2020 m. lapkričio 28 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nerijus Povilaiitis. Už mokesčių mokėtojų pinigus – pakaunės valdančiųjų savigyra

www.lrytas.lt

Kauno_rajonas_II.jpgŽiniasklaidos atstovų kritikos dėl nemokamo, biudžeto lėšomis finansuojamo laikraščio leidimo nuolat sulaukiantis Druskininkų meras socialdemokratas Ričardas Malinauskas – ne vienintelis, užsiimantis šia veikla.

Socialdemokratų taip pat valdomame Kauno rajone už mokesčių mokėtojų pinigus leidžiamas ant brangaus blizgaus popieriaus spausdinamas leidinys „Pakaunės žinios“. Metrikoje nurodomas leidėjas – Kauno rajono savivaldybės administracija bei tekstų autoriai. Tai rajono mero socialdemokrato Valerijaus Makūno patarėjai.

Nors įstatymai numato, kad savivaldybės negali būti viešosios informacijos rengėjomis, Kauno rajono vadžia tikina tvarkos nepažeidžianti. Esą šis leidinys – ne valstybės lėšomis finansuojamas propagandinis laikraštis, bet informacinis biuletenis, kurį leisti tiesiog būtina norint tinkamai informuoti gyventojus apie valdžios nuveiktus darbus. Leidinio metrikoje nurodoma, kad jis nemokamai platinamas 26 tūkst. egzempliorių tiražu.

Politinė propaganda ir savigyra

Leidinyje ypač daug dėmesio skiriama Kauno rajono savivaldybės merui V.Makūnui, kitiems valdančiajai daugumai priklausantiems politikams bei valdininkams. Jų nuotraukos publikuojamos nemokamai platinamame leidinyje, o publikacijų tekstai primena sovietmečio liaupses valdžiai.

Kauno rajone išrinktas Seimo narys konservatorius Donatas Jankauskas šį leidinį vadino nelegaliai, pažeidžiant įstatymus, už mokesčių mokėtojų pinigus leidžiama socialdemokratų politinės propagandos bei savigyros priemone.

„Šio laikraščio leidimą vertinu vienareikšmiai neigiamai. Nesąžininga, kad mokesčių mokėtojų lėšos naudojamos savireklamai. Užtenka pavartyti vieną ar kitą šio leidinio numerį, kiekvienam mąstančiam žmogui abejonių nelieka, kad jame pateikiama ne informacija, bet valdančiųjų reklama“, – sakė Kauno rajone išrinktas parlamentaras D.Jankauskas.

Kauno rajono konservatorių lyderis D.Jankauskas sakė nežinantis, kiek mokesčių mokėtojams kainuoja valdančiųjų liaupsės. Opozicijoje esantys tarybos nariai teiravosi apie laikraščio leidimo išlaidas, tačiau atsakymo iki šiol nesulaukė.

„Apie tai, kodėl pažeidžiant įstatymus du savivaldybių merai, socialdemokratų partijos pirmininko A.Butkevičiaus pavaduotojai R.Malinauskas ir V.Makūnas biudžeto lėšomis užsiima leidyba ir savigyra, buvo klausta ir paties premjero. Tačiau jis nuo tiesaus atsakymo išsisuko“, – sakė parlamentaras D.Jankauskas.

Politikai žlugdo laisvąją spaudą

Nuo šių metų pradžios Kauno rajone nebeleidžiamas šiam regionui skirtas nepriklausomas laikraštis „Naujosios tėviškės žinios“.

Nors buvusi laikraščio redaktorė Nijolė Grinevičiūtė portalui lrytas.lt minėjo, kad savivaldybės nemokamai platinamas leidinys tiesioginės įtakos neturėjo, ji pripažino, kad apeidama įstatymus savivaldybė elgiasi ne itin korektiškai.

Kur kas griežtesnis buvo Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkas Dainius Radzevičius.

„Mano nuomone, biudžeto lėšomis finansuojamų leidinių iš viso neturėtų būti. Tai visiškas absurdas, be to, neteisėti dalykai. Dalis savivaldybių gali teigti, jog nėra kitų būdų, kaip skleisti informaciją, nes vietos laikraščiai arba silpni, mažai skaitomi, arba jų iš viso nėra. Tačiau tai ne priežastis, o pasekmė, kodėl vietos laikraščiai tokie tapo. Tai valstybinės ir vietos politikos rezultatas“, – sakė D.Radževičius.

LŽS vadovas tikino, kad savivaldybių lėšomis finansuojami bei rengiami leidiniai negali pretenduoti vadintis laikraščiais, nes pagal pateikiamos informacijos pobūdį tai ne kas kita, kaip propagandiniai leidiniai.

Kauno rajono mero patarėjas, profesionalus žurnalistas ir vienas „Pakaunės žinių“ tekstų autorių Edmundas Mališauskas lrytas.lt tikino, kad įstatymams bei etikos normoms nenusižengiama.

„Tai ne laikraštis, o nereguliariai leidžiamas informacinis biuletenis. Problema, jog Kauno rajone yra susidaręs tam tikras informacijos vakuumas, o savivaldybei reikia paskelbti tam tikrą informaciją. Platiname pranešimus spaudai, užsakome publikacijas, tačiau to nepakanka. Pakaunėje gyvena apie 90 tūkst. žmonių, toli gražu ne visi jų naudojasi internetu, todėl dalis jų atkirsti nuo informacijos“, – sakė Kauno rajono mero patarėjas.

E.Mališauskas tikino, jog šis leidinys savo pobūdžiu skiriasi nuo Druskininkų savivaldybės laikraščio, kuriame vietos meras susirašinėja su žurnalistais. Čia pateikiama konstatuojamojo pobūdžio informacija, kurią iliustruoti tenka valdžios atstovų fotografijomis.

„Sutinku, kad leidyba nėra savivaldybės funkcija, tačiau situacija tokia, jog kartkartėmis turime ką nors išleisti. Jeigu būtų leidinys, kuris pasiektų tam tikrą auditoriją, mums nereikėtų jo leisti. Kita vertus, finansiškai leisti tokį biuletenį pigiau, nei užsakinėti brangią reklamą, mokėti už informacinių pranešimų publikavimą spaudoje“, – sakė E.Mališauskas.

Kauno rajono meras V.Makūnas taip pat tikino, jog įstatymams nenusižengiama, nes leidžiamas ne laikraštis, o informacinis biuletenis.

„Buvome atviri visiems leidiniams, tačiau tai daug kainuoja, todėl buvome priversti išleisti keletą „Pakaunės žinių“ numerių. Mūsų variantas ne toks kaip Druskininkų, esame tikrinti, pertikrinti – leidžiamas tik informacinio pobūdžio biuletenis“, – sakė V.Makūnas.

Mato grėsmingą tendenciją

Kauno rajono valdžios atstovų teiginius, jog būtina leisti informaciniu biuleteniu pavadintą leidinį, norinti informuoti visuomenę apie aktualijas, LŽS pirmininkas D.Radzevičius vadino niekuo nepagrįstais.

„Suprasčiau, kad savivaldybė kartkartėmis iškilus būtinybei išleistų teminius informacinius pranešimus. Pavyzdžiui, apie šiukšlių rūšiavimą, priėmimo į vaikų darželius tvarką. O reguliarus informavimas, panašus į laikraštį, realiai tai – propagandinis leidinys“, – sakė D.Radzevičius.

LŽS vadovas sakė, kad pasekti Druskininkų bei Kauno rajono savivaldybės pavyzdžiu ir imtis leidybos ketina dar kelios savivaldybės.

„Mane jau pasiekė žinios, kad apie tai svarstoma Tauragėje bei Anykščiuose. Tokią tendenciją reikia stabdyti, nes tai absurdas, be to, veikla neteisėta. Antradienį kaip tik rengiame LŽS, nacionalinės miestų bei rajonų laikraščių ir interneto portalų asociacijos atstovų susitikimą. Rengiamės aptarti, kokia vyrauja politika, tiesiogiai ar netiesiogiai už mokesčių mokėtojų pinigus leisti laikraščius pažeidžiant įstatymus“, – sakė D.Radzevičius.

LŽS pirmininkas nuogąstavo, jog nestabdant rajonuose plintančių užmačių uzurpuoti laisvą žodį, kyla tiesioginė grėsmė demokratijai.

„Gali nutikti taip, jog po kurio laiko vietos savivaldos rinkimai gali iš viso prarasti bet kokią prasmę. Kiekvienas oponentas bus sutryptas, kiekvienas valdantysis tiek išgirtas, kad žmonėms neliks pasirinkimo alternatyvų“, – nuogąstavo D.Radzevičius.Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)