2018 m. gegužės 23 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Kai kokiam nors senstelėjusiam žmogui švenčiant gimtadienį susirinkę draugai ima sakyti tostus, nuo to darosi tik graudžiau

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Redaktorės Jolantos Beniušytės žodis apie naują ,,Žurnalistiką“

www.kaunozurnalistai.lt inf.


Beniusyte_2_nauja_II.jpg
Kauno žurnalistų namus pasiekė antrasis 2016 metų almanacho ,,Žurnalistika“ numeris. Šio, jau antrojo almanacho numerio, redaktorė - Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Jolanta Beniušytė

Dažnokai keičiasi mūsų žurnalistų bendruomenės leidinio redaktoriai, tačiau ,,Žurnalistikos“ paskirtis išlieka tokia pati. Užfiksuoti ir įamžinti mūsų profesijos brolius ir seses, palikti ateities kartoms mūsų gyvenimo metraščio puslapius.

Naująjį ,,Žurnalistikos“ numerį pristato pati leidinio kūrėja Jolanta Beniušytė:
Pas Jus, mielieji skaitytojai, atkeliavęs almanachas pradžiugins ne tik atnaujintu stiliumi, leidinio dizainu, bet ir originalia pagrindine tema apie marinistinę žiniasklaidą.

Kaip tik šios žiniasklaidos pastangomis formuojamas Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, įvaizdis, nes kol kas valstybiniu lygmeniu tuo deramai nesirūpinama, nors tam ir išleisti milijonai. Jūrinės valstybės metraštininkės - marinistinės žiniasklaidos atliekamą jūrinio identiteto stiprinimo procesą ir jam daromą įtaką savo moksliniame darbe analizuoja Laura Sėlenienė, Lietuvos 
žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus narė.

Kolegė Laura nagrinėja spausdintą marinistinės žiniasklaidos žodį, o Lietuvos marinistikos žurnalistų klubo „Marinus“ prezidentas Vidmantas Matutis apžvelgia marinistinę žiniasklaidą interneto erdvėse. V. Matutis yra „Klaipėdos“ dienraščio priedo „Jūra“ redaktorius, taip pat redaguoja klubo interneto svetainę www.albatrosas.lt.

Žinomos uostamiesčio žurnalistės Zitos Tallat-Kelpšaitės nuotykiai jūroje, kūrybinė karjera ir nėrimas į pavojingus verslo sūkurius verti kino filmo scenarijaus. Prieš kelis dešimtmečius jūrą pamilusi Zita suskaičiavo, kad vandenynuose ir jūrose praleido bemaž dvejus metus! Beveik 20 metų lietuvių, rusų, anglų ir net kinų kalbomis Klaipėdoje jos leidžiamas žurnalas „Jūra Mope Sea“ žinomas pasaulio verslo sluoksniuose, o viename iš Kinijos verslo portalų patenka į skaitomiausiųjų dešimtuką.

Smagu, kad ir jaunoji karta imasi jūrinių temų. Ir ne tik rašo, bet ir drąsiai stoja prie laivo vairo. Iš Suvalkijos kilusios žurnalistės Eglės Vankevičės buriavimo entuziazmo ne¬užgesino nei šaltos bangos, nei nemalonūs jūros ligos simptomai. Žurnalistė ne tik buriuoja, bet ir yra vienintelio Lietuvoje žurnalo buriuotojams „Vėjo!3“ redaktorė. Beje, buriavimu domisi nemažai kolegų - Kauno mariose kasmet vyksta smagios žurnalistų regatos.

Klaipėdos žurnalistai Palmira Martinkienė ir Kęstutis Meškys kalbina garbingus Lietuvos žurnalistų sąjungos apdovanojimus pelniusius kolegas. „Lengvi pasišnekėjimai su „lietuviškojo Pulicerio“ laureatais“ - interviu su V. Kudirkos premiją šiemet pelniusiais Povilu 
Sigitu Krivicku ir Svajūnu Sabaliausku-Geladuoniu. „Fotografija, kuri pasako daugiau negu žino“ - pokalbis su šių metų Antano Macijausko vardo premijos laureatais Vaiva Lanskoronskyte-Staniene ir Ignu Algirdu Staniu.

Iš profesinių aukštumų, romantiškos jūros tolių nusileidžiame ant žemės - kokia žurnalistinio darbo kasdienybė, su kokiais iššūkiais susiduriame rinkdami informaciją? Aktualia tema apie teisės rinkti informaciją pažeidimus - Vytautas Valentinavičius, Seimo kontrolierių įstaigos viešųjų ryšių atstovas, Vytauto Didžiojo universiteto žurnalistikos ir medijų analizės programos magistras.

Apie tai, kad pagarba šaltiniui, jo teikiamai žiniai ir nuomonei nepraranda aktualumo ir šiandien, pasakoja buvęs „Klaipėdos“ dienraščio redaktorius Antanas Stanevičius. Jis prisiminė vieną iš įdomių asmenybių, Atgimimo laikų laikraščio korespondentę Snieguolę Zalatorę, atvykusią dirbti į Klaipėdą iš ...Čikagos. „Šiandien, kai mūsų žiniasklaidoje pasikeitęs ne tiktai rašymo stilius, pagalvoju, kad manęs jau nebenervintų Snieguolės korespondencijos, kuriose, kaip tada man atrodė, malama tą patį per tą patį tekstuose sureikšminant pašnekovą  „jis pasakė“!

Didelio čia daikto, kad jis kažką pasakė? Na, kas jis toks tas jis? Vienu metu mes, žurnalistai, kartais net geriau žinojome, ką jis turi galvoti ir ką turi pasakyti. Imdavome ir pasakydavome patys už jį“, - negali nesutikti su šiomis autoriaus įžvalgomis.

Šiltas žurnalistės Adelės Žičkuvienės pokalbis su Klaipėdos krašto patriotu, fotomenininku Bernardu Aleknavičiumi, kuriam šį rudenį grąžinome skolą - pirmojo V. Kudirkos  premijos laureato medalį ir diplomą, nepritekliaus laikais - 1990 m. - skirtą už fotoalbumą „Donelaitis ir mes“.

Ne mažiau įspūdingi dviejų „mariačkų“, marinistinės žurnalistikos patriarchių Adelės Žičkuvienės ir Jelenos Listopad prisiminimai apie tai, kaip dirbo specializuotuose Klaipėdos jūriniuose leidiniuose „Lietuvos žvejys“ ir „Lietuvos jūreivis“, kurių, deja, jau neliko. Išnyko anksčiau negu mūsų laivynas...

Klaipėdos žurnalistai - neatsiejami nuo jūros. Kaip niekas kitas iš kolegų, jie turėjo galimybę išplaukti pasižvalgyti po jūrų platybes ir pakvėpuoti laisvės oru. Tos laisvės taip norėjosi, kad vos tik nukritus geležinei uždangai pasipylė nevaržomas spausdintas žodis. Pirmaisiais Atgimimo metais Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos skyrius sugebėjo net leisti spaudos apžvalgos savaitraštį (jis buvo populiarus tarp skaitytojų) ir įkurti savo leidyklą. Tačiau žurnalistų entuziazmas atsimušė į vadybinių, komercinių gebėjimų stoką.Zurnalistika_16_2_naujas_II.jpgPanaši lemtis dėl povandeninių komercijos uolų ištiko ir žurnalą „Vakarai“, kurį su dideliu entuziazmu pradėjo leisti grupė talentingų uostamiesčio žurnalistų, vadovaujama redaktoriaus Gedimino Pilaičio. Leidinys išsilaikė beveik dvejus metus. Redaktorius išplaukė jachta aplink pasaulį, o grįžęs jau neberado savo žurnalo. Gal „Vakarai“ kada nors vėl atgims?

Genovaitė Burneikienė mums primena, kad Klaipėdos kraštas, Mažoji Lietuva visada pasižymėjo įdomiais leidiniais. Ar kas nors žinojote, kad būtent Vakarų pusėje buvo iš-leistas pirmasis satyrinis laikraštis „Tetutė“?

Žurnalistų marinistų klubas „Marinus“ nariai žurnalistai rašo straipsnius, rengia televizijos reportažus apie uostą ir jūrininkus. Tačiau klubas kasmet išleidžia ir knygų marinistine tematika. Didelis knygų derlius šiemet ir vilniečių kolegų kraitelėje. Kūryba veža!

Džiugu, kad ir antrajame šių metų „Žurnalistikos“ almanache matome būrį naujų autorių, profesionalių žurnalistų, kurių išskirtinis braižas - stipri ir neblėstanti meilė jūrai, vėjui, burėms, Klaipėdos uostui ir miestui prie uosto. 
Tad malonaus skaitymo ir gero vėjo!

Nuotraukose: LŽS Klaipėdos skyriaus pirmininkė, almanacho redaktorė; 2016 metų antras ,,Žurnalistikos" numeris

www.kaunozurnalistai.lt nuotr.


ŽURNALISTAS
JONAS LAURINAVIČIUS: 

IŠ KNYGOS
 ,,BENDRAPLUNKSNIAI“


Laurinavicius_sarzai__I.jpg


KALBĖKIM

Kalbėkim tyla,
Kol yra kam klausyti,
Kalbėkim žvilgsniu,
Kol yra kam žiūrėti,
Kalbėkim šypsniu,
Kol yra kam gėrėtis,
Kalbėkim skausmu,
Kol yra kam atjausti,
Kalbėkim žodžiu,
Kol yra kam sakyti...
Kalbėkim!


LAIKRAŠČIUI ,,KAIŠIADORIŲ AIDAI" – 72

Mes jau pasenę
Pirmųjų skaitytojų vaikai.
Mes jau į praeitį einam
Su savo skurdžiom pensijėlėm...
Su tabletėm,
Kraujospūdžiais ar diabetais, 
Pakrikusiais nervais,
Bet nepalūžę,
Nenusikaltę Lietuvai –
Kaip mokėjome,
Taip rašėme, dirbome,
Kad būtų geriau -
Visiems...

Seni laikraščio komplektai
Dar labiau pasenę nei mes –
Pageltę, išdžiūvę,
Savo žodžių pabūgę,
Nes jie tokie nepatogūs,
Nejaukūs šiandieną,
Nors skradžiai į žemę lįski.
Tarsi švino antvožu
Jie dangstos nuo mūsų
Kietais dulkėtais viršeliais,
Kad nedegintų Mūsų širdies ir akių.

Ataidi, ataidi, ataidi...
Iš tolo, iš pokario siaubo
Per istorijos lauką Ataidi „Aidai“,
Kad pajustum, suprastum,
Kaip šiandien gerai –
Net prie konteinerių
Ar darbo biržoje,
Nei tada, po karo,
Gyvuliniuos vagonuos,
Ar enkavedistų areštinėj...
KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)