2021 m. kovo 8 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Britų spauda prie gėdos stulpo

Rima KRUPENKAITĖ, lzinios.lt

Praėjusią savaitę pasiklausymo skandalo aukos davė parodymus per specialaus tyrimo komiteto posėdį Londone. Jos papasakojo apie nepakeliamą bulvarinės spaudos elgesį ir priemones, kuriomis kėsintasi į jų privatumą. Apie tai rašo Šveicarijos dienraštis "Neue Zuercher Zeitung".

Garsieji britai pirmą kartą davė parodymus teisėjo lordo Grandville'o Levesono vadovaujamam specialiam pasiklausymo skandalą tiriančiam komitetui, jie papasakojo, kaip buvo kuriamos melagingos istorijos ir pažeidžiamas jų privatumas. Šie liudijimai leido susidaryti visus sukrėtusį bendrą vaizdą. Paaiškėjo, kad britų bulvarinė spauda nuolat bjauriai melavo, šantažavo ir grasino, sensacingai kišdamasi į garsenybių asmeninį bei šeimos gyvenimą. Vykstantis tyrimas leidžia spėti, kad šįkart spaudai taip lengvai išsisukti nepavyks - ji bus priversta atsisakyti savo dažniausiai neveiksmingos savireguliavimo sistemos.

Visos be išlygų prieš įjungtas kameras davusios priesaiką ir liudijusios garsenybės nesistengė atrodyti tviskančiomis žvaigždėmis - greičiau jau pažeidžiamomis asmenybėmis ir atsakingais piliečiais. Todėl jų parodymai padarė didelį įspūdį, o kiekviena Ruperto Murdocho žiniasklaidos koncerno pasirinkta gynybos strategija nekėlė pasitikėjimo.

Pirmieji liudijo 2002 metais nužudytos 13 metų mergaitės Milly Dowler tėvai. Būtent šis nužudymas ir paskatino pradėti tyrimą. Privatus detektyvas Glenas Mulcaire'as sekmadieninio laikraščio "The News of the World" užsakymu perklausė Milly telefono atsakiklio įrašus, padarytus jai dingus, ir ištrynė kai kurias žinutes. Milly motina teismui pasakojo, jog ji išsiaiškino, kad žinutės buvo ištrintos, perklausiusi atsakiklio įrašus. Tuomet ji pašoko ir sušuko: "Milly gyva!" "The News of the World" begėdiškai pasinaudojo šia informacija. Bet ne tik šis po R.Murdocho skandalo neseniai uždarytas laikraštis akivaizdžiai pažeidinėjo teisės ir moralės normas. Plaukai šiaušiasi klausantis, kokiais pažeidimais kaltinami ir laikraščiai konkurentai.

Savo pagrindiniais vaidmenimis romantinėse komedijose garsėjantis aktorius Hugh Grantas kalbėjo apie 2007 metais "The Mail on Sunday" paskelbtą tariamą aferą. H.Grantas tvirtino, kad šias melagingas žinias laikraštis galėjo sukurpti tik klausydamasis jo telefono pokalbių, nors "The Mail on Sunday" ryžtingai šį kaltinimą neigia. H.Grantas pasakojo apie įsilaužimą į jo butą Londone, kai nieko nebuvo pavogta, tačiau netrukus po įsilaužimo viename laikraštyje pasirodė išsamus jo buto aprašymas.

Klausytojus sujaudino ir Kate bei Gerry McCannų istorija. Jų trejų metų dukrelė Madeleine buvo pagrobta 2007 metais, kai šeima atostogavo Portugalijoje. Kate McCann prisipažino, kad jautėsi siaubingai įžeista, kai 2008 metais "The News of the World" be jos žinios paviešino ištraukas iš jos dienoraščio. Gerry McCannas reikalavo išsiaiškinti, iš kur laikraštis gavo jo žmonos dienoraštį. Jo tvirtinimu, dauguma britų laikraščių perspausdino paviršutiniškus portugalų žiniasklaidos pranešimus, pagrįstus selektyviai cituojant policijos šaltinius ir spekuliacijas šia tema. Šiuo būdu ir atsirado pasibjaurėtinos straipsnių antraštės: "Ji negyva" arba "McCannai pardavė Maudie".

Britų aktorė Sienna Miller, kurios drąsūs civiliniai ieškiniai prieš "The News of the World" padėjo išsivynioti pasiklausymo skandalui, atskleidė, kaip šis pasiklausymas žalojo jos šeimos narių ir draugų gyvenimą. Vos tik aktorė sumanydavo kur nors nueiti, reporteriai jau iš anksto sužinodavo, kad ji ten pasirodys. Todėl nuolat kildavę klausimų, kas galėtų būti tas niekingas išdavikas. S.Miller aiškiai nupasakojo, kaip jaučiasi nuolat kamuojama baimės ir nepažįstamų vyrų būrio persekiojama moteris. Ne kartą aktorės persekiotojai yra ją įžeidę ir net apspjaudę, kad tik išprovokuotų ir nufotografuotų ją įpykusią ar susinervinusią.

Parodymus davė ir rašytoja Joanne K.Rowling. Ji papasakojo, kaip vieną vakarą savo ketverių metų dukrelės kuprinėje rado reporterio įbruktą laišką. Du kartus laikraščiai buvo paviešinę jos namų adresą. Kartais ji net nedrįsdavusi kelti kojos iš namų. Tačiau J.K.Rowling nebuvo linkusi dėl visko kaltinti spaudos. Rašytoja pabrėžė, kad spaudos laisvė labai svarbi, gyrė daugumos žurnalistų darbą, tik reikalavo geresnės apsaugos nuo šiurkštaus elgesio.

Lordas G.Levesonas labai atidžiai išklausė liudininkų parodymų. Trumpomis pastabomis teisėjas pademonstravo savo autoritetą ir užuojautą nukentėjusiesiems, visiškai nekreipdamas dėmesio į R.Murdocho žiniasklaidos koncerno advokato reikalavimą replikuoti, kai parodymus davė vienas nukentėjęs asmuo.

Nuotraukoje: Joanne K.Rowling, kuri komitetui davė parodymus

 
Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)