2023 m. vasario 8 d.

V. Putvinskio g. 48
44211 Kaunas
tel./faks (8-37 422 577)
lzs.kaunas@gmail.com
+370 698 17188

 

Iš dovanų knygos ,,Dar palūkėki pusamžio krize!

***

Braška kūnas, dreba keliai, krenta dantys - sveika senatve

***

Sendamas tik per skausmus dantis sukandęs gali ką nors nuveikti

***

Amžiaus viduryje naujų pojūčių sukelia tik nauji simptomai

***

Senatvė turi tris panašumus. Pirmas - sutrikusi atmintis. Hm... Kokie gi kiti du?

***

Kadaise buvau tokia neryžtinga... O dabar gailiuosi...

***

Sulaukus brandaus amžiaus neverta pernelyg nerimauti, kad protas nuslysta į šalį. Svarbu, kad jis grįžtų atgal.

***

Kai žvakutė kainuoja daugiau už gimtadienio tortą, metas atsisveikinti su jaunyste

***

Ir dabar turiu tai, ką turėjau prieš 20 metų, tik vaizdas nekoks

***

Pusamžis yra tada, kai amžių išduoda pusiaujas

***

Perkopus pusamžį žmona liepia įtraukti pilvą, ir jai nė motas, kad jau seniausiai jį įtraukei

***

Jeigu gyvenčiau iš naujo, daryčiau tas pačias klaidas, tik nebelaukčiau taip ilgai

***

Tik jauni miršta nesugedę

***

Kad ką bedaryčiau, viskas yra arba nepadoru, arba nelegalu, arba didina antsvorį

***

Kai tik suaugi ir pasisemi pakankamai žinių, supranti, kad esi per senas ir bejėgis

***

Esu tokio amžiaus, kai mano nugara šėlioja dažniau negu aš pati

***

Kai norisi atsistoti ir užleisti vietą moteriai, bet neprisiverti pajudėti - vadinasi, sensti

***

Dažniausias svorių kilnojimo pratimas sulauks pusamžio - pakilti iš krėslo

***

Rūkau cigarus dėl to, kad mano amžiaus žmogui baisu neturėti ko įsitverti

***

Pasilenkus užsirišti batraiščių ir po akimirkos svarstau: hmm, ką gi aš ruošiausi daryti?

 

 

Gelt_I.jpg

Dail. Algimantas Snarskis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Baltijos televizija: Pinigų nėra, pinigų nereikia?

Rasa Kaunaitė

btv_logo_II.jpg“Kauno diena” išspausdino tokio turinio informaciją: “Pastarosiomis dienomis Baltijos televizijoje (BTV) buvo neramu: senokai algų negaunantys darbuotojai kalbėjo apie streikus, bankrotą ar galbūt ateisiančius naujus savininkus. Televizijos darbuotojai sunerimo dar vasarą, kai, dienraščio šaltinio teigimu, BTV valdančio koncerno "Achemos grupė" prezidentas Bronislovas Lubys užsuko pinigų kranelį. Esą jis nusprendė nebefinansuoti ir laikraščio "Lietuvos žinios".

Esą B.Lubiui atsibodo investuoti į nuostolingą ir prastus reitingus turinčią televiziją, bet jis dar nenori jos parduoti. Televizijoje kalbama, kad esminiai sprendimai bus priimti ketvirtadienį, tačiau BTV darbuotojai jau ruošiasi blogiausiam scenarijui – naujų darbų nepradeda, svarsto apie nemokamas atostogas, archyvuoja savo medžiagas ir nerimastingai žvalgosi, kur bėgti iš skęstančio laivo.

BTV savireklamos vadovas Laimis Benys neslėpė, kad televizijos darbuotojų, kurie grasina net apskritai nustoti dirbti, maištas prasidėjo dėl gerokai vėluojančių atlyginimų. Jis nepaneigė ir kalbų, jog lopant biudžeto skyles ir taip žiūrovų dėmesiu nelepinamas žinias planuojama trumpinti iki penkių minučių.

Tačiau L.Benys teigė, kad apie televizijos bankrotą ar pardavimą negali būti nė kalbos. "Gandai apie BTV mirtį yra gerokai perdėti. Kiek žinau, kažkokius sprendimus savininkai daro jau nuo pirmadienio. Tačiau kalbama apie finansinę pagalbą – mūsų niekas nesiruošia nei parduoti, nei pirkti, nei uždaryti. Taigi esminių naujienų ar pokyčių programoje tikrai nebus. Jei vis dėlto jų būtų, garsiai pranešime", – diplomatiškai išsisuko jis.

Tik ką pranešta, kad "Achemos grupė" nusprendė dar kartą ištiesti pagalbos ranką BTV. Koncernas "Achemos grupė" jam priklausančio televizijos kanalo BTV įstatinį kapitalą padidino 1,3 mln. litų. Papildomais piniginiais įnašais bendrovės "Baltijos TV", kurios vienintelė akcininkė yra "Achemos grupė", kapitalas padidintas nuo 15,622 mln. iki 16,922 mln. litų, BNS pranešė Registrų centras.

Pasak šaltinių, vos galą su galu suduriančią BTV norėtų įsigyti viena stambiausių ir seniausių Lietuvos informacinių technologijų bendrovių "5 kontinentai", jau valdanti interaktyviąją IP televiziją "Penki TV".

"Penkių kontinentų komunikacijų centro" Informacijos departamento vadovė Diana Buslovič, paklausta apie bendrovės planus pirkti BTV, tepasakė: "Tai – visiška netiesa. Gandas." Tačiau bendrovės atstovė pridūrė, kad jei jis pasitvirtins, patys šią žinią ir paskelbs.”

 

P.S. Dar prieš dienraščiui paskelbus apie BTV problemas, į Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrties skyrių kreipėsi viena miesto viešoji įstaiga, ruošianti autorines laidas, kurias pagal sutartį transliavo BTV. Ne už “ačiū” rodė. Autoriai už produkciją ne tik negaudavo atlygio, bet dar ir turėdavo sumokėti atitinkamą sumą už laidos parodymą per TV. (Laidos autoriai patys ieškodavo gamybai rėmėjų, fondų, reklamos).  Tuo ir vieni , ir kiti buvo patenkinti. Tačiau naujajame sezone, kai laidos kūrėjai jau buvo paruošę  tęstinę programą, BTV atsisakė bendradarbiauti. Televizijos valia, ką rodyti, su kuo pasirašyti sutartis. Taip LŽS Kauno apskrities skyrius ir paaiškino televizijos laidų kūrėjams. Bet  neaišku, kodėl dėl lėšų stygiaus atlyginimų savo darbuotojams nemokanti BTV, atsisako pinigų ? Juk patiems nereikia laidos gaminti, autorinį honorarą išmokėti, o už parodytą svetimą produkciją dar pinigų gauni… Gal taip kovojama su neprofesonalia, neįdomia, nereikalinga produkcija? Ar laukiama, kad BTV greičiau bankrotuotų?  Bet kokia iš to nauda?

 

 


 
 
Virselis_1934_m._I.jpg
 
 
IŠ PRAEITIES...
PRIEŠ 86 METUS
 
PETRAS PŪKELIS
,,IERARCHIJA"
 
 
Tarp kolegų pasidairius,
yra giminės įvairios,
Nors, kas skaito tik gazietą,
gal būt, to nepastebėtų.
 
Yra giminė - vyriausių,
Jie tarp raštų įsirausę,
Nors minkštoką turi kėdę.
bet labai nesaugiai sėdi.
 
Jei su plunksna ką nors daro,
tai parašo žodį svarų,
O jeigu parašo nieką,
tai nelaiko tai per grieką.
 
Paskiau eina sekretoriai,
žmonės nelabai padorūs.
Šitie žmonės visą laiką
tik ką nors nubraukti taiko.
 
Ir didžiausią nuo jų kančią
tai reporteriai iškenčia.
Nubraukė eilutę, kitą,
ot ir nėra poros litų...
 
 
(1934 metai. Iš pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio)
 
 
KLAUSIMĖLIS


Warning: include(/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Warning: include(): Failed opening '/usr/home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/apklausa.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/fs/www/templates/zurnalistai/modules/shonas.php on line 15

Radai klaidą?
Rašyk (el.p. lzs.kaunas@gmail.com)