2019 m. spalio 23 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Žiedūnė Juškytė. Kaip Raseinių politikai šventinius sveikinimus „googlino“

Savaitraštis ,,Alio, Raseiniai"


Beresn. pies. 1 II_1.jpgĮsivaizduokite: esate politikas. Raseinių krašto politikas. Šventės. Rinkėjams reikia sukurpti sveikinimą. Stinga sugebėjimų – pats neparašysi. Mažai pinigų – kitas neparašys. Betgi yra internetas!

Staigiai prisimenate, kad yra tokia internetinė svetainė „Google“. Į paieškos laukelį surenkate „naujametinis sveikinimas“. Jei šiuo metu esate meras, dar priduriate žodį „meras“ (kad būtų mažiau paieškos rezultatų). Kompiuterio pelės klavišu spustelėjate ant populiariausio įrašo ir štai – jūs jau turite sveikinimą raseiniškiams!

Tačiau plagijavimu kaltinti politikų nederėtų, nes tekstus jiems rengia viešųjų ryšių srityje dirbantys specialistai.
„...netrukus sutiksime Naujuosius metus. Visi perėjome dar vieną ilgą, sudėtingą etapą, užbaigėme šiuos dar vienus pakankamai sudėtingus metus...“ – taip 2010-aisiais sveikinimą pradėjo Klaipėdos miesto meras Rimantas Taraškevičius (Klaipėdos m. mero Rimanto Taraškevičiaus naujametinis sveikinimas „YouTube“). Būtent tokiais žodžiais naujametinį vaizdo sveikinimą pradėjo ir Raseinių rajono savivaldybės meras: „...šiandieną norėčiau visiems padėkoti už darbą, kurį atlikome mūsų rajono labui...“ – tęsė Raseinių politikas (Raseinių r. savivaldybės vadovų naujametiniai sveikinimai „YouTube“). 

Atrodo, visai miela: padėkos, šilti žodžiai... Tačiau, kai supranti, kad kiekvienas žodis nukopijuotas nuo kito mero sveikinimo, sakyto prieš ketverius metus, dingsta visas grožis, nuoširdumas ir bet koks kitas gėris. Tiesa, mūsų meras nuo V. Taraškevičiaus nukopijavo ne visą sveikinimą. Po kelių sakinių Raseinių politikas kalbą tęsė Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko žodžiais, linkėtais 2012-aisiais. 

„Sustokime ir pasidžiaukime per metus padarytais darbais, pasiekimais. Stenkimės užmiršti negandas ir skriaudas. Atverskime naują puslapį su švariomis paraštėmis ir surašykime pačius tauriausius troškimus. Brangiausia, ką turime šiame pasaulyje, yra laikas, šeima, sveikata. Neišvaistykime šių brangakmenių veltui. Padovanokite savo artimiesiems dėmesį, meilę. Būkite sveiki ir laimingi sulaukę Kalėdų ir Naujųjų metų“ (Vytauto Grubliausko kalėdinis sveikinimas „15min.lt“), – linkėjo V. Grubliauskas, tą patį darė ir Raseinių meras. Tik koks skirtumas? Šiuos žodžius tikriausiai pats Klaipėdos miesto meras (arba kažkas jam talkino) klijavo vieną prie kito, norėdamas savo krašto žmonėms pasiųsti linkėjimą, o kai tos pačios eilės kaip pradinuko perskaitomos kito žmogaus, kitai auditorijai, nelieka jokios vertės. 

Tame pačiame vaizdo įraše buvo ir mero pavaduotojos sveikinimas. Pavaduotojos sveikinimas unikalus ir nepakartojamas ir, manyčiau, kad tokius jos išsakytus žodžių junginius, kaip „metai metams tiesia ranką“, „laiko rato karuselė nusinešė džiaugsmus ir rūpesčius“ jau reikėtų įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą. Bet kuriuo atveju, jei mero pavaduotoja savo sveikinimą kūrė pati, lenkiamės žemai už originalumą ir nuoširdumą. 

„Metai verčia savo puslapius taip, kaip ir mūsų visų gyvenimas. Ir paprasčiausiai nebegrįžta, o praėjusius metus mes pasidedame į savo istorinę kraičio skrynelę (nežinau kaip jūs, bet po tokių Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo sakinių norėjosi juoktis – aut. past.). Mes į juos [praėjusius metus] žiūrime lyg laukdami stebuklo, kažko naujo, ir tai natūralu. Juk vis dėlto mes žengiame į (maniau, kad pasakys, jog į euro zoną – aut. past.) nežinomybę, stebuklų šalį...“

 Apskritai administracijos direktoriaus pavaduotojo sveikinimas priminė žaidimą, kai vienas žmogus pasako vieną žodį, tada kitas – kitą ir taip kuriama istorija, kuri nelabai turi loginės prasmės. Bet dėkojame už savus, nuoširdžius, „nenutekintus“ sveikinimo žodžius! 

Jei kada pristigsiu geros nuotaikos, įsijungsiu liberalo, kandidato į Raseinių rajono merus vaizdo sveikinimą. Kaip jis „kūrė“ šventinį linkėjimą? Į „Google“ paieškos laukelį įrašė „kalėdiniai sveikinimai“, atidarė svetainę „sveikinimai.lt“ ir pasirinko tryliktą sveikinimą. Na, kad būtų apie meilę. „Kalėdos – tai metas, kada dovanojant prisimenama,/ Kas iš tikrųjų gyvenime yra svarbiausia./ Tai meilė ir kaip ji pakeičia mūsų gyvenimus./ Tai dalinimasis ir kaip jis mus suartina./ Tai gerumas ir kaip jis mus sušildo“, – labai besistengdamas deklamavo Raseinių krašto politikas (Liberalų sąjūdžio Raseinių skyrius „Facebook“). Tačiau sveikinimas nė kiek nesušildė.

 Taip, kai kuriems žmonėms patinka eilės, jos kartais būna gilesnės ir prasmingesnės nei savo mintimis išsakyti žodžiai, tačiau tik ne toks eilėraštukas, kuris sklando tokiose internetinėse svetainėse kaip „greetings.lt“, „sveikinimai.draugas.lt“, „supermama.lt“ ar pan. Vietoje paprasto eilėraštuko pasakykite kitam žmogui linkėjimą savais žodžiais. Net kad ir linkėtumėte laimės, meilės, pinigų. Svarbu nuoširdžiai. 

Per šias didžiąsias šventes kai kurie Raseinių krašto politikai buvo kaip niekad šiuolaikiški. Sukurti vaizdo sveikinimai, ne tik rašytiniai spaudoje ar internete. Gi žiūrint vaizdo sveikinimą dar gali pamatyti ir politiko akis, emocijas, neverbalinę kalbą. Taip, gali, bet nebūtinai pamatai. Jei žmogus yra geras, galbūt net politikas neprastas, darantis iš tiesų gerus, naudingus darbus, ir yra labai išsilavinęs, bet nemokantis komunikuoti, nesugebantis natūraliai perskaityti nukopijuoto (arba ne) sveikinimo, deklamuodamas eilėraštį atrodo kaip pirmokas, tai gal tada verčiau tokiam žmogui pasilikti prie tradicinio sveikinimo būdo – raštu. Tačiau, kas nedaro, tas neklysta. 

Naujų metų proga Raseinių krašto politikams linkiu kūrybiškumo, originalumo, sveiko proto ir sugebėjimo priimti kito nuomonę. Raseinių krašto žmonėms – išminties, supratingumo bei bendruomeniškumo. 


Dailininko Vladimiro Beresniovo piešinys


Virselis_1934_m._I.jpg

IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 85 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,PLUNKSNOS BROLIAI"

Žurnalistam Lietuvoje
visiškai neblogai klojas.
O jei kam kiaura alkūnė,
tai tas paslaptim tebūnie.

Žurnalistai  Eldorado
kolei kas mus nesurado
Ir už žodį, nors stiproką,
dar po dolerį nemoka.

Visų pirma labai svarbu,
kad visuomet yra darbo,
O jei ne visad sumoka,
dėl to liūst neapsimoka.

Sako, laikraščių tiražas
kolei kas dar esąs mažas.
Ir kol kas dar mūs tėvynėj,
sako, esą daug laukinių.

Jei jau šneka taip leidėjas-
padirbėkim iš idėjos.
Nors kitur tas nemadoje,
tegul liks dar bent spaudoje.

Šiais jau būklė mūsų svarbi,
Spaudos žmogų visi gerbia.
Jei svečiuose kur tenka būti,
užufundija čėrkutę.

Sako, spaudos pionierius
juk negali būt negėręs.
Taigi ši patieka
žurnalistui ir telieka.

Kolei kas pas mumis spaudą
su glėbiu dar nieks negaudo.
Pas mus, mat, kiti dalykai:
daug kas skaito tik dykai.

Šitokioj aplinkumoje
daugel kas patiestų kojas,
Bet lietuvis žurnalistas
dar bankrotų nepažįsta.

(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)