2023 m. birželio 11 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188


 

 VLADIMIRAS  BERESNIOVAS IR JO ,,SPARNUOTA VASARA" 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOLEGOS RAŠĖ...

,,KŪRĖJAS"

Jam ieškojimų karštis -

Beprotybė žiauri:

- Ko dar siekti? Kur veržtis,

jeigu viską turi?!

 

MIKROGENIJUS

Jį talentingu daug kas pavadina,

Jis kolektyvą, sako, vienija...

Vidutinybėmis save apsisodino,

Kad tarpe jų   pats būtų genijum.

 

 

 

 

ANT PEGASO BE GALVOS

Jis drebėdamas žirgelį kaso,

Nes balne išsėdis vos ne vos.

Kas iš to, kad kiurkso ant Pegaso,

Jeigu raitelis pats...be galvos!?

 

TUŠČIAKALBIS

Jis trata

Už kulkosvaidį smagiau.

Neįsiterpsi pasakyti:

- Gal jau gana?!

Tylėdamas pasako kitas

Daug daugiau,

Negu jis

Savo žodžių lavina.

 

 

 

KAS MUS PAŽĮSTA

Savais bičiuliais

Gyreis taip ilgai,
Kad Man jau mintys

Skverbiasi nesmagios:

Geriausiai mus pažįsta

Ne draugai,

Bet liežuvautojai,

Skundimai,

Vagys!

 

NEŽINIA

Daug ką žemėj pažinai:

Laimę, džiaugsmą, meilę...

Tik lig šiolei nežinai,

Ar savam tu kaily!..

 

LŽS Kauno skyriaus narys

PETRAS ŽEMKAUSKAS

       (1926 - 2018).

 

 

     LŽS ir LDS nario

Vladimiro Beresniovo

       piešiniai

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Agitacijų naštą partijai palengvina nuosava žiniasklaida

Laura ČEKANAVIČIENĖ, Žurnalas IQ

LT_06_II.jpgRinkimams besiruošiančiai Darbo partijai bus kiek paprasčiau paskleisti informaciją apie save, nei politiniams oponentams. Partijos lyderiai valdo 53 interneto svetaines, kurios dar neįsibėgėjus rinkimų karštinei reiškia ypatingas simpatijas „darbiečiams“.

www.akmenietis.lt, www.plungiskis.lt ar www.trakietis.lt – tik keli iš UAB „Interneto žinios“ valdomų tinklalapių, skirtų mažesnių miestų gyventojams. Juose skelbiama informacija – palankiausia Darbo partijai (DP), kitoms opozicinėms partijoms, o informacijos apie politinius oponentus – mažai.

DP atstovai neslepia ryšių su „Interneto žiniomis“. Partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas ir jo pavaduotojas Vytautas Gapšys savo viešųjų ir privačių interesų deklaracijose nurodo, kad jie arba jų šeimos nariai yra vieni iš bendrovės akcininkų. Naujienų portalų vyriausiosios redaktorės vietą užima jaunimo organizacijos „Darbas“ atsakingoji sekretorė Inga Bitkovaitė. Kai kurių portalų redaktoriai – DP ar jaunimo organizacijos nariai. Tiesa, vyriausioji redaktorė tikino, jog politine veikla užsiėmė anksčiau, o dabar interneto portalus sieti su viena politine jėga nėra pagrindo. Pasak jos, tiek V. Uspaskichas, tiek V. Gapšys jau seniai nebėra bendrovės akcininkai.

V. Uspaskichas taip pat kratosi sąsajų su bendrove – teigė, jog nebeturi bendrovės akcijų, tačiau kada jų atsisakė, negalėjo įvardyti. Pastarąjį kartą Europos Parlamento nario deklaracija atnaujinta praėjusių metų gegužės mėnesį. Politikas aiškino nesidomintis dabartine bendrovės veikla, tačiau paklaustas, kaip bendrovė yra susijusi su partija, atsakė: „Jūs džiaukitės, jog DP turi bent vieną vietą, kur gali pasireikšti.“

Visuose bendrovės valdomuose portaluose dominuoja tos pačios aktualijos, kiek atskiestos vietinėmis naujienomis. Tuo metu, kai buvo rašomas šis straipsnis, pagrindine visų tinklalapių politikos skilties tema buvo V. Uspaskicho pranešimas „Gerbiama prezidente, ar tokią jūs įsivaizduojate teisinę ir demokratinę Lietuvą?“

Visuose susijusiuose portaluose gausu partijos pirmininko ir V. Gapšio ar partijos pranešimų. Pavyzdžiui,www.kaunietis.lt iš 47 šiemet paskelbtų politikos naujienų 18-oje minimos „darbiečių“ pavardės arba pati partija.

Portalų vyriausioji redaktorė I. Bitkovaitė šias tendencijas aiškina savaip – esą politikos sritis interneto puslapiuose nėra pagrindinė, o informacijos atranka nėra griežta – publikuojami atsiųsti pranešimai spaudai. „Tie patys pranešimai publikuojami ir kitose žiniasklaidos priemonėse. O jei mums premjero kanceliarija nesiunčia jokios informacijos, čia ne mūsų problema – esame atviri visiems“, – teigė I. Bitkovaitė.

Konkurentams neužkliuvo

Interneto portalų palankumą vienai partijai Dainius Radzevičius, Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkas, pastebėjo prieš pusantrų metų, prieš savivaldos rinkimus. Tuomet „Interneto žinios“ valdė maždaug kelias dešimtis portalų.

Tačiau nei politiniams oponentams, nei visuomenės veikėjams DP įtaka žiniasklaidai neužkliuvo. Zenonas Vaigauskas, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas, teigė, kad komisija nėra gavusi nė vieno skundo ar prašymo: „Jei būtų konkrečių ir pagrįstų nusiskundimų, komisija pasidomėtų, ar interneto puslapiuose nėra proteguojama tik viena partija. Prieš rinkimus į Seimą tai turėtų būti ypač aktualu.“ Darbo partijos įtaka nėra susidomėjusi ir Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija – nėra gautas nė vienas skundas, o be oficialaus pareiškimo tyrimai nėra pradedami.

Politiniams oponentams prieš rinkimus būtų paranku ne tik atskleisti ryšius su žiniasklaidos priemonėmis, bet ir užkirsti galimybę nemokamai reklamuotis oponentams. Tačiau D. Radzevičius mano, kad nei politinės partijos, nei atskiri politikai nėra suinteresuoti diskredituoti konkurentų – saugo savo pačių ryšius su žiniasklaidos priemonėmis ar jų atstovais.

Priemonių sustabdyti „Interneto žinių“ palankumą Darbo partijai nėra. Įstatymai politikams būti žiniasklaidos priemonių akcininkais nedraudžia. Akcijų negali turėti Seimo nariai, tačiau jos gali priklausyti šeimos nariams. Kaip teigė D. Radzevičius, Žurnalistų etikos kodeksas neleidžia žurnalistams užsiimti politine veikla, tačiau kiekviena žiniasklaidos priemonė gali turėti savo politinę kryptį, kuri gali ir neapsiriboti tik „kairiaisiais“ ar „dešiniaisiais“.

Įsigalėję periferijoje

Bendrovės „Interneto žinios“ valdomi interneto portalai – ne vienintelis DP ruporas. Neseniai visi interneto puslapiai pakeitė pavadinimus – prie jų pridėta galūnė „balsas.lt“. Vienas skaitomiausių šalyje naujienų portalų www.balsas.lt neigia turintis sąsajų su konkrečia politine jėga, tačiau abiejų žiniasklaidos bendrovių bendradarbiavimas gali byloti ką kita.

Darbo partija karaliauja ir V. Uspaskicho gimtųjų Kėdainių žiniasklaidos priemonėse. Uspaskichų šeimos koncernui „Vikonda“ priklauso laikraštis „Rinkos aikštė“, televizija „Kėdainių krašto televizija“, pastebima sąsajų ir su laikraščiu „Kėdainių garsas“.

D. Radzevičius teigė, jog politinės jėgos savo įtaką dažniausiai demonstruoja periferinių miestų žiniasklaidos priemonėse: „Itin retai kada pasitaiko, kad didžiųjų leidinių, radijo ar televizijos akcininkais būtų politikai, tačiau tokie ryšiai dažni savivaldybėse – miestų valdžios atstovai įvairiomis formomis dalyvauja žiniasklaidos priemonių valdyme ar veikloje.“

Dailininko, LŽS nario Vladimiro Beresniovo piešinys "Privati valda"


 

AUDRONE NUGARAITĖ:

GERUMO KOMUNIKACIJA


 

Penktadienis - diena, kai skubame į laisvės nišas, kad vėl pajustume gamtos ir savo gerovės bangas. Su kokia nuostata pasitinkame poilsiadienį, kad jis taptų naujos energijos savotišku gimtadieniu?

***

Šiandienos nuostata

Visi esame gražūs savo vidumi, jeigu norime tokiais būti. Aplinką matome pagal savo nuotaiką. Vertinimas slypi mumyse. Nuotaika priklauso ir nuo mūsų gyvenimo aplinkos, bet mes esame jos valdytojai, gebantys problemas paversti galimybėmis. Pozityvumas yra mūsų energijos kūrėjas, o gera nuotaika -mūsų kiekvienos dienos sėkmė. Pasipuoškime.

***

Mūsų galia prasideda svajone, nes svajonių turintis žmogus yra išmanus. Svajoti, tai ne tik kurti, bet ir jas įgyvendinus būti tvirtesniu ir geresniu. Svajoti- tai suteikti sau sparnus ir pasiekti norimus rezultatus. Svajokime.

***

Savaitės išmintis

"Aš noriu daryti stebuklus, net jeigu turiu mažiau gyvenime ramybės nei kiti žmonės." L. da Vinči (Geroji naujiena)

***

Gyvenimas-dviejų dėmenų kaita: sudėtinga/paprasta. Sudėtinga, nes viskas nuolat keičiasi, paprasta- visada yra išeičių iš nesėkmių. Norėdami gerai jaustis, turime prisitaikyti prie kaitos ir žvelgti plačiau. Išmokime būti.

***

Kasdienybės kelionėse mus lydi sėkmė ir nesėkmė.Todėl svarbu teisingai reaguoti į nepalankias situacijas.Tai prasideda nuo požiūrio ir mąstymo kaitos į tokius dalykus, netgi darant juos sau naudingais. Veikti čia ir dabar.

***

Birželio 1 d.

Tarptautinė vaikų gynimo diena

Vasaros pradžia

Birželis, liepa, rugpjūtis, tai ne tik saulė, vėjas ir liūtys. Mes atverčiame vasaros jausmų knygą, kurioje gausu vilčių ir norų. Juos, bėgdami vasaros dienų puslapiais, darysime savo gyvenimo norimu svoriu. Spindėkime nuostabia vasaros malonumų šviesa. Būkime sau ir kitiems meilės ir gerumo platuma, kai bendravimas ir pagarba laimina mūsų vilčių išsipildymą ir džiugina dvasine jausena. Gera pradžia, pusė darbo. Pradėkite jau nuo šiandien.

***

Pavasaris - dosni metų dovana. Ilgėjanti diena ir laukta šiluma. Jis ne tik atgimusi gamta. Tai amžinas stebuklas pasidžiaugti ir savo sielos atgaiva. Svarbiausia, kad pavasario jėga būtų mūsų dvasios potencialas ir tolesnės gyvenimo kelionės vasaros takais nuostabus emocinis vadovas. Paskutinė pavasario diena- kaip vidinės būsenos gerų rezultatų visuma. Einame toliau.

***

"Tik vienas dalykas gali padaryti svajonę neįgyvendinamą - tai baimė, kad nepasiseks. Galimybė įgyvendinti svajonę - štai kas daro gyvenimą įdomų. Kovok už savo svajones ir tavo svajonės kovos už tave." P. Koelas

***

Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo diena

Mums nurodė dar vieną konkrečią dieną atkreipti dėmesį į savo sveikatą. Rūpintis brangiausiu savo turtu, kad metams bėgant jo nepritrūktų. Sveiki esame tada, kai nejaučiame, kad yra sveikata. Ji bus gera, kai ne tik save žiūresime, bet ir pozityviai mąstydami tuo kitus užkrėsime.

***

Sekminės - džiaugiamės gamta, mūsų geros jausenos ir sveikatos puoselėtoja.

***

Šeštadienis, savaitės pabaiga. Tegul ji būna tiesi nuoroda į savaitgalio erdves. Kur mes ne tik pailsėsime, bet savo pozityvumu ir gerumu kitus užkrėsime. Tegul plinta virusas ir virsta gerumo pandemija.

***

Gegužės 26 d.

Europinė kaimynų diena

Ar susimąstome kada, kad geri kaimynai yra dovana?

Juk svarbu ne tik turėti su kuo pakalbėti, bet svarbiausia jais pasitikėti. Pažinkime geriau vieni kitus, kad pajustume bendrystę, ir bendravimas suteiktų mums tikrus draugus. Kaimynuokimės.

***

Nuo mūsų priklauso, koks bus mūsų pasaulis. Gebėkime džiaugtis gyvenimu, kiekvienu veiksmu.

***

Mūsų vidinis pasaulis ir išvaizda. Bendravimas su kitais, vidinė harmonija mus daro gražesniais. Puoselėdami emocinį vidų, turime savęs nuolat paklausti ar esu laimingas, jeigu ne, ką reikia keisti? Bendraukime su savimi.

***

Sekmadienio rytą gegutė kukuoja ir pinigėlis ramiai kišenę supuoja. Alyvos vėl nudžiugino savo gražumu. Ne tik pasidabino įspūdinga puokšte, bet ir patvirtino penkialapiu žiedeliu, kad einame sėkmės ir laimės keliu. Keliaujame toliau į ateities tolius.

***

Vidinis balsas - mūsų tapatybės dalis. Jis padeda įvertinti praeitį, suprasti dabartį ir planuoti ateitį. Jis priešas, jeigu pataria negatyviai. Draugas, padedantis siekti savo tikslų ir įgyvendinti svajones. Išgirskime savo balsą.

***

egužės 17 d.

Pasaulinė informacinės visuomenės diena

Pasaulinė hipertenzijos diena

Kraujospūdis - galia, spaudžianti mūsų arterijų sieneles. Didelis spaudimas - netikėtos pasekmės. Tai atvejis, kai daug yra blogai. Kuo žemesnį spaudimą turime, tuo ilgiau gyvename. Pažinkime save, žinokime savo kraujospūdžio jėgą ir taip suteikime sau naują spėką. Sveikuokime.

***

Gegužės 16 d.

Pasaulinė taikaus gyvenimo kartu diena

Tarptautinė šviesos diena

Šviesos svarba ir reikšmė mūsų aplinkoje. Energetika, menas, medicina. Visur tai būdas judėti pirmyn ir daryti norimus dalykus. Tačiau svarbiausia turėti vidinę šviesą savyje, nes šviesus žmogus traukia kitus savo nuoširdumu ir dvasine šiluma. Švieskime.

***

Savaitės išmintis

"Pirma - pagarbos faktui ir ištikimybės vertybei, kurios sutaikytų šias abi sferas; antra- teorinio jautrumo žmonijos praeičiai, dabarčiai ir ateičiai, lydimo empatija pagrįsto santykio su žmogumi. Tai daugiau nei talentas ir kompetencija. Tai pagarbi išmintis." Leonidas  Donskis

***

Gegužės 15 d.

Tarptautinė šeimos diena

Namai tai ne tik gyvenamoji vieta. Tai bendros vertybės, atsakomybė ir pagarba. Džiaugsmas būti su artimaisiais kartu, bendrauti ir eiti laimingai gyvenimo keliu. Laimė mylėti ir būti mylimam, dvasiškai save pakylėti ir gerumu kitus apdovanoti.

***

Gegužės 13 d.

Meilės diena, deivės Mildos šventė

Tulpių žydėjimo diena

Pasaulinė kokteilių diena

Dar viena diena, kai mūsų gyvenimo kokteilyje galime mėgautis pražydusių tulpių gražuma. Pasiklausyti gegutės kukavimo ir pasidžiaugti deivės Mildos meilės artuma. Juk gyvenimas -tai meilė. Kaip gėlė neauga be saulės, taip ir mes negalime gyventi be meilės. Meilė akimirksniu keičia mūsų dvasinį pasaulį. Ji burtininkė, gaivinanti sielą ir daranti gyvenimą švytinčia saule.

***

Pagarba artimiesiems, gamtai, žmonėms prasideda nuo pagarbos sau. Tai mums leidžia ne tik atleisti sau praeities nesėkmes. Pagarba sau skatina mylėti gyvenimą, džiaugtis kiekviena akimirka ir dalintis pozityvumu.

***

Mes ir apibendrinimai. Jie kaip mūsų patirtis, tai yra darome kaip esame įpratę. Jie supaprastina mūsų veiklas. Gali ir riboti, jei kartą nepavyko, manome, kad jau iš viso nepavyks. Apibendrinimas lemia mūsų veiksmus ir kokybę.

***

Mūsų nuostatos. Pradžioje tai idėja, kurią pritaikome vertinti tikrovę.Ieškome palaikymo savo nuostatoms. Jos suteikia galios ar varžo? Norėdami būti savo gyvenimo valdovais, turime kontroliuoti nuostatas. Aš galiu.

Gegužės 3 d.

Pasaulinė spaudos laisvės diena

Saulės diena

Kas yra man saulė? Atsakykime ir bus lengviau šitame pasaulyje. Vakare ją palydime į debesis miegoti. Rytą ji mus kelia toliau savo gyvenimo vagą vagoti. Todėl jeigu ir jaučiamės blogai, save nuteikime, kad saulė vėl pakils ir savo nuostabiais spinduliais ne tik šešėlių pridarys, bet ir stiprybės mums suteiks.

Savaitės išmintis

"Varpas nebus varpas, kol nepradėsi juo skambinti. Daina nebus daina, kol jos nesudainuosi. Ir meilė tavo širdyje ten atsirado ne tam, kad tiesiog stovėtų. Meilė nėra meilė, kol jos neatiduosi." O. Hammersteinas

***

Sveika, Geguže, vėl mus aplankei.

Žiedų lietumis palaistei, šalna žemę pabalinai, laukų ir medžių žaluma pradžiuginai. Tegul gamtos prabudimas bus ne tik vasaros laukimas, bet pirmiausia mūsų dvasios atgimimas. Nuostabūs jausmai slypi mumyse, tik reikia gebėti juos išlaisvinti, pajusti darną ir stiprybę savyje. Ir tuo džiaugtis ne tik patiems, bet ir negailėti gerumo kitiems.

Su gegutės mėnesiu.

***

Balandžio 30 d.

Tarptautinė džiazo diena

Ar susimąstėme, kas yra muzika mūsų kasdienybės veikloje? Muzika- tai mūsų jausmų oazė be sienų ir apribojimų būti savyje.

Muzika yra universali kalba, išreikšti tai, ko žodžiais negali pasakyti. Tai būdas svajoti, dvasiškai atgimti, atsipalaiduoti ir mylėti,

Naujovė, verčianti žavėtis praeitimi, ir visa tai pajusti širdimi. Klausant jos ne tik skausmo ar dvasios nerimo nejausti.

***

Esame skirtingi. Bendraudami su įvairiais žmonėmis, patiriame skirtingų emocijų. Svarbiausia yra į pyktį neatsakyti pykčiu. Tai nelengva, bet įvertinę pasekmes, būdami pozityvūs padedame pirmiausia sau. Geros jausenos.

 

 

 

 
KLAUSIMĖLIS


Warning: include(/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Warning: include(): Failed opening '/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)