2020 m. spalio 23 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas SnarskisHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

TV3 televizijai – raupsuotosios statusas

Ieva JANAVIČIENĖ, TVdiena

Televizija_liezuvis_II.jpgTV rinkos lydere tituluojama TV3 televizija dar kartą aplenkė konkurentes – į Nepriklausomos Lietuvos istoriją ji įeis kaip pirmoji neetiška pripažinta televizija.

Netoleruos kurstomos neapykantos

Profesinės etikos nesilaikančios žiniasklaidos priemonės titulą TV3 šią savaitę suteikė Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija (LŽLEK). Nemalonėn TV3 pateko dėl laidų "Kodėl?", "Akistata" ir "Paskutinė instancija" ir neetiškos žiniasklaidos priemone bus laikoma vienus metus.

LŽLEK pirmininkas Linas Slušnys išdėstė, kad garsaus prodiuserio Kristupo Krivicko laidos prasilenkia ne tik su etika ar jose pasirodančių norais, bet ir su žurnalistine misija. Priduriama, jog jo laidose galbūt kurstoma neapykanta ir visuomenės narių priešinimas, o kas yra objektyvumas ir pagarba, išvis pamirštama, todėl to toleruoti tiesiog negalima.

TV3 pozicija – cenzūros nebus

Pradėjus garsiai svarstyti, ką toks statusas reiškia pačiai televizijai, žiūrovams, laidų kūrėjams ir apskritai visuomenei, TV3 suskubo išplatinti savo ginamąją kalbą.

Kad TV3 viešai atgailaus, vargiai tikėjosi net didžiausias optimistas, tačiau televizija ne tik neketino muštis į krūtinę, bet ėmėsi puolimo taktikos. Pareiškimą pastiprinusi tokiais žodžiais, kaip "susidoroti", "pakenkti", "persekiojama", "neteisėtus", TV3 Etikos komisiją apkaltino sprendimų dėl laidų "Kodėl?", "Akistata" ir "Paskutinė instancija" sufabrikavimu ir užtarimo prašo Lietuvos valstybės vadovų.

Esą ją neetiška pripažinę komisijos nariai vadovavosi ne teise ir žurnalistų etiką nustatančiais dokumentais, o asmeninėmis antipatijomis ir norėjo bet kokiomis priemonėmis susidoroti su dviem televizijos laidų rengėjais – K.Krivicku ir Rūta Grinevičiūte-Janutiene. TV3 ironizuoja, kad cenzūros sistemos neįves ir laidos kūrėjams gauti "atsakingo asmens" parašo prieš transliuojant laidą nereikės. Ir mįslingai užsimena, jog tokį puolimą remia jėgos, kurios negali susitaikyti su mintimi, kad TV3 nepaklūsta jų politiniam ir ekonominiam spaudimui, kad išpuoliai organizuojami dėl laidoje "Akistata" pateiktų D.Kedžio skandalo vertinimų.

O žiūrovai jau juokauja, jog netrukus TV3 pristatys naujos raganų medžioklės ypatumus tokiais pavadinimais kaip "Kas nori nužudyti TV3?", "Kam naudingas LŽLEK klanas?", Laisvo žodžio žudikų pėdomis" ir t. t.

Kuria nuskriaustosios vaidmenį

"TV3 suteiktas statusas – daugiareikšmis. Dalis visuomenės jį supranta kaip paženklintojo, raupsuotojo statusą, kita dalis priima kaip neteisingai nukentėjusio, nuteistojo. Galima paironizuoti, kad kaip vieni būna nuteisti už gerus darbus, taip ir šiuo atveju yra. Kalbant bendrai, šiuolaikinės žiniasklaidos filosofija – skandalo politika, tad manau, kad TV3 turi visas galimybes šią situaciją išnaudoti savo reitingams didinti ir nuskriaustojo vaidmeniui kurti. Nelabai tikiu, kad ji sulauks didelio visuomenės pasmerkimo, kad nuo jos nusisuks", – situaciją komentavo televizijos kritikas Žygintas Pečiulis.

Pasak jo, klaidų pripažinimas, viešas atsiprašymas TV3 padėtų labiau nei akla gynyba. Tokia kanalo pozicija – neteršti savo lizdo ir ginti net tiesioginiame eteryje prisidirbusius geriausius visų laikų šou vedėjus gali būti suprantama, – bet jo savininkų pozicija stebina. Juolab kad ne vienas žiūrovas mano, kad užsienio kapitalo įmonė turėtų būti kokybiškos televizijos garantas.

"Savininkai jokio pranešimo neišplatino. Tokio pobūdžio pareiškimai vis dėlto turėtų būti derinami. Taigi dabar suprantame, koks yra skandinavų kapitalo įmonės laisvės ir demokratijos supratimas. Kita vertus, gal nėra jokio administracijos ir savininkų ryšio. Tai, manau, greitai ir paaiškės", – svarstė Ž.Pečiulis.

Politikai boikotuos TV3 laidas?

Žurnalistas, apžvalgininkas Artūras Račas nesiėmė prognozuoti, kuo baigsis TV3 konfrontacija su LŽLEK, tik pabrėžė, kad neetiškos žiniasklaidos priemonės vardas – rimtas įspėjimas ir pačiai televizijai, nes ji turėtų pati pervertinti savo turinį, ir visuomenei. "Šioje situacijoje man įdomiausia tai, kaip reaguos politikai – ar jie dalyvaus neetiškos televizijos laidose, ar dalyvaus neetiškos televizijos renginiuose ir išreikš savo nuomonę. Taip ir paaiškės, ką politikai iš tiesų mano apie etiką ir jos būtinybę", – dėstė A.Račas.

Kad politikai iš tolo aplenks TV3, vargiai tiki Seimo Etikos ir procedūrų komisijai vadovaujantis Algimantas Salamakinas. "Mūsų frakcija anksčiau yra priėmusi nutarimą nedalyvauti laidose, kurios yra neetiškos, kuriose elgiamasi nepadoriai, kuriose Seimo nariai yra apgaudinėjami. Tad nuomonė liks ta pati – nedalyvauti neetiškose laidose", – sakė etikos sargas. Vis dėlto visiškas TV3 boikotavimas, jo nuomone, būtų nepriimtinas ir nenormalus dalykas – Seimo nario pareiga yra informuoti visuomenę, todėl jo teiginių informacinėse laidose nereiktų vertinti kaip neetiškos televizijos palaikymo.

________________________________________

Faktai

Žiniasklaidos priemonė gali būti pripažįstama neetiška, jei per vienus metus ta pati visuomenės informavimo priemonė pripažįstama Etikos kodeksą pažeidusi ne mažiau kaip du kartus.

2011-aisiais TV3 buvo pripažinta Profesinės etikos kodeksą pažeidusi tris kartus. Dar tris tokius pažeidimus komisija nustatė pernai. Nesilaikančiomis profesinės etikos pripažintos TV3 laidos "Kodėl?", "Akistata" ir "Paskutinė instancija".

Vladimiro Beresniovo piešinys "Televizija...liežuvis"
Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)