2020 m. rugsėjo 22 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?



Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas Snarskis



Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Vaiva Budraitytė: Kokie mums bus 2011-ieji ?


Naujametinis_smelio_laikrodis_II.jpgNesvarbu, kas 2011-aisiais viešpataus - kiniškasis katinas ar japoniškasis triušis, - astrologė Vaiva Budraitytė pranašauja, kad šiais metais visi pajusime gerovės kilimą. Tačiau - ne iš karto.

Astrologė primena, kad dar šių metų viduryje Uranas iš Žuvų septyneriems metams perėjo į Avino ženklą. Tai - aiškus signalas, kad būtina veikti. Tačiau 2011 metų pavasarį susidarysiantis Urano ir Plutono kvadratas trukdys vykdyti reformas, o ir iš įvykdytųjų sulauksime neigiamų rezultatų. Siekti užsibrėžtų tikslų labiausiai trukdys išorinės jėgos. Net atrodys, kad pasaulyje nebeturime draugų.

Tačiau padėtis pradės taisytis gegužę. Nuo tol ir į biudžetą plauks vis daugiau pajamų. 2011-aisiais Lietuva turėtų pasirašyti finansinę padėtį pagerinsiančių sutarčių. Aktyvės prekyba, tarptautiniai ryšiai, turizmas. V.Budraitytė žada palankią metų pabaigą pensininkams - pagaliau bus sprendžiamos jų bėdos.

 Tačiau 2011-aisiais gali būti patvirtintas dar vienas mokestis. Vis dėlto jis įsigalios vėliau - 2012-ųjų viduryje. Žvaigždės lemia, kad nedarbo lygis Lietuvoje liks tas pats arba žemesnis. Kainos kils, emigracija didės, ypač - intelektualų ir menininkų.

"Bet iš tiesų 2011-ieji Lietuvai bus nepalyginti geresni už praėjusiuosius. Ypač išloš investuojantieji į modernius dalykus, tokius kaip atsinaujinanti energetika, asmenys, besidomintys genetika, užsiimantys transplantacija, žmogaus psichinių ir dvasinių galimybių tyrinėjimu", - sakė V.Budraitytė.

Palankiausias metas pokyčiams - iki pavasario pradžios, vėliausiai - iki balandžio 20-osios. Permainoms ypač nepalankūs birželis, rugsėjis bei laikotarpis nuo lapkričio 12 dienos iki metų pabaigos. Nuo gegužės viršų ims besilaikantieji konservatyvių idėjų, todėl lig tol reikia stabilizuoti verslą. Tai itin svarbu tiems, kurie verslu užsiima neseniai ar atrado naują jo nišą.

Palyginti su praėjusiais metais, 2011-ieji  nebebus tokie palankūs rizikai, tad jos mastai turėtų būti gerokai mažesni. Prieš ką nors darydami, verslininkai turėtų viską labiau apmąstyti.

Precizijos nestokojančių mokslininkų veiklai būsimi metai tikrai bus palankūs. Didelė sėkmė pranašaujama ir kūrybos žmonėms.

Gal 2011-aisiais pasipils sporto laimėjimų lietus? Astrologė mano, jog pavieniai sportininkai greičiausiai pasieks geresnių rezultatų.

Deja, juodas Mėnulis Avino ženkle padidins avarijų, traumų tikimybę. Svarbiausias palinkėjimas: lietuviai, nustokite gėrę - būsite sveiki ir laimingi! 2011-ieji pagal kinų horoskopą bus baltojo, metalinio katino, o pagal japonų horoskopą - triušio, kiškio metai.

Bureja_II.jpgSakoma, kad šis mielas gyvūnėlis - kiek bailus, tačiau svetingas, vertina šeimos aplinką bei grožį. Neprotingai romantiškas ir mielas, todėl vedusiesiems 2011-aisiais santuoka bus laimingesnė. Nors šie metai nepašykštėjo skyrybų, kitąmet jų žadama dar daugiau. Pagausės ir nesantuokinių vaikų.

Triušis pedantiškas tiek mąstydamas, tiek veikdamas. Jo metai vertingesni apmąstymams, o kiti - Drakono - veiksmams. Pagal rytietiškus horoskopus Naujieji metai realiai prasidės vasario 3-iąją, per jaunatį. Bet mes, vakariečiai, Naujuosius pradedame švęsti sausio 1 dieną.

 Ko 2011 metais gali tikėtis?

Avinas

Gimusieji ženklo pradžioje turės geresnes sąlygas - metai jiems bus kur kas sėkmingesni, ypač - pirmoji jų pusė. Tačiau nuo problemų nepavyks pabėgti, teks jas spręsti. Tai puikiai seksis vasario-gegužės mėnesiais. Vis dėlto daugiausia jų iškils vasaros pabaigoje bei rugsėjį. Nuo lapkričio jau galėsite atsipūsti ir ruoštis kitų metų sutikimui. Tai bus tinkamas metas apžvelgti nuveiktus darbus bei numatyti ateities planus. Atostogauti geriausia pirmojoje rugpjūčio pusėje - poilsis suteiks daugiau pasitenkinimo. Iš dalies tam tiktų ir lapkričio vidurys, bet šį laikotarpį geriau skirti veiklos plėtrai - didžiausi trukdžiai tuo metu jau bus išnykę.

Jautis

Jaučiai, gimę ženklo pabaigoje, dar visus metus turės saugotis apgaulės ir ydingo prieraišumo, o štai gimusiuosius ženklo pradžioje lydės ypatinga sėkmė, ypač - nuo gegužės vidurio. Geriausias metas aktyviai dirbti, gausinti savo laimėjimus yra pirmoji sausio pusė, gegužė, rugsėjis bei gruodis. Reikėtų atsisakyti atsakingų sprendimų sausio antroje bei vasario pirmoje pusėje, rugpjūtį bei spalį. Mat tuo metu priimti sprendimai bus įgyvendinami gan sunkiai. Geriausia atostogauti rugsėjį. Tuo metu mažiausiai rizikos, daugiausia malonumų. Ištroškusiesiems romantikos atostogoms reikėtų pasirinkti antrąją gegužės pusę.

Dvyniai

Daugumai Dvynių kitąmet geriau seksis tvarkyti reikalus, todėl į darbus galima pulti jau pirmosiomis sausio dienomis. Šeimose vyraus santarvė, būsite autoritetas vaikams. Tačiau ypač nepalankūs paskutiniai du metų mėnesiai. Bus geriausia, jei tuo laikotarpiu viską atliksite lėtai, apgalvotai, gerai pasvėrę. Mat tuomet galite netekti visko, ką buvote iškovoję per metus. Todėl imkitės kuo mažiau darbų ir be reikalo niekur nesikiškite. Geriausia elgtis pagal šabloną, rutiniškai. Tinkamiausias laikas atostogoms - antroji birželio pusė, bet ekstremalams labiau patiks liepa.

Vėžys

Nuo pat pirmųjų sausio dienų reikia pasitempti ir labai įdėmiai peržvelgti savo gyvenimą. Metai bus vieni sunkesnių, pasislėpti nuo problemų lengvai nepavyks. Todėl nebėkite nuo jų, o jas analizuokite bei spręskite. Daugiau dėmesio skirkite šeimai. Jei pastebite, kad santykiai tapo ypač sudėtingi - nusileiskite, net jei ir atrodytų, jog esate teisūs. Šiuo atžvilgiu ypač sunkūs vasaris-gegužė, o visa ko kulminacija įvyks balandį. Šioks toks atokvėpis bus spalio antroje pusėje bei lapkritį. Atkreipkite dėmesį į sveikatą - daugelis dėl jos turės bėdų. Todėl stenkitės laikytis pasninko, nevartokite alkoholio. Apskritai verta saugotis visų galimų pavojų, apsidrausti net pereinant gatvę.

Liūtas

Liūtams metai bus itin permainingi - tai seksis, tai ne. Kai kada, pavyzdžiui, liepos-spalio mėnesiais, situacija gali keistis vos ne kasdien. Geresni metų mėnesiai yra sausis, kovas-balandis bei lapkritis-gruodis, nors dažniausiai Liūtams vienas geriausių laikotarpių - vasara. Šiemet reikia atkreipti dėmesį į virškinimą - gresia apsinuodijimo pavojus, o ligotiems asmenims - ir blogesnės pasekmės. Valgykite tik kokybišką maistą, geriausia - termiškai apdorotą. Tai palengvins organizmo darbą. Venkite alkoholio - jo keliamas pavojus yra vienas didžiausių. Siekiantiems karjeros Liūtams reikėtų labai pasistengti kovą, dar labiau - balandį. Tuo metu atlikti veiksmai turės ilgalaikių teigiamų pasekmių.

Mergelė

Gimusiems ženklo viduryje 2011-ieji atneš daugiau ramybės, o šis žemės ženklas tai mėgsta. Ekscesai bus reti, o nuo antrosios vasaros pusės iki spalio pabaigos vargu ar išvis įmanomi. Laikas bus tinkamas viskam - ir produktyviam darbui, ir nuostabioms atostogoms. Tiems, kurie trokšta daugiau jausmų, reikėtų poilsiauti rugpjūčio pabaigoje ar rugsėjo pradžioje. Nepalankūs yra kovas, birželis bei lapkritis. Įkyrėjus rutinai, galima pakovoti už teisybę - tam išnaudokite kovą, vieną iš nepalankių mėnesių. Nors galite ir pralošti, bet bent jau būsite savimi patenkinti.

Svarstyklės

Rugsėjį gimusioms Svarstyklėms metai bus sunkesni. Bet gimusieji ženklo viduryje tikrai pasidžiaugs sustiprėjusia savo padėtimi, padidėjusiu atsakomybės bei teisingumo jausmu. Tačiau kovą ir balandį tai gali net pakenkti, mat sėkmė bus gan ribota, o klaidingų idėjų propagavimas, tikėtina, atneš ir visai prastų rezultatų. Laimėjimais galėsite pasidžiaugti atėjus vasarai - tuomet reikės plušėti iš peties, bet nuveikti darbai turės ilgalaikių ir naudingų pasekmių. Tai pasakytina ir apie asmeninį gyvenimą - vasarą pasirinkti gyvenimo bendrakeleiviai dar ilgai žingsniuos kartu, taps jūsų likimu.

Skorpionas

Trumpais laikotarpiais jausitės gan gerai. Bet verčiau pasikliaukite savo prigimtimi ir kovokite dėl vietos po saule, - šie metai jums nebus tokie sėkmingi, kad galėtumėte plaukti pasroviui. Kiek geriau seksis gimusiesiems spalį, tačiau padėtis tik atrodys gera, regėsis tarsi pro rožinius akinius. Šiek tiek lengvesni galėtų būti kovas, balandis bei lapkritis, gruodis. Bet tai - tik paguodos prizas. Todėl visus metus rūpinkitės sveikata. Pavargę daugiau pailsėkite, sunegalavę nevenkite vartoti vaistų. Šiek tiek palankiau pailsėti - antroje birželio pusėje. Bet šis metas bus skirtas ne linksmybėms - jums tiesiog reikės pabėgti nuo kasdienybės.

Šaulys

Gimusiems lapkritį gyvenimas 2011-aisiais bus labai kontroversiškas. Kartais jis atrodys labai nykus, bet tai - apgaulingas įspūdis. Nuotykiai visada prasidės netikėtai. Iš esmės ateinantys metai Šauliams gan palankūs, o ypač - laikotarpis iki vasaros pradžios. Balandžio mėnesį būkite pasiruošę veikti - sukauptos jėgos leis pasiekti neįtikimas viršūnes. Nepalankūs bus birželis ir rugsėjis. Gruodžio mėnesį pasistenkite išvengti ekscesų. Antraip gresia susipykti su artimiausiais verslo partneriais, galite būti apkaltintas savanaudiškumu bei nepamatuotomis ambicijomis. Poilsiui pasirinkite pirmąją rugpjūčio pusę - tai tiesiog idealus laikas atostogoms.

Ožiaragis

Ožiaragiams teks spręsti daugelį problemų - prigimtis atsisuks prieš juos. Netaktas veršis pro kraštus, o problemos tykos lyg iš pasalų. Padėtį apsunkins tai, jog kritiniu laikotarpiu, kovo-balandžio mėnesiais, sustiprės ir gaivališkoji energija. Dėl to pasekmės bus tik blogesnės. Mat tuo metu sąmoningumas bus labai ribotas ir "galvų kapojimas" atrodys normalus procesas. Gerai, kad tai truks neilgai. Gegužės antroje pusėje jau kontroliuosite situaciją, galėsite taisyti padėtį. Sąstingis mažės jau nuo liepos antros pusės, o gruodį viskas kryps tik geryn.

Vandenis

Be jokių abejonių, pirmoji metų pusė šiam ženklui yra geresnė. Tad daugumą darbų planuokite įvykdyti iš karto, be jokio atidėliojimo. Antroje metų pusėje problemos rasis tarsi iš nieko. Tačiau nesutrikite, toliau vykdykite prisiimtus įsipareigojimus. Juk laimi, kaip žinome, stipriausieji, o spalio mėnesį galimos net labai nuožmios rietenos. Gruodis praeis be didesnių ekscesų, tad galėsite išsilaižyti žaizdas, t. y. pailsėti. Atostogaukite antroje birželio pusėje - pavyks puikiai pailsėti, net patiks susiklosčiusi rutina.

Žuvys

2011-aisiais labai seksis tiems, kurie gimė ženklo pabaigoje. Mat gyvenimas jiems vis dar klosis be didelių pastangų, atrodys tiesiog nuostabus. Bet tik ne vasarą. Apskritai pastarasis sezonas visoms Žuvims nebus įspūdingas. Bet norintieji ekstremaliai praleisti laiką atostogoms galėtų rinktis rugpjūčio vidurį: adrenalino bus per akis, o rizika - minimali. Sėkmingiausi laikotarpiai: sausis-gegužė bei spalis. Itin daug dėmesio vertėtų atkreipti į lapkričio-gruodžio mėnesius, - tuo metu susidarys ypač nepalankios sąlygos. Šiuo laikotarpiu susilaikykite nuo neapgalvotų veiksmų, antraip metų pabaiga bus tiesiog klaiki.

Vladimiro Beresniovo piešiniai

 

 




Virselis_1934_m._I.jpg


IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS

PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"


Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.

Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.

Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.

Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.

Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...


(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)

KLAUSIMĖLIS

Ką Jūs vadinate žurnalistu?

Dirbančius redakcijoje
Bendradarbiaujančius su spauda, RTV
Pagal sutartį teikiančius medžiagą, viešosios informacijos rengėjams
Priklausančius žurnalistų profesinei sąjungai
Daugiau informacijos

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)