2018 m. spalio 19 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Kai kokiam nors senstelėjusiam žmogui švenčiant gimtadienį susirinkę draugai ima sakyti tostus, nuo to darosi tik graudžiau

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Labas rytas, buvę ir šiandieniniai LRT televizijos žurnalistai !..

Akvilė VITKAUSKAITĖ, TV dienaLABASRYTAS_didele.jpg2017-ųjų lapkričio 30-ąją LRT televizija, nuskambėjus Lietuvos himnui, pradės jubiliejinę laidą ,,Labas rytas|", kuriai sukaks 30 metų. Nėra abejonės, kad šventinėje laidoje prabils ir jos krikštatėvis, dabar radijo laidas vedantis žurnalistas Vytautas Kvietkauskas.

Jis laidos idėją į Lietuvą parsivežė iš savo pirmosios viešnagės JAV 1987-aisiais. 

„Iš ryto televizija visada buvo svarbi. Dabar ją pakeičia arba internetinė televizija, arba internetas Žmonėms juk reikia informacijos, reikia žinoti, kaip baigėsi vakarykštė diena, kas vyks šiandien, norisi sužinoti teisingų istorijų, kad nusiteiktum sėkmingai dienai“, - įsitikinąs laidos iniciatorius V.Kvietkauskas.

(Nuotraukoje kairėje: Vytautas Kvietkauskas su kolegomis žurnalistais, ,,Labas rytas" vedėjais Henriku Vaitekūnu (viduryje) ir Romu Jankausku).

V.Kvietkauskas neslėpė - tai, ką per televizorių tuomet pamatė JAV, jį sužavėjo. „Kai pamačiau, kaip šauniai vedėjai tarpusavyje bendrauja, kiek daug informacijos jie pateikia, kaip skamba muzika ir kokie smagūs žaidimai rengiami, kaip ankstyvą rytą vyksta tiesioginės transliacijos iš gatvės, pagalvojau, kad tai yra paruoštas produktas, kokio reikia mums“, - prisiminė jis.

Palyginąs anuos laikus ir šiandienos „Labą rytą“, Vytautas labiausiai išskyrė techninių galimybių skirtumus. „Tada kompiuterių nebuvo, visą informaciją reikėjo susirinkti iš vakaro ir ryte nebent ką nors pataisyti. Net ir rengėmės gerokai oficialiau ir pilkiau. Dabar laidų vedėjų rūbai laisvesni, spalvingesni ir gražesni. Bet be to pilkumo ir anų dienų nebūtų šiandienos“, - šyptelėjo buvęs laidos vedėjas.Labas_rytas_Kvietkauskas_II.jpgPats sau direktorius

V.Kvietkauskas prisipažino besididžiuojantis šiandienių „Labas rytas“ laidos vedėjų darbu, juos vadina žaviais ir mano, kad turinio prasme niekas ypatingai nepasikeitė. „Informacijos apie tai, kas buvo, yra ir bus, reikėjo visa
da. Reikėjo rytinės muzikos, emocijų. Dabar galbūt daugiau transliuočiau tiesioginių prisijungimų ne iš studijos, o iš kitų vietų, nes techninės galimybės tai leidžia“, - pasvarstė laidos mohikanas.

Jis laidą vedė trejus metus - iki 1990 m., kai išrinktas į Aukščiausiąją Tarybą turėjo palikti televiziją. Pasak V.Kvietkausko, keli dalykai laidos vedėjo pozicijoje tada išties buvo smagūs ir svarbūs.

„Pirmiausia, beveik nebuvo jokios kontrolės. Anais laikais buvo „Glavlitas“ - cenzūra, o tiesioginiame eteryje juk nebūdavo jokių repeticijų - jau kaip kalbėdavai, taip. Žinoma, mes ruošdavomės, ką kalbėsime, bet tada praktiškai pats buvai laidos generalinis direktorius“, - subtilybes pasakojo televizijos veteranas.

Jis prisiminė, kad kiekvienas laidos vedėjas turėjo kokį nors savotišką simbolį. „Pavyzdžiui, jei laidoje skambėdavo „Lambada“, žinojome, kad tądien vedėjas yra Henrikas Vaitiekūnas“, - šyptelėjo V.Kvietkauskas.

Nemirtinga laida

Žurnalistas neabejoja, kad „Labas rytas" yra nemirtingas. „Kasdien po nakties ateina rytas. Kol bus televizija, kol bus tiesioginių transliacijų, laida „Labas rytas“ gyvuos, nes žmonėms jos reikia. Po šeštos valandos įsijungęs televizorių tu žinai, kad gyvenimas dar nesibaigė ir yra gražus, nepaisant laikinų valdžios sunkumų“, - pastebėjo V.Kvietkauskas.

Mėnesiu vėliau nei pats „Labas rytas“ gimusi žurnalistė Eglė Daugėlaitė, kuri šiandien yra ir šios laidos vedėja, taip pat neabejoja, kad ,,Labas rytas“ turėtų gyvuoti dar ilgai. Pasak jos, ši laida užaugino ne vieną kartą, tapo neatsiejamu ryto simboliu, tad vargu ar gali išsikvėpti.

„Kaip manote, ar žmonės nustos pusryčiauti ar valyti dantis? Kol „Labas rytas“ bus informacinė laida su įvairiausiomis naujienomis ir pašnekesiais, tol ji gyvuos. Norėčiau, kad tai truktų kuo ilgiau“, - prisipažino E.Daugėlaitė.

Jai „Labas rytas“ yra pati dinamiškiausia darbo vieta, kurioje sutikti žmonės, naujos patirtys ir istorijos įkvepia. „Neįsivaizduoju savęs rutinoje, toks dinamiškumas išlepina“, - atviravo ji.
Labas_rytas._Egle_Daug._II.jpgAnkstyvi rytai

2010 metais E.Daugėlaitė (nuotraukoje) sulaukė pasiūlymo prisijungti prie laidos komandos, o nuo 2012 m. priėmė iššūkį ir atsakomybę stoti prie laidos vedėjos mikrofono.

Kaip atrodo rytinio eterio laidos vedėjos dienos pradžia? Pirmiausia - labai ankstyva. „Čia sunkiausia ir labiausiai varginanti darbo dalis. Juk visiems pažįstama savijauta vakare, kai kėleisi labai anksti, miegojęs varganas keturias valandas. O mano rytai, kai dirbu, prasideda apie 4.30 turbogreičiu. Spėju papusryčiauti, kavos išsivirti, plaukus susitvarkyti, kartais ir ryto naujienas peržvelgti. Svarbiausia - neprarasti laiko nuovokos, nes minutės grimo kėdėje suskaičiuotos, ypač kai eteryje dirba trys merginos: O man ilgi ir tingūs rytai labai patinka“, - neslėpė laidos vedėja.

Pasak Eglės, eteris išmoko vienu metu daryti kelis darbus, stebėti aplinką, studiją, jausti pašnekovus. „Man labai svarbi energetika - kokią ją sukursi, toks bus ir pokalbis, tad manau, kad bendravimo įgūdžiai ir psichologinė literatūra labai praverčia. Norisi, kad pašnekovams tai būtų maloni patirtis, o žiūrovams - džiaugsmingai, turiningai ir prasmingai praleistas laikas prie ekrano. Stengiuosi būti reikli sau ir, jei suklystu ar ką nesklandžiai ištariu, patikėkite manimi, pykstu ant savęs neprastai“, - šyptelėjo laidos ,,Labas rytas" bendraamžė E.Daugėlaitė. 

lrt.lt ir www.kaunozurnalistai.lt nuotr.

Nuotraukoje (apačioje): Eglė Daugėlaitė LRT televizijos 2017 metų sezono atidarymo metu Valdovų rūmuose kalbina TV laidos ,,Emigrantai" žurnalistą Orijų GasanovąLRT_sezonas.jpg


ŽURNALISTAS
JONAS LAURINAVIČIUS: 

IŠ KNYGOS
 ,,BENDRAPLUNKSNIAI“


Laurinavicius_sarzai__I.jpg


KALBĖKIM

Kalbėkim tyla,
Kol yra kam klausyti,
Kalbėkim žvilgsniu,
Kol yra kam žiūrėti,
Kalbėkim šypsniu,
Kol yra kam gėrėtis,
Kalbėkim skausmu,
Kol yra kam atjausti,
Kalbėkim žodžiu,
Kol yra kam sakyti...
Kalbėkim!


LAIKRAŠČIUI ,,KAIŠIADORIŲ AIDAI" – 72

Mes jau pasenę
Pirmųjų skaitytojų vaikai.
Mes jau į praeitį einam
Su savo skurdžiom pensijėlėm...
Su tabletėm,
Kraujospūdžiais ar diabetais, 
Pakrikusiais nervais,
Bet nepalūžę,
Nenusikaltę Lietuvai –
Kaip mokėjome,
Taip rašėme, dirbome,
Kad būtų geriau -
Visiems...

Seni laikraščio komplektai
Dar labiau pasenę nei mes –
Pageltę, išdžiūvę,
Savo žodžių pabūgę,
Nes jie tokie nepatogūs,
Nejaukūs šiandieną,
Nors skradžiai į žemę lįski.
Tarsi švino antvožu
Jie dangstos nuo mūsų
Kietais dulkėtais viršeliais,
Kad nedegintų Mūsų širdies ir akių.

Ataidi, ataidi, ataidi...
Iš tolo, iš pokario siaubo
Per istorijos lauką Ataidi „Aidai“,
Kad pajustum, suprastum,
Kaip šiandien gerai –
Net prie konteinerių
Ar darbo biržoje,
Nei tada, po karo,
Gyvuliniuos vagonuos,
Ar enkavedistų areštinėj...
KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)