2020 m. vasario 24 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Sveikinimai geriausiems 2018-ųjų sporto žurnalistams!

Dalius MATVEJEVAS, LSŽF viceprezidentas

Zurn. pag 1 didele_1.jpg
Zurn. pag.  1a_1.jpg2018-ųjų gruodžio 18-ąją „Crown Plaza“ viešbutyje Vilniuje buvo surengta tradicinė Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) ,,Metų apdovanojimų" ceremonija, kurios metu pagerbti žurnalistikos laureatai, sportininkai ir organizacijos.

„Sportas – tai ne vien sekundės, taškai, metrai ir kilometrai. Ir tai ne tik vaizdai, sustabdyti kadrai ir nesuskaičiuojami pokalbiai. Tai kartu su Lietuvos sportininkais išgyventos akimirkos, pergalių džiaugsmas, kurį dovanojame mūsų žiūrovams, skaitytojams ar klausytojams.

Džiaugiamės, kad Lietuvos sporto žiniasklaidoje yra vis daugiau norinčių tapti šio amato gildijos nariais, daugėja profesionalių analitinių straipsnių, televizijos reportažų, kurie pasakoja apie garsiausius sporto įvykius iš pasaulio arenų“, – sakė Lietuvos sporto žurnalistų federacijos prezidentas Tautvydas Vencevičius.Zurn. pag. 9 a Maj. n. II_1.jpg14-ąjį kartą įteiktos šviesios atminties kolegų žurnalistų Romos Grinbergienės ir Aleksandro Krukausko vardo premijos, kurias įsteigė UAB „Euloto“.

LSŽF prezidiumo sprendimu, A. Krukausko premija už gyvenimą, pašvęstą sporto žurnalistikai, skirta ilgamečiam „Vakarų ekspreso“ sporto žurnalistui Algirdui Auruškevičiui, o R. Grinbergienės premija už ryškiausius metų darbus atiteko portalo basketnews.lt redaktoriui Jonui Miklovui. Gaila, bet jų nebuvo šventėje, nes Algirdas susirgo, o Jonas su ,,Žalgiriu" buvo Turkijoje.Dailininko, žurnalisto, kolekcininko a.a. Vytauto Gudelio vardo premija už sporto idėjų propagavimą šiais metais skirta Lietuvos sporto muziejaus direktoriui kauniečiui Pranui Majauskui (nuotraukoje).


Zurn._pag._7a_Kazl._II.jpg

Žurnalistų Vytauto ir Vytauto V. Saulių premija geriausiam jaunajam sporto žurnalistui atiteko Lietuvos krepšinio lygos rungtynių komentatoriui, TV6 televizijos laidos ,,Sekmadienis su ,,Žalgiriu" redaktoriui  Ryčiui Kazlauskui.

Rokiškyje gimusiam,  Viniuje  gyvenančiam, o Kauno ,,Žalgirį" ir visas LKL komandas garsinančiam sporto žurnalistui R.Kazlauskui kuriam apdovanojimą įteikė LTOK prezidentė Daida Gudzevičiūtė (nuotraukoje).
Pirmą kartą įsteigtą buvusio ilgamečio LSŽF prezidento a.a. Mindaugo Baryso premiją už geriausią metų straipsnį ar reportažą pelnė Donatas Urbonas (www.15min.lt)  „15 laukimo metų: knygos verta Pauliaus Jankūno istorija“). Premijas įsteigė įvairius spaudos darbus atliekanti bendrovė „Vaibra“.


Zurn._pag_Irmantas_II.jpgSporto fotografo Alfredo Pliadžio iniciatyva Lietuvos sporto žurnalistų federacija šiais metais pradėjo rengti naują konkursą, kai kiekvieną mėnesį renkama geriausia sporto nuotrauka. 

Geriausios 2018 metų nuotraukos autoriumi tapo žinomas ,,Respublikos" fotografas Irmantas Sidarevičius (nuotraukoje), įamžinęs Lietuvos futbolo rinktinės vartininko Ernesto Šetkaus skrydį. Tas Irmanto įamžintas kadras  ir buvo išrinktas geriausiu rugsėjo mėnesį.

Tradiciškai, prizus atsiėmė ir sporto žurnalistų geriausiais pripažinti sporto pasaulio atstovai.


„Metų pašnekovo“ prizą už bendravimą su žiniasklaida pelnė 2017 metų pasaulio ir 2018 metų Europos disko metimo čempionas Andrius Gudžius. Lengvaatletis šioje kategorijoje pranoko krepšinio trenerius Šarūną Jasikevičių, Rimą Kurtinaitį, Virginijų Šeškų ir slidininką Mantą Strolią.
Zurn. pag. 2 a II_1.jpg
,,Metų citatos" rinkimuose užtikrintai savo konkurentus nugalėjo „Šiaulių“ krepšinio klubo vyriausiasis treneris Antanas Sireika. Sporto žurnalistų simpatijų sulaukė tokia 2003 metų Europos čempiono 2018-taisiais ištarti žodžiai:

 „Nuo sunkumų kieti vyrai kietėja, skysti – skystėja. Kaip sakoma, visi vyrai yra cezariai. Tik vieni yra karvedžiai, kiti – salotos.“

(Nuotraukoje: Antaną Sireiką sveikina Lietuvos sporto žurnalistų federacijos generalinis sekretorius  Tomas Gaubys (viduryje) ir viceprezidentas Stasys Petkus).Į ,,Metų citatos" apdovanojimą taip pat pretendavo ir Algimantas Briaunis (futbolas);

 „Iš tikrųjų, nėra jokių minčių. Tam, kuris sumąstė interviu po rungtynių, reikėtų nutraukti galvą. Tuščia galva, vien emocijos. Ačiū Dievui, „Trakai“ nedaužė rūbinės sienų. Man labai nepatinka, kai už sienos linksminasi. Ypač tavo namuose.“;
Zurn._pagerb._6_Sunus._II.jpgRimas Kurtinaitis (krepšinis):

 „O kaip komanda, jauni žaidėjai gali žiūrėti į mano tas aštrias pastabas, jei žino, kad kitais metais aš nebūsiu? Kaip aš priversiu Giedraitį pašokti? Sakys, ką man čia rėki, vis tiek tavęs nebus. Čia praktiškai kaip ir su Grybauskaite niekas „nesiskaito“.);

(Nuotraukoje: Pirmojo LSŽF prezidento a.a. Mindaugo Baryso sūnus įdėmiai stebėjo sporto žurnalistų šventę, bet negalėjo pasveikinti susirgusį www.15min.lt žurnalistą Donatą Urboną, kurio straipsnis apie krepšininką Paulių Jankūną buvo pripažintas šiais metais geriausiu). 

Giedrius Martinionis (plaukimas):

 „Esu laimingas, kad turiu puikią šeimą, puikią komandą, puikių sportininkų, bet kitą kartą pagalvoju, o kam man to reikia: atsiduoti darbui, stengtis, kovoti su neteisybėmis. Nervų ląstelės juk neatsinaujina. Gal geriau dirbti su vaikais baseine, nekeliant meistriškumo, auginti savo vaikus. Juk kai tu priekyje, tai ir blogas, pirmai nesėkmei pasitaikius malamas į miltus. Būčiau kaip tas ledų pardavėjas – be ambicijų, bet visų mylimas.“;

 Žydrūnas Urbonas (krepšinis):

 „Taip, jis matė Stepheną Curry, padavė jam rankšluostį gal vieną sykį. Darbo su jo galva laukia beprotiškai daug.“) mintys.


Laureatams įteikti LSŽF medaliai, diplomai, „Hummel“ ir leidyklos „Versmė“ dovanos.

LSŽF nario, žinomo fotografo Alfredo Pliadžio nuotraukos


Zurn._pag._apdova._visi_didel..jpg
Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)