2018 m. liepos 23 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Kai kokiam nors senstelėjusiam žmogui švenčiant gimtadienį susirinkę draugai ima sakyti tostus, nuo to darosi tik graudžiau

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Žurnalistinė Antano Macijausko premija - fotoobjektyve ir ... ,,Šiaurės rytuose“

www.siauresrytai.lt


Birzu_svente__didele.jpg2017-ųjų rugpjūčio 4 - 6 dienomis buvo surengta tradicinė Biržų šventė, kurioje dalyvavo ir grupė žurnalistų. Kartu su jais buvo ir vilnietis fotomenininkas, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos narys Stasys Paškevičius. 

Mūsų svetainės bendradarbis S.Paškevičius  iš Biržų šventės pateikė kelias nuotraukas, o vietoje tradicinio teksto – Nepriklausomo Biržų krašto laikraščio žurnalistės Alfredos Gudienės publikacija, pasirodžiusi  www.siauresrytai". lt rugpjūčio 3-iąją, tradicinės šventės išvakarėse...


Nerado tinkamo kandidato

Antano Macijausko, iškilaus kovotojo už lietuvišką spaudą, publicisto ir leidėjo, kasmetinę premiją skiria Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS), Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija ir Biržų rajono savivaldybė. Premija skiriama žurnalistui už geriausius žurnalistikos darbus (straipsnius, publikacijas, televizijos ir radijo laidas, paskelbtas visuomenės informavimo priemonėse per kalendorinius metus) arba iniciatyvas (įvykdytas per kalendorinius metus), ugdančias pilietinį patriotizmą, nacionalinio pasididžiavimo jausmą, meilę valstybinei kalbai ir nacionalinei kultūrai. Ši premija jau devynis kartus įteikta žinomiems, patyrusiems ar gražią iniciatyvą parodžiusiems jauniems žurnalistams. 


Birzu_svente_10_II.jpgŠįmet konkurso vertinimo komisija (Janina Bagdonienė, Danielius Mickevičius, Dainius Radzevičius, Virginijus Savukynas, Juozas Šalkauskas ir Jūratė Laisvūnė Šatienė) svarstė konkursui dėl A. Macijausko premijos skyrimo pateiktus tris darbus – dvi knygas ir vieną žurnalistinį tekstą. Komisijai vadovavo J. Šalkauskas. 

Iš šešių komisijos narių trys balsavo už tai, kad šiais metais premijos neskirti niekam. Tokios nuomonės laikėsi ir biržietės - pedagogė J. L. Šatienė bei rajono laikraščio „Biržiečių žodis“ redaktorė J. Bagdonienė. Šių komisijos narių nuomone, nė vienas konkursui pristatytas darbas nevertas premijos.

J. Bagdonienės ir J. L. Šatienės nuomone, premijos skyrimas šiais metais menkintų pačią premijos idėją, diskredituotų garsios asmenybės vardą. 

LŽS pirmininkas D. Radzevičius taip pat siūlė premijos šįkart neskirti niekam. Tačiau, „įvertindamas Biržų rajono savivaldybės indėlį ir iniciatyvą remti A. Macijausko premiją“, jis pasiūlė medaliu apdovanoti Biržų krašto žmones. 
Birzai_6_II.jpgGaus ir medalį, ir prizą

Nors komisijos protokole yra tik siūlymas Biržų krašto žmones apdovanoti A. Macijausko medaliu, nutarime atsirado ir laureatas, ir medalis, ir prizas. Savivaldybės išplatintame komisijos nutarime skelbiama, kad A. Macijausko premijos laureatu pripažinti Biržų krašto žmonės, o „simbolinis medalis ir prizas bus įteikti šiam kraštui (teisių turėtojas būtų Biržų rajono savivaldybė)“. 

Rašoma, kad Biržų krašto žmonės laureatais pripažinti už pilietines iniciatyvas. Už tokį nutarimą balsavo penki iš šešių komisijos narių. Nebalsavo J. L. Šatienė. 
Kam bus užkabintas medalis ir kaip bus panaudotas piniginis prizas (buvę 2000 litų, dabar - 600 eurų), dar neaišku. 


Birzai_4_II.jpgKomisijos narė J. L. Šatienė teigė pritarusi tik medalio kokiam nors nusipelniusiam kraštiečiui skyrimui. Panašiai sako ir J. Bagdonienė, tik ji dar esą supratusi, kad laureatas (krašto žmonės) gaus ne tik medalį, bet ir prizą - knygą. Apie piniginį prizą ji net negalvojusi. 


Antano Macijausko premijos nuostatuose parašyta, kad premijos laureatui skiriama:
- piniginis prizas (įsteigus premiją buvo 2000 litų, dabar atitinkamai pagal keitimo kursą – eurais); 
- Antano Macijausko medalis; 
- premijos laureato diplomas; 
- monografija apie Antaną Macijauską. 
Pažymėta, kad premiją įteikia Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos, Lietuvos žurnalistų asociacijos pirmininkas ir Biržų rajono meras. 
Galima tik spėti, kad medalis bus užkabintas merui arba mero pavaduotojai (bendru premijos skyrėjų sutarimu?). 

Tuose pačiuose nuostatuose aiškiai parašyta, kad premiją galima teikti ir už iniciatyvas, tačiau visi darbai ir premijuoti siūlomos iniciatyvos turi būti pateiktos Lietuvos žurnalistų sąjungai kasmet iki birželio 25 dienos. Birzai_2_II.jpgApie Antano Macijausko premijos vertas iniciatyvas, pristatytas konkursui, šįmet niekur nebuvo kalbėta. Jų tiesiog nebuvo gauta. Tačiau laureato vardas, prizas ir regalijos atiduotos tai pačiai premijos skyrėjai – savivaldybei. Pinigus panaudos kultūrai

Savivaldybės viešųjų ryšių specialistė Jurgita Bruniuvienė, pasitarusi su mero pavaduotoja Irute Varziene, „Šiaurės rytams“ pateikė atsakymą, kad piniginis prizas (600 eurų) bus panaudotas kultūros reikmėms. 

Tą sakė ir „Šiaurės rytų“ kalbinta vicemerė I. Varzienė. Ji taip pat patvirtino, kad vertinimo komisijos narė J. Bagdonienė konsultavosi dėl konkursui pateiktų darbų vertinimo ir galimo premijos skyrimo. Darbų lygis vicemerei atrodė nepakankamas premijuoti. Kultūros sritį kuruojanti I. Varzienė išsakė nuomonę, kad konkursas turi būti organizuojamas nacionaliniu lygmeniu, tačiau savivaldybė ir LŽS tam turėtų skirti daugiau dėmesio. 

Pasiteiravus, kaip vertina tai, kad prestižinės premijos laureatu paskelbta viena iš premijos skyrėjų (rajono savivaldybė arba, kitaip tariant, Biržų krašto žmonės), mero pavaduotoja I. Varzienė atsakė: „Manau, kad geriau būtų buvę niekam jos neskirti. O informaciją, kaip bus panaudoti tie 600 eurų, aptarsime kultūros taryboje ir skelbsime viešai.“ Birzai_3_II.jpgSavivaldybės meras ir LŽS pirmininkas džiaugiasi

Rajono meras Valdemaras Valkiūnas, išgirdęs klausimą, ką mano apie Antano Macijausko premijos skyrimą, plačiai nusišypsojo. „Tik džiaugtis reikia, kad komisija nerado nieko geresnio ir vertesnio už biržiečius. Priimsime tą garbią dovaną, skirtą visiems krašto žmonėms. Žinote, čia kaip su ta tėvo gauta dovana, kurią jis atiduoda savo sūnui“, - linksmai kalbėjo rajono vadovas. 

Vertinimo komisijos narys, LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius mano, kad Stasio Makaraičio kurtas medalis, kuris bus įteiktas miesto šventės metu, taps pagarbos Biržų kraštui ženklu. Jis skirtas už savivaldybės iniciatyvą pagerbti Antaną Macijauską įsteigiant šio garbaus žmogaus vardo premiją. 
Medalį užsakė ir savo lėšomis pagamino LŽS. 

Piniginis prizas, anot LŽS pirmininko, jau yra savivaldybės indėlio dalis. Pinigai, D. Radzevičiaus manymu, niekam nebus įteikti – jie tiesiog liks savivaldybės biudžete. Premijuoti pateiktų darbų vertinimo komisijoje dirbęs LŽS vadovas mano, kad tai, kas nutiko, yra labai gerai. Ir Biržų krašto žmonės bus pagerbti, ir savivaldybės pinigai neišleisti. LŽS ir  NŽKA nario, fotomenininko Stasio Paškevičiaus nuotraukos iš tradicinės šventės Biržuose.

Garbingas žurnalistinės Antano Macijausko premijos medalis, LŽS ir NŽKA diplomas šį kartą buvo skirtas visiems šio Aukštaitijos krašto žmonėms
Birzai_1_didele.jpg


ŽURNALISTAS
JONAS LAURINAVIČIUS: 

IŠ KNYGOS
 ,,BENDRAPLUNKSNIAI“


Laurinavicius_sarzai__I.jpg


KALBĖKIM

Kalbėkim tyla,
Kol yra kam klausyti,
Kalbėkim žvilgsniu,
Kol yra kam žiūrėti,
Kalbėkim šypsniu,
Kol yra kam gėrėtis,
Kalbėkim skausmu,
Kol yra kam atjausti,
Kalbėkim žodžiu,
Kol yra kam sakyti...
Kalbėkim!


LAIKRAŠČIUI ,,KAIŠIADORIŲ AIDAI" – 72

Mes jau pasenę
Pirmųjų skaitytojų vaikai.
Mes jau į praeitį einam
Su savo skurdžiom pensijėlėm...
Su tabletėm,
Kraujospūdžiais ar diabetais, 
Pakrikusiais nervais,
Bet nepalūžę,
Nenusikaltę Lietuvai –
Kaip mokėjome,
Taip rašėme, dirbome,
Kad būtų geriau -
Visiems...

Seni laikraščio komplektai
Dar labiau pasenę nei mes –
Pageltę, išdžiūvę,
Savo žodžių pabūgę,
Nes jie tokie nepatogūs,
Nejaukūs šiandieną,
Nors skradžiai į žemę lįski.
Tarsi švino antvožu
Jie dangstos nuo mūsų
Kietais dulkėtais viršeliais,
Kad nedegintų Mūsų širdies ir akių.

Ataidi, ataidi, ataidi...
Iš tolo, iš pokario siaubo
Per istorijos lauką Ataidi „Aidai“,
Kad pajustum, suprastum,
Kaip šiandien gerai –
Net prie konteinerių
Ar darbo biržoje,
Nei tada, po karo,
Gyvuliniuos vagonuos,
Ar enkavedistų areštinėj...
KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)