2020 m. gegužės 27 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

KAS KOMPROMITUOJA ŽURNALISTIKĄ? Kristupas Krivickas:“ Paputos komisija, ir praeis...“


Krivickas II_2.jpgŽurnalistas, prodiuseris, televizijos laidos „Akistata“ vedėjas Kristupas Krivickas svečiavosi 15min.lt redakcijoje. Pateikiame kelis K.Krivicko atsakymus į skaitytojų pateiktus klausimus:

Kodėl jums buvusi „draugiška“ TV3 televizija per Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos svarstymą visą kaltę dėl neetiško darbo suvertė jums? (Rimantė)

– Todėl, kad mes pažeidėme etiką, o ne TV3 televizija. Jei mes kuriame laidą televizijoje, kurioje nėra cenzūros, už visus pažeidimus atsakome mes. „Vakaro žinios“ jau paskelbtos etiškomis, gal greitu metu tą patį pasakys ir apie mus. Tokia juridinė situacija. Kodėl baudžia televiziją, o ne pažeidėjus? Jie turėtų bausti mane. Jie siekia ko kito. Už komisijos stovintys žmonės siekia savo tikslų. Yra blogai, kad tokias galimybes manipuliuoti savo galiomis ir taikyti spaudimą žiniasklaidai, koreguoti turinį dar turi tam tikros institucijos. Apie tai informavus Europos komisiją būtų imtasi sankcijų prieš Lietuvą, kuri pati nesugeba apsivalyti nuo purvo. Paputos komisija, ir praeis.

K.Krivicko norėčiau paklausti, kodėl jūs prisistatote žurnalistu? Juk iš esmės esate TV prodiuseris ir laidų vedėjas. Ar žinote, kuo tos profesijos skiriasi ir, jei taip, kodėl kurdamas laidas, reportažus nesilaikote objektyvios žurnalistikos principų? (Raimonda) Sakykite, ar jūs galvojate, kad visada laikotės žurnalisto etikos, esate korektiškas ir šališkas? Bežiūrint kai kurias jūs laidas, deja, taip neatrodo. (Rolandas)

– Čia labai daug teiginių, su kuriais aš nesutinku. Jei žmogus norėjo pasakyti savo nuomonę, tai jis ją turi. Esu diplomuotas žurnalistas – man suteiktas magistro laipsnis. Tai viena. Žurnalistinį darbą dirbu beveik 15 metų. Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą labai gerai žinau, bet jo nesu pasirašęs. Nesu ir Žurnalistų sąjungos narys. Žinant, kokios institucijos prižiūri etikos kodekso laikymąsi, aš džiaugiuosi, kad nesu jo pasirašęs. Turiu vidinį kodeksą, kurio griežtai laikausi. Apie komisijos sprendimus mes jau kalbėjome. Laikas sudėlios viską.

Noriu K.Krivicko paklausti, ar jis bent jau morališkai jaučia atsakomybę dėl įvykių Lietuvoje ir ar bandė paskaičiuoti, kiek eilinė jo laida generuoja medžiagos naujoms laidoms? (Stasas)

– Jaučiu atsakomybę. Ir už tai, kas vyksta apskritai, ir už tai, kokias laidas rodome mes. Niekada neskaičiavau, kiek laidų ar spaudos straipsnių gimsta po mūsų parodytų laidų. Nematau tame nieko blogo – gerai, kai diskusija persikelia į kitą platformą. Tai gyvas, organiškas procesas, padidinantis auditoriją. Jei ji pasiekta – tikslas pasiektas. Užsilipus ant bačkos kalbėti beprasmiška. Reitingas – ne plikas skaičius. Jis parodo, kiek žmonių pasiekė ta informacija.

– Kaip galite įrodyti, kad skandalingos jūsų laidos – kova už teisybę, o ne reitingų vaikymasis? (Rūta)

– Įrodyti nieko nereikia. Galiu paaiškinti. Reitingas televizijos, ne politikos, atveju susijęs su veiksniu – kiek žmonių žiūrėjo laidą. Jei aš turiu informacijos ir parengiau laidą, kad grupuotės daro kažką blogo, mano tikslas – kad apie tai sužinotų kuo daugiau žmonių. Kuo daugiau žiūrėjo – tuo didesnis efektas pasiekiamas. „America's most wanted“ vedėjas sakė, kad jei jų laidą pamatys visa Amerika, daug didesnis šansas, kad žudiką ar pabėgusį žmogų bus galima surasti. Kitas reitingas būtų, kaip žmonės vertina vieną ar kitą personažą – teigiamai ar neigiamai.  

– Kam skirtos jūsų laidos, ypač „Akistata“? Ar turite nusimatę tikslinę auditoriją? (Marija)

– Taip. Tikslinė auditorija – sąmoningi Lietuvos piliečiai. Paprastai pilnamečiai, besidomintys viešuoju gyvenimu. Tai 15–60 metų žmonės. Jiems yra skirta laida.

– Būdamas paprastu, doru, religingu ir išprususiu lietuviu, ką manytumėte apie K.Krivicką, televizijos eteryje liaudį gąsdinantį būtais ir nebūtais dalykais? (Tomas)

– Svarbiausia, kad esu toks, kaip čia išvardinta. Manau, kad yra gerai, jog aš esu.

Jūsų laidos tampa nuobodžios... Kokiu tikslu visus metus laidose „tempėte“ D.Kedžio bylą? Jai užtektų 3 laidų, ir viskas paaiškėtų. O dabar sietu semiamas vandenėlis... Ar atskleisti pagrindiniai faktai? (Giedrius)

– Negaliu komentuoti teiginių. Faktai atskleisti. Kiek reikės, tiek mes tuos faktus kartosime, kad įvyktų pokyčiai, kad tie, kurie tai nori nuslėpti, to negalėtų padaryti. Laidos tikrai nenuobodžios, jos labai įdomios.

Kodėl „susipjovėte“ su ponia Rūta Grinevičiūte? (Vytas)

– Nežinau. Su Rūta Grinevičiūte-Janutiene nesipjoviau.

– Ko Jūs siekiate kurdamas „Akistatą“? (Greta)

– Siekiu, kad visi blogiečiai neramiai miegotų ir kad ta situacija tuo nesibaigtų – kad vieną dieną į jų duris pasibelstų sąžiningas prokuroras ir jį suimtų. O toliau – antrankiai, teisiamųjų suolas ir „viešbutis“.

– Ar ir dabar, kai Lietuvos prokuratūra patvirtino gavusi švedų ekspertų atsakymus, kurie patvirtino Lietuvos ekspertų išvadas, kad D.Kedys mirė nesmurtine mirtimi, ir toliau teigsi priešingai pasitelkęs aktorius? (Jonas) Prokuratūra paskelbė, kad nutraukia D.Kedžio nužudymo bylos tyrimą. Ar dar tęsite „Akistatos“ laidas, demaskuojančias prokurorų nenorą atskleisti tiesą ir nusikaltėlių dangstymą visuomenei? Būtinai tęskite, linkime sėkmės. (Žiūrovai)

– Nereikia aktorių pasitelkti. Kadangi prokuratūra išmoko manipuliuoti visuomenės nuomone, tai pateikdami dalį faktų sukuria kitokią iliuziją apie tai, kas įvyko. Prokuroro Mažeikos teiginiai sudarė įspūdį, kad švedai parašė, kad Kedys mirė užspringęs. Jie parašė, kad Drąsius Kedys iki mirties likus vienai ar dviem valandoms buvo sužalotas ir kad jo mirties priežastis galėjo būti skendimas. Apie tai – nė žodžio lietuvių ekspertų išvadose. Ar inscenizacijos neteks prijungti prie bylos, kaip versijos, kuri galutinai pasitvirtins? Švedai kol kas negali toliau komentuoti savo išvadų. Prokuroras surašė išvadas, ateis kitas – surašys kitokias.

Sveiki, Kristupai, tikiuosi sugebėsi viešai atsakyti. Kaip žiūri į Lietuvos išlikimo sąjūdžio sukūrimą, ar išdrįstumei viešai apie tai prabilti per TV. Kaip žiūri į akciją „Apkabinkime rankomis Lietuvą ir neleiskime išparduodi Lietuvos žemės užsieniečiams“? Ar nepagalvoji, kad jei tavęs atsisakys televizija, eiti į politiką? Ar galėtumei įvardinti su kuo? (Gintas) Ar jūs šmeiždamas žmones svajojate apie politiko karjerą? (Klaus)

– Klausimas, ar aš neatsisakysiu televizijos, toks pats teisingas, ar ji manęs neatsisakys. Eisiu į politiką, jei mane privers. Ir tai yra labai įmanoma. Taip įžūliai dar niekada nesielgė valdžia paprasto žmogaus atveju visuose atvejuose. Chamizmo štrichas – ministro pirmininko laikysena ir retorika, jis tai daro ne tik veiksmais, bet ir žodžiais. Ta situacija negali tęstis be galo. Jei trūks kantrybė – apjuosim Lietuvą ir spausim, kai kuriuos surinksim ir padegsim ant simbolinio Joninių laužo.

Paruošta pagal 15min.lt
Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)