2020 m. rugsėjo 24 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jadvyga PEKARSKAITĖ. Vos išgirdę apie naują iššūkį kauniečiai pasišiaušia

Laikraštis ,,Laikinoji sostinė


Pekarskaite_II.jpgAmžiną nepasitenkinimą Kauno valdžia galima suprasti. Išties išskirtinės, drąsių ir tikrai perspektyvių idėjų pasiūlyti galinčios asmenybės iki šiol kažkodėl nenori stoti prie miesto vairo. Tačiau išankstinis kai kurių miestiečių niurzgėjimas ir įsitikinimas, kad viskas, ką planuojama daryti, baigsis ne tik ilgalaikiais nepatogumais gyventojams, bet ir nesėkme, verčia ieškoti gilesnių šio reiškinio priežasčių.
Kažkodėl pirmiausia norisi prisiminti „Žalgirio“ arenos, kuriai buvo pranašaujamas dar vieno pastato vaiduoklio likimas, statybas. Joms prasidėjus kas tik nesiėmė pranašo vaidmens! Politikus galima suprasti – jų tiesioginis darbas yra „pudrinti“ rinkėjams smegenis ir dievagotis, kad viskas, ką daro ne jie, yra blogai arba labai blogai. Tačiau ir nemažai specialistų bei šiaip miestiečių rypavo, kad „Žalgirio“ arena parklupdys Kauną – piktintasi ne tik vis augančia būsimo statinio kaina, bet ir jo vieta, architektūriniu sprendimu.


Kol kas arena Kaunui kelnių nenumovė, nors miestui šis modernus statinys Nemuno saloje išties kainavo ir vis dar kainuoja nepigiai. Tačiau dabar kauniečiai, net politikai, kai bendrauja ne su savo rinkėjais, jau kalba kitaip – jie didžiuojasi, kad miestas turi „Žalgirio“ areną, o kai kurie net giriasi prisidėję prie šio sėkmingo projekto.

Neseniai tyrimų bendrovės SIC atliktas tyrimas atskleidė, kad 2011-aisiais atidaryta „Žalgirio“ arena yra patraukliausia Lietuvoje. Per trejus veiklos metus joje jau apsilankė beveik pusė Lietuvos gyventojų, 2014-ųjų rudenį laukiama dumilijoninio lankytojo. Areną puikiai žino ir Baltarusijos, Latvijos, Karaliaučiaus srities gyventojai, atvykstantys į Kauną pasižiūrėti išskirtinių renginių.

Sakysite: didelį lankomumą lemia žmonių smalsumas pamatyti naują areną. Iš dalies taip, ypač pirmaisiais veiklos metais, tačiau ne tik tai. Apklausus kauniečius paaiškėjo, kad daugiau nei 70 proc. jų didžiuojasi šiuo statiniu. Nedaug skyrėsi ir kitų miestų gyventojų nuomonė. Net 65 proc. jų teigė, kad būtent „Žalgirio“ arena labiausiai pagerino jų nuomonę apie Kauną.

Šią vasarą miesto valdžia garsiai paskelbė apie Laisvės alėjos rekonstrukcijos pradžią. Jau vyksta viešieji pirkimai, kai paaiškės nugalėtojas, bus imtasi darbų. Žadama, kad tai įvyks jau šį rudenį. Turėtume džiaugtis?

„Laisvės alėjos rekonstrukcijos laukia Panemunės tilto likimas!“, „Seną grindinį išgriaus (sprogdinti, tikėkimės, neprireiks), o paskui – kaip Dievas duos“, – ant statinės su savo nuomone lipa ne tik opozicijoje esantys politikai, bet ir verslininkai, bendruomenių atstovai. Juos kažkodėl iš anksto graužia nepasitikėjimo, kad Laisvės alėja išties gali būti atnaujinta, kirminas.

Miestiečiai turi teisę abejoti, diskutuoti su valdžia ir iš jos reikalauti, kad padėtų kurti verslą arba bent netrukdytų dirbti, gražintų miestą. Kritiškas vertinimas niekam nepakenkė, juolab kad yra net graudžiai juokingai pasibaigusių iniciatyvų. Prisiminkime bent „auksinio“ tualeto prie Kauno pilies istoriją, o apie pagrindinės miesto pėsčiųjų gatvės atnaujinimą kalbama, bet beveik nieko nedaroma nuo 2004-ųjų.

Kad atnaujinti Laisvės alėją reikia, niekas nesiginčija. Architekto Š.Kiaunės projektavimo įmonė gatvės rekonstrukcijos projektą parengė dar 2009 metais. Specialistai ir net nemažai vietos politikų teigia, kad jis neblogas. Tik kaip pavyks architektūrinius sprendimus paversti kūnu? Pagyvensim – pamatysim. Gal vėl galėsime didžiuotis Laisvės vardu pavadinta legendine pėsčiųjų alėja.

Abejonių kauniečiams kelia ir kairiajame Nemuno krante planuojami statyti Koncertų, kongresų ir konferencijų rūmai. Nors iki šiol čia plyti nyki dykynė ir niekas nieko joje daryti nesiėmė, „3K“ projektu pramintas būsimasis statinys kritikos strėlėmis apšaudomas iš įvairiausių pusių.

Nors didžioji dalis šiam projektui reikalingų lėšų būtų skirta iš 2014–2020 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos fondų ir kitos tokios progos gali nebebūti, daug kas abejoja šio komplekso būtinybe.

Ar nepasiklys miestas tarp naujų projektų ir nepaskęs skolose? Gal ir būtų gerai projektus surikiuoti į eilę, tačiau aplinkybės ne visada suteikia galimybę be rizikos ramiai planuoti darbus. Prisiminkime posakį: „Kas nerizikuoja, tas negeria šampano“.

Ar kelsime taures už tvirčiausią Kaune Panemunės tiltą, unikaliausią šalyje Laisvės alėją ir nauju miesto simboliu tapsiančius Kongresų rūmus?
Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)