2020 m. gegužės 31 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Pranešimas žiniasklaidai. Ir stok už garbę Lietuvos!


Rinktine_II.jpgRugpjūčio 30-ąją, Europos vyrų krepšinio čempionato išvakarėse, Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune atidaroma sporto prizų paroda „Ir stok už garbę Lietuvos! Lietuvos sportininkų pasiekimai 1918-1940 m.“. Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus fonduose yra išsaugota unikali ir vertinga Lietuvos sportininkų tarptautinėse varžybose iškovotų prizų ir gautų dovanų kolekcija, kuri pasakoja apie šalies sporto raidą Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpiu (1918–1940).

Kolekcijos puošmena – 1937 m. iš II Europos vyrų krepšinio čempionato Rygoje parsivežtas Latvijos Prezidento Karlio Ulmanio įsteigtas prizas – sidabrinė lėkštė ir 1939 m. Kaune vykusiame III krepšinio čempionate iškovota Prezidento Antano Smetonos įsteigta ir grafiko Jono Juozo Burbos nukaldinta sidabrinė dėžutė. Moterų krepšininkių pasiekimus Europos krepšinio čempionatuose primena 1938 m. iš Romos parsivežta vicečempionių marmurinė-bronzinė Romos vilkės skulptūra.

Parodoje, kurią globoja Prezidentas Valdas Adamkus, taip pat didelis sporto entuziastas, apžvelgiamas Lietuvos istorinis paveldas, per žmogaus, sporto ir valstybės santykio prizmę atskleidžiama kaip 1918-1940 m. sportas virto svarbiu tautą vienijančiu ir patriotinį ugdymą(si) skatinančiu veiksniu. Apie sporto raidą Lietuvoje keturiose Istorinės Prezidentūros salėse pasakoja prizai ir dovanos, jų gavimo istorijos, foto ir vaizdo medžiaga, profesionalūs istorikų komentarai.

Pirmoji, pati didžiausia, salė skirta sporto ir valstybės santykiui, sporto kaip diplomatijos sampratai, bei Prezidento vaidmeniui sporto politikos kūrime. Pirmajame Nepriklausomybės dešimtmetyje sportas Lietuvoje buvo vystomas tik individualių sporto entuziastų iniciatyvų dėka. Apie valstybinę sporto politiką Lietuvoje galima kalbėti tik nuo antrojo Nepriklausomybės dešimtmečio. Tačiau jau ir pirmajame dešimtmetyje dalyvauta tarptautiniuose renginiuose (1924 m. Olimpinės žaidynės Paryžiuje) ir pamažu imta suvokti, kad sportas yra ne tik svarbi tautinės tapatybės dalis, bet ir tam tikra diplomatijos rūšis. Nuo 1926 m. jau galime kalbėti apie aktyvesnį Prezidento vaidmenį sporto politikos formavime, o galiausiai fizinio auklėjimo reikšmė buvo įvardyta ir pagrindiniame valstybės įstatyme – Konstitucijoje.

Antroji salė skirta sportininko idealo sampratai apžvelgti. Nepaisant to, kad pirmiausia, kas šauna į galvą kalbant apie idealų sportininką – puikiai išlavintas kūnas, tačiau idealus sportininkas buvo matuojamas ne vien centimetrais ir milimetrais, jis taip pat turėjo atitikti tam tikras moralės normas, nes dažnai matomas sporto rungtynėse ir po jų buvo tapęs pavyzdžiu visuomenei. Tačiau šioje salėje kalbama ne tik apie sportininkui keltus reikalavimus, nevengiama su humoru pažvelgti ir į dažną prasilenkimą tarp idealo ir realybės.

Trečiojoje salėje apžvelgiamos įvairios to meto sporto šakos, jų populiarumas ir simbolinė kova dėl „sporto karaliaus“ titulo. Kai 1937 metais Lietuvos vyrų krepšinio komanda, visų laikyta „patrankų mėsa“, iškovojo Europos čempionų taurę – nustebo ne tik Europa, bet ir pati Lietuva. Krepšinis iki tol Lietuvoje žaistas nepilną dešimtmetį, o ir populiarumu nepasižymėjo, tuo tarpu kitos sporto šakos, ypač futbolas, buvo gerokai masiškesnis sportas. Kaip atsitiko, kad beveik visame pasaulyje „sporto karaliumi“ laikomas futbolas Lietuvoje turėjo užleisti pozicijas krepšiniui?

Ketvirtoji salė skiriama to meto sporto sirgalių kultūrai. Ar dabartiniai sirgaliai labai skiriasi nuo anuometinių? Kaip Lietuva sutiko 1937 ir 1939 metų krepšinio čempionus? Šioje salėje lankytojų laukia keletas linksmų ir edukacinių parodos kūrėjų sumanymų.

Paroda skirta ne tik sporto sirgaliams, bet ir tiems, kurie vis dar tiki, kad verta kovoti „už garbę Lietuvos!“. Ji skirta visiems Lietuvos moksleiviams, o ypatingai dalyvavusiems parodos emblemos piešimo konkurse, kuriame nugalėjo Kauno Žiburio vidurinės mokyklos 9 kl. mokinio Justino Krašausko (mokytoja Jolita Grabliauskaitė) sukurta emblema. Paroda skirta ir visiems EuroBasket 2011 savanoriams, tikriesiems Lietuvos ambasadoriams, kuriems krepšinio čempionato metu bus sudaryta galimybė pamatyti šią parodą nemokamai. Parodoje laukiama ir užsienio turistų, kurie dvikalbėje (lietuvių ir anglų kalba) parodoje galės susipažinti su Lietuvos sporto šaknimis. Laukiame net ir mūsų nacionalinės komandos „priešų“, tegu pamato, iš kur tas lietuvių užsispyrimas ir stiprybė.

Paroda veiks  II – VII, 11-17 val. nuo 2011 m. rugpjūčio 31 d. iki 2012 gruodžio 31 d. Parodos atidarymas 2011 m. rugpjūčio 30 d. 17 val. (su pakvietimais)

Nuotraukoje: 1939 metų Europos krepšinio čempionate  Kauno sporto halėje žaidžia Lietuvos vyrų rinktinė

                                       Lietuvos centrinio valstybinio archyvo nuotr.
Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)