2020 m. vasario 29 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

JULIUS GIRDVAINIS. „Nukem“ pigiai perka Lietuvos žurnalistus


Picture_239_II.jpgIgnalinos atominės elektrinės (IAE) uždarinėjimo projektus vykdanti ir vis neįvykdanti Vokietijoje registruota bendrovė „Nukem Technologies“ sumanė papirkti lietuvišką žiniasklaidą. Per komunikacijų konsultantų bendrovę pranešė, jog Lietuvos žurnalistai laukiami „Nukem Technologies“ būstinėje Alcenau mieste (Vokietija).

Papirkinėjimo procesas, sprendžiant iš redakcijai atsiųsto pranešimo, prasidės birželio 20-ąją, kai paperkamieji Lietuvos žurnalistai įsės į lėktuvą, skrendantį iš Vilniaus į Frankfurtą. Ir baigsis birželio 21-ąją, kai tie patys su raide „p“ žurnalistai lėktuvu sugrįš iš Frankfurto į Vilnių. Mat transporto (oro bei žemės) išlaidas apmokės „Nukem Technologies“. Apgyvendinimo išlaidas apmokės „Nukem Technologies“. Maitinimo (ir pagirdymo) irgi apmokės.

Pinigai jau sumokėti

Ignalinos atominės elektrinės uždarymo projektų brangimas, beviltiškas svarbių statybų vėlavimas, nuolatinės techninės problemos ir galimos Europos Sąjungos finansinės sankcijos Lietuvai - tokie yra Rusijos koncerno „Atomstroyexport“ valdomos Vokietijos bendrovės „Nukem Technologies“ bei konsorciumo partnerės, taip pat vokiečių įmonės GNS veiklos mūsų šalyje pėdsakai.

Bendrovių „Nukem“ ir GNS konsorciumas yra IAE rangovas statant laikinąją panaudoto branduolinio kuro saugyklą (B1) bei kietųjų radioaktyviųjų atliekų tvarkymo ir saugojimo kompleksą (B2/3/4).

B1 projekto vertė - 196,4 mln. eurų (apie 667 mln. litų) ir Lietuva „Nukem“ jau yra sumokėjusi 119,8 mln. eurų (apie 413 mln. litų). Nors šio projekto etapai jau turėjo būti baigti 2011 metų kovo-gruodžio mėnesiais, šiandien tėra atlikta apie 80 proc. statybos darbų ir sumontuota vos 30 proc. įrangos.

Iš 190 užsakytų branduolinio kuro saugojimo konteinerių „Nukem“ yra pagaminusi 146, tačiau paaiškėjo, kad jie yra nesertifikuoti, skirtingų dydžių ir svorių, todėl ir nenaudotini. Projektas B1 turi ir daugiau didelio broko, neatliktų bandymų, ekspertizių ir matavimų.

Projekto B2/3/4 vertė siekia 124 mln. eurų (apie 427 mln. litų), iš kurių Lietuva jau sumokėjo 65,1 mln. eurų (apie 224 mln. litų). „Nukem“ savo užduotį turėjo atlikti dar 2009 metų lapkritį, tačiau šiandien deramasi dėl galimai realios pabaigtuvių datos - 2013-ųjų gruodžio, tačiau daugybė broko, nepriimtinos kokybės detalūs įrengimų brėžiniai verčia abejoti ir šia data.

„Nukem“ projektai IAE pastaruoju metu ėmė strigti ir dėl žmogiškojo veiksnio - negaudami atlyginimų mėnesių mėnesiais, iš strateginės reikšmės statybviečių jau pasitraukė lietuviškos įmonės „Vėtrūna“ darbininkai.

Negirdės neteisingų klausimų

Stambų užsakymą gavusi rusų valdoma vokiečių įmonė Lietuvoje iki šiol nepasirūpino nei įkurti atstovybę, nei bent jau skirti už IAE projektus atsakingą vadovą.

Didelėms bėdoms iškilus į viešumą, „Nukem“ nusprendė savo bėdas slėpti per Lietuvos žurnalistus, kurie, tarp jų - ir „Respublikos“ atstovai, kitą savaitę pakviesti paviešėti įmonės biure Alcenau miestelyje, Bavarijos žemėje.

Šią kelionę globojančios viešųjų ryšių firmos „VRP Hill&Knowlton“ vykdomasis direktorius Mindaugas Ardišauskas vakar „Respublikai“ sakė, kad nuskraidinusi žurnalistus į Vokietiją „Nukem“ kada nors juos galbūt pakvies ir į savo statybvietes Visagine.

Paklaustas, ar Lietuvos žurnalistai yra perspėti dėl nepageidaujamų klausimų apie IAE projektų vėlavimą, pabrangimą, darbų ir technologijų broką, nesertifikuotus branduolinio kuro konteinerius „Nukem“ vadovams, M.Ardišauskas sakė, kad „sunkius klausimus bus galima užduoti, o nekorektiškų neturėtų kilti“.

Smegenų plovimo mada

1.jpgSeimo Socialdemokratų frakcijos vadovas Algirdas Butkevičius, išgirdęs apie būsimą reklaminį Lietuvos žurnalistų desantą į Vokietiją už „Nukem“ pinigus, akcentavo, kad šiandien kuo skubiau reikia vykti ne į tą pusę, o į Visaginą.

Parlamentaro teigimu, jau liepos pradžioje Lietuvoje viešės net speciali Europos Parlamento komisija, kuri rimtai domėsis IAE uždarymo problema ir nuveiktus darbus vertins „Nukem“ objektuose Visagine.

„Nukem“ sumanymą žurnalistams surengti ekskursiją į Vokietiją aš laikau tik paprastu papirkimu, - tvirtino A.Butkevičius. - O tuo metu visi šios įmonės Lietuvoje vykdomi projektai ir siaubingai vėluoja, ir nuolat brangsta“.

A.Butkevičius prisiminė, kad ir pats buvo pakliuvęs į panašią situaciją dirbdamas 1996-2000 metų kadencijos Seime. Tuomet vykstant aršiai kovai dėl Marijampolės cukraus fabriko privatizavimo, į jį pretendavusi Danijos bendrovė „Danisco Sugar“ parlamentarus ir Žemės ūkio ministerijos vadovus nemokamai nuvežė į Kopenhagą.

„Danai mums plovė smegenis rodydami cukraus fabrikus, kalbėdami apie jų investicijų Lietuvoje svarbą, tačiau man pavyko pabendrauti su vietos ūkininkais. Jie atsakė, kad cukraus gigantai su runkelių tiekėjais elgiasi kaip kariuomenėje - ką pasako, tą privalu įvykdyti, - sakė A.Butkevičius. - Per tiek metų, pasirodo, niekas nepasikeitė - tokios taktikos griebėsi ir „Nukem“. Po gerai surengtos kelionės, galbūt vienos kitos dovanėlės mūsų žurnalistai nebematys ir jokių problemų IAE“.

2_1.jpgSeimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Valentinas Mazuronis mano, kad su žurnalistų papirkimu kelione siekiant paslėpti milžiniškas problemas gali būti susiję ir įtakingi Briuselio lobistai.

„IAE uždarymo projektas jau tapo visos Lietuvos valstybės grubiu prievartavimu, o mūsų žurnalistai įleidžiami ne į objektus Visagine, bet gražiai vežami į ekskursiją po Vokietiją, - sakė V.Mazuronis. - Tai sudaro prielaidas manyti, kad nupirkti žurnalistus ir bendrovei „Nukem“ reikalingą gerą nuomonę yra lengviau nei sumokėti pinigus, kuriuos esi skolingas. Mus kai kas išties laiko bananų respublika, kurioje galima nupirkti viską“.

V.Mazuronį stebina tai, kad Lietuvos visuomenė yra ne informuojama apie tikrąją padėtį IAE ir panaudoto branduolinio kuro saugyklų projektuose, o mulkinama pasitelkiant viešųjų ryšių technologijas.

„Tokios ekskursijos yra tiesiog skandalas, nes jų rezultatas bus iškreipta informacija apie tikrąją padėtį, - akcentavo V.Mazuronis. - Tuo tarpu Energetikos ministerija nesiima jokių veiksmų katastrofiškai situacijai spręsti. Dar prieš metus girdėjome ministro Arvydo Sekmoko gąsdinimus, kad bus nutrauktos sutartys su „Nukem“, bet dabar viskas tebėra ramu, o Lietuva net sumokėjo papildomus pinigus (78 mln. eurų (apie 269 mln. litų) - red. past.), kurių iš mūsų reikalavo „Nukem“.

IAE nėra ką parodyti?

3_1.jpgSeimo vicepirmininkas Algis Čaplikas mano, kad „Nukem“ pradėta viešųjų ryšių akcija per Lietuvos žurnalistus atskleidžia mūsų šalies valdžios bėdą - ramų ir abejingą tylėjimą stebint IAE uždarymo proceso krachą.

„Žinau tik tiek, kad „Nukem“ darbai Lietuvoje visiškai stoja ir jau tarsi yra net neoficialus sprendimas dėl IAE uždarymo projektų finansavimo apribojimų, - „Respublikai“ teigė A.Čaplikas. - Mes turime įsteigę Energetikos ministeriją, energetikos įmonių, bet visi tyli apie tai, kas išties vyksta IAE“.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma, paklaustas apie „Nukem“ bandymą savo problemas slėpti pasitelkiant viešųjų ryšių technologijas, teigė, kad „gūdi situacija IAE uždarymo projektuose tampa dar gūdesnė“.

4.jpg„Tikrai keistokas sumanymas yra apmokėti Lietuvos žurnalistų kelionę Vokietijoje, nes man suprantamas būtų tik reporterių pakvietimas į „Nukem“ objektus Lietuvoje, - sakė J.Razma. - Kokia prasmė yra kviestis žiniasklaidos atstovus ten, kur, tikiu, viskas yra gražu. Dabar žurnalistai bus vežami tik tam, kad pamatytų blizgančią „Nukem“ būstinę? Tai tik prideda rimtų abejonių, kad Lietuvoje ši įmonė neturi ką parodyti“.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)