2019 m. sausio 24 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Kai kokiam nors senstelėjusiam žmogui švenčiant gimtadienį susirinkę draugai ima sakyti tostus, nuo to darosi tik graudžiau

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Pamazgų pylėjas, prisistatantis ,,žurnalistu“, atsipirko menka bauda

Gintaras ŠIUPARYS, dienraščio ,,Lietuvos rytas" žurnalistas

Zagurskas_nuteistas_1_a._Didele.jpg


Už Lietuvos laisvę gyvybę paaukojusius didvyrius, Lietuvos valstybę, žinomą žurnalistą Vidą Mačiulį apjuodinusiam 36 metų Simonui Zagurskui nereikės dienų leisti už grotų. Bylą išnagrinėjęs teisėjas šiandien, 2018-ųjų rugsėjo 28-ąją, nusprendė, kad nepraustaburnį pakanka nubausti bauda.

Didžiojoje Britanijoje transporto vadybininku dirbusiam S.Zagurskui skirta 100 MGL (3766 eurų) bauda. Tiesa, ji sumažinta 14 MGL (527,2 euro), mat oro uoste sulaikytas įtariamasis savaitę praleido areštinėje. Be to, teisėjas Nerijus Masiulis nusprendė, kad nuteistasis privalo žurnalistui V.Mačiuliui sumokėti 500 eurų už patirtą neturtinę žalą ir 100 eurų už teisininko paslaugas. Kaltės nepripažįstantis S.Zagurskas įpareigotas sumokėti ir visas teismo išlaidas – dar 146 eurus. Tiesa, tai – ne pabaiga. Prieš kelias dienas, rugsėjo 25-ąją, Kauno vyriausiajame policijos komisariate pradėtas dar vienas tyrimas dėl žurnalisto V.Mačiulio juodinimo. Įtariama, kad tai – to paties S.Zagursko darbas. 


Paniekino laisvės gynėjus ir aukas

Lietuvoje mokyklą baigęs S.Zagurskas beveik du dešimtmečius gyveno Didžiojoje Britanijoje. Lietuvis prisistatydavo ir dabar prisistato laisvalaikiu rašančiu žurnalistu, o dažniausiai reiškiasi po Simono Kroydono slapyvardžiu.

 Atvirai Rusiją ir jos politiką garbinantis vyras įklimpo, kai socialiniame tinkle „Facebook“ pažėrė skandalingų „faktų“ apie 1991-ųjų sausio 13-osios įvykius, per kuriuos gyvybę už laisvę paaukojo 14 beginklių žmonių. Rusijos agresija pripažinta visame pasaulyje, bet tai neįtikino S.Zagursko. Jo rašinyje pateikta „sensacija“: į beginklę minią išcentrinėmis kulkomis šaudė savi snaiperiai lietuviai, o kaltė suversta sovietų kariams. 


Zagurskas_nuteistas_4__II.jpgTaikiniu tapo ir žurnalistas 

Dėl tokio akibrokšto buvo kreiptasi į prokuratūrą ir pradėtas ikiteisminis tyrimą dėl viešo pritarimo tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo. 

Į tą patį ikiteisminį tyrimą prijungtas ir tyrimas dėl žinomo televizijos žurnalisto V.Mačiulio apšmeižimo. S.Zagurskas garbaus amžiaus žurnalistą apkaltino bendradarbiavus su KGB, seksualiai priekabiavus prie Lietuvos krepšinio legendinių krepšininkų, su jais girtuokliavus, kitais nebūtais dalykais. Pirmajame teismo posėdyje buvo suabejota, ar nereiktų bylą nagrinėti uždaruose posėdžiuose, bet įvairiais iškrypimais viešai apkaltintas V.Mačiulis paprašė viešumo: “Visa tai yra nesąmonės, tegul sužino visi tiesą“. 

Teisiamasis ieškojo gailesčio 

V.Mačiulis iki šiol įsitikinęs, kad tokius kliedesius apie Lietuvą, ją ištikusią tragediją, jį patį gali skleisti tik ligonis. Tačiau teismas apsiribojo užklausomis į psichiatrijos ligonines ir ekspertizės neskyrė. 

Kaltę neigęs vyriškis į teisėsaugos rankas pateko, kai grįžo į gimtinę pasikeisti paso. Tuo tarpu oro uoste sulaikytas S.Zagurskas labiau sielojosi negalįs grįžti į Didžiąją Britaniją, todėl prarado darbą, iškilo grėsmė dėl nuomojamo buto, oro uosto aikštelėje įkalintas jo automobilis. Per teismo procesą teisiamasis prašė leisti išvykti ir žadėjo uoliai lankyti posėdžius. Šis prašymas nebuvo patenkintas. 
Zagurskas_nuteistas_3_II.jpgLegendų sutikti nepanoro
Žurnalistą V.Mačiulį šmeižiančiame straipsnyje kliuvo ir Lietuvos krepšinio legendoms – buvo minimas Arvydas Sabonis, Modestas Paulauskas, Artūras Karnišovas, Šarūnas Marčiulionis, Šarūnas Jasikevičius. Nagrinėjant bylą buvo apklausti du liudytojai, o legendinių krepšininkų nuspręsta nekviesti. Teisėjas N.Masiulis nutarė, kad tai tebūtų laiko gaišinimas. Akistatos su garsenybėmis nepanoro ir pats S.Zagurskas. Žurnalistu save laikantis veikėjas paprašė šių liudytojų į teismą neiškviesti.

Prisiminė Šeduvos stebuklą Lietuvos patriotu prisistatantis S.Zagurskas kaltės nepripažino, nors per ikiteisminį tyrimą buvo atviresnis – pasakojo, kad jam patinka ir Rusija, ir jos vykdoma politika. Atvirumo akimirką jis tyrėjams pasakojo paskelbęs apie Sausio 13-ąją naujų faktų ir nuomonę.

Tuo tarpu žurnalistams skandalistas aiškino, kad įrašus socialiniame tinkle padarė į jo asmeninę paskyrą įsibrovę konservatorių samdiniai, o žurnalistą V.Mačiulį teismo salėje vadino komunistu. S.Zagurskas aiškino, kad įsilaužėlių mintys visiškai sutampa su jo įsitikinimais. „Taip, tai prilygsta stebuklui, Šeduvos stebuklui“, – prieš nuosprendį kalbėjo vyriškis, kurį palaikyti atėjo keletas bendraminčių.

Pradėjo naują tyrimą 

Teisėjas N.Masiulis nusprendė, kad taikyti kardomųjų priemonių nebeverta. Tuo tarpu nukentėjusysis žurnalistas V.Mačiulis įsitikinęs, kad toks sprendimas – klaida. Mat prieš kelias dienas Kauno vyriausiajame komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas. „Kol vyko teismo procesas, apie mane buvo paskelbti dar 8 straipsniai. Šis nesveikas žmogus toliau smaginasi, o dabar jam leidžiama pasprukti iš Lietuvos“, – kalbėjo pirmoje byloje pergalę pasiekęs žurnalistas. S.Zagurskas smaginosi toliau: pareiškė nuosprendį skųsiąs, o V.Mačiuliui palinkėjo nuskęsti „žurnalistinių srutų duobėje“.

Fotografo Gintaro Šiupario (,,Lietuvos rytas") nuotraukos

Viršutinėje:nuteistasis Simonas Zagurskas (Kroydonas)

Apatinėje: ieškovas Vidas Mačiulis ir Šiaulių apylinkės prokurorė Gitana MačiulienėZagurskas_nuteistas._2__Didele.jpgAUTORIUS MIRĖ, JO KŪRYBA - GYVA!

2019-ųjų sausio 21-ąją Kauno žurnalistų namus pasiekė kolegos Petro Žemkausko stayros ir humoro knyga ,,VISKAS ATBULAI". Liūdna, bet faktas. Autorius nesulaukė keturiasdešimtosios knygos, skirtos gyvenimo 90-mečiui.

 LŽS narys Petras Žemkauskas staiga mirė 2018-ųjų lapkričio 14-ąją, kai po 90-ojo jubiliejaus-  nepraėjo nė  keturiasdešimt dienų...

Viskas_atbulai_I_II.jpg


Šios knygos dailininkas LŽS narys Vladimiras Beresniovas, kurio piešiniai iliustruoja tekstą, pasirūpino, kad ,,Viskas atbulai" pasiektų skaitytojus.

Kelios žurnalisto parašytos epigramos:

Kaip praturtéti

Daugiau norétum pinigų?
Tai veik, nesnausk ir neliūdék:
Padvigubès jų, bus smagu,
Tik juos pries veidrodį padék.

Stebukladaré

Zmonelé mano - juk stebukladaré.
Linksmai plaukiu gyvenimo laivu:
Šypsodamasi ji mane padaré
Jau net savų vaikų tévu.

Nihilistas

Siekiam laisvés. Apsigavome?
Lenda išvada savaime:
Tai jstatymams vergavimas,
Ne pasirinkimo laimé.

Nesantaikos priežastis

Pirkom tachtą.Negera.
As nirštu, pikta pati:
Susipykstam - per siaura,
Susitaikom - per plati.KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)