2020 m. liepos 15 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Rūta Ronkauskienė. AKIM projektas: Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijoje - Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asocicijos nario pamoka

Laikraštis "Mūsų žodis"

102_II.JPG2012-ųjų gegužę Lietuvoje prasidėjo Euopos sąjungos projekto „Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“ (AKIM) įgyvendinimas. Projekte dalyvauja 230 vienuolikos šalies kūrybinių sąjungų narių bei du šimtai mokyklų, kartu su jomis ir Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija. 

Šiame Žemaitijos rajono centre savo pirmąją pamoką tema „Moksleiviškos „žurnalistikos“ laisvė ir atsakomybė, moralinių ir etinių nuostatų pažeidimai ir kaip jų išvengti“ vedė Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos valdybos narys, LŽS Kauno apskrities skyriaus valdybos pirmininkas Vidas Mačiulis. 

Apie žurnalisto susitikimą, kuriame dalyvavo apie du šimtai moksleivių, P.Žadeikio gimnazijos saleje  - pasakojimą paruošė nepriklausomo Skuodo rajono laikraščio „Mūsų žodis“ redaktorės pavaduotoja Raimonda Ronkauskienė.

Legendinis krepšinio žurnalistas gimnazistams kalbėjo apie tai, kad reikia širdimi pajausti, kuo gyvenime norėtum būti. Gyvenimo kelias, kuriame žmogus gali save realizuoti, yra daug prasmingesnis ir laimingesnis. V. Mačiulis teigė, kad kūrėjai nuo kitų žmonių niekuo nesiskira, tik į gyvenimą jie žiūri šiek tiek kitaip: dvasia, širdimi mato gyvenimą ir jį pateikia savaip. Kiekvienas žmogus turi savo likimą ir jam lemta atlikti tam tikrą misiją žemėje.

Žurnalistas papasakojo ir apie save. Gimė Kauno rajone. Vidurinę baigė Kulautuvoje. Jau nuo penktos klasės svajojo apie radijo diktoriaus darbą; nuo devintos per ilgąsias pertraukas pradėjo vesti mokyklos radijo valandėles. “Žurnalistas neturi poilsio dienų, bet esu laimingas dėl to, kad tapau tuo, kuo norėjau“, - teigė V. Mačiulis. Anot jo, savęs reikia paklausti, kas man yra įdomu, kas mane traukia, niekada profesijos nereikia rinktis, turint materialinių išskaičiavimų. Pradedi eiti mažu takeliu ir eini į didelį kelią. 

103_IIa.JPGGimnazistams legendinis krepšinio žurnalistas siūlė bandyti rašyti, kad ir dienoraštį. Juk, anot svečio, kai mūsų tiek nedaug, turime puoselėti lietuvišką žodį, kalbą. Būna malonu kalbinti pašnekovus, kurie ilgus metus praleidę užsieniuose, nepamiršo lietuvių kalbos, nekalba „su bulve gerklėje“. Toks, pavyzdžiui, yra Vilmantas Matulevičius, buvęs „Statybos“ komandos krepšininkas. Jo sūnus užaugo ne Lietuvoje, bet irgi puikiai kalba lietuviškai. Beje, anot V. Mačiulio, dabar daugiau transliuojama angliškos muzikos, nei sovietmetyje – rusiškos.

V. Mačiulis penkiolika metų dirbo Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos nariu. „Mane daug kas jaudina žurnalistikoje. Kartais žurnalistai tampa teisėjais, advokatais, to neturėtų būti. Žurnalistas turi pateikti informaciją ir kad ji būtų etiška. Regioniniai laikraščiai daro mažiau tokių klaidų. Juk nenuteisto žmogaus negalima vadinti vagimi, žmogžudžiu“, - teigė V. Mačiulis. Pasak jo, ir straipsnių komentarus reikia rašyti kultūringai, nežeminant ir nepilant purvo. Krepšinio žurnalistas teigė, kad visuomet reikia išlikti garbingiems, o blogas darbas, poelgis, pyktis atsigręžia prieš patį žmogų po penkių-dešimties metų.

V. Mačiulis yra išmaišęs daugelį šalių, bet Skuode apsilankė pirmą sykį. Jis pats pasiprašė atvykti į Skuodą. Savarankiškai apžiūrėjo miestą, kuris jam paliko gerą įspūdį. 
Gimnazistai domėjosi, ar V. Mačiulis prisimena savo pirmą interviu, ar jam nepritrūksta klausimų, ar perspektyvu būti jaunu žurnalistu ir t. t. Beje, jis prieš pradėdamas žurnalisto karjerą, dirbo Kauno rajono laikraštyje, paskui – televizijoje. Daug metų atidavė sporto žurnalistikai. Mėgo ir pats žaidė krepšinį. Sporto žurnalistika buvo arčiausiai širdies.

V. Mačiulis tądien papasakojo kai kurių epizodų iš žurnalisto gyvenimo. Anot jo, jis galįs kalbėti, kad ir iki ryto. Kalbos dovaną turėjo nuo jaunų dienų. Tai matyt ir turėjo tam tikros įtakos gyvenimo profesijai. Ir dar vienas įdomus faktas. Devintoje klasėje jam teko vaidinti vienoje pjeseje, jam buvo paskirtas korespondento vaidmuo. 

101_II.JPGVienuoliktoje klasėje savaitraštyje „Kalba Vilnius“ Vidas pamatė skelbimą, kad Kauno radijas skelbia diktorių konkursą. Prie jo priėjęs jaunas radijo reporteris Vladas Daugėla ir paklausė: „Nori būti robotu?“ Paaiškino, kad diktoriai skaito svetimas mintis. Jis V. Mačiuliui davė magnetofoną, nuvedė į Kauno politechnikos instituto bendrabutį ir liepė parengti pasakojimą apie tai, kaip studentai praleidžia laisvalaikį. Nuo to viskas ir prasidėjo.

Nuo 1990-ųjų metų V. Mačiulis vadovauja Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyriaus valdybai. Jis gali didžiuotis rekordu, kurį pasiekė per Sausio įvykius. Sausio 13-ąją V. Mačiulis studijoje be pertraukos dirbo net 11 val. 45 min. Šis faktas yra užregistruotas Lietuvos rekordų knygoje.

Laikraštis „Mūsų žodis“

Nuotraukose: NŽKA ir LŽS nario Vido Mačiulio pamoka Skuode, Pranciškaus Žadeikio gimnazijoje

                                                                 Rūtos Ronkauskienės nuotr.Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)