2020 m. lapkričio 28 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Povilas Sigitas Krivickas. Kauniečiai į Omaną eksportuos... beržų sulą


Omano_garbes_konsule_II.jpgKai Europa balansuoja ant politinės ir – neduok Dieve! – karinės krizės slenksčio, kituose žemynuose esama ramiai bei pasiturinčiai gyvenančių kraštų. Toks yra Omanas – tolima Pietvakarių Azijos valstybė.

Omanas plotu daugiau negu keturgubai didesnis už Lietuvą, o gyventojų panašiai tiek pat – apie tris milijonus. Nors jo sostinę Muskatą ir Vilnių skiria keliolika tūkstančių kilometrų, tačiau pastebimai aktyvėja abiejų šalių ryšiai. Tam rimtą impulsą suteikė šių metų sausio mėnesį Vilniuje pradėjęs veikti Omano Sultonato garbės konsulatas – pirmoji Lietuvoje diplomatinė atstovybė iš Arabijos pusiasalio. Jos elegantiškoji vadovė Boleta Senkienė pakvietė žurnalistus artimiau susipažinti su šios įstaigos veikla ir ateities planais.

Desert_3_II.jpgDaug iškasenų, mažai maisto 
Omanas turi vertingų gamtos turtų, pirmiausia – naftos (atrasta 1964 metais) ir dujų, o paskui – aukso, sidabro, vario, alavo, mangano, nikelio, cinko, geležies rūdų. Tačiau Omanas importuoja maždaug 90 procentų visų vidaus rinkai reikalingų maisto produktų ir paslaugų. Panaši situacija yra ir kitose arabų šalyse, todėl eksportu užsiimančių Lietuvos įmonų tame regione laukia palankios sąlygos plėtoti savo veiklą. 

Svečiams iš Omano, kai jie lankėsi Lietuvoje, labai patiko šimtametės Šiaulių „Rūtos“ saldumynai (o arabai jiems labai išrankūs), Kauno bendrovės „Magnum“ sultys – ypač obuolių ir burokėlių derinys. Palankiai sutikta beržų sula su mėtų prieskoniu, nes tokių medžių Omane visai nėra. Lietuviškas mineralinis vanduo "Akvilė" šiemet jau atsirado Omano parduotuvių lentynose, nes ten beveik vienodai kainuoja litras vandens ir litras benzino – po vieną litą Tiesa, arabų nesudomino lietuviški mėsos gaminiai. Pirmiausia todėl, kad tuose kraštuose nevalgoma kiauliena,o kitų gyvulių mėsa dar neatitinka jų keliamų reikalavimų.

Paklausios informacinės technologijos

Muscat_2_II.jpg„Prioritetinėmis eksporto prekėmis į Omano Sultonatą ir Arabijos pusiasalio regioną laikomos informacinių ryšių technologijų paslaugos ir maisto pramonės sukuriama produkcija. Konsulato 2014-ųjų pirmojo pusmečio tikslas yra padėti Lietuvos verslininkams sudaryti sandorius būtent šiose verslo srityse. Tam egzistuoja didelis poreikis tiek iš mūsų šalies verslininkų, tiek iš Omano pusės“, – sako Omano Sultonato garbės konsulė Lietuvoje Boleta Senkienė (jos „žemiškos pareigos“ – bendrovės „Infobalt“ eksporto padalinio vadovė). Pasak jos, Arabijos pusiasalis – labai plati rinka, kurioje jau sėkmingai įsitvirtino keletas Lietuvos bendrovių. 


Muscat_Muttrah_Souk_II.jpgJi pabrėžia, kad omaniečiai labai vertina Lietuvos kompanijų kuriamus išskirtinius ir aukštos kokybės produktus bei paslaugas. „Tai didžiulė rinka, kurioje takus lietuviams pramynė čia plėtoti projektus sėkmingai pradėjusios bei puikiai užsirekomendavusios informacinių ryšių technologijų kompanijos. Šiuo metu vyksta derybos dėl keleto bendradarbiavimo sutarčių tiek dėl privačių, tiek dėl valstybinių projektų realizavimo“, – sako B.Senkienė. Atidarius konsulatą Lietuvoje, geros perspektyvos taip pat laukia ir maisto pramonės įmonių: bus galima kalbėti apie bendrus rinkos tyrimus, partnerių paiešką, gamintojų ir produktų sertifikavimą, kurio reikalauja vietinės rinkos specifika.
„Maisto pramonė Lietuvoje iš visų ūkio sričių išvystyta bene stipriausiai. Žemės ūkyje ir perdirbime darbuojasi daugybė žmonių, sukuriama didžiausia BVP dalis. Ir šiuo metu mūsų gaminiai yra vertinami svetur. Didžioji eksporto dalis, beveik 30 proc. visos maisto pramonės sukuriamos produkcijos, iškeliauja į Rytų rinką. Šiek tiek pakoregavus gamybos procesus, gaminius sėkmingai būtų galima realizuoti ir naujoje rinkoje“, – teigia ponia Boleta Senkienė. Vilniuje įsteigto Garbės konsulato uždaviniai – atstovauti Omano Sultonato interesams mūsų šalyje, didinti šalies žinomumą ir formuoti Omano įvaizdį plėtojant kultūrinius beir ekonominius santykius. Lietuvos Respublikos garbės konsulatas Omane buvo įkurtas 2010 metais. Jam vadovauja Anees Issa Al Zadjali. 

Muscat_OldTown_II.jpgKontaktai toliau plėtosis

Lietuvos verslininkai ir specialistai dalyvaus dvidešimt ketvirtąjį kartą vyksiančioje prestižinėje informacinių technologijų parodoje „COMEX IT, Telecom & Technology Show“, kuri Omano Sultonate rengiama šių metų balandžio 7-11 dienomis. O ateinančią vasarą Omano konsulatas, bendradarbiaudamas su Lietuvos Žemės ūkio ministerija ir VšĮ „Versli Lietuva“, Vilniuje planuoja surengti seminarą lietuviškų maisto produktų eksportuotojams. Šių metų birželį viešnagės į Lietuvą atvyks aukštų svečių delegacija iš tos šalies. Tarp jų - Omano Sultonato Užsienio reikalų ministerijos Generalinis sekretorius Sayyid Badr bin Hamad bin Hamoud al Busaidi, kuris visokeriopai remia Lietuvos ir savo krašto bendradarbiavimą. 

Boleta Senkienė teigė, jog prioritetine verslo sritimi yra laikomos informacinės technologijos, kurių dėka ir buvo užmegzti ekonominiai ryšiai su Omano Sultonatu.

"Prieš trejus metus jie susidomėjo mūsų informacinėmis technologijomis ir šis bendradarbiavimas atvėrė duris į platesnę Omano rinką. Kita verslo sritis - maisto pramonės sukuriama produkcija. Konsulato tikslas pirmąjį šių metų pusmetį yra padėti Lietuvos verslininkams sudaryti sandorius būtent šiose verslo srityse. Yra poreikis bei susidomėjimas tiek iš mūsų šalies verslininkų pusės, tiek iš Omano atstovų", - kalbėjo B. Senkienė. Ji teigė, jog Omane jau įsitvirtino keletas Lietuvos bendrovių - informacinių technologijos kompanijos "Ruptela" bei "Etronika" jau parduoda savo produktus šioje valstybėje. 

Tikėtina, kad stiprėjant ekonominiams ir kultūriniams ryšiams, į Omaną patrauks ir daugiau Lietuvos keliauninkų. Juos vilios neįprasta gamta – nuo dykumų iki palmėtų pakračių, kurios tęsiasi per porą tūkstančių kilometrų. Beje, vienas garsiausių pasaulyje senovės keliauninkų jūreivis Sindbadas taip pat buvo kilęs iš Omano.

* * * 
Muscat_Sultan_Palace_II.jpgAr įmanomas energetinis bendradarbiavimas su šia gamtiniais ištekliais - nafta ir dujomis - savo ekonomiką grindžiančia valstybe? B. Senkienė teigė, jog daug kas priklausys nuo Lietuvos valdžios atstovų. "Energetinis bendradarbiavimas yra galimas, tačiau tai priklausys nuo Lietuvos Vyriausybės politikos - ar arabiškas kapitalas Lietuvoje yra laukiamas", - sakė ji. Ponios B. Senkienės žodžiais, Omano Sultonato generalinis konsulatas žada būti aktyvi institucija, kuri jau numačiusi artimiausius žingsnius. Vienas jų – tekti pagalbą sertifikuojant lietuviškus produktus Omane, padėti eksportuotojams iš Lietuvos bei Omano atstovams rasti verslo partnerių abiejose valstybėse.

Nuotraukose: Omano Sultonato garbės konsulė Boleta Senkien; Omano dykuma; Omano sostinės Muskato vartų muziejus; Muskato prekyvietė; Muskato senamiestis; Omano sultono rūmai (Muscat_Sultan_Palace)

 Omano Sultonato garbės konsulato Lietuvoje archyvo  nuotr/
Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)