2020 m. liepos 15 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Aaivaras Prancūzevičius: "Lietuvoje pasakos tradicija nėra mirusi"

Elena NIKONOVAITĖ, www.respublika.lt

TV sraige II_3.jpgTelevizoriaus kaip pramogos mėgėjai jam gali pavydėti. LNK programų direktoriaus AIVARO PRANCŪZEVIČIAUS kabinete televizorius įjungtas visada. Pilkasis to, ką žiūri žiūrovas, kardinolas ir jo komanda per vasarą sustrategavo, kaip informuos ir linksmins žiūrovus naujuoju sezonu. Specialiai "Laisvalaikio" interviu - pokalbis apie įspūdingas filmų premjeras ir naujas laidas, apie iš LNK eterio šviesiančias naujas žvaigždes, apie iš "Dviračio žinių" pabėgusią pelę, bet į "žynias" atėjusią vieno labai garsaus vyro žmoną ir kitas LNK sezono intrigas. Kad ir ką žiūrėtumėte per LNK - aistros liesis į jūsų namų miegamuosius, salonus, virtuves ir vonias.

- Jūsų naujojo sezono šūkis - aistringas LNK sezonas. Ko žiūrovui tikėtis? Kokią žinutę jam siunčiate tokiu šūkiu?

Televizijos eteryje svarbiausia yra emocija, o aistra žymi labai stiprius jausmus, vadinasi - ir emocijas. Naujajame LNK sezone savo žiūrovams žadame pačias stipriausias emocijas, kad ir kurią laidą žiūrovas pasirinktų.

- Kaip pradėsite savo naująjį sezoną?

- Pristatysime jį labai inovatyviai. LNK televizija yra sezono atidarymų pažymėjimo specialiais renginiais pradininkė Lietuvoje, todėl ir šia proga bus parodyta mūsų pačių sukurta muzikinė komedija. Filmo siužetas siesis su naujojo sezono laidomis. Vaidins naujojo LNK sezono laidų žvaigždės ir vedėjai. Šį filmą parodysime rugsėjo pradžioje.

- Kokias naujas laidas rodysite žiūrovams?

- Bus keturios naujienos: pramoginė laida "Radži ieško žmonos", laida apie paranormalius reiškinius "Pasaulis X" su Giedriumi Leškevičiumi, politinių aktualijų laida "Diagnozė: Seimas" su Rasa Tapiniene ir pavakario pokalbių laida "Labas vakaras, Lietuva" su Pauliumi Skuču ir Živile Vaškyte.

- Kaip ieškosite Radži žmonos?

- "Radži ieško žmonos" - nestandartiškas realybės ir muzikos šou junginys. Pretendentės į Radži žmonas apsigyvens uždaroje erdvėje ir tai bus realybės šou dalis, o šeštadieniais, tiesioginio eterio laidoje, jos viena po kitos kris iš žaidimo. Laida bus pateikta koncertine maniera su iš anksto paruoštais siužetais iš merginų gyvenimo kartu. Tai bus didelis šou, kuris papuoš LNK programą šeštadienį.

- Ar pažįstate savo aplinkoje merginų, kurios tiktų Radži į žmonas?

- Kai taip klausiame, užsidarome elitiniuose Vilniaus klubuose, o Lietuva nėra tik jie, kur į tokios muzikos atstovus kaip Radži žiūrima paniekinamai. Lietuva yra didesnė, nei mums kartais atrodo.

- Tai kas yra LNK žiūrovas - miestas ar provincija?

- Esame gana universali televizija, mus žiūri visi, tačiau didesnis kiekis yra miestiečiai. Bet Lietuvoje net miestuose gyvenantys žmonės dažniausiai yra pirma karta nuo žagrės. Tikrosios miesto kultūros, kokia yra, pavyzdžiui, Londone, mes neturime. Suskaičiuotume tris keturis procentus žmonių, kurių kelios kartos išaugusios ant asfalto. O visi kiti, sulaukę tam tikro amžiaus, važiuoja kapstytis į kolektyvinį sodą ar sodybą, nes traukia prie žemės. Nes jiems tai yra artima. Ir mūsų žmonės nepuoselėja gražių vejų, kaip tai yra toje pačioje Didžiojoje Britanijoje, o kasa daržus ir renčia šiltnamius. Tokioje šalyje gyvename.

- Jei Radži žmonos ieškosite šeštadieniais, kada rodysite "Kviečiu šokti"?

- Sekmadienį. Šis projektas šiemet labai smarkiai atsinaujina. Jei paskaičiuotumėte, kiek laiko šokių laidose užima šokiai ir kiek pokalbiai, tai pamatytumėte, kad pokalbių yra kokius tris kartus daugiau. Todėl atsisukame į realybę ir stipriname pokalbių dalį - laidos vairą patikėjome Lietuvoje stipriausios pokalbių laidos "Valanda su Rūta" vedėjai Rūta Mikelkevičiūtei ir jos partneriui Andriui Butkui. Nuo šiol "Kviečiu šokti" pokalbiai bus stipresni, turiningesni ir labiau apgalvoti.

- Labai atsinaujino ir "Karamelinės naujienos"...

- Ši laida tapo kasdienė, pasikeitė vedėjai ir laidos vedimo maniera. Apskritai dėl "Karamelinių naujienų" atsiskirs du infošou blokai. "Karamelinės naujienos" labiau orientuosis į žvaigždžių gyvenimą, o "KK2" apims tokias sritis kaip politika, visuomenės problemos ir, žinoma, darys tai savo maniera - sąmoningai juokdamasi iš šalį kamuojančių blogybių. Šios dvi laidos - svarbūs šiokiadienių geriausio laiko segmentai.

- O "Dviračio žinios"?

- Šiemet jos taip pat gerokai atsinaujins. Atsiras visiškai naujų vaidybinių elementų ir žvaigždžių. Žiūrovai išvys labai geros, tik gerokai primirštos aktorės - dirigento Gintaro Rinkevičiaus žmonos Donatos - kuriamą personažą. Pelių nebebus, nes pabėgo viena pelė - Algis Ramanauskas. Užtat Rimas Šapauskas sugrįžta budulio personažu. O graužikus pakeis nauji labai intriguojantys politologai.

- "Pasaulyje X" bus pasakojama apie Lietuvoje ar užsienyje vykstančius paranormalius dalykus?

- 95 procentai siužetų pasakos apie Lietuvoje vykstančius įvykius. Projekte "Pasaulis X" darbuojasi žurnalistė, kuri paranormaliomis temomis domisi jau kelerius metus, todėl yra parengta daugybė pačių įdomiausių temų. Pasirodo, dvasių pagairėje vyksta be galo turtingas gyvenimas.

- Lietuvą mėgsta dvasios?

- Taip. Kadangi Lietuva, kaip sakiau, yra greičiau valstietiško, o ne urbanistinio mentaliteto šalis. Urbanistinis mentalitetas turi labai daug skepsio, pereinančio į cinizmą, o valstietiškas yra daug paprastesnis ir nuoširdesnis, labiau linkęs tikėti stebuklais. Lietuvoje pasakos tradicija nėra mirusi. Pasaulyje ji yra mirusi, o 
Lietuvoje - ne. Mus supa daug keistų mokslo neišaiškintų dalykų, ir jei tai žmonėms įdomu, mes juos rodysime laidoje "Pasaulis X".

- O jūs pats ar tikite paranormaliais reiškiniais?

- Esu žmogus, labai tvirtai stovintis ant žemės. Nors suprantu, kad gali būti labai keistų dalykų. Vienoje laidų bus papasakota istorija, kaip moteriai rimčiausią ligą - kepenų ir inkstų sepsį - ekstrasensė diagnozavo telefonu, kai tuo metu gydytojai liepė būti namie ir vandenį gerti, nes neva kažkoks virusas, ir tiek...

- Kokias ryškiausias naujojo sezono filmų premjeras išskirtumėte?

- Filmų srityje esame labai stiprūs. Bendradarbiaujame su trimis galingiausiomis filmų studijomis - "NBCUniversal", "Warner Bros" ir "Sony". Jie mums tiekia šimtus filmų. Iš įspūdingesnių premjerų išskirčiau nuotykių trilerį "Tamsos riteris", fantastinį nuotykių filmą "Užtemimas", taip pat gigantiško biudžeto Rolando Emeriko katastrofinį filmą "2012-ieji", nuotykių filmą "Kelionė į Žemės centrą", veiksmo filmą "Henkokas" su Vilu Smitu ir Čarlize Teron, pagal Dano Brauno knygą sukurtą filmą "Angelai ir demonai" su Tomu Henksu ir Evanu Makgregoru, romantinių komedijų gerbėjams - "Ji sako "Taip!" su Džimiu Keriu. Tai naujojo sezono pradžios perliukai. Žinoma, bus ir daugybė kitų labai gerų filmų premjerų.

- Kokie serialai bus rodomi per LNK?

- Iš užsienio serialų toliau rodysime žiūrovų itin pamėgtus "Mentalistą" ir "Slaptąją Los Andželo policiją". Tarp naujienų - detektyvinis serialas "Visa menanti", taip pat naujas "Jos vardas - Nikita" variantas. Nusipirkome kultinio lenkų serialo "Kryminalni" formatą. Pagaminsime lietuvišką filmą su mūsų aktoriais, bet pagal nusipirktą scenarijų. Šio serialo temos, problematika, žmonių mentalitetas, vaizduojami nusikaltimai labai artimi Lietuvai. Preliminarus šio serialo pavadinimas - "Kriminalistai". Kas savaitę žiūrovai pamatys po vieną dalį šio tęstinio serialo. O melodraminių serialų gerbėjams savaitgaliais rodysime rusų filmą "Marijos širdis". Iš lietuviškų serialų toliau bus rodomas "Namai, kur širdis".

- Kaip keičiasi žiūrovas?

- Man norėtųsi tikėtis, kad žiūrovas bręsta, tampa protingesnis. Bet nesu tikras, kad taip yra.

- O televizijos laidų reitingai to neparodo?

- Ne. Ko gero, nėra tokio dalyko kaip tautos IQ testas. Negalime pasakyti, kad tauta prieš 10 metų buvo mažiau ar labiau protinga. Beje, komercinei televizijai netinka voliuntaristinis požiūris, kad žiūrovą galima jėga išauklėti.

- Koks yra LNK kolektyvas? Kas jam būdinga?

- Mes be galo daug dirbame. Televizijoje dirbančiojo hobis turi būti televizija.

- Žodis "darboholizmas" jums yra su pliuso ženklu ar su minusu?

- Su pliuso, bet tol, kol tai nepradeda kenkti sveikatai. Reikia visada turėti tam tikrą saiko jausmą. Kitados dirbdavau ir savaitgaliais, bet paskui supratau, kad tai nėra produktyvu ir pradedi daug ko nebematyti. O kad pamatytum, ar pats gerai darai, turi nuo to atitolti bent per savaitgalį arba atostogas.

Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "Laisvalaikis"

Vladimiro Beresniovo piešinys

Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)