2020 m. liepos 15 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Stasys Jokūbaitis. Kur nupūškuos rinkimų traukinys?


jok_II_2.jpgLygiai savaitė liko iki Seimo rinkimų. Partijos jau surikiavę savo kariaunas ir tęsia grumtynes už teisę ateinančius ketverius metus vairuoti mūsų valstybės laivelį. O norinčiųjų sėsti prie jo vairo šiemet, kaip reta, rekordiškai daug – apie du tūkstančius. Konkursas – lyg į prestižinį medicinos universitetą – maždaug po 12 į vieną vietą. 

Savo kandidatų sąrašus iškėlė 17 partijų ir viena keturių partijų koalicija. Ir visi tikisi didesnės ar mažesnės sėkmės. Tik rinkėjų šiemet apie 130 tūkst. mažiau negu ankstesniuose Seimo rinkimuose. Išsivaikščiojo po pasaulį.

Imi kartais žmogus ir pagalvoji: kaip čia yra, tauta taip menkai pasitiki Seimu, dažnai jį netgi keiksnoja, karia ant jo visus šunis, o norinčiųjų tapti jo nariais – tūkstančiai? Atsakymą padiktavo vienas pakaunės ūkininkas.
„Kur tu, brolau, rasi geresnį darbą šiais ekonominio nuosmukio ir nedarbo laikais? Stabili solidi alga, automobilis, benzinas, būstas sostinės centre, įvairios privilegijos ir jokios atsakomybės. Ar kada kas nors nubaudė parlamentarą, kad jis balsuodamas nepakėlė rankos ar nepaspaudė mygtuko, arba – tai padarė tada, kai nereikėjo? Tik gyvenk ir džiaukis.“

Gal šiek tiek ir supaprastintas toks požiūris į mūsų įstatymų leidėjus, tačiau teisybės jame visgi esama. Ne vienas kandidatas į Seimą veržiasi tikrai ne dėl to, kad nemiega naktimis vis galvodamas, kaip tą mūsų valstybėlę nuvairuoti į geresnio gyvenimo uostą, o pirmiausia svajodamas, kaip gerai, tapęs Seimo nariu, gyvens jis pats.

O ką į valdžią besiveržiantys mūsų politikai žada, tarkime, žemdirbiams, kaimo žmonėms, kuriuos dažniausiai jie prisimena tik prieš rinkimus? Pavarčius partijų rinkimų programas, įdomių dalykų gali aptikti. Pirmiausia apninka klausimas: kas nuo ko nusirašė pagrindinius postulatus, nes beveik visos didžiosios partijos – ir kairiosios, ir dešiniosios – žemdirbių ir kaimo ateitį savo programose piešia panašiai?

Vieni pirmųjų savo trumpąją ir išsamiąją programas paskelbę socialdemokratai žada siekti, kad tiesioginės išmokos Lietuvos ūkininkams būtų tokio pat dydžio, kaip ir ūkininkams senosiose Europos Sąjungos valstybėse, skatinti modernias žemės ūkio technologijas, remti žemdirbių švietimą, informavimą ir konsultavimą, baigti nuosavybės teisių į nekilnojamąjį turtą atkūrimą, pasirūpinti, kad žemės ūkio paskirties žemė netaptų machinacijų objektu. Be to, jie pasiryžę tobulinti teisės aktus, susijusius su žemės ūkio produkcijos supirkimu ir pardavimu, ieškoti naujų rinkų mūsų žemės ūkio produkcijai, skatinti eksportą, agroturizmo plėtrą, tradicinius verslus, linininkystę, ekologinę žemdirbystę, žuvininkystę, nacionalinę augalų ir gyvulių selekciją, sėklininkystę ir veislininkystę. Peržiūrėti mokestines reformas ūkininkams, sustabdyti kaimo mokyklų ir pirminių sveikatos priežiūros punktų, kultūros įstaigų uždarymą, vykdyti asfaltavimo programą ir kt.

Pazadai_II.jpgPaskaičius Darbo partijos rinkimų programą gali susidaryti įspūdį, kad , tarsi tingūs mokinukai, „darbiečiai“ nusižiūrėjo nuo socialdemokratų, tik viską gausiai apipylė vandenėliu. Gal dėl to, kad netekus kantrybės tokį traktatą įveikti iki galo, ne vienam jau net nesinorės ieškoti atsakymų kaip visa taip bus įgyvendinta. Net 1500 litų minimali alga pažadėta. Bet su šia programa gali atsitikti taip, kaip ir su liūdnai pagarsėjusiomis 11, 111, 1111 dienų „darbiečių“ programomis, kurios, kaip vėliau prisipažino pats jų lyderis, buvo tik masalas rinkėjams.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ rinkimų programoje daug vizijų apie mistinę Trečiąją respubliką, tačiau žemės ūkio skyrius - be didelių „amerikų“. Minimos tos pačios problemos, tik gal kartais griežtesniu tonu.

Konservatorių programos viešumoje aptikti nepavyko. Nėra jos ir partijos tinklalapyje. Prieš kurį laiką žurnalistų paklaustas, kur konservatorių rinkimų programa, Andrius Kubilius kiek sutrikęs pareiškė, kad jo partija laukia, kada kitos parengs savo programas, tada ir jie paskelbs savo. Taigi kol kas rinkėjams teks pasitenkinti šios partijos rinkimų šūkiu „Kartu pasiekėme daug. Nesustokime!“. Dėl tų didelių pasiekimų galima ir suabejoti, o kad nereikia sustoti pradėjus kokius nors rimtus darbus, ir taip gerai žino kiekvienas ūkininkas.
Liberalų sąjūdis iš kaimo daug balsų, matyt, nesitiki. Jų programa labiau miestietiška. Viską vainikuoja pats pirmasis pažadas: „Lietuvos kaimas bus gera vieta gyventi, dirbti ir ilsėtis.“ Tiesiai šviesiai, maždaug kaip prieš ketverius metus Arūnas Valinskas su savo Dešimties Dievo įsakymų programa, kai pirmą kartą bandė užimti Seimo pirmininko postą. Tiesa, liberalai žada dar ir „dovanėlę“ Lietuvos žemdirbiams – panaikinti apribojimą užsieniečiams įsigyti žemę, nes tada, bus konkurencija.

Jei būtų paskelbtas rinkimų programų publicistikos konkursas, jį tikriausiai laimėtų vadinamojo Trečiojo kelio beieškantys liberalcentristai. Gražus rašinėlis ir tiek. Visiems žadama padėti. Žemdirbiams irgi. Tik nedaug – vos keliais jau kitose programose girdėtais dalykais.

R_s_01_II.jpgApie mažųjų arba ką tik susikūrusių ir jau taikančių į Seimo rinkimus partijų programas, skirtas žemės ūkiui, nelabai yra ką kalbėti. Ko, pavyzdžiui, gali tikėtis kaimo žmonės iš partijos, kurios kandidatų sąrašo viršūnėje – jaunos Eurolygoje žaidžiančios krepšinio žvaigždės, veteranai, sporto treneriai, šokėjai? Kad ir ką jie parašytų savo programoje žemdirbiams, ar daug kas patikės, kad milijoninius kontraktus turintys žaidėjai po Seimo rinkimų viską mes ir eis kelti žemės ūkio?

Gal kada nors vis dėlto ateis laikas, kai politiką vertinsime kaip rimtą, didelio profesionalumo reikalaujantį darbą, kai išmoksime atskirti tuos, kurie iš tiesų gali valdyti valstybę, nuo tų, kuriems Seimo mandatas tik narciziška puošmena arba raktas atsirakinti savo interesų duris.

Vladimiro Beresniovo piešiniaiVirselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)