2022 m. rugsėjo 25 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Agitacijų naštą partijai palengvina nuosava žiniasklaida

Laura ČEKANAVIČIENĖ, Žurnalas IQ

LT_06_II.jpgRinkimams besiruošiančiai Darbo partijai bus kiek paprasčiau paskleisti informaciją apie save, nei politiniams oponentams. Partijos lyderiai valdo 53 interneto svetaines, kurios dar neįsibėgėjus rinkimų karštinei reiškia ypatingas simpatijas „darbiečiams“.

www.akmenietis.lt, www.plungiskis.lt ar www.trakietis.lt – tik keli iš UAB „Interneto žinios“ valdomų tinklalapių, skirtų mažesnių miestų gyventojams. Juose skelbiama informacija – palankiausia Darbo partijai (DP), kitoms opozicinėms partijoms, o informacijos apie politinius oponentus – mažai.

DP atstovai neslepia ryšių su „Interneto žiniomis“. Partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas ir jo pavaduotojas Vytautas Gapšys savo viešųjų ir privačių interesų deklaracijose nurodo, kad jie arba jų šeimos nariai yra vieni iš bendrovės akcininkų. Naujienų portalų vyriausiosios redaktorės vietą užima jaunimo organizacijos „Darbas“ atsakingoji sekretorė Inga Bitkovaitė. Kai kurių portalų redaktoriai – DP ar jaunimo organizacijos nariai. Tiesa, vyriausioji redaktorė tikino, jog politine veikla užsiėmė anksčiau, o dabar interneto portalus sieti su viena politine jėga nėra pagrindo. Pasak jos, tiek V. Uspaskichas, tiek V. Gapšys jau seniai nebėra bendrovės akcininkai.

V. Uspaskichas taip pat kratosi sąsajų su bendrove – teigė, jog nebeturi bendrovės akcijų, tačiau kada jų atsisakė, negalėjo įvardyti. Pastarąjį kartą Europos Parlamento nario deklaracija atnaujinta praėjusių metų gegužės mėnesį. Politikas aiškino nesidomintis dabartine bendrovės veikla, tačiau paklaustas, kaip bendrovė yra susijusi su partija, atsakė: „Jūs džiaukitės, jog DP turi bent vieną vietą, kur gali pasireikšti.“

Visuose bendrovės valdomuose portaluose dominuoja tos pačios aktualijos, kiek atskiestos vietinėmis naujienomis. Tuo metu, kai buvo rašomas šis straipsnis, pagrindine visų tinklalapių politikos skilties tema buvo V. Uspaskicho pranešimas „Gerbiama prezidente, ar tokią jūs įsivaizduojate teisinę ir demokratinę Lietuvą?“

Visuose susijusiuose portaluose gausu partijos pirmininko ir V. Gapšio ar partijos pranešimų. Pavyzdžiui,www.kaunietis.lt iš 47 šiemet paskelbtų politikos naujienų 18-oje minimos „darbiečių“ pavardės arba pati partija.

Portalų vyriausioji redaktorė I. Bitkovaitė šias tendencijas aiškina savaip – esą politikos sritis interneto puslapiuose nėra pagrindinė, o informacijos atranka nėra griežta – publikuojami atsiųsti pranešimai spaudai. „Tie patys pranešimai publikuojami ir kitose žiniasklaidos priemonėse. O jei mums premjero kanceliarija nesiunčia jokios informacijos, čia ne mūsų problema – esame atviri visiems“, – teigė I. Bitkovaitė.

Konkurentams neužkliuvo

Interneto portalų palankumą vienai partijai Dainius Radzevičius, Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkas, pastebėjo prieš pusantrų metų, prieš savivaldos rinkimus. Tuomet „Interneto žinios“ valdė maždaug kelias dešimtis portalų.

Tačiau nei politiniams oponentams, nei visuomenės veikėjams DP įtaka žiniasklaidai neužkliuvo. Zenonas Vaigauskas, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas, teigė, kad komisija nėra gavusi nė vieno skundo ar prašymo: „Jei būtų konkrečių ir pagrįstų nusiskundimų, komisija pasidomėtų, ar interneto puslapiuose nėra proteguojama tik viena partija. Prieš rinkimus į Seimą tai turėtų būti ypač aktualu.“ Darbo partijos įtaka nėra susidomėjusi ir Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija – nėra gautas nė vienas skundas, o be oficialaus pareiškimo tyrimai nėra pradedami.

Politiniams oponentams prieš rinkimus būtų paranku ne tik atskleisti ryšius su žiniasklaidos priemonėmis, bet ir užkirsti galimybę nemokamai reklamuotis oponentams. Tačiau D. Radzevičius mano, kad nei politinės partijos, nei atskiri politikai nėra suinteresuoti diskredituoti konkurentų – saugo savo pačių ryšius su žiniasklaidos priemonėmis ar jų atstovais.

Priemonių sustabdyti „Interneto žinių“ palankumą Darbo partijai nėra. Įstatymai politikams būti žiniasklaidos priemonių akcininkais nedraudžia. Akcijų negali turėti Seimo nariai, tačiau jos gali priklausyti šeimos nariams. Kaip teigė D. Radzevičius, Žurnalistų etikos kodeksas neleidžia žurnalistams užsiimti politine veikla, tačiau kiekviena žiniasklaidos priemonė gali turėti savo politinę kryptį, kuri gali ir neapsiriboti tik „kairiaisiais“ ar „dešiniaisiais“.

Įsigalėję periferijoje

Bendrovės „Interneto žinios“ valdomi interneto portalai – ne vienintelis DP ruporas. Neseniai visi interneto puslapiai pakeitė pavadinimus – prie jų pridėta galūnė „balsas.lt“. Vienas skaitomiausių šalyje naujienų portalų www.balsas.lt neigia turintis sąsajų su konkrečia politine jėga, tačiau abiejų žiniasklaidos bendrovių bendradarbiavimas gali byloti ką kita.

Darbo partija karaliauja ir V. Uspaskicho gimtųjų Kėdainių žiniasklaidos priemonėse. Uspaskichų šeimos koncernui „Vikonda“ priklauso laikraštis „Rinkos aikštė“, televizija „Kėdainių krašto televizija“, pastebima sąsajų ir su laikraščiu „Kėdainių garsas“.

D. Radzevičius teigė, jog politinės jėgos savo įtaką dažniausiai demonstruoja periferinių miestų žiniasklaidos priemonėse: „Itin retai kada pasitaiko, kad didžiųjų leidinių, radijo ar televizijos akcininkais būtų politikai, tačiau tokie ryšiai dažni savivaldybėse – miestų valdžios atstovai įvairiomis formomis dalyvauja žiniasklaidos priemonių valdyme ar veikloje.“

Dailininko, LŽS nario Vladimiro Beresniovo piešinys "Privati valda"
Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)