laureatų pagerbimo šventę vedė Žurnalistų draugijos pirmininkė Gražina Viktorija Petrošienė ir jos pavaduotojas Aurelijus Noruševičius. 

LŽD buvo įkurta tik 1991-ųjų gruodžio mėnesį, bet ši draugija kur kas labiau yra patriotiškesnė už 1929-aisiais įkurtą žurnalistų sąjungą, kuri tęsia prieškario Lietuvos tradicijas. 

Gal dėl to, LŽD patriotinė dvasia kur kas stipresnė, nes buvo priekaištaujama, kad LŽS sovietiniais laikais jį priklausė TSRS žurnalistų sąjungai. Tačiau tik tiems, kurie nenori girdėti ir matyti, primename, kad dar prieš atkuriant Lietuvos nepriklausomybę, 1989-ųjų sausio 27-28 dienomis įvykęs VIII suvažiavimas paskelbė, kad atkurta iki 1940-ųjų veikusi Lietuvos žurnalistų sąjungą. Džiugu tai, kad šios dvi kūrybinės sąjungos nuoširdžiai bendradarbiauja ir viena kitą papildo.
Premija_._Tamk._ir_Petr._II.jpgTai dar kartą patvirtino ir Lietuvos žurnalistų draugijos šventė. Pirmiausia naujuosius žurnalistinės premijos laureatus pasveikino pernai premija ,,Kelyje į Vilties Prezidento Lietuvą” įvertintas, buvęs laikraščio ,,Kauno laikas” vyr. redaktoriaus pavaduotojas, VDU profesorius Liudas Mažylis.

(Nuotraukoje: Laureatą Sigitą Tamkevičių sveikina LŽD pirmininkė Viktorija Gražina Petrošienė)

Lietuvos žurnalistų draugijos Vilniaus skyriaus pirmininkė Sofija Daubaraitė perskaitė pranešimą apie iškilius šių metų Stasio Lozoraičio premijos laureatus, kuriems buvo įteikti specialūs apdovanojimo diplomai ir vardinės tautinės juostos.
Premija._Starkev.II.jpg(Nuotraukoje: Premijos mecenatas, Lietuvos seimo narys Kazys Starkevičiua

Kaip visada jautriai apie laureatus savo ir žmonos Rasos vardu kalbėjo ilgametis St.Lozoraičio premijos mecenatas, ūkininkas, Lietuvos seimo narys Kazys Starkevičius, kuriam dėkinga yra Lietuvos žurnalistų draugija. Ir ne tik ji. 

K.Starkevičius viską padarė, kad ,,Kauno tiesa” taptų nepriklausoma ,,Kauno diena” ir išlaikytų jai priklausomą pastatą, o būdamas Kauno apskrities viršininku rūpinosi, kad 1850 metais statytas ir  sunykęs, buvęs Kauno gubernijos žandarmerijos namelis,  pradėtų naują gyvenimą kartu su Lietuvos žurnalistų sąjungos apskrities skyriumi.

Pirmą kartą LŽD premijų įteikimo iškilmėse dalyvavo ir Lietuvos seimo nariai. Tai  Audronius Ažubalis, Rimantas Dagys ir Kauno savivaldybės tarybos narė Edita Gudišauskienė.
Premija__Sakniene_ir_Nor._II.jpgPilietiškos buvo pirmosios St.Lozoraičio premijos, taip pat ir 2017-ųjų Petro Babicko premijų laureatės Nijolės Baužytės, tarptautinio ,,Gervėčių” klubo pirmininko Alfonso Augulio bei kitų išreikštos mintys.

 Apskritai, daug buvo sveikinimų ir prasmingų 
linkėjimų.

(Nuotraukoje: Laureatę Marijoną Šaknienę apdovanoja LŽD pirmininkės pavaduotojas Aurelijus Noruševičius)


Pas kolegas apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo net septyni LŽS Kauno apskrities skyriaus nariai, iš kurių Šarūnė Kutinskaitė – Būdavienė kartu su fotografu Vilmantu Raupeliu rengė publikaciją ,,Kauno dienai”, o Indrė Sesartė su operatoriumi – reportažą INIT televizijos Žinių laidai. 

Šį kartą ne vienas, o kartu su kolega žurnalistu Juozu Kundrotu, naujuosius laureatus pasveikino LŽS Kauno apskrities skyriaus valdybos pirmininkas Vidas Mačiulis.Premija._Kundr._ir_Tamk._II.jpgLŽS Vinco Kudirkos, Vytauto Gedgaudo ir Vaižganto premijų laureatas Juozas Kundrotas įteikė savo  naujausias knygas su autografu vyskupui Sigitui Tamkevičiui (romanas ,,Kryžius nuo knygnešio kapo”) ir redaktorei Marijonai Šaknienei (romanas ,,Įskelti titnagą”), taip pat po dokumentinę knygą ,,Būti ar atrodyti” apie buvusių Kauno radijo ir televizijos redakcijos žmonių likimus.

St.Lozoraičio premijos laureatus  savo nuoširdžiais žodžiais ir dovanomis pagerbė kaunietės Lietuvos žurnalistų sąjungos narės, žurnalo ,,Farmacija ir laikas” vyr. redaktorė doc. Loreta Kubilienė ir redaktorė Virginija Grigaliūnienė (nuotrauka apačioje). 
Premija.Pirmin._fotogr._II.jpgTegul būna sveiki ir kūrybingi naujieji Lietuvos žurnalistų draugijos Apdovanotieji. Priėmęs premiją laureatas Sigitas Tamkevičius paprastai ir nuoširdžiai ištarė:

,,Ačiū Jums visiems už įvertinimą. Be abejo, didžiausias įvertinimas kažkur priešaky. Viešpats gal kokią premiją duos. Aš jos laukiu”(Nuotraukoje: Šventę įamžina LŽD Kauno skyriaus pirmininkė Skirmantė Javaitytė)
www.kaunozurnalistai.lt nuotr.

Nuotraukose:

(viršutinėje) Istorinėje Lietuvos prezidentūroje 2018 metų Stasio Lozoraičio vardo premijos organizatoriai ir laureatai;

(apatinėje) Žurnalo ,,Farmacija ir laikas" redakcijos vardu laureatus sveikina Lietuvos žurnalistų sąjungos narės Virginija Grigaliūnienė ir Loreta Kubilienė (dešinėje)Premija.Sveikata._Didele.jpg


Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)