2019 m. sausio 24 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Kai kokiam nors senstelėjusiam žmogui švenčiant gimtadienį susirinkę draugai ima sakyti tostus, nuo to darosi tik graudžiau

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

,,Laisvė karį“ į Kauną atvedė ... žurnalistas Vilius Kavaliauskas

www.kaunozurnalistai.lt inf.

Karys_1_didele.jpg


2018-ųjų liepos 5-ąją Kauno pilies prieigose pasirodęs ,,Laisvės karys” sutraukė daugybę žmonių, gal net ir tuos, kurie dar nepamatę ukrainiečių ir lietuvių skulptorių sukurto paminklo, iš jo šaipėsi. Toks jau mūsų lietuvių charakterio bruožas, nes nesidžiaugiame, o niekiname kitų darbus. Prie to, žinoma, prisideda ir mūsų žiniasklaida. Karys_10_II.jpgNet Lietuvos radijas paminklo pašventinimo dienos rytą transliavo daug nepasitenkinimo kalbų. 

Gerai, kad LRT radijo ,,60 minučių” net dvi valandas prieš šventės pradžią iš Kauno tiesiogiai transliavo laidą, kurioje objektyviai buvo įvertintas ,,Laisvės karys”.

Atviras, tiesus , teisingas ir džiaugsmingas buvo Kauno 
mero Visvaldo Matijošaičio žodis radijo klausytojams.Paminklo atidarymo iškilmėse dalyvavęs rašytojas ir filosofas, visuomenės veikėjas, apdovanotas žurnalistine Vinco Kudirkos vardo premija Arvydas Juozaitis portale www.alkas.lt rašė:

,, Vyčio -„Laisvės kario“ paminklo Kaune atidengimas buvo tobulas. Gražesnio, prasmingesnio, šiltesnio, o ir su saiku sumanyto ir įgyvendinto renginio nemačiau kelis dešimtmečius. Štai ką reikėjo tiesioginiu eteriu rodyti visai Lietuvai, nacionaliniam transliuotojui – LRT. Ne, nerodė.“

Karys_11__II.jpgGerai, kad komerciniai kanalai TV Žinių metu tiesiogiai vedė reportažus iš Nemuno ir Nėries santakos. Tiesiogiai visai Lietuvai šventę transliavo portalai www.delfi.lt ir www.kasvykstakaune. 

(Nuotraukoje: ,,Lietuvos ryto" televizijos kūrybinė grupės nariai)

Apskritai reikia pasidžiaugti, kad arti prie paminklo buvo pakviesti ne tik žinomi Kauno ir Lietuvos žmonės. Specialios vietos buvo skirtos ir žiniasklaidai. 

Niekas netrukdė filmuoti ir fotografuoti. Tai, žinoma, pasiekta Kauno savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus, kuriame dirba net keli žurnalistai, o jų vadovas - meno patarėjas Tomas Grigalevičius, dėka. 
Karys._Kav._ir_nuotr._II.jpgPublicistas, beje, būsimasis kandidatas į Lietuvos prezidentus  Arvydas Juozaitis, Arūnui Sakalauskui įteikęs fotomenininko Stasio Paškevičiaus sukurtą skulptoriaus portretą (nuotraukoje), džiaugėsi:

,,O mes, laimingieji, kas buvome šalia Kauno pilies tą valandą ir viską matėme girdėjome, palaiminti pasijutome. Tikras džiaugsmas, kad šventėje dalyvavo ir labai tikslių akcentų kalbą pasakė ne kas kitas, o prezidentas Valdas Adamkus. Ir, žinoma, džiaugsmas, kad Arūnas Sakalauskas išėjo prie savo kūdikio, virtusio Laivės kariu, kartu su ukrainiečių skulptoriais. Juk jie trise padarė neįsivaizduojamą darbą, kurį trukdė visi, o ypač Vilniaus globalistinė publika, ypač Vilniaus meras, savivaldybė, Kultūros ministrė ir visa 
ministerija.“

(Nuotraukoje: fotografai  vilnietis Stasys Paškevičius (kairėje) ir kaunietis Rimantas Žiemys)

Karys 2 II_1.jpgPagarba visiems, kurie kūrė šį paminklą, tačiau daugiausiai prie to prisidėjo šios idėjos iniciatorius ir puoselėtojas, Vyčio paramos fondo pirmininko pavaduotojas, kolekcininkas ir žurnalistas, buvęs LŽS Kauno apskrities skyriaus  narys Vilius Kavaliauskas.

Įtaigus, nuoširdus ir įkvepiantis buvo kolegos, prieš keletą metų apdovanoto Kauno Burmistro Jono Vileišio žalvariniu medaliu, Viliaus Kavaliausko žodis prie visų laukto paminklo:

,,Gerbiami kauniečiai, Jūs tie žmonės, kurie verti šito paminklo. Jūs verti – paties geriausio šių metų paminklo. Jūs turite pagrindinį Lietuvos šimtmečio paminklą.

Kiekvieno laimė yra stovėti prie šio monumento ir sakyti, kad ir mes prie jo pridėjome savo ranką. Šitoje aikštėje yra šimtai žmonių, kurie prisidėjo, nes iki liepos šeštosios 1640 žmonių buvo pervedę pinigus, kurie nėra pagrindinis ištikimybės įrodymas. Bet Jūs tai padarėte nuoširdžiai.
Karys_5_II.jpgKiekvienas, tikriausiai, turėjo pretekstą, kodėl aukojo šism paminklui. Marija Aleksienė iš Jonavos atsiuntė 20 eurų tam, kad pagerbtų savo tėvą generolą Stasį Raštikį. Petras Klimas iš Paryžiaus, kad pagerbtų savo tėvą Vasario 16-tosios akto signatarą Petrą Klimą. Vytas Šliūpas iš Kalifornijos taip pagerbė savo tėvą aušrininką Joną Šliūpą. Gaila, kad Vytautas nesulaukė paminklo atidengimo 
dienos... 

Yra daugiau tų argumentų, kodėl mes čia turime būti, čia ateiti. Žinomas kaunietis buvęs policijos komisaras Gediminas Žematis, kai gavo iš Vyčio fondo padėką, paskambino man ir sako: ,,Žinai, turiu 13 anūkų, kurie visi ateis prie šio paminklo!”Karys_6_II.jpgŠitas ,,Laisvės kario” paminklas bus inkaras prie kurio ,,pririšti” kauniečiai, ir ne tik jie, nes tai yra visos Lietuvos inkaras! Tie, kurie nori išvykti užsienin, ateis čia ir pagalvos, ar verta išvažiuoti? O gal išvykus, reikia čia vėl sugrįžti?

Jūs esate apskritai šaunuoliai, todėl Jūsų miestas turi ambicijų, turi savo veidą. Tai miestas, kuris turi savo idėjas... Aš sveikinu, kad esate toks miestas. Reikėjo Kaunui, ir mes visi jam padėjome jam paminklą pastatyti. Mes nesurinkome lėšų tiek, kiek turėjome gauti, nes tai turėjo būti visiška žmonių dovana savo valstybei.

Tai mūsų sėkmės projektas, todėl jo įkvėpti mes galime dar kažką kartu padaryti. Kurkime naują Lietuvą, kurioje visiems mums būtų gera!”


(Nuotraukoje: Žurnalo ,,Žmonės" fotografas, LŽS Kauno apskrities skyriaus valdybos narys Teodoras Biliūnas, liepos 4-ąją sutikęs savo gyvenimo keturiasdešimtmetį)

P.S. Mūsų svetainės ,,Komentaruose” – savaitraščio ,,Respublika” žurnalistės Danutės Šepetytės pokalbis su Vilium Kavaliausku ,,Kaip mes statėme Vytį” .
Nuotraukose:

(viršutinėje)  ,,Laisvės kario" paminklas prie Kauno pilies
(apatinėje) Kauno meras Visvaldas Matijošaitis antrojo laipsnio Santakos Garbės ženklą prisega žurnalistui Viliui Kavaliauskuiwww.kaunozurnalistai.lt nuotraukosKarys_4_didele.jpg

AUTORIUS MIRĖ, JO KŪRYBA - GYVA!

2019-ųjų sausio 21-ąją Kauno žurnalistų namus pasiekė kolegos Petro Žemkausko stayros ir humoro knyga ,,VISKAS ATBULAI". Liūdna, bet faktas. Autorius nesulaukė keturiasdešimtosios knygos, skirtos gyvenimo 90-mečiui.

 LŽS narys Petras Žemkauskas staiga mirė 2018-ųjų lapkričio 14-ąją, kai po 90-ojo jubiliejaus-  nepraėjo nė  keturiasdešimt dienų...

Viskas_atbulai_I_II.jpg


Šios knygos dailininkas LŽS narys Vladimiras Beresniovas, kurio piešiniai iliustruoja tekstą, pasirūpino, kad ,,Viskas atbulai" pasiektų skaitytojus.

Kelios žurnalisto parašytos epigramos:

Kaip praturtéti

Daugiau norétum pinigų?
Tai veik, nesnausk ir neliūdék:
Padvigubès jų, bus smagu,
Tik juos pries veidrodį padék.

Stebukladaré

Zmonelé mano - juk stebukladaré.
Linksmai plaukiu gyvenimo laivu:
Šypsodamasi ji mane padaré
Jau net savų vaikų tévu.

Nihilistas

Siekiam laisvés. Apsigavome?
Lenda išvada savaime:
Tai jstatymams vergavimas,
Ne pasirinkimo laimé.

Nesantaikos priežastis

Pirkom tachtą.Negera.
As nirštu, pikta pati:
Susipykstam - per siaura,
Susitaikom - per plati.KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)