2020 m. spalio 23 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

KABELINĖ TELEVIZIJA "VEŽA" VISĄ ŠEIMĄ


Vaiva_Zukiene_3_II.jpgPraėjo pusmetis nuo analoginės antžeminės televizijos išjungimo 2012 m. spalio 29-ąją, o Lietuvos kabelinės televizijos asociacija (LKTA) gali tik pasidžiaugti, kad jos esami ir potencialūs klientai buvo laiku bei tinkamai informuoti apie pokyčius ir dabar jau nemažai jų mėgaujasi kabelinės televizijos teikiamais privalumais.

  Nuotraukoje: Lietuvos kabelinės televzijos prezidentė Vaiva Žukienė (viduryje) su viceprezidentu Juozu Jurelioniu ir LNK generaline direktore Zita Sarakiene

„Mūsų šūkis - kabelinė televizija „veža" visą šeimą, - sako Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos prezidentė Vaiva Žukienė. - Tuo norime pabrėžti, kad kabelinė televizija suteikia itin plačias galimybes kiekvienam klientui ir kiekvienam jo šeimos nariui pasirinkti programas." 

Ar visi pasirinko teisingai?

„Taip, klientų antplūdžio prieš pat išjungimą ir iškart po jo sulaukėme, - pripažįsta LKTA prezidentė Vaiva Žukienė. - Tačiau kabelinės televizijos operatoriai jam buvo tinkamai pasirengę - tiek iš klientų aptarnavimo, tiek iš techninės pusės. Reikia pasakyti, kad dauguma naujų klientų rinkosi „ekonominius", minimalius kabelinės televizijos paslaugų paketus - tai reiškia, kad išaugus klientų skaičiui kabelinių televizijų pajamos neaugo taip, kaip galima buvo tikėtis.

Svarbiausia, 
kad neįvyko taip, kaip Latvijoje, kai išjungus analoginę antžeminę televiziją dalis gyventojų liko išvis be televizijos: Lietuvoje perėjimui buvo pasirengta geriau, visuomenė išsamiau ir laiku informuota. Tiesa, kabelinių televizijų operatoriai iki šiol sulaukia daug klausimų iš gyventojų, technologijose mažiau besigaudantiems žmonėms ir dabar ne visada aišku, kas gi pasikeitė. Bet manau, kad kabelinės televizijos gerai padirbėjo informuodamos ir aiškindamos, kaip viskas atrodys po analoginės antžeminės televizijos išjungimo".

Ne visi gyventojai turėjo galimybę pasirinkti kabelinę televiziją, nes ne miestų teritorijose daugumai vienintelis įkandamas pasirinkimas buvo antžeminė skaitmeninė televizija. Visuome¬nėje nuo analoginės antžeminės televizijos išjungimo (2012 m. spalio 29 d.) jau nekart buvo kilę nepasitenkinimo dėl per silpno skaitmeninės antžeminės televizijos signalo, dėl nepakankamos informacijos, kokią anteną pasirinkti ir panašiai. Taip pat dalis gyventojų rinkosi alternatyvą - palydovinę televiziją.


Ateitis - skaitmeninė kabelinė TV

Didelė dalis naujų kabelinės televizijos klientų, anksčiau žiūrėjusių analoginę antžeminę televiziją, yra linkusi į pigesnes paslaugas, t. y. vis dar renkasi ne skaitmeninę kabelinę, o analoginę kabelinę televiziją. Tokie klientai bet kada vėliau gali lengvai pereiti prie skaitmeninės kabelinės televizijos. Pasak LKTA direktoriaus, viceprezidento Juozo Jurelionio, kabelinės televizijos operatorių toliau siūloma analoginės kabelinės televizijos paslauga tiesiog suteikia klientams galimybę rinktis paslaugas neskubant ir vertinant savo finansines galimybes ar kitus poreikius, juolab kad kabelinės televizijos abonentai gali vienu metu įsigyti ir skaitmeninės, ir analoginės kabelinės televizijos paslaugą, nes kabelinės televizijos ir toliau transliuoja programas tiek analoginiu, tiek skaitmeniniu formatu.

„Kabelinė televizija-vienintelė, suteikianti tokias galimybes, - sako LKTA direktorius. - Svarbiausia, kad viską nusprendžia pats abonentas - tai reta proga šiais laikais turėti tokią pasirinkimo galimybę“.

Kabelinė - televizija visai šeimai

„Mūsų šūkis - kabelinė televizija „veža“ visą šeimą, - sako V. Žukienė. - Tuo norime pabrėžti, kad kabelinė televizija suteikia itin plačias galimybes kiekvienam klientui ir net kiekvienam jo šeimos nariui pasirinkti, kokias programas jis nori žiūrėti - žinių, sporto pramogų, animacijos ir t.t“.

Pasak LKTA prezidentės, anksčiau buvusį populiarų standartinę analoginės kabelinės televizijos programų paketą paprastai sudarydavo apie 50 programų, kuria parinkdavo operatorius, tačiau klientas kuo toliau, tuo daugiau gali rinktis iš nemažo kiekio teminių paketų - jų pasiūlą ypač praplėtė skaitmeninės kabelinės televizijos populiarėjimas, nes pastaroji leidžia per vieną dažnių juostą  abeliu transliuoti daugiau kanalų, nei analoginė kabelinė.

"Mūsų asociacija puikiai suvokia 
azartinių žaidimų internete potencialią grėsmę ir jokiu būdu nepropaguoja žalingų pomėgių, tačiau ketinami įvesti azartinių žaidimų įstatymo pokyčiai būtų tik problemos perkėlimas ant verslo pečių, - sako KLTA prezidentė Vaiva Žukienė. - Azartinių žaidimų bendrovės internete dažniausiai yra visiškai legalios, o blokuoti vartotojus, kad jie negalėtų žaisti užsienio bendrovėse, atrodo kova su vėjo malūnais. Bandymas įpareigoti interneto paslaugų teikėją blokuoti prieigas ir panašiai - labai prasta tendencija. Jei dabar pavyktų tai padaryti, tai ateitų eilė blokuoti ir kitas interneto vietas, kurios pasirodytų netinkamos valdžios institucijoms. Nemanau, kad tai teisinga filosofija, bent jau verslo prasme. Interneto paslaugų teikėjai nekontroliuoja ir nepageidautų kontroliuoti, kur jų klientai naršo, tam galų gale yra kitos struktūros. Sprendimas galėtų būti labai paprastas ir naudingas valstybei - apmokestinti tokius azartinius žaidimus internete. Tai būtų ir finansinis stabdis tam tikroms amžiaus ar socialinėms grupėms, ir galimybė per mokesčių mokėtojo identifikavimą stebėti, kas, kur ir ką žaidžia."

Kyla naujos problemos

Pasak LKTA prezidentės, pirmąjį pusmetį be analoginės antžeminės televizijos operatoriams iškilo ir naujos problemos. 
Pirmoji, pasak V. Žukienės - tai nelegaliai platinamos antžeminės skaitmeninės televizijos atkodavimo kortelės. Po analoginės antžeminės televizijos išjungimo pastebėta, kad jos smarkiai populiarėja. Berods, tai gana patogu gyventojams, nejaučiantiems sąžinės graužaties, kad nelegaliai naudojasi svetima intelektine nuosavybe, tačiau įvairiems televizijos paslaugų teikėjams tai reiškia prarastus klientus, o valstybei - nesumokėtus mokesčius į biudžetą.


Vaiva_Zukiene_1_II.jpg„Palyginčiau tai su taksi paslaugomis, - sako V. Žukienė. - Vieni susimoka visus mokesčius, įsigyja reikalaujamą taksi automobilių įrangą ir dirba legaliai, o kiti - tiesiog uždarbiauja, visą pelną su- sižerdami į kišenę, apvogdami ir valstybę, ir legaliai dirbančias taksi įmones. Atrodytų - koks skirtumas, juk vartotojui, kuriam svarbu nuvažiuoti kur reikia, tik platėja pasirinkimas.

Kiek tenka bendrauti su kolegomis iš kitų šalių, Vakaruose į intelektinės nuosavybės, kuriai priskirtinos ir TV programos, vagystes vartotojai nežiūri teigiamai - jie nelaiko jokiu didvyriškumu nelegaliai žiūrėti programas".

Riboti prieigą?

Antroji problema susijusi su daugelio televizijos operatorių teikiama paslauga - interneto prieiga. Jau anksčiau valstybės institucijos svarstė galimybę įpa¬reigoti interneto paslaugų teikė¬jus apriboti vartotojų prieigą prie azartinių lošimų portalų internete, o dabar vėl norima grįžti prie šios idėjos realizavimo.

Vido Mačiulio nuotraukos

Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)