2019 m. gruodžio 9 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Vietoje honoraro - prokurorė pasiūlė ,,žurnalistui“ Simonui Zagurskui ... 17000 eurų baudą!

www.kaunozurnalistai.lt inf.

Zagursko_teismas__pastatas_._Did..jpg


2018-ųjų rugsėjo 28-ąją (penktadienį) 14.00 val. Šiaulių apylinkės teismo teisėjas Nerijus Masiulis skelbs nuosprendį 35-erių Lietuvos piliečiui Simonui Zagurskui,  jau 17 metų gyvenančiam Didžiojoje Britanijoje.

S.Zagurskui, savo feisbuke ir portaluose rašančiam straipsnius išgalvota Kroydono pavarde, buvo iškelta baudžiamoji byla pagal BK 170-2 str. 1d. (Viešas pritarimas tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimas ar šiurkštus menkinimas) ir BK 154 str. 2 d. (Tas, kas šmeižė asmenį, neva šis padarė sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, arba per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų).


Šią savaitę Šiaulių apylinkės prokuratūros prokurorė Gitana Mačiulienė teismo posėdyje paskelbė, kad ikiteisminio tyrimo metu, kuris baigtas liepos 4-ąją, kaltinamsis prisipažino, kad jis rašė apie 1991-ųjų sausio 13-tosios įvykius ir apie žurnalistą Vidą Mačiulį. 

Nors teismo posėdyje S.Zagurskas jau neigė savo autorystę, neatsakinėjo į pateiktus klausimus, teisinosi, kad visa tai jis rašė gyvendamas Anglijoje, o feisbukas yra JAV žinioje, todėl Lietuvoje jis negali būti teisiamas, prokurorė teigė, kad šio piliečio kaltė yra pilnai įrodyta. 

Kadangi kaltinamasis yra teisiamas pirmą kartą, Simonas Zagurskas gali išvengti realaus laisvės atėmimo. Prokurorė Gitana Mačiulienė teismo paprašė kaltinamajam skirti 350 MGL baudą (apie 17 tūkstančių eurų).

Ieškovas šioje baudžiamojoje byloje Vidas Mačiulis, beje, kaltinamajam turėję aiškinti, kodėl dokumentuose jo vardas yra Vidmantas, pažymėjo, kad jis buvo apšmeižtas ne tik portalo www.ldiena.lr straipsnyje ,,Vidas Mačiulis yra buvęs KGB etatinis agentas toks pat kaip ir nusenęs Čekuolis“. (Plačiau apie pirmadienį vykusį teismo posėdį skaitykite ,,Šiaulių naujienų“ žurnalistės Justinos Kybartaitės ataskaitą, kuri pateikta mūsų svetainės ,,Komentaruose“.) 
Jau vykstant Šiauliuose baudžiamajam procesui, Simonas Zagurskas dar parašė net septynis straipsnius, kuriuose naujai išgalvotais ,,faktais“ vėl bando įrodyti savo ,,tiesas“ apie V. Mačiulį.

Vidas Mačiulis teismo posėdyje sakė, kad teismui paskyrus realią kaltinamajam bausmę, jis atsisako civilinio ieškinio, nes S.Zagurskas nuolat teigia, kad ieškovas nori tik ,,pasipinigauti“.

Simono Zagursko (Kroydono) prisipažinimas, kad jis labai myli Rusiją ir jos demokratiją, o ne Lietuvą, - kaltinamojo nuomonė,  tačiau nei savęs, nei žurnalistinės bendruomenės V.Mačiulis ir ateityje neleis niekinti ir šmeižti, visada kreipsis į teisėsaugą. 

Simonas Zagurskas (Kroydonas) visur prisistato esąs žurnalistas, nors neturi išsilavinimo, nedirbo redakcijose, bet teigia, kad rašė ir rašys, o ,,kai taps Europos parlamento nariu, suks į politiką Lietuvoje, kuri yra sovietinio raugo.“

Pateikiame kelias ištraukas iš Simono Zagursko (Kroydono) feisbuko (kalba netaisyta):

Zagursko_teismas_1_II.jpg
,,Vakarykštė baigiamoji kalba teismui iš bylos

Aš Simonas Zagurskas kaip žurnalistas prokuratūros sufabrikuotoje byloje esu kaltinamas neegzistuojančio žmogaus vardu Vidas Mačiulis šmeižimu ir Sausio 13 įvykių neigimu.Neegzistuojančio žmogaus Vido Mačiulio byloje yra pareikšti kaltinimai Simonui Gurskui,kuris po Simono Kroydono slapyvardžiu parašė tekstą,kurio aš Simonas Zagurskas gyvenime nesu matęs ir šitą atspausdintą tekstą pirmą kartą perskaičiau Šiaulių Policijos Komisariate.

(...)Šiaulių prokuratūra man nežinant iškėlė bylą,paskelbė mano paiešką Lietuvoje,išsivertė man nežinomą tekstą į anglų kalbą.Vėliau protingesnių kolegų paprotinti prokurorai visdėlto nesikreipė į Britanijos teisėsaugą,kadangi Britai po viso šito būtų ,ne tik išsijuokę,bet ir Šiaulių prokuratūrą apkaltinę žmogaus laisvių suvaržymu ir sovietiniais represiniais,jiems patiems klaikumą sukeliančiais darbo metodais.

Kadangi visą šitą procesą sugalvojo nusikalstama Konservatorių ir Prezidentūros globojama internetinė Jorkšyrų Elfų grupuotė šį byla yra ne tik,kad be pagrindo,bet kartu ir šališka. Kartas nuo karto pasirodo netikros mano vardu ir Simono Kroydono vardu sukurtos paskyros,kada iš jų yra parašomi šmeižikiški tekstai,jie reportuojami .

(...)Tai atsitinka ne man vienam,o galybei kitų Rusijai simpatizuojančių žmonių,ir tie žmonės vėliau yra tąsomi po teismus,nuteisiami.Grupuotės tikslas yra šalinti konservatorių konkurentus,kadangi visi ,bent kiek Lietuvoje žinomi pro-rusiški tinklaraštininkai,valdininkai,verslininkai,politikai yra teisti arba tampomi po teismus su tikslu pašalinti galimybę laimėti rinkimus. Teistumo korta užtrenkia duris dirbti su konfidencialia itin slapta informacija,ir aš esu vienas iš nedaugelio pro-rusiškų neteistų ir nepriekaištingą reputaciją turinčių žinomų Lietuvos piliečių. Pabrėšiu,kad aš taip pat esu pro-britiškas ir pro-amerikietiškas,pro-europietiškas Lietuvos pilietis feisbuke rašantis savo draugams.Feisbukas nėra žiniasklaida,o faktas,kad mano straipsniai atsiduria galybėje portalų ir yra perspausdinami ir turi didžiulius skaitytojų srautus tik patvirtina,jog mano dėstoma pozicija yra priimtina Lietuvos liaudžiai.

(...) Dėl neteisėtų Šiaulių prokuratūros veiksmų kreipiausi į Britanijos parlamentarus,ir buvo gautas atsakymas iš paties Europos reikalų ministerijos ministro atsakymas,kad visas šis procesas bus akylai stebimas.Kopiją elektroniu paštu nusiunčiau prokuratūrai.Taip pat šiuo procesu yra susidomėjusi Rusijos ir visų NVS šalių žiniasklaida,nes Lietuva tiek vakariečių tiek Rusijos akyse pradeda rodytis represine valstybe,kuri pradėjo taikyti smetoniškus politinių represijų metodus.

Aš buvau neteisėtai sulaikytas ir uždarytas į areštinę,o vėliau ir į Šiaulių Tardymo Izoliatorių. Prokuratūra fabrikuodama bylą parašė,kad aš gyvenu Lietuvoje,nesu registruotas darbo biržoje,nedirbu ir slapstausi nuo tyrimo,nors vėliau patvirtino,kad žinojo,jog ilgus metus gyvenu Didžiojoje Britanijoje.


(...) Aš esu Permanent Resident in UK,ir jau galybę metų turiu teisę tapti Britanijos piliečiu,tačiau žinant faktą,kad dviguba pilietybė yra negalima aš nusprendžiau sukti į politiką Lietuvoje ir sutvarkyti ne tai,kad korumpuotą ir neefektyvią ir teisiškai primityvią sovietinio raugo kupiną žemiausios grandies Lietuvišką prokuratūrą.Kadangi esu neteistas su nepriekaištinga reputacija,ši byla yra eilinis primityvus prokuratūros triukas pabandyt mane dėl ko nors nuteisti.Aš ,net Lietuvoje negyvenu,o jau yra bandoma užvesti man bylų,ir jeigu šis kartas ir nepavyks vistiek konservatorių pakalikai Lietuvos provincijos apylinkių teismuose man kurps bylas dėl mano straipsnių.

(...) Ikiteisminio tyrimo metu taip pat buvo švaistomi valstybiniai pinigai ir kreiptasi į Žurnalistų Etikos Inspektorių tarnybą,kurie surašė itin šališką reportą.Pirmiausiai aš nepriklausau Lietuvos Žurnalistų Sąjungai,antra Lietuvos žurnalistų Sąjunga yra pajuokos objektas .

(...) Aš su Seimo nario Petro Gražulio ir kai kurių Valstiečių pagalba dalyvavau LRT korupcijos skandalo istorijos tyrime ir vienas pirmųjų demaskavau žinomiausių Lietuvos žurnalistų-prodiuserių kaip Jakilaitis ,Morkūnas, Miliutė, Siaurusevičius,Matonis korupcinę veiklą,ko pasekoje visi šie žurnalistai iš LRT buvo išgrūsti lauk,todėl ,bet kuris save gerbiantis Lietuvos publicistas Žurnalistų Etikos Inspekciją,ar Žurnalistų Sąjungą laiko pajuokos objektu,juolab žinant faktą,kad kelias dešimtis metų Kauno žurnalistų sąjungai vadovaujantis Vidmantas Mačiulis jau ilgai negauna jokio finansavimo.

(...) Noriu pabrėžt,kad aš taip pat rašau iš idėjos ir per visą laikotarpį nesu paėmęs nė vieno cento,kadangi iki atskrisdamas į Lietuvą turėjau darbą,todėl man nebuvo jokio poreikio pažeisti mano kaip žurnalisto savigarbą ir rašyti užsakomuosius straipsnius už pinigus."

 (iš Simono Kroydono feisbuko)


Nuotraukose: (viršuje) Šiaulių apylinkės teismas; (apačioje) Kaltinamasis Simonas Zagurskas (Kroydonas)


Zagurskas 2 n. didele_1.jpgVirselis_1934_m._I.jpg

IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 85 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,PLUNKSNOS BROLIAI"

Žurnalistam Lietuvoje
visiškai neblogai klojas.
O jei kam kiaura alkūnė,
tai tas paslaptim tebūnie.

Žurnalistai  Eldorado
kolei kas mus nesurado
Ir už žodį, nors stiproką,
dar po dolerį nemoka.

Visų pirma labai svarbu,
kad visuomet yra darbo,
O jei ne visad sumoka,
dėl to liūst neapsimoka.

Sako, laikraščių tiražas
kolei kas dar esąs mažas.
Ir kol kas dar mūs tėvynėj,
sako, esą daug laukinių.

Jei jau šneka taip leidėjas-
padirbėkim iš idėjos.
Nors kitur tas nemadoje,
tegul liks dar bent spaudoje.

Šiais jau būklė mūsų svarbi,
Spaudos žmogų visi gerbia.
Jei svečiuose kur tenka būti,
užufundija čėrkutę.

Sako, spaudos pionierius
juk negali būt negėręs.
Taigi ši patieka
žurnalistui ir telieka.

Kolei kas pas mumis spaudą
su glėbiu dar nieks negaudo.
Pas mus, mat, kiti dalykai:
daug kas skaito tik dykai.

Šitokioj aplinkumoje
daugel kas patiestų kojas,
Bet lietuvis žurnalistas
dar bankrotų nepažįsta.

(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)