2019 m. sausio 24 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Kai kokiam nors senstelėjusiam žmogui švenčiant gimtadienį susirinkę draugai ima sakyti tostus, nuo to darosi tik graudžiau

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Žurnalistinė Petro Babicko premija įteikta Virginijai Motiejūnienei


Motiejuniene_su_manim_didele.jpg


Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai skirtoje kauniečių šventėje gegužės 12-ąją buvo pagerbta septintoji pirmojo Lietuvos radijo pranešėjo Petro Babicko premijos laureatė Virginija Motiejūnienė. 

Kauno apskrities skyriaus valdybos nariai, tarpininkaujant LŽS pirmininkui Dainiui Radzevičiui, 2018-ųjų garbingo vardo premija paskirta net 42 metus LRT žurnaliste, šiuo metu televizijos ,,Panoramoje“ dirbančiai Virginijai Jonynaitei – Motiejūnienei. Ji pelnė Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos tūkstanties eurų premiją.
Motiejuniene_2_II.jpgPirmą kartą stiklo menininkas Audrius Vaišnys savo originalų autorinį kūrinį ,,Mikrofonas“ pats įteikė LŽS ir NŽKA narei V.Motiejūnienei. 

Vilnietė kolegė pripažinimą pelnė už puikų darbą viename  vieninteliame gyvenime LRT kolektyve. Virginija - kūrybinio ilgaamžiškumo pavyzdys

Premijos laureatę Virginiją Motiejūnienę sveikino LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė - Budrienė, jai įteikusi šešiasdešimtmetės Lietuvos televizijos istorijos knygą, taip pat LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius ir Kauno apskrities žurnalistų vadovas Vidas Mačiulis.

Nuoširdų padėkos žodį tarė ir darbšti žurnalistė, visuomeninės veiklos entuziastė Virginija Motiejūnienė (apie tai bus puslapyje ,,Videoreportažai“. 

Apdovanojimo dieną laureatė kelias mintis specialiai parašė ir kauniečių internetinei svetainei.


Motiejuniene_2____kaire_II.jpg,,Kelią į tuometį Televizijos ir radijo komitetą žinojau nuo 10-ties metų. 1964-taisiais į Vilniaus 22-os vidurinės mokyklos 4 a klasę užsukusi radijo režisierė Nijolė Strazdūnaitė išsirinko kelis mokinius turėsiančius įgarsinti laidą vaikams „Pionierių trimitas“. Nuo tada iki baigiant mokyklą žodžiai „Pionierių trimitas! Sveiki, vaikai!“ ir kiti laidos tekstai eteryje skambėjo mano ir berniuko porininko balsais.

Vėliau, baigusi VU Ekonomikos fakultetą patekau į televiziją . Ir vėl laimingo atsitiktinumo dėka, renkantis darbo vietas, pasirodė Televizijos ir radijo komiteto kadrų skyriaus viršininkas ir pasiūlė televizijoje rengti ekonomines laidas. Nuo jų ir pradėjau. Tačiau tikrą kūrybos džiaugsmą patyriau svaigiais tautos atgimimo , Sąjūdžio metais, kai su puikia kolegų Rimvydo ir Virgilijaus Kubilių komanda pradėjome kurti ekonominę publicistinę laidą „Akistata“.  

Tai buvo valandinė programa, imdavomės aštrių pokalbių, leisdavome sau papokštauti tokiomis temomis, kurios neseniai buvo tabu.Pavyzdžiui, jau tada pastebėjome, kad įmonių direktoriai vadovauja savo įstaigoms visą gyvenimą, tad prisinešėme į studiją įvairiausio formato kėdžių ir pavadinome vadovus „ilgasėdžiais“. O juk smarkiau apie vadovų rotaciją pradėta kalbėti tik dabar… Ypač smagu buvo kurti vaidybinius „Akistatos“ intarpus, serialą „Laisvė trims pusbroliams“, kur po pusbrolių įvaizdžiu slėpėsi trys Baltijos šalys – Lietuva, Latvija, Estija – o didysis brolis, aišku, buvo Rusija.

„Akistatos“, kaip ir kitų laidų gyvavimą nutraukė 1991 m. sausio 13-osios įvykiai, buvo okupuoti Radijo ir televizijos pastatai, kuriuos atgavome tik žlugus Maskvos pučui. Bet pati laida tada dar nemirė, kūrėme ją, naudodami žmonių dovanotas buitines kasetes, suorganizavome Bado akciją, kurios metu kolegos iš radijo, televizijos, techninio centro garsaus disidento Petro Ciziko paskolintame badautojų namelyje badaudavo po 3 dienas. Tada gimė laidų ciklas „Badautojų namelio istorijos“. 
Motiejunkiene_su_direkt._II.jpgProtesto akciją pratęsėme ir Maskvoje, kur nuvykusi badautojų grupė Rusijos piliečiams miesto gatvėse skelbė, kad Lietuvoje bandoma užgniaužti laisvą žodį, kad Lietuvos žurnalistai yra išvaryti iš savo pastatų.

Prie temos apie tai, ką patyrė Radijo ir televizijos žmonės nepamirštamą 91-ųjų sausio 13-tosios naktį teko grįžti po gero dešimtmečio ir kartu su režisieriumi Juozu Saboliumi sukurti filmą „Sausio mūšis“. Tai prisiminimų filmas, apie tai, ką tą naktį Televizijos ir radijo rūmuose buvę žmonės patyrė, matė, jautė, išgyveno.

Apskritai už visą savo kūrybą , nevieną parengtą laidą, daugybę reportažų ir kelis filmus turiu būti dėkinga tam laikmečiui, kurio metu gyvenau ir gyvenu. Juk Sąjūdžio steigimasis, valstybės atkūrimo darbai, sausio 13-osios įvykiai negalėjo praeiti nepastebėti, o turint kamerą ir mikrofoną būtų buvęs nusikaltimas apie tai nutylėti. Kaip tada, taip ir dabar įvykių fiksavimas yra mano darbas, kurį aš myliu ir kuriuo džiaugiuosi.”

LŽS ir NŽKA narė Virginija Motiejūnienė, LRT žurnalistė
Nuotraukose: Petro Babicko premijos įteikimo  Kaune LRT televizijos žurnalistei Virginijai Motiejūnienei akimirkos
 Fotografų, LŽS narių Alberto Švenčionio ir Ričardo Šaknio nuotr.
Motiejun._nera._II.jpgAUTORIUS MIRĖ, JO KŪRYBA - GYVA!

2019-ųjų sausio 21-ąją Kauno žurnalistų namus pasiekė kolegos Petro Žemkausko stayros ir humoro knyga ,,VISKAS ATBULAI". Liūdna, bet faktas. Autorius nesulaukė keturiasdešimtosios knygos, skirtos gyvenimo 90-mečiui.

 LŽS narys Petras Žemkauskas staiga mirė 2018-ųjų lapkričio 14-ąją, kai po 90-ojo jubiliejaus-  nepraėjo nė  keturiasdešimt dienų...

Viskas_atbulai_I_II.jpg


Šios knygos dailininkas LŽS narys Vladimiras Beresniovas, kurio piešiniai iliustruoja tekstą, pasirūpino, kad ,,Viskas atbulai" pasiektų skaitytojus.

Kelios žurnalisto parašytos epigramos:

Kaip praturtéti

Daugiau norétum pinigų?
Tai veik, nesnausk ir neliūdék:
Padvigubès jų, bus smagu,
Tik juos pries veidrodį padék.

Stebukladaré

Zmonelé mano - juk stebukladaré.
Linksmai plaukiu gyvenimo laivu:
Šypsodamasi ji mane padaré
Jau net savų vaikų tévu.

Nihilistas

Siekiam laisvés. Apsigavome?
Lenda išvada savaime:
Tai jstatymams vergavimas,
Ne pasirinkimo laimé.

Nesantaikos priežastis

Pirkom tachtą.Negera.
As nirštu, pikta pati:
Susipykstam - per siaura,
Susitaikom - per plati.KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)