2023 m. kovo 30 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

 

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?

 

 

Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas Snarskis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LŽS KAUNO APSKRITIES SKYRIUS: ŽODŽIO LAISVĖS GYNIMUI - 1000 LT

www.kaunozurnalistai.lt informacija

Taip ! II_1.jpgTas, kuris bent kartą dalyvavo teismo posėdyje kaip ieškovas, liudininkas ar kaltinamasis, patyrė nemalonų jausmą. Ypač kai pamatė perdėtą teisėjo pasitikėjimą ir išdidumą, lipšnumą ir nesuprantamą “teisingumą.” 

Baudžiamojo ar civilinio kodeksų vardu pareigūnai juodomis mantijomis pastaraisiais metais tapo aktyvūs žurnalistų kūrybos, jų pareikštos nuomonės vertintojais . Tai akivaizdžiai  įrodo laikraščio korespondento Gintaro Visocko ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus nuteisimas už … nieką. 

Anksčiau į teisiamųjų suolą patekęs šalies žurnalistas likdavo vienas su savo problemomis. Lietuvos žurnalistų sąjungos ir draugijos pastangomis dabar yra kitaip. Bendruomenė  lyg  vėl pradeda gyventi pagal šūkį “Visi už vieną - vienas už visus!”.. 

LŽS pirmininkas D.Radzevičius savo tinklaraštyje teigia: ”910. Tiek žodžio laisvės gynėjų aktyviai remia šią vertybę. Šiandien su džiaugsmu radau naują - 121 narį Facebook grupėje “Dainius Radzevičius vs Respublika: kaip kas moka, kiek kas gali”. Tik birželio 29 dieną klaipėdiečio Gintaro Grajausko sukurtoje grupėje jau yra net 910 žmonių. Jie visomis įmanomomis priemonėmis prisideda ir remia mane dėl leidėjo Vito Tomkaus iniciatyva iškeltos baudžiamosios bylos, pagal kurią Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėja A. K. Macevičienė nuteisė mane kaip nusikaltėlį už V. Tomkaus ir jo leidžiamo laikraščio “Respublika” kritiką, paremtą Wikileaks ir kitose žiniasklaidos priemonėse paskelbta skandalinga medžiaga apie galimai neskaidrią “Respublikos’ veiklą.

Norisi nuoširdžiai padėkoti žurnalistams, rašytojams, studentams, kitiems geros valios žmonėms, kurie iki praėjusio ketvirtadienio jau paaukojo į Lietuvos žurnalistų sąjungos paramos sąskaitą net 1820 litų “Žodžio laisvės gynimui Vito Tomkaus baudžiamojoje byloje prieš Dainių Radzevičių”. Nuo šiandien šiame puslapyje veikia ir Paypal sistema, kuria jau pasinaudojo du rėmėjai – jie pervedė pirmuosius 53 eurus. Ačiū jiems.

Ši parama man leidžia tikėtis ne lengvesnės bausmės. Ji leidžia tikėtis, kad mūsų visuomenė yra drąsi, pilietiška solidari, supratinga, aktyvi ir… Perspektyvi. Todėl atšventęs karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, galiu drąsiai pasakyti, kad didžiuojuosi ne tik Dainų švente, Lietuvos rinktinės krepšinio pergalėmis, bet ir drąsiais Lietuvos žmonėmis.”

Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyrius pasiryžo prisidėti prie laisvo žodžio Lietuvoje gynimo. Šiandien į LŽS sąkaitą kauniečiai pervedė 1000 litų.

- Mes  specialiai nerinkome aukų.- sako LŽS Kauno apskrities skyriaus valdybos pirmininkas Vidas Mačiulis. - Gegužės 12-ąją mūsų  skyrius drauge su Kauno rajono savivaldybe pagerbė pirmąjį Petro Babicko (Lietuvos radijo diktoriaus) premijos laureatą Beną Rupeiką. Šis talentingas žurnalistas, jau penkioliką metų Lietuvos radijuje ruošiantis laidą “Kaip žmonės gyvena”, atsisakė piniginės premijos ir ją paliko svarbioms skyriaus žurnalistinėms reikmėms… Tas, švelniai tariant, keistas Vilniaus apylinkės II teismo sprendimas dėl D.Radzevičiaus pripažinimo kaltu ir paskatino mus materiai prisidėti prie žodžio laisvės gynimo. Juo labiau, kad mes Dainiui Radzevičiui esame suteikę “Žurnalistikos riterio”  vardą ir įteikę jam vardinį kardą…

LŽS finansininkė Lina Mykolaitienė mus informavo, kad Lietuvos žurnalistų sąjungos (į/k 190806184, a/s LT397044060000279241) “Žodžio laisvės gynimo fonde” jau suaukota virš 3000 litų. O moralinę Dainiaus Radzevičiaus palaikymo akciją, pradėtą klaipėdiečio Gintaro Grajausko Facebook tinkle, jau remia apie 1000 Lietuvos žmonių! 

Sena tiesa: džiaugsmas, pasidalintas su bičiuliu, yra dvigubai didesnis, o skausmas – perpus mažesnis. Prisiminkime tai, kolegos žurnalistai !

 
 
Virselis_1934_m._I.jpg
 
 
IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS
 
PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"
 
 
Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.
 
Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.
 
Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.
 
Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.
 
Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...
 
 
(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)
 
 
KLAUSIMĖLIS


Warning: include(/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Warning: include(): Failed opening '/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)